Skoči na vsebino

Resnica o mleku


SiR

Priporočene objave

Tako kvazi znanstveno flancanje me malo spominja na tisto šparanje goriva z neodimskimi magneti, da ne govorim o "informiranih" glažih. :slap:

Celo življenje že pijem samo homogenizirano mleko, od tistega direkt izpod krave mi je namreč slabo, pa se mi zaenkrat še niso začele mašit žile, vsaj ne da bi vedel. :P

Sicer pa, kako že gre tisti komad :

življenje sploh ni zdravo, do sedaj je vsak umrl

in Bog se je zaradi tega pred sodiščem sprl... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da je mleko še vedno bolj zdravo od marsikaterega drugega živila. Toliko kot ga dnevno užijemo, nam zihr ne bo zamašil žil, je potrebna še kaka druga kombinacija.

Tud sadje je strašno zdravo, baje.Sam, če pomisliš kolikokrat je špricano z raznimi kemikalijami,se pa tud vprašaš koliko je zdravja v jabolčni lupini.

moje mnenje je, da je bolj pomembno da ješ vse v primirnih količinah, za zdravje se pa tko ve, da je poglaviten povzročitelj bolezni stres.Stres ti ruši imunski sistem in v današnjem tempu življenja ni čudno, da je toliko več obolenj kot jih je bilo včas.

pri otrocih in mleku je pa tko.Mene bolj skrbi k pojedo toliko antibiotikov kot pa mleka. Včasih so otroci angino preležali ob čaju in telo se je samo branilo. Danes pa hitro po antibiotik k zdravniku in ko naslednji dan vročina pade, v vrtec.marsikater otrok popije več antibiotikov kot mleka, pa staršev to ne skrbi. Res žalostno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram reči, da me od argumentov za ali proti bolj prepriča razlaga v citiranem članku, kot pa odgovori v smislu "ziher ne maši žil", "vsaj da bi jaz vedu ne" ipd.

Še najbližje utemeljeni debati je Ni3ous, ko lepo napiše:

"Sicer prvič slišim da bi bilo tako mleko škodljivo, ampak z obdelavo spremenimo naravne lastnosti in s tem dobimo ne več tako naraven produkt, na katerega se skozi evolucijo človek v tako kratkem obdobju vsekakor ni mogel navaditi."

Im mislim, da je v tem kar je povedal tudi bistvo! Na nekaj za kar nismo bili "narejeni" se vrsta v teh 3., 4. generacija ni mogla navaditi. Evolucija rabi več časa! Saj preživimo, a koristi nam ravno ne.

Prizadevanj tistih, kateri žele naravno prehrano in s tem tudi neonesnažen planet, ne jemljem z levo roko!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Sicer prvič slišim da bi bilo tako mleko škodljivo, ampak z obdelavo spremenimo naravne lastnosti in s tem dobimo ne več tako naraven produkt, na katerega se skozi evolucijo človek v tako kratkem obdobju vsekakor ni mogel navaditi."

Im mislim, da je v tem kar je povedal tudi bistvo! Na nekaj za kar nismo bili "narejeni" se vrsta v teh 3., 4. generacija ni mogla navaditi. Evolucija rabi več časa!

koliko časa pa človek sploh prideluje in pije kravje mleko ??

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žalosno, ampak od nečega moraš umret. pa četudi od mleka. drgač je pa tud meni njami... glede na to, da sem anemična, oz imam slabo kri (kljub temu me komarci vedno najdejo :angry: ) se poveča potreba po mleku... baje.... aja, slaba stran tega pa je da mam laktozno intoleranco (za kar ni zdravila). saj ni hudo, ampak je treba količino mleka zmanjšat pa je. zato pa lahko več pira spijem :P :naughty: :grim

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da sem anemična, oz imam slabo kri

lp, nina

baje pomaga sok rdece pese ( :SS :SS :SS :SS :SS) ali kaksen rdec vin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje pomaga sok rdece pese ( :SS :SS :SS :SS :SS) ali kaksen rdec vin.

:grrr :grrr :grrr :grrr :grrr potreba po mleku je večja... peso pa jem za solato, vino pa bolj malo, ker je čentiba (kraj, kjer so naše gorice) predaleč :doze: :angry: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa splošno znano dejstvo, da kravje mleko niti pod razno ni primerno za dojenčke in male otroke.

Ja, in mene še vedno bega, kako so "pod razno" potem uspešno gor zrasli naši očetje in mame in babice in prababice in tete in strici in... vsi izza Karpatov... :hmm:

Ampak me res zanima. A so bile krave takrat drugačne al kaj... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in mene še vedno bega, kako so "pod razno" potem uspešno gor zrasli naši očetje in mame in babice in prababice in tete in strici in... vsi izza Karpatov... :hmm:

Ampak me res zanima. A so bile krave takrat drugačne al kaj... :huh:

Tukaj je treba definirat eno zadevo. Hraniti otroka s kravjim mlekom? JA in NE! Odvisno od starosti. Dojenčke so vedno futral z materinim mlekom. Otrok starejši od pol leta pa lahko pije tudi kravje mleko Ne vem zakaj bi naši dedki in vsi izza karpatov pili kravje mleko kot dojenčki. Prej obratno, v časih vojn je bolj primanjkovalo kravjega mleka kot pa materinega, le te so ga dejansko ponujale za preživetje. Če bi dojenčka futrali z kravjim mlekom v starostii 3 mesece in manj, hranjenje s kravjim mlekom povzroči popolno pomanjkanje insulina. Goveje mlečne beljakovine uničuje v trebušni slinavki beta celice (ki proizvajajo insulin) in tako povzroča diabetes.

Povzroča črevesne krče, prehlade, sinusitis, zaprtje, respiratorne bolezni, ki so povezane z astmo, vneto in ranasto grlo. Otroci, ki so hranjeni s kravjim mlekom zrasejo v odrasle ljudi, ki imajo veliko večjo pričakovanost obolelosti za multiplo sklerozo, kot otroci, ki so bili hranjeni z materinim mlekom.

BGH hormon (Kravji rastni hormon) je povezan s hitro, nenaravno rastjo otrok. Da o povečani smrtnosti niti ne govorim...

Obstaja še več raziskav katere pričajo,da kravje mleko ni primerno za dojenčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram reči, da me od argumentov za ali proti bolj prepriča razlaga v citiranem članku, kot pa odgovori v smislu "ziher ne maši žil", "vsaj da bi jaz vedu ne" ipd.

Še najbližje utemeljeni debati je Ni3ous, ko lepo napiše:

"Sicer prvič slišim da bi bilo tako mleko škodljivo, ampak z obdelavo spremenimo naravne lastnosti in s tem dobimo ne več tako naraven produkt, na katerega se skozi evolucijo človek v tako kratkem obdobju vsekakor ni mogel navaditi."

Im mislim, da je v tem kar je povedal tudi bistvo! Na nekaj za kar nismo bili "narejeni" se vrsta v teh 3., 4. generacija ni mogla navaditi. Evolucija rabi več časa! Saj preživimo, a koristi nam ravno ne.

Prizadevanj tistih, kateri žele naravno prehrano in s tem tudi neonesnažen planet, ne jemljem z levo roko!

:slap:

Bla bla bla, kot vedno.

Preberi si debato v forumu na katerega je dal link Dolenc, potem pa govori o argumentih.

samo zaključek, za tiste ki niste sposobni odpret linka:

Se ti ne zdi, da smo osnovni članek že dovolj zmrcvarili?

Glej, en enostaven test. Samo iz osnovnega članka ti bom pokazal, da nimajo blage veze o tem kar govorijo.

Trditev 1: kazein se po homogenizaciji veže na maščobne micele in tako postane neprebavljiv

Trditev 2: kazein je pred homogenizacijo vezan v kazein-kalcijfosfatnih micele in tako prebavljiv.

Dejstvo: to dvoje sta samo drugačni imeni za isto stvar.

Menim, da lahko zadevo na tem mestu zaključimo.

Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

..ni ga čez doma namolzeno mleko, frišno ispod kravce :closedeyes:

:OK: drži... verjetno...ne vem... e kje imaš kravco :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!