Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Z dovoljenjem bežnega znanca, Jakoba Jablonskyja:

Bobi pa Tedi, kamerada

Bobi je trenutno nekadilec. V pričakovanju avgusta, ko bo stopil v veljavo protikadilski zakon, že mesece triumfira. Ker bo smel z blagoslovom višje inštance durhmarš najedati Tediju. Pa tudi ker se bo smel v svojem edinem pribežališču, bližnji beznici, v čistem gorskem zraku nacediti, stresati neslane štose in se sliniti okoli joškate kelnarce Lili.

Tedi je pa, kot ste morebiti že uganili, trenutno kadilec. V pričakovanju avgusta, ko bo stopil v veljavo protikadilski zakon, že mesece pizdaka. Ker mu Bobi najeda že zdaj in mu bo z blagoslovom višje inštance najedal še tisočkrat bolj. Pa tudi ker se v svojem edinem pribežališču, bližnji beznici, ne bo smel obenem zakajati, nacediti, stresati neslane štose in se sliniti okoli joškate kelnarce Lili.

Bobi pa Tedi sta mala človečka. Ganljiva v svoji odvisnosti od blagoslova višje inštance. In spravljata nas v smeh s svojo glupostjo. Sta namreč bolj glupa od vseh nas skupaj.

Ampaq, roko na srce, ta večna glupost, izražajoča se v triumfiranju in pizdakanju, zna tudi fino presedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej argumente za zakon o prepovedi kajenja objavljene v medijih!

1. V Evropi letno umre 650.000 ljudi zaradi pasivnega kajenja.

2. V Sloveniji letno umre 6500 ljudi zaradi pasivnega kajenja !

odgovor:

Torej v sloveniji umre 1% ljudi zaradi pasivnega kajenja.Od kdaj pa ima Evropa samo 200mio. prebivalcev/ če jih ima SLO 2 mio./ ??? Ne me basat! Kot da ne znam računat procentnega računa?/kljub zamegljenim sivim celicam /.

Zaključujem moje oglašanje z naslednjo mislijo : izpušni plini mojega avta in par pirov ti škodi stokrat bolj kot celo moje kadilsko življenje.Celo dihanje zraka in sprehodi po gozdu in pitje vode ti škodi ! Čim se rodiš, ti dejansko škodi že to , da živiš in zato čez kakih 75 let tudi umreš....... pa škoda je pisatZAKON JE SPREJET in kadilo se ne bo!!!

Drugič pridejo na vrsto svinjski zrezki pa pir! :naughty:

V Evropi(45 evropskih držav) in ne v EU naj nas bi bilo 700.990.000,00, torej umre od pasivnega kajenja manj kot 0,1 %.

Slovenčkov naj nas bo 2.010.377,00(na dan 31.12.2006), torej nas umre nekaj okoli 0,32 %.

verjetno sem te slabo razumel. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bolj uničuje zrak in okolje ter bližnje prisotne osebke ?

1. kadilec pri sosednji mizi ali na terasi

ali

2.motorist ki se vozi za ne baš kataliziranim avtomobilom, pa da še malo pretiravam naj bo en starejši dizelaš ( deutz duplak) ? ma so lahko tudi motoristi v koloni ! :winkiss:

uf, uf ! pitam se pitam koji led nije smrznut ? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debata o tem , jalova posla.Naj živijo vsi bratje / sestre kadilci-ke.Vem da ne bo lahka, a vem tudi da je človek hudo prilagodljiva žival. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gostinski lokal za nekadilce lahko odpreš, za kadilce ga ne smeš??? enakopravno???

hja, ne vem ... tut za gandžarje ga ne morš :) al pa ekstra za pedofile recimo da bi odprl lokal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so cigareti tako nevarni pa naj prepovejo prodajo.

Največji absurd:

Na cigarete napišejo z velimi črkami: KAJENJE UBIJA! ampak ta izdelek še kar prodajajo.

Zakaj še na alkoholne pijače ne napišejo ALKOHOL UBIJA! ??

Če se čemu nasmejim se nasmejim tem bedastim zakonom.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so cigareti tako nevarni pa naj prepovejo prodajo.

Največji absurd:

Na cigarete napišejo z velimi črkami: KAJENJE UBIJA! ampak ta izdelek še kar prodajajo.

Zakaj še na alkoholne pijače ne napišejo ALKOHOL UBIJA! ??

Če se čemu nasmejim se nasmejim tem bedastim zakonom.

LP

No sej..tut na majonezi bi moral pisat HOLESTEROL UBIJA...

sej pravim....kadilci smo med prvimi..ostale prepovedi sledijo :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, ne vem ... tut za gandžarje ga ne morš :) al pa ekstra za pedofile recimo da bi odprl lokal?

No..pedofilije pa kajenja se mi ne zdi ravno primerno primerjat

Pa tut gandžarje ne

ena mičkena razlika, če nič drugega....kajenje je bilo LEGALNO zadnjih 100 let,

za ostalo mislim da tega ne bi mogel trditi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No..pedofilije pa kajenja se mi ne zdi ravno primerno primerjat

Pa tut gandžarje ne

ena mičkena razlika, če nič drugega....kajenje je bilo LEGALNO zadnjih 100 let,

za ostalo mislim da tega ne bi mogel trditi

Jejheta, kaj vse ni bilo pred 100 leti legalno, pa je sedaj povsem normalno.

Pa nehajte jokcat, saj boste še vedno lahko kadili, samo ne ravno povsod, kjer se vam sprdne.

Ravno tako kot scat ne smete ravno vsepovsod kjer var prime, a ne?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tako kot scat ne smete ravno vsepovsod kjer var prime, a ne?!

pa pljuvat po tleh tudi ne ! :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pljuvat po tleh tudi ne ! :trance_33_sleep:

Pa lulat tudi ne. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej..tut na majonezi bi moral pisat HOLESTEROL UBIJA...

sej pravim....kadilci smo med prvimi..ostale prepovedi sledijo :whistle: :whistle: :whistle:

Ta je pa neumesna. Ti zri 5 kil majoneze na dan. boli me. Ce pa kadis zravn mene me pa moti in mi skoduje...

Mislm kaksne buce valite eni...

Drugac pa to da dajejo napise na cike je cist butast.. Sam en je pomemben: CENA. Podrazijo nj za 200%, kurc magar za 500% :) pol pa kadte kokr hocte :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj bodo pri nas tudi ziher našli kake luknje v zakonu kot še v vsakem do zdaj. Vseeno mi sicer ni, vem pa da se človek lahko na vse navadi. Je pa res, da je kar nekaj lokalov kao klubov kjer točijo pijačo članom kluba. Kako je v tem primeru? Nisem še nič razmišljal niti bral o tem (se ne poglabljam preveč v zadevo). Recimo klub ljubiteljev cigaret - a še vedno spada pod javno površino ali ne, ker je namenjen točno določeni publiki, ki sprejme akte društva in se prostovoljno včlani v njega?

Se bomo pač več zadrževali pri kakem kolegu v kleti in degustirali kapljico, ki je je itak viška v naših krajih. Kavico pa že itak zjutraj doma spijem - dozo 2,5dcl potem pa cel dan več ne

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugac pa to da dajejo napise na cike je cist butast.. Sam en je pomemben: CENA. Podrazijo nj za 200%, kurc magar za 500% :) pol pa kadte kokr hocte :P

Bom vseeno kadil :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa idi vstran!!

ne bo treba, ker ti ne boš smel kadit tam in bo vse O. Ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, trije zdravstveni inšpektorji za celo slo. Pa nadzorujejo še vse kaj drugega kot kajenje. Baš bo tole delovalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še recimo ena zadeva. Imaš lokal in ti sosednji lokal dela konkurenco. Pošlješ tja kadilca, ki si lepo prižge cigaret in pokličeš inšpektorja. Lastnik lahko kadilca samo opozori. Slednji dobi ob prihodu inšpektorja globo nekaj 100EUR med tem ko lastnik lokala plača tudi do nekaj 10.000EUR, to ponoviš nekajkrat in je lokal v rdečih številkah ter v kratkem zaprt. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se kar strinjaj, samo zakon pravi drugače :slap:

Mislim, če je že osnovni koncept zakona tako rukjen taj v glavo, kakšni so šele ostali členi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas je en lokal že našel luknjo v zakonu tako da bo mogoče kaditi v enem delu, šef drugega lokala pa je rekel da ne jeb. nobenega inšpektorja in da se bo še naprej lahko kadilo - jaz sem miren :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, da bo v kar nekaj lokalih dovoljeno še naprej kaditi saj bo tisti lastnik, ki bo na kakrpen koli način pustil kaditi imel mnogo več gostov kot ostali lastniki. Sedaj ali pa si bo to upal ali ne pa je njegova stvar. Enako je s točenjem alkohola mladoletnim, s točenjem žganih pijač zjutraj pred 10h, kar se še vedno dogaja v ogromno lokalih,... Verjetno bo to pogosteje v manjših mestih (kamor tudi sam spadam) kot pa v kakem večjem mestu v bolj znanih kafičih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!