Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

pa, da nisi ti slučajno alkoholik :whistle:

janih

Njet,abstinenčna kriza.Ampak samo še jutri,pol bo pa zopet OK. :beer2: nazdravje Vapo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... in pa zaposleni bi v pogodbi zapisali da se strinjajo s tem da delajo v kadilski gostilni, torej recimo kelnarji al kelnarce ki so tudi sami kadilci) ....

Če bi bila problem diskriminacija, pa bi lahko zaposleni npr. uporabljali zaščitno opremo. Tudi v fabrikah ne prepovejo strojev in drsečih tal, ampak postavijo opozorilo in pa čepke, očala, rokavice...... Okolje sme biti škodljivo.

Z zakonom bi morali prepovedati tudi točo in zagroziti z visokimi kaznimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez veze,gredo se nekaj in vsi vemo,da je ni države na svetu,ki bi zaprla prodajo tobaka in ne bi bankrotirala.

Ravno tako kot alkohol,pivo in vino pa dobiš že zjutraj.A tega se pa ne moreš napit?

Se pa pridružujem,kot je pred mano rekel ganges,naredimo gostilne samo za kadilce.

Jaz če ob kavi ne bom mogel prižgati cigarete,potem za mene ni kave in nimam potrebe it.

Jo bom pač spil tam kjer je vrt,poleti pozimi pa doma.

V neko komoro,kot neki morilec,pa še kave ne smeš notri nesti res ne potrebujem.

:wallbash: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja, še dobro, da nikoli ne greste čez mejo v Italijo na kavo......

Sicer pa...mogoče bo pa zrasla prodaja papirnatih robčkov, ko si boste kadilci brisali solzice zaradi krivic, ki se vam dogajajo. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bila problem diskriminacija, pa bi lahko zaposleni npr. uporabljali zaščitno opremo.

Hmm, že vidim kelnarco s plinsko masko :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa mi zagovorniki zakona povejte en dober razlog al pa argument zakaj ne bi mogli narediti gostiln samo za kadilce (v te gostilne bi lahko vstopali tudi nekadilci, ampak bi bilo jasno kot pri nekaterih drugih zadevah, da na lastno odgovornost in pa zaposleni bi v pogodbi zapisali da se strinjajo s tem da delajo v kadilski gostilni, torej recimo kelnarji al kelnarce ki so tudi sami kadilci) in pa gostilne za nekadilce (lokale, restavracije, vsakemu svoje)? Tako bi lahko tudi tisti, ki so taki zagovorniki tega zakona uživali v čistem zraku saj bi za svojo izbrali tisto, ki je za nekadilce v celoti brez kadilnic,... :trance_33_sleep:

In koliko gostiln bi potem bilo za nekadilce? Verjetno ne prav dosti. Fora zakona je ravno v tem, da velja za vse gostinske lokale (med drugim), brez izjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko gostiln bi potem bilo za nekadilce? Verjetno ne prav dosti. Fora zakona je ravno v tem, da velja za vse gostinske lokale (med drugim), brez izjem.

To se da brez težav rešit kot marsikatero drugo stvar z uvedbo kakih kvot. Toliko odstotkov lokalov v kraju je lahko za kadilce, toliko pa za nekadilce. Če so lahko kake kvote drugje v življenju bi jih lahko uvedli tudi tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkar majo tak zakon v italiji je užitek se ustavt na avtocesti na bencinski..

sej ne spremljam..ampak a to že velja al kdaj bo?? čimprej upam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se da brez težav rešit kot marsikatero drugo stvar z uvedbo kakih kvot. Toliko odstotkov lokalov v kraju je lahko za kadilce, toliko pa za nekadilce. Če so lahko kake kvote drugje v življenju bi jih lahko uvedli tudi tukaj.

Ja in kakšen bi bil kriterij?Tisti ki prvi pride, prvi melje?

Logično,da hočejo vsi omogočit kadilcem , da kadijo v njihovih lokalih.

To more država rešit in ta zakon se mi zdi prava rešitev.

Če hočeš kadit, si svoboden...lahko kadiš. Pač pojdi vn.

Če si se zdej hotel izognit dimu, si pa lahko kr doma ostal.

Svoboda ne sploh. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zadeva sploh ne zdi tako zelo problematična. Podoben zakon je v Italiji in na Malti, pa nisem imel kot kadilec nobenih težav s tem, da smo lahko pač kadili samo zunaj. Še bolje, kot pa da notri smradiš po prostoru. V Nemčiji, zadnjem kadilskem raju, zna biti prav zoprno v lokalih... Je pa v zakonu nekaj cvetk (npr. kazen plača lastnik lokala in ne kadilec, ipd.), ki jasno kažejo, da je zakonodajno telo v butalah še vedno butasto. :whistle:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa mi zagovorniki zakona povejte en dober razlog al pa argument zakaj ne bi mogli narediti gostiln samo za kadilce (v te gostilne bi lahko vstopali tudi nekadilci, ampak bi bilo jasno kot pri nekaterih drugih zadevah, da na lastno odgovornost in pa zaposleni bi v pogodbi zapisali da se strinjajo s tem da delajo v kadilski gostilni, torej recimo kelnarji al kelnarce ki so tudi sami kadilci) in pa gostilne za nekadilce (lokale, restavracije, vsakemu svoje)? Tako bi lahko tudi tisti, ki so taki zagovorniki tega zakona uživali v čistem zraku saj bi za svojo izbrali tisto, ki je za nekadilce v celoti brez kadilnic,... :trance_33_sleep:

Zakaj?Zato ker ne živimo v popolnem svetu!

Ker si ne moremo privoščit zbirat, še po kriteriju kadilski/ nekadilski lokal.

Služb je malo, zdravje je eno.

Ne skrbi...se boš že navadu. Italjani še v slovanskih diskotekah hodijo vn na cigaret.

Človek se vsega navadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina pametna stvar, ki jo je ta vlada predlagala in ta parlament potrdil... Amen! :whistle:

Popravljeno . Popravil wind
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina pametna stvar, ki jo je ta vlada predlagala in ta parlament potrdil... Amen! :whistle:

Ave. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina pametna stvar, ki jo je ta vlada predlagala in ta parlament potrdil... Amen! :whistle:

Pa še ta je, ko pogledamo pobliže, butasta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko gostiln bi potem bilo za nekadilce? Verjetno ne prav dosti. Fora zakona je ravno v tem, da velja za vse gostinske lokale (med drugim), brez izjem.

Že tvoje vprašanje kaže pravi odgovor! Skoraj nič, zato ker nekadilci skoraj ne hodijo v lokale!! In zakaj bi manjšina terorizirala večino oz. sploh kdorkoli kogarkoli?

Pa še v razmislek:Ali boste nekadilci poleti sedeli v lokalu? Zato , da bomo mi kadilci lahko sedeli na vrtu kjer lahko kadimo! Ali boste zasedli vrt? In potem kadilci ne smemo v lokal , ker ne smemo kadit ?

Jaz bom kadil svoje cigarete z svojim telesom kjerkoli dokler jih legalno prodajajo.

Ni večjega užitka/od sedaj naprej / kot kaditi velikansko smrdljivo cigaro na vrtu polnem nekadilcev!Pa nič ti ne morejo!Naj grejo not ! :winkiss: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tvoje vprašanje kaže pravi odgovor! Skoraj nič, zato ker nekadilci skoraj ne hodijo v lokale!! In zakaj bi manjšina terorizirala večino oz. sploh kdorkoli kogarkoli?

Pa še v razmislek:Ali boste nekadilci poleti sedeli v lokalu? Zato , da bomo mi kadilci lahko sedeli na vrtu kjer lahko kadimo! Ali boste zasedli vrt? In potem kadilci ne smemo v lokal , ker ne smemo kadit ?

Jaz bom kadil svoje cigarete z svojim telesom kjerkoli dokler jih legalno prodajajo.

Ni večjega užitka/od sedaj naprej / kot kaditi velikansko smrdljivo cigaro na vrtu polnem nekadilcev!Pa nič ti ne morejo!Naj grejo not ! :winkiss: :naughty:

Bambi sorry, tvoja zasvojenost ti je zameglila sive celice.O kakšnem teroriziranju govoriš.Govora je o zastrupljanju(prisilnem pasivnem kajenju) o ubijanju na obroke.dej si oglej že kakšen dokumentarec o posledicah kajenja.M :beer2: oje zdravje tvoja razvada, kje je teror?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi sorry, tvoja zasvojenost ti je zameglila sive celice.O kakšnem teroriziranju govoriš.Govora je o zastrupljanju(prisilnem pasivnem kajenju) o ubijanju na obroke.dej si oglej že kakšen dokumentarec o posledicah kajenja.M :beer2: oje zdravje tvoja razvada, kje je teror?

Podpis. Unicuj sebe ne pa se drugih zraven. Nimam nic proti kadilcem, dokler mi ne kadijo v glavo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi sorry, tvoja zasvojenost ti je zameglila sive celice.O kakšnem teroriziranju govoriš.Govora je o zastrupljanju(prisilnem pasivnem kajenju) o ubijanju na obroke.dej si oglej že kakšen dokumentarec o posledicah kajenja.M :beer2: oje zdravje tvoja razvada, kje je teror?

Glej argumente za zakon o prepovedi kajenja objavljene v medijih!

1. V Evropi letno umre 650.000 ljudi zaradi pasivnega kajenja.

2. V Sloveniji letno umre 6500 ljudi zaradi pasivnega kajenja !

odgovor:

Torej v sloveniji umre 1% ljudi zaradi pasivnega kajenja.Od kdaj pa ima Evropa samo 200mio. prebivalcev/ če jih ima SLO 2 mio./ ??? Ne me basat! Kot da ne znam računat procentnega računa?/kljub zamegljenim sivim celicam /.

Zaključujem moje oglašanje z naslednjo mislijo : izpušni plini mojega avta in par pirov ti škodi stokrat bolj kot celo moje kadilsko življenje.Celo dihanje zraka in sprehodi po gozdu in pitje vode ti škodi ! Čim se rodiš, ti dejansko škodi že to , da živiš in zato čez kakih 75 let tudi umreš....... pa škoda je pisatZAKON JE SPREJET in kadilo se ne bo!!!

Drugič pridejo na vrsto svinjski zrezki pa pir! :naughty:

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej argumente za zakon o prepovedi kajenja objavljene v medijih!

1. V Evropi letno umre 650.000 ljudi zaradi pasivnega kajenja.

2. V Sloveniji letno umre 6500 ljudi zaradi pasivnega kajenja !

odgovor:

Torej v sloveniji umre 1% ljudi zaradi pasivnega kajenja.Od kdaj pa ima Evropa samo 200mio. prebivalcev/ če jih ima SLO 2 mio./ ??? Ne me basat! Kot da ne znam računat procentnega računa?/kljub zamegljenim sivim celicam /.

Zaključujem moje oglašanje z naslednjo mislijo : izpušni plini mojega avta in par pirov ti škodi stokrat bolj kot celo moje kadilsko življenje.Celo dihanje zraka in sprehodi po gozdu in pitje vode ti škodi ! Čim se rodiš, ti dejansko škodi že to , da živiš in zato čez kakih 75 let tudi umreš....... pa škoda je pisatZAKON JE SPREJET in kadilo se ne bo!!!

Drugič pridejo na vrsto svinjski zrezki pa pir! :naughty:

Svinjski zreski lahko, pir pa njet.Saj vem da mi TVOJE kajenje ne škoduje.sva preveč oddaljena.Verjamem da obvladaš procentni račun, samo malo nerodno se ti je zapisalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svinjski zreski lahko, pir pa njet.Saj vem da mi TVOJE kajenje ne škoduje.sva preveč oddaljena.Verjamem da obvladaš procentni račun, samo malo nerodno se ti je zapisalo.

Mogoče te narobe razumem ampak za vsak slučaj obrazložitev !

od 650000 ljudi je 6500 ljudi 1 procent! O.K.

v SLO je 2 mio. ljudi kar po isti logiki predstavlja 1 procent evropskega prebivalstva! O.K.

Torej ali v Evropi živi samo 200 mio. ljudi ali pa je smrtnost v SLO dosti večja od 1 procenta !

Ali pa nas imajo za nore , da ne znamo računat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi manjšina terorizirala večino oz. sploh kdorkoli kogarkoli?

Če ta stavek iztrgaš iz konteksta, dobiš pravi odgovor. Kadilci so v manjšini in zakaj naj bi torej terorizirali nekadilce. Ravno tako me zanima zakaj naj ne bi potem več nekadilcev hodilo v lokale (jaz sem že eden takih)? Tisto o zmanjšanju prometa v lokalih lahko mačku za rep obesijo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina pametna stvar, ki jo je ta vlada predlagala in ta parlament potrdil... Amen! :whistle:

:slap: :kva2: :lol1:

Une za :Puškurac: pa nisem našel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah..se morm oglasit...

Dosedanji zakon je povožen z novim, ker se prejšnji ni izvajal :headbang: Torej...za izvajanje novega zakona bodo skrbeli trije inšpektorati !!!! kar kaže bolj na to, da gre za nabijanje kazni in pobiranje denarja

Kar se skrbi za moje zdravje tiče...ma kaj res ministra briga zanj???

Ob vsej mešanici strupov...a brez cigaret bo življenje bolj zdravo in omo dlje živeli da bomo lahko še dlje delal????

Gostinski lokal za nekadilce lahko odpreš, za kadilce ga ne smeš??? enakopravno???

Če pogledamo v Italijo (ne na avtoceste!) so lokali večinoma prazni, ali pa je več kelnarjev kot gostov (cene pa... :wacko: ), poleg teg statistike v Ita kažejo da se je prodaja cigaret celo dvignila!?!?

A potem sledi prohibicija za alkohol???

Koliko ljudi umre zaradi "aktivnega" pitja in koliko ljudi trpi zaradi "pasivnega" pitja oziroma nadlegovanja pijancev?

Na cestah enako:

kjer se ubijajo pri hitrostih 100% višjih od odovoljenih, hitrost še malo omejijo..in pobirajo kazni!?!?

Nihče ne razmišlja da bi mogoče le bil nekje prostor in možnost za znoret???

Enako kot kadilski lokal???

Še malo manjka pa bodo viseli napisi Psom in kadilcem vstop prepovedan

Pa, spomnite se reklame izpred 10 let (ali nekaj več) ko so v nemške uniforme oblečeni vojaki pobirali kadilce po ulici in ih zapirali v kadilnice....Asocijacija je bla več kot očitna, predvajalo pa se je na nacionalki :fredy:

Mah, dajte folk...

živimo v državi prepovedi (pa naj bi bla kao demokratična)

Kt je že nekdo napisal....lahko zaradi smrtnih žrtev med motoristi kmalu pričakujemo omejitev hitrosti enoslednih vozil na 45 km/h, ali pa kar prepoved vožnje z motorji.....vse za blagor naroda in skrb za dolgo življenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!