Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Po mojem ja.

:devil:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

In ker imajo cigarete filtre, so neškodljive? Daj no......saj ne bodo prepovedali kajenja generalno, ampak samo v javnih lokalih.

Sam da si pa lažete, da cigarete niso škodljive, je pa fejst metanje peska v oči. Ma, ne peska, skal! :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

motoristi ne ogroženi NOSIMO ČELADE! :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že začel po firmah.Lahko govorim za našo,ki jo ne bom navedel,ker imam lahko probleme,da izdajam poslovne skrivnosti.Uglavnem predlog oziroma iz napisanega že kar zahteva,da se prepove kajenje v firmi in ukinejo pavze,ki so zato predvidene.Sam sm nekadilec,ampak to je pa že svinjsko.Se že izkorišča zakon za dobiček kapitalistov. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Protikadilski zakon, za židi, cigani in komunisti so na vrsti kadilci

za žide je Dolfa poskrbel...

za cigane Dolenjci....

komunisti so se prefarbali....

kadilci pa bojo (iz)umrli....

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Protikadilski zakon, za židi, cigani in komunisti so na vrsti kadilci

za žide je Dolfa poskrbel...

za cigane Dolenjci....

komunisti so se prefarbali....

kadilci pa bojo (iz)umrli....

:devil:

Vsi bomo.

In!

Buče in hruške se res da primerjat.

:grim

kadilci, nekadilci, židi, cigani, komunisti... :lol1:

ne se bat, res ne; ker tako kot sevrnoameriški indijanci niso določenih dirali jih tudi naša ablast ne bo

res ne se bat

tudi pravno ne moreš preganjat človeka, ki se ne zaveda da je kriv in da je storil nekaj narobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa še -- če kot kadilec nimaš zagotovljenega "dimnega lufta " ti ni treba plačati pijače !

Napisal sem točno to ,kar pismen človek prečita ;namreč naj hodi vsak v svoj kadilsko-nekadilski lokal!Glede nestrpnosti pa mislim , da jo izkazujejo nekadilci saj oni sprejemajo zakon proti kadilcem in jih omejujejo pri svojem legalnem ali legitimnem početju .Če so cigarete nezakonite jih naj ne prodajajo!!

Drugače pa ŽIVEL ALKOHOL , ki je popolnoma neškodljiv tudi za nekadilce.Večina prometnih nesreč se namreč zgodi zaradi vožnje pod vplivom cigarete in nobena zaradi vožnje pod vplivom alkohola.Če je minister res taki DŽEK pa naj poskusi urediti to zadevo???

Nekaj preberem, tud poslušam in gledam pa še nisem slišal da so cigarete nezakonite. In da naj bi bile.

Tudi kondomi niso prepovedani pa jih ne uporabljate v javnih prostorih, v lokalih.

Vsaj javno ne za kar so namenjeni.

KULTURA

vsaj mislim da ja

Pred desetletji je na stenah po javnih prostorih visel napis: Prepovedano pljuvati po tleh.

A bi se danes čudili takšnemu napisu. Mislim, da. Večina ja.

Tako kot se bomo, oz. se bodo čez desetletja napisu: Prepovedano kaditi.

Pred cca 15. leti sem prebral raziskavo ene od ameriških univerz. Takrat se mi je zdela precej revolucionarna. Ugotovili so že takrat, da bo vse manj in tudi že je, družbeno priznano kaditi.

Danes noben al pa sitnica, žveči tobak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O škodljivosti ali neškodljivosti bi se dalo razpravljati, ne poznam nobenega stoletnika, ki bi kadil (ne trdim, da jih ni), sem pa poznal enega, ki je pri 36-tih letih za vedno prenehal kaditi in nikomur ne privoščim agonije, ki jo je preživel zadnjih nekaj mesecev.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi pravno ne moreš preganjat človeka, ki se ne zaveda da je kriv in da je storil nekaj narobe

Mislim, da ne bo drzalo: nepoznavanje zakona te ne odvezuje dolznosti, da ga upostevas!

Kar se pa kajenja tice, pa: skrajni cas! zakaj bi jaz moral bit zrtev bolanih razvad dolocenega kroga ljudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da je kajenje škodlivo. dejstvo je da je pasivno kajenje škodlivo. dejstvo je tudi da popolni nekadilci ki niso izpostavljeni pasivnemu kajenju dobivajo raka. dejstvo je da je rak (vse vrste) kot bolezen oz kaj jo sproža zelo neraziskano področje. dejstvo je da je skoraj vsaka druga snov s katero prihajamo v stik kancerogena in potencialno lahko sprožitelj raka.

gonja proti kadilcem se v zadnjih letih potencira in kajenje demonizira ampak dejstvo je, da se vsak lahko zavestno odloči kaditi, tako kot se zavestno odloči piti alkohol ali jesti junk-food.

dokler so dovoljene druge oblike nezdravega življenja mora biti dovoljeno tudi kajenje. naj bodo lokali nekadilski, kadilski, mešani (z pravilno ločenimi prostori) itd. pa naj se vsak sam odloči kam bo hodil, pa tudi zaposleni naj se zavedajo kje delajo. če se kdo boji pasivnega kajenja pač naj ne dela v kadilskem lokalu, tako kot se nekdo, ki ga je strah višine ne bo odločil za višinsko delo. dela je dosti, pač naj izbere drugo delo.

a zaposlene na cestninskih postajah kdo vpraša če se strinjajo z vdihovanjem bolj strupenih plinov iz avtomobilov vsak dan? pa rudarje in delavce v raznih fabrikah, jih kdo vprtaša če se strinjajo z vdihovanjem strupenih delcev vsak dan? ne, če ti ne paše izberi drug poklic!

In če ubogi nekadilci smrdite ko pridete domov je to vaš problem, edino kar vam je potrebno omogočiti so nekadilski lokali, ki jih sedaj ni. če pa bodo potem je vaš problem če boste še vedno rinili v kadilske, čeprav so tudi lokali kjer se kadi pa skoraj ni vohat dima ker imajo dobro zračenje.

alternative za sobivanje kadilcev in nekadilcev so, ampak ne v takšnem nestrpnem obnašanju nekadilcev.

in ne mi govorit o stroških zdravljenja kadilcev ker niso nič manjši kot stroški zdravljenja lenuhov, ki se ne gibljejo in vse požerejo potem pa imajo holesterol, pa probleme z srcem itd. da o posledicah in stroških (zdravstvenih in socialnih) pitja alkohola sploh ne začnemo. no lahko bi dodali še stroške zdravljenja bedakov ki povzročajo morijo na cesti pa še kaj.

edina razlika je, da so cigarete visoko obdavčene, alhokoh manj, nezdrava hrana pa ne!

skratka nekadilci boste ob sprejetju tega zakona spet veselo vriskali in slavili svojo zmago kot ste jo že pri prejšnjem. po kakšnem letu pa boste ugotovili, da ni zaznati drastičnega upada kadilcev, sploh med najbolj problematično skupino - najstniki - ne. In spet ne boste dosegli nirvane!

nekako me zakonsko urejanje kajenja spominja na zakonsko urejanje cestnega prometa. dosti dima, dosti prepucavanj, rezultate pa vidimo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla, bla... Ce ti pijes alkohol, okolica zaradi tvojega uzivanja cist nic ne trpi. Voznja v pijanem stanju ipd. pa je ze zdaj sankcionirana. Ce zres junk food, okolica nic ne trpi zaradi tvojega uzivanja.

Ce pa kadis, pa zasmrajujes vse okrog sebe! Direktno! Zaradi tvoje individualne razvade trpi ves prostor. Tvoja demokraticna (?) pravica da kadis, je omejena z pravico okolice, da tega ne voha. Katerih je pa vec, pa sploh ni vazno. Manjsina kadilcev povzroci v lokalu totalen teror nad vecino nekadilcev. Opazujem zadevo ze nekaj casa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne bo drzalo: nepoznavanje zakona te ne odvezuje dolznosti, da ga upostevas!

Kar se pa kajenja tice, pa: skrajni cas! zakaj bi jaz moral bit zrtev bolanih razvad dolocenega kroga ljudi?

Preberi si in probaj razumet kaj sem napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi si in probaj razumet kaj sem napisal.

Probaj razumet kaj pises: da pravno ne mores preganjat cloveka, ki se ne zaveda, da dela kaj narobe!

Razumes ti lastno pisanje? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da je kajenje škodlivo. dejstvo je da je pasivno kajenje škodlivo. dejstvo je tudi da popolni nekadilci ki niso izpostavljeni pasivnemu kajenju dobivajo raka. dejstvo je da je rak (vse vrste) kot bolezen oz kaj jo sproža zelo neraziskano področje. dejstvo je da je skoraj vsaka druga snov s katero prihajamo v stik kancerogena in potencialno lahko sprožitelj raka.

gonja proti kadilcem se v zadnjih letih potencira in kajenje demonizira ampak dejstvo je, da se vsak lahko zavestno odloči kaditi, tako kot se zavestno odloči piti alkohol ali jesti junk-food.

dokler so dovoljene druge oblike nezdravega življenja mora biti dovoljeno tudi kajenje. naj bodo lokali nekadilski, kadilski, mešani (z pravilno ločenimi prostori) itd. pa naj se vsak sam odloči kam bo hodil, pa tudi zaposleni naj se zavedajo kje delajo. če se kdo boji pasivnega kajenja pač naj ne dela v kadilskem lokalu, tako kot se nekdo, ki ga je strah višine ne bo odločil za višinsko delo. dela je dosti, pač naj izbere drugo delo.

a zaposlene na cestninskih postajah kdo vpraša če se strinjajo z vdihovanjem bolj strupenih plinov iz avtomobilov vsak dan? pa rudarje in delavce v raznih fabrikah, jih kdo vprtaša če se strinjajo z vdihovanjem strupenih delcev vsak dan? ne, če ti ne paše izberi drug poklic!

In če ubogi nekadilci smrdite ko pridete domov je to vaš problem, edino kar vam je potrebno omogočiti so nekadilski lokali, ki jih sedaj ni. če pa bodo potem je vaš problem če boste še vedno rinili v kadilske, čeprav so tudi lokali kjer se kadi pa skoraj ni vohat dima ker imajo dobro zračenje.

alternative za sobivanje kadilcev in nekadilcev so, ampak ne v takšnem nestrpnem obnašanju nekadilcev.

in ne mi govorit o stroških zdravljenja kadilcev ker niso nič manjši kot stroški zdravljenja lenuhov, ki se ne gibljejo in vse požerejo potem pa imajo holesterol, pa probleme z srcem itd. da o posledicah in stroških (zdravstvenih in socialnih) pitja alkohola sploh ne začnemo. no lahko bi dodali še stroške zdravljenja bedakov ki povzročajo morijo na cesti pa še kaj.

edina razlika je, da so cigarete visoko obdavčene, alhokoh manj, nezdrava hrana pa ne!

skratka nekadilci boste ob sprejetju tega zakona spet veselo vriskali in slavili svojo zmago kot ste jo že pri prejšnjem. po kakšnem letu pa boste ugotovili, da ni zaznati drastičnega upada kadilcev, sploh med najbolj problematično skupino - najstniki - ne. In spet ne boste dosegli nirvane!

nekako me zakonsko urejanje kajenja spominja na zakonsko urejanje cestnega prometa. dosti dima, dosti prepucavanj, rezultate pa vidimo :headbang:

Zaposleni na delovnih mestih s škodljivim vplivom imajo zakonsko določene in po mednarodnih konvencijah, katerih sopodpisnaica je tudi SLO, zagotovljene pravice in nadomestila.

Trajne posledice na takšnih delovnih mestih pa so profesionalne bolezni. Priznane in kasificirane.

Tvoja pravica je omejena z enako pravico drugega.

Življenske navade, kultura in vrednostni sistem so posledica evolucije in ne kot bi marsikdo, pa včasih tudi sam želel, revolucije.

Tako kot se bomo morali s časom navaditi kulture in jo sprejet kot vrednoto, na cesti, tudi marsikje drugje.

Priznavam in zagovarjam pravico svobodne izbire.

Analogno dolžnosti in posledic.

Probaj razumet kaj pises: da pravno ne mores preganjat cloveka, ki se ne zaveda, da dela kaj narobe!

Razumes ti lastno pisanje? :?

Napisal sem, da ne moreš preganjat, kaznovat, človeka, ki se ne zaveda da je kriv.

Nisem pa napisal, da nepoznavanje zakona (kot si napisal ) odvezuje dolžnosti.

Nepoznavanje / nezavedanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem, da ne moreš preganjat, kaznovat, človeka, ki se ne zaveda da je kriv.

Nisem pa napisal, da nepoznavanje zakona (kot si napisal ) odvezuje dolžnosti.

Nepoznavanje / nezavedanje

Prav to jaz trdim: da LAHKO cloveka kazensko preganjas, cetudi se ne zaveda, da je kriv! Ce se ne zaveda, verjetno, ne pa nujno, pomeni, da zadeve/zakona/predpisa/uredbe ne pozna.

No, to velja za vse, razn za P. Ruparja. On je bil oproscen na sodiscu, ker je bil v "pravni zmoti". :? Kaka bananarepublika smo mi :headbang:

Aja, :topic:

Popravljeno . Popravil wind
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav to jaz trdim: da LAHKO cloveka kazensko preganjas, cetudi se ne zaveda, da je kriv! Ce se ne zaveda, verjetno, ne pa nujno, pomeni, da zadeve/zakona/predpisa/uredbe ne pozna.

No, to velja za vse, razn za P. Ruparja. On je bil oproscen na sodiscu, ker je bil v "pravni zmoti". :? Kaka bananarepublika smo mi :headbang:

Aja, :topic:

Predlagam malo pravne literature oz. primerno tolmačenje.

Še tolk: Pravna zmota nima nobene veze s tem kar sem pisal in trdil.

Še enkrat na kratko samo: Razlika je med nepoznavanjem in nezavedanjem.

Se pa strinjam da je naš sistem v moškem spolnem organu. Prav tako vrednote. Ker ko lahko predsednik države mimogrede oprosti pravnomočno obsojenega kriminalca in ni deležen vsesplošnega obosjanja.

Hvala

In zato, tudi zato, je potrebno moralne vrednote in kulturo dvignit.

Začnimo pri sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pustil naj kadilci kadijo kjekoli hočejo, :OK:

samo inhalirati morajo 100% :devil: ne pa pihati naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajne posledice na takšnih delovnih mestih pa so profesionalne bolezni. Priznane in kasificirane.

aha in že smo pri azbestu in njegovih vidnih posledicah, ter obnašanju države, pa recimo beneficirani delovni dobi za strojevodje, policaje ... ah ta moda ! Buka u modi ! Tablete v modi ! Swinganje v modi ! Motorizem v modi ! Fafanje v modi ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha in že smo pri azbestu in njegovih vidnih posledicah, ter obnašanju države, pa recimo beneficirani delovni dobi za strojevodje, policaje ... ah ta moda ! Buka u modi ! Tablete v modi ! Swinganje v modi ! Motorizem v modi ! Fafanje v modi ! :P

Benificirana delovna doba nima nobene veze s profesionalno boleznijo.

Azbestoza pa ja.

Vendar jo kot posledico zaposlitve lahko uveljavljajo samo zaposleni(tudi nekdaj) na obremenjenem delovnem mestu.

Pravico do odškodnine za zdravstvene težave zaradi vpliva na okolico pa naj poiščejo pravno pri povzročitelju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil namen v zdravju ljudi, bi cigarete preprosto prepovedali. Dokler pa država od tega pobira "levji delež", je vse skupaj velika farsa. Nenazadnje, če bi šlo za resnično moralo, bi morali enaki napisi, kot so na škatlicah, biti nalepljeni tudi na vse alkoholne pijače. Nenazadnje je alkohol družbi mnogo nevarnejši (prometne nesreče, umori, nasilje, razdrte družine...), kot tobak. Zato se mi zdi protikadilski zakon še ena puhloglava domislica "podalpskih hlapcev", ki v vsem kopirajo velikega gospodarje (Evropo).

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tole?:

ne spomnim se iz kje sem kopirala (pač Strojani niso več aktualni) in kje je človek dobil številke ne vem me pa zanima če jih kdo lahko popravi (koliko je trošarine, davka, procent kadilcev itd)...

,,Sam sem kadilec. Se strinjam, da bo nov zakon zmanjšal možnost raka zaradi sekundarnega dima, se strinjam, da bodo gostilne manj osmrajene in se strinjam, da se boste nekadilci verjetno boljše počutili. Ne strinjam se pa z dejstvom, da bo zaradi tega zakona prišlo do občutnega zmanjšanja kadilcev in ne strinjam se, da bo zaradi tega zakona promet v gostilnah ostal na enkem nivoju. Prvo nekaj dejstev:

- Vsi, ki kadimo smo začeli kaditi, ker nam je to bilo omogočeno. Da so cigareti škodljivi vemo že zelo dolgo (mislim da vsaj 40 let), vendar to nikoli ni bil razlog, da do nakupa cigaret ponavadi nisi potreboval več kot 200 metrov sprehoda.

- Kaditi se ponavadi začne pri 15-16 letih starosti, ko pač v glavi še nimaš dovolj pameti, da bi razmišljal o dolgoročnih posledicah.

- mladi največ pokadijo na ulici ali pred šolami, kjer tudi začnejo kaditi,

- Na Irskem in v Italiji se je kajenje zmanjšalo za okrog 10% to je iz 24% na 21,5%, kar se meni ne zdi nei posebni uspeh,

- pri mlajših od 18 let pa se je število kadilcev še povečalo,

- prodja v lokalih je upadla za 8%, ampak če vzamemo da kadi samo 1/5 ljudi to pomeni, da so kadilci zmanjšali porabo v lokalih vsaj za 40%, saj so verjetno nekadilci svojo celo povečali,

Razlogi:

Zmanjševanje bilo katere odvisnosti je najučinkovitejša, ko preprečiš pojavljanje novih odvisnežev. Ta zakon ne bo naredil skoraj nič na tem področju. Še vedno boš lahko cigarete kupil na vsakem vogalu, še vedno boš lahko na vsakem vogalu kadil (pač zunaj). Zakaj ne bi 100% prepovedali kajenja, zakaj ne bi prepovedali prodaje cigaret. Se vam zdi prav, da nekaj želiš preprečiti po drugi strani pa omogočaš nemoten dostop do tega? Mi je pa jasno zakaj je tako - od 2,5 EUR koliko stane škatla cigaret, država pobere 2,2 EUR s trošarinami in davki. Se zavedate koliko denarja je to? Država se bo na vse pretege trudila, da tega dohodka ne bi izgubila, saj če malo poračunamo, da kadi 24% slovencev po približno škatlo na dan (500.000 x 2,2 EUR x 365 dni = 400 mio EUR/leto), postane takoj jasno, da bi v primeru, da se cigareti več ne bi prodajali, država morala dvignit DDV na vsaj 22%, da povrne izpad dohodka. To pa bi pomenilo menjavo oblasti.

Lokali imajo izpad dohodka in o tem ni nobenega dvoma. Neke floskule, kako so na Irskem in v Italiji lokali spet polni so smešne. Sam sem dosti v Italiji, pa imam tudi prijatelja na Irskem in oba sva ugotovila isto, da so lokali na pol prazni. Na Irskem se je celo zgodilo, da so od uvedbe zakona zaprli že čez 200 pubov, kar je če spet poračunaš 200×10=2000 brezposelnih. Jaz sem vedno bolj prepričan, da te statistike, ki jih države navajajo malo prirejene, da bi upravičile svoje odločitve.

Za povzetek: Sprejem zakona - absolutno se strinjam, samo ne takšnega, ki zadevo rešuje samo polovično. Najdimo boljšo rešitev in sprejmimo zakon, ki bo dejansko zmanjšal število kadilcev z čim manjšimi vplivi na gospodarstvo, ne pa da samo kopiramo neke slabe rešitve, ki so jih uporabili v tujini. Ta zakon tako kot je napisan pomaga samo nekadilcem, kadilcem pa skorajda nič (jih samo omejuje), žal pa smo kadilci tudi državljani in zakoni bi naj pomagali vsem državljanom - se ne strinjate?,,

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina

čeprav sem že 2leti nekadilec, te čist podpiram in se strnjam s teboj, sej niste samo kadilci tisti, ki onesnažujete zrak, je pred vami še velik drugih, zato se mi ta zakon zdi čist brez veze

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sprejemanjem takšnih zakonov se vlada najceneje odmika od resnih družbeno-prečih problemov. Ne-kaditi je zdravo. Definitivno. A ob vseh nezdravih družbenih pojavih (prevelika telesna teža, nezdrava hrana, kava, alkohol, telesna neaktivnost, stres....), je kajenje eno od najmanjših negativnih pojavov v tej kategoriji. Če pa poslanec DZ predlaga, da bi v bodoče državljani RS plačevali zdravstveno zavarovanje glede na rizično stopnjo svojega načina življenja (alkohol, kajenje, prevelika telesna teža), bi ga kolegi poslanci vrgli skozi vrata. Ampak tako je pač v naši ljubi državici. Težave rešujemo z velikim pompom tam, kjer jih ni. Pred velikimi pa si zatiskamo oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon jačega!! :fight1: Če gdo koga moti, ga vfsekaj na gobec pa je mir... (al pa še večja pizdarija)

Jaz bom drugič pri ML nabutal Šokaca, da mi nebo smradil okolice... (razn če bo dal za pir) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!