Skoči na vsebino

Yiying


katrusa

Priporočene objave

Ciao!

Tudi jst se pocasi odlocam, da bi si kupil skuter in je tale Yiying resen kandidat. Ne mislim dat 550k za nov skuter in pod nobenim pogojev ne bom dal 250-300k za skuter, ki je star 10 let al pa se vec. Iscem skuter, ki me bo spravil od A do B, malo bencin pil (in po moznosti ne bo prevec cvili). V glavnem hocem imeti cim manj opravkov z njim. bral sem par objav o tem skuterju na tem formu. Eni ste bli navduseni, eni malo manj.

Mene pa zdej zanima; neki casa so ze na trgu, par kilometrov ste ze prevozili, kaksni so zdej vasi izkusni? Kako hitro vam gre, ste mel kak tezave z njim? V bstvu najbolj me zanima, ali se lahko peljete normalno po cesti, ne da bi vas trole (v Lj) prehitevali? Se pravi okol 60Km/h. Vec kot to ne rabim, sam da lahko se normalno peljem po Smartinki al p po Dunajski!

Hvala za odgovore! :OK:

p.s. imel sem konkretno tega v mislih http://tc-motoshop.si/shop/page/detail/git...50QT_Classic/-/

Popravljeno . Popravil dr.fruc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po teh kriterijih kot si pisal bi jaz raje vzel aprilijo srDitech. Rabljenega seveda. Samo če misliš da so rabljeni zanič... bog ti pomagaj

italjan je le italjan...

aja, pa lih da te nebi prehitevali lahko bolj ali manj le sanjaš. to kar si napisu glede dunajske in šmartinske je le teorija! hitrost pri teh skuterjih je bolj v kur*u

Popravljeno . Popravil Froš
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am folk .....kitajcki so jajca! am ce ne misls predelavat pa se ceu cajt furat 45 km/h pa cist nc vec pol dej kup ta yingying al kva je sam pol ne prcakij da bos su kej hitrej k auto iz tocke A u tocko B k tut ce bos su na zacetk semaforja predn to spele te ze ene 3 avti prehitijo pol pa ksna mau dal ravnina pa je bol da gres po plocniku al pa koolesarski stez <_< pomoje bo res bol da kups enga italjana ksno aprilio al pa kej u tem stilu k bo slo mau hitrej ...pa se pol k ga bos prodau ga bos takoj prodau :OK:

Lp (aprilia rider :OK: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am folk .....kitajcki so jajca! am ce ne misls predelavat pa se ceu cajt furat 45 km/h pa cist nc vec pol dej kup ta yingying al kva je sam pol ne prcakij da bos su kej hitrej k auto iz tocke A u tocko B k tut ce bos su na zacetk semaforja predn to spele te ze ene 3 avti prehitijo pol pa ksna mau dal ravnina pa je bol da gres po plocniku al pa koolesarski stez dry.gif pomoje bo res bol da kups enga italjana ksno aprilio al pa kej u tem stilu k bo slo mau hitrej ...pa se pol k ga bos prodau ga bos takoj prodau trance_40_thumbup.gif

Ja dobr bo če bi blo tko pol je bolš d si Kolo nabaviš <_<

50ccm grejo tam uk 50, mislim da če si res odločen nabavit ta skuter, potem se ti bolj splača uzet 125ccm, razlika u ceni je dobrih 50000sit.

Zate(cilindr) pa če praviš rabljeno Aprilio mu nisi ravno velik pomagal, kolega jo je mel po 1mesecu od nakupa že na servisu :BUA:

Jaz tako pravim zajahat Tomosa pa gass :D

LP

Popravljeno . Popravil MAROJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tolk imam zongshena wind 25 ki gre kao sam 25 na uro. je isto kot tale vas yingying al kaj je ista masina ista oblika samo da je zablikiran na 25 in sem ga odbliokiral in gre po stevcu cca 60-65 kar je za po cesti cist dovolj sicer je res da nima kaksnih hudih pospeskov ampak v tem primeru kjer nekdo sprasuje za po lj je vec kot prevec. Tko da prosim ne srat buc ce niste probal in imate doma neke diteche in bla bla tudi jaz sem imel navite runnerca +180 runnerca bla bla sedaj je avto, teskac in en kitajcek ki ga rabm iz tocke A na tocko B in do zdaj sem tja vedno prisel...tako da prosim malo se v roke vzemite :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V variatorju je vgrajen obroček, ki prprečuje da bi se sprednja jermenica do konca skrči. Če ga odstraniš pridobiš od 15 do 20 km/h. Nekaj pa lahko pridobiš na končni hitrosti tudi z odstranitvijo katalizatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fnt ......rablene aprilije mas tut zelo ohranjene od ksnih punc al pa ksnih starckov....k furajo pocas pa ne vozjo po dezju itd..Jst svojga nism nikl pelu na servis ker bi kej crknl tacga.Da je kej crknl sm kriu jst pa se to k sm ga prevec spedenu al pa preobbremeniu(prevec teru) tko da zdrzijo aprilie da smo si na jsnm!!!! ce si pa tok zihr u te kitajce pol mi pa pokaz enga k fura mau hitrej k 50 ......pa da mu gre nekam ne da rab 5 km da prride u koncno pa se to po hribu nauzdol!

ce bos dou katalizato dol se ti bo res full dru...bol da ga das delat auspuh(zadn locn)k enmu k se ukvarja z aluminijm to je dobra pa relativno pocen resitev drgac pa bl k je odprt auspuh bol je...4 taktni morjo bit odprti(ne tko k 2-taktni)

Lp

Popravljeno . Popravil Cilindr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nevem kaj teb ni jasno logicno je da je neka aprilia gilera bla bla kar koli ze boljse od kitajca amapak tle se pogovarjamo o kitajcu katerega cena je 180k in ne o skuterjih ki so novi 500k +. Za 180k nov skuter je cist super pa tudi ce se zato kkaksno sekundo ali 2 dlje navija. Crkne pa lahko stvar in pri aprili in pri kitajcu samo da je cena rezervnih delov pri slednjem cenejsa. Ce hoces za 180k aprilio bo letnik 98...mogoce 99 ...se pravi staro..ce so jo imeli mulci itak zjebano ce imas sreco jo ima kaksen deda in je ok ampak se vseeno je staro 8 let... Fora ja da pri tem kitajcu prakticno ni stroskov samo bencin in gas za1x mi crknilo ni se nic ce pa bo se pa tudi ne bom na glavo metal. Ce mene prasate je za ta denar cist ok motorcek na cesti jih je kra veliko in za1x nisem se nikogar srecal k bi stal na plocniku in cakal vlecno sluzbo... :P

Sicer pa lahko kar nastevam kaj mi je vse crknilo pri drazji skuterjih sicer so bile vse runnerce ampak vec na pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V variatorju je vgrajen obroček, ki prprečuje da bi se sprednja jermenica do konca skrči. Če ga odstraniš pridobiš od 15 do 20 km/h. Nekaj pa lahko pridobiš na končni hitrosti tudi z odstranitvijo katalizatorja.

lp

TO kaj si napisal govoris iz izkusenj za 4 taktne125ccm al majo to samo 50ccm skuterji prosim da obrazlozis,ker ce velja bomo probali.Kolega vzel katalizator ven ni kake razlike,razen ce je se kak slepa cev.tisti prekat za zracni filter kot je napisal Maroj ga zacne pri 80 kmh dusit ni pravi pretok zraka,smo dali nazaj pol gre spet normalno.Te poskuse dela kolega moj je se nedotaknjen dokler ne dobimo nekega rezulata pol pa se prideta dva na vrsto za friziranje.

Drugace pa za ceno 125ccm yiyinga 250jurjev je malo pa je novo pa ves kaj imas za rabljeno ne ves nikoli kaj si kupil to je samo moje mnenje ostali ki pa jim igra vlogo znamka pa naj se dodatnih 300 jurjev kesirajo pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem koliko imajo končno hitrost scooterji je bilo že veliko napisanega

tako da ti KARTUSA priporočam da ga odpelješ k mehaniku(seveda v garanciji)

pa ti bo malo preštelal fergazer kajti 45 km/h je za 50 ccm scooter absolutno premala hitrost

To je moj nasvet ti pa naredi kakor želiš

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

TO kaj si napisal govoris iz izkusenj za 4 taktne125ccm al majo to samo 50ccm skuterji prosim da obrazlozis,ker ce velja bomo probali.Kolega vzel katalizator ven ni kake razlike,razen ce je se kak slepa cev.tisti prekat za zracni filter kot je napisal Maroj ga zacne pri 80 kmh dusit ni pravi pretok zraka,smo dali nazaj pol gre spet normalno.Te poskuse dela kolega moj je se nedotaknjen dokler ne dobimo nekega rezulata pol pa se prideta dva na vrsto za friziranje.

Drugace pa za ceno 125ccm yiyinga 250jurjev je malo pa je novo pa ves kaj imas za rabljeno ne ves nikoli kaj si kupil to je samo moje mnenje ostali ki pa jim igra vlogo znamka pa naj se dodatnih 300 jurjev kesirajo pa bo.

Iz lastnih izkušenj ti lahko potrdim za 4 taktni 50ccm skuter Yiying. Za 125ccm ne vem. Sem pa tudi slišal od ljudi, ki se v TC-ju kupili 50ccm skuterje avgusta, da so obroček odstranili že v TC-ju, preden so šli skuterji v prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mene pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj s servisom in deli za te zverinice od yiyinga.

kot se spodobi, so me v trgovini, kjer jih prodajajo, podučili, da so deli na zalogi, v trgovini, ki jih ne prodaja, pa pravijo, da se čaka na dele tudi po pol leta in ti lahko gre cela sezona mimo.

kje pa je resnica v praksi?

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko jest mislm da te kitajci so da se furas tistih 45-50 vs cs ane in na celovski te prehti usak avto mim tebe se pa pela norc na zadni z runnerco .Jest sm meu runnerco in pravm da je dobr motor cakam pomlad na novo aprilio ampk ce bi kupvov motor za 200 kosov to sigurn nebi biu kitajc ampk rablena rannerca k za 200 kosov dubim letnik od 2001 do 2003 odvisn to je pa kr novo in tist leti 85 brez blokad glih tko da lahk spremlas promet na vecpasovnicah da ni nevarn zate k si prepocasn tko da odlocitev je pa vasa. Sigurn pa je vzdrzlivost kitajca full mansa kt od ksnega druzga ane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma gre en :blink: k.... 85km/h, :BUA: po stevcu ti mrde ze kaze 85km/h gre pa kr dost manj :BUA: . To je res da grejo aprilie pa runerce bols sej so tut dost dražje. Za 200k pa pomojem ne more bit prov lepo ohranjen letni 02 al 03.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

runerce letijo, ne glih 85, ene 75+ pa kr pa ne zarad tega k so drazje(aerox).

Sploh ne vem kaj folk misl ko nabav kitajski skuter za 179.999 SIT. Gres u soboto nabavlat kruh v merkatorja pa med policam zagledas "dvokolo" pa se to nabavs. Ja kva pa, sej ma en let garancije.

Poznam enga k prodaja te kitajce in sem bil presenecen nad prodajo. Prpelal so jih cel kamion(cca80 kom.) in jih prodal v 3 mescih. So pa tud velik nazaj hodil reklamirat.

Original fergazer za dvokolo stane 11k :eek:

Dobis za 200k zelo soliden skuter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lastnik Yiyinga, 4t - 50ccm MAXa. Zaenkrat gre ko urca, pospeški so po pričakovanjih, števc je mim grede na 60 in to realnih. Tisti, ki prisegajo na razne Italijane k majo končno kao 100, pol ne vem kje v Ljubljani to lahko v vsakdanjem življenju uporabljajo. To je isto, k da bi šel v trgovino s formulo 1 al pa zvečer na žur s 30 tonskim polpriklopnikom. Pač "vsako tele 'ma svoje vesele" in eni rabijo skuter za 500+ da se vozijo po zadnji po Celovški al pa Dunajski ker jim je to point lajfa. Čeprav mam čist nov avto s klimo se poleti rajši vozim s kitajcem v službo kot pa avtom :yea1:

Sicer pa je moj MAX čist uredu, razen par malenkosti, ki zame ne pomenijo konca sveta: če je par ur (naprimer čez noč) parkiran na mestu, se pod njem pojavi kakšna kapljica olja na tleh, ampak res samo ena al pa dve. Krmilo je rahlo obrnjeno v eno stran, ampak kolotek je OK, ključavnica za zaklep krmila pa ne dela. To bom dal popravt čim se začne slabo vreme, predelovat pa ga ne mislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dekolte: za 200k dobis dobr skuter.

@kitajc(Avid): Realnih 60. A si su na valje sprobat al te je en z biciklom meru. To je pac moped za nezahtevnega uorabnika, ki ga ne moti da bo na vsakmu "servisu" mogu odstet se en kupck dnara za dele(po moznosti originalne). Prlet do mene, ti bom dal en krog da bos vidu razliko med skuterjem in dvokolesom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima zongsena winda 25km/h k je isto kt ta ying..in ko mu dam ven podlozko iz varomata gre ce sem skonjen 65 ce sem normalno 60 po ravnini zmerjeno z avto in se mojo ninjo odstopanja os do 2kmh.

toliko o tem....tudi sam sem ga kupil pa sem imel prej runnerce in nevem kaj se vse. Tudi runnerce aeroxi in aprilie crkavajo. Vse je odvisno kaj delas z njim koliko ga navijes itd...ampak teli kitajcki za na kafico v sluzbo itd so cist cool za kksne dirke po obvoznici si pa pac kupis kaj bols konkretnega. Sam imam in ss motor in kitajcka vsak je necemu pac namenjen....dela mi pa ko urca

nc ne ogrevam nic sam pelem poraba majnha za1x dela BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ne vem js sicer, ampak moja bivša sošolka si je kupla ta motor. pol so ji pa na servisu neko blokado odvzeli(ne vem, na variomatu al na čem :unsure: , pa ji gre zdj 65-70, pa baje je u izpuhu tut nek problem

sicer sem se pa js peljal zadnjič z njim,pa kr lepo vleče, ne vem zakaj vam ni všeč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer roko na srce sama masina res ni kak biser. Koncno ima okol 60 ampak je pa tudi res da si vzame cas da to dobi :D Ko pride kaksen vecji klanec brutalno zgubi na hitrosti. Po kalncu navzdol leti ko svinja. Vglavnem ce se ti ne mudi prevec je cisto super zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko poveste kje se da na štajerskem videt te preljube yiyinge (natančneje 150ccm touring varianto, ne onih, ki jih kupiš zraven kruha)? samo zaradi ogleda se mi ni ravno v lj ali pa grosuplje za vozit...

hvala!

lp,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dekolte: za 200k dobis dobr skuter.

http://www.(Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=958433

http://www.(Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=1068022

http://www.(Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=990878

Če je to "dobro", potem je nov yiying odličen.

@kitajc(Avid): Realnih 60. A si su na valje sprobat al te je en z biciklom meru. To je pac moped za nezahtevnega uorabnika, ki ga ne moti da bo na vsakmu "servisu" mogu odstet se en kupck dnara za dele(po moznosti originalne). Prlet do mene, ti bom dal en krog da bos vidu razliko med skuterjem in dvokolesom.

@malinovc:

Verjamem, da je razlika med skutrjem za pol mio in 179.990 opazna. Vendar glej iz stališča, da te skutrje kupujejo tisti, ki jim to ni osnovno in najbrž tudi edino prevozno sredstvo. Za kakšnega starega fotra in nekoga, ki ga rabi do štacune ali kafiča je pa dober. Pa tudi samo vzdrževanje je relativno poceni.

mi lahko poveste kje se da na štajerskem videt te preljube yiyinge

klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!