Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

eh, nič ne mislim, da se mi dogaja krivica, miki... gre mi samo na jetra družba, kjer je vedno več stvari prepovedano. In če bi zakon dopuščal, da se lahko odpre lokal za kadilce, kamor nekadilci nimajo vstopa, takrat bi to bila stvar, ki bi bila zame sprejemljiva. Tako pa ni nobene možnosti "svobodne odločitve". Pa promet je tudi ena zoprna zadeva, pa smrad po čebuli in česnu (mogoče že slišal za italjansko pobudo) tu

za promet imamo dokaj strogo zakonodajo, čez katero pa mnogi tudi bentijo. o česnu pa ne bi - razen, če vdihavanje njegovega vonja tudi povzroča kako bolezen? Bom malo povprašal na onkološkem ...

Sicer pa lahko v družbi še vedno delaš kar ti paše. Le da te utegnejo kmalu spoznati za kriminalca, ali pa vsaj neprilagojenca... A ni bistvo "bajkerstva" itak v tem? :D :D :D

(ok, to zadnje je čista provokacija... ampak ne želim vzpodbuditi vala kriminala)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda ti...nisi več povsem na dnu... celo do šolane plasti si prilezel...još malo..još malo

Ne sprejemam tiste butaste linearne klasifikacije.

Problem je večplasten. Vključuje komponente osebnih preferenc, javnega dobrega, načela sodobnega človeka, kulturnih vrednost, temelječih na preteklem izkustvu in še bi lahko naštevali.

A v bistvu mi pač ker sem nekadilec - tak zakon ustreza. Še vedno pa bom do frendov kadilcev tudi uvideven, kakor so oni pogosto do mene. Včasih so namreč samo kake intelektualne bejbe rekle "JOj, te moti, a ne, ko se ti kadi..", danes pa to opažam tudi pri močnih bajkerjih in podobnem življu :D hecno, kakšna asociacija se pri tem vzpostavi :D

Mislim, si kdo predstavlja Švarcenegerja, ko kadi cigaro in vpraša "joj, te moti, a ne, ko se ti dim vali ... bom pa v drugo smer pihal..." :lol: :lol1:

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sprejemam tiste butaste linearne klasifikacije.

Problem je večplasten. Vključuje komponente osebnih preferenc, javnega dobrega, načela sodobnega človeka, kulturnih vrednost, temelječih na preteklem izkustvu in še bi lahko naštevali.

A v bistvu mi pač ker sem nekadilec - tak zakon ustreza. Še vedno pa bom do frendov kadilcev tudi uvideven, kakor so oni pogosto do mene. Včasih so namreč samo kake intelektualne bejbe rekle "JOj, te moti, a ne, ko se ti kadi..", danes pa to opažam tudi pri močnih bajkerjih in podobnem življu :D hecno, kakšna asociacija se pri tem vzpostavi :D

Mislim, si kdo predstavlja Švarcenegerja, ko kadi cigaro in vpraša "joj, te moti, a ne, ko se ti dim vali ... bom pa v drugo smer pihal..." :lol: :lol1:

Malce sem se vsedel in poskušal neprizadeto oblikovati svoja stališča :lol: .. okej, tvoja premisa je torej, da je potrebno kajenje omejiti predvsem zaradi tega ker škoduje tebi, ki si v bližini in deležen tega vpliva. OK, argumentacija do tukaj štima. Toda, ali se ti zdi, da je potrebno iti tako daleč, da se odreka tudi tistim, ki zavestno sprejemajo rizik kajenja, možnost oblikovati svoj "javni prostor". Recimo - gostilno za kadilce? Kje je tukaj škodovanje tretjim? Problem zaradi katerega načenjam stvar je ( in zato sem navedel še ekstremne športe) ker poskuša zakonodajalec oblikovati meje naše osebne svobode in za to nima pooblastil! Nadalje, verjetno oz. očitno izhajaš iz izhodišča, da pravna pravila generirajo neko bodočo moralo oz pravila dobrega vedenja. Navajaš namreč, da te vedno bolj upoštevajo kot nekadilca... ali si mnenja, da je to zasluga zakona o omejevanju porabe tobačnih izdelkov? Se počutiš močnejšega ali bolj samozavestnega, ker stoji za tabo Zakon ali si ta položaj prislužil s svojim sicerjšnjim vedenjem? Verjetno zadnje (upam).. Sam sem dokaj prepričan, da pretirano poseganje v družbo z zakoni posledično pomeni zatiranje sicer samoniklih pravil obnašanja, katerih moč je bistveno večja kot "pendrek v policajevih rokah". Takšno, po mojem mnenju paternalistično ravnanje oblasti, kot ga je videti zadnje čase nas bo "sleklo" tistega, kar človek sicer je - bitje svobode. ja, saj vedo se najde kakšen dober namen - a kot vemo, z njimi je tlakovana pot v pekel... In da ponovimo vajo... moje kadilstvo ali nekadilstvo s tem resnično nima veze, kar sem dokaj jasno povedal. Enako (ali celo bolj) mi gre na jetra omejevanje porabe alkohola, prepoved kajenja marihuane in podobne stvari, za katere menim, da niso potrebne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sprejemam tiste butaste linearne klasifikacije.

Problem je večplasten. Vključuje komponente osebnih preferenc, javnega dobrega, načela sodobnega človeka, kulturnih vrednost, temelječih na preteklem izkustvu in še bi lahko naštevali.

A v bistvu mi pač ker sem nekadilec - tak zakon ustreza. Še vedno pa bom do frendov kadilcev tudi uvideven, kakor so oni pogosto do mene. Včasih so namreč samo kake intelektualne bejbe rekle "JOj, te moti, a ne, ko se ti kadi..", danes pa to opažam tudi pri močnih bajkerjih in podobnem življu :D hecno, kakšna asociacija se pri tem vzpostavi :D

Mislim, si kdo predstavlja Švarcenegerja, ko kadi cigaro in vpraša "joj, te moti, a ne, ko se ti dim vali ... bom pa v drugo smer pihal..." :lol: :lol1:

Dejstev ne moreš "sprejeti" ali "zavrniti"...le štekaš jih lahko...in ko boš ta dejstva poštekal boš tudi ugotovil zakaj tak t.i. zakon, ki btw... nima absolutno nobene veze s kakim škodovanjem ali skrbjo za zdravje ;)

mentalna prostitucija v katero vas tako radi prisiljujejo..pa tega ne uvidite... se bo pa še nekaj časa stopnjevala...vse do...guess what :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce sem se vsedel in poskušal neprizadeto oblikovati svoja stališča :lol: .. okej, tvoja premisa je torej, da je potrebno kajenje omejiti predvsem zaradi tega ker škoduje tebi, ki si v bližini in deležen tega vpliva. OK, argumentacija do tukaj štima. Toda, ali se ti zdi, da je potrebno iti tako daleč, da se odreka tudi tistim, ki zavestno sprejemajo rizik kajenja, možnost oblikovati svoj "javni prostor". Recimo - gostilno za kadilce? Kje je tukaj škodovanje tretjim? Problem zaradi katerega načenjam stvar je ( in zato sem navedel še ekstremne športe) ker poskuša zakonodajalec oblikovati meje naše osebne svobode in za to nima pooblastil! Nadalje, verjetno oz. očitno izhajaš iz izhodišča, da pravna pravila generirajo neko bodočo moralo oz pravila dobrega vedenja. Navajaš namreč, da te vedno bolj upoštevajo kot nekadilca... ali si mnenja, da je to zasluga zakona o omejevanju porabe tobačnih izdelkov? Se počutiš močnejšega ali bolj samozavestnega, ker stoji za tabo Zakon ali si ta položaj prislužil s svojim sicerjšnjim vedenjem? Verjetno zadnje (upam).. Sam sem dokaj prepričan, da pretirano poseganje v družbo z zakoni posledično pomeni zatiranje sicer samoniklih pravil obnašanja, katerih moč je bistveno večja kot "pendrek v policajevih rokah". Takšno, po mojem mnenju paternalistično ravnanje oblasti, kot ga je videti zadnje čase nas bo "sleklo" tistega, kar človek sicer je - bitje svobode. ja, saj vedo se najde kakšen dober namen - a kot vemo, z njimi je tlakovana pot v pekel... In da ponovimo vajo... moje kadilstvo ali nekadilstvo s tem resnično nima veze, kar sem dokaj jasno povedal. Enako (ali celo bolj) mi gre na jetra omejevanje porabe alkohola, prepoved kajenja marihuane in podobne stvari, za katere menim, da niso potrebne.

Se strinjam s tabo glede osebne svobode. Največja grožnja, ki jo vidim v takih zakonih je dejansko odvzemanje pravic. Začne se tako, v naslednjem trenutku (oziroma čez 10 let) se pa zbudimo v letu "1984"... Po drugi strani sem pa bivši kadilec. Kadil sem 12 let z užitkom, a vedno bolj zagrenjenim zaradi tveganja kajenja. Vsako leto me je bilo bolj strah. Hkrati sem vedel, da ne morem nehati kaditi zaradi specifike zasvojenosti, ki se razlikuje od kadilca do kadilca. Na koncu mi je uspelo s pomočjo Champix-a.

Zakon kot tak je ena sama bedarija, saj v znani tradiciji slovenske politične kulture prepoveduje kajenje, ob višjih trošarinah in nikakršni spodbudi za prenehanje kajenja. WTF?! Champix stane cca 80€/mesec, jemlje se ga 3 mesece. Deluje v primeru, če kadilec "želi" prenehati kaditi, brez močne volje. Zakaj za vraga zdravstveno zavarovanje ne krije 1 terapije s Champixom? Jaz to vidim kot dvoličnost vlade (katerekoli) in zdi se mi, da je kajenje v interesu države, ob tem, da se kadilce izolira iz družbe. To pa že malo spominja na farme, kajne... Eventuelno mora vsak kadilec izbrati svojo pot in uporabljati zakon za to je nesmiselno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak kadilec si lahko cez glavo povezne polivinilasto vrecko in dimi (dobesedno) do onemoglosti.

ne pozabiti strokovno odstraniti tako nastale odpadke (vrecko in kadilca).

provokantno ?

zaljivo ?

realno ?

ko kadijo sem ali pa me ni. moja izbira. simpl.

kdor zeli moje druzbe bo uvideven (vsaj do neke mere). spet simpl.

zivljenje je enostavno. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce sem se vsedel in poskušal neprizadeto oblikovati svoja stališča :lol: .. okej, tvoja premisa je torej, da je potrebno kajenje omejiti predvsem zaradi tega ker škoduje tebi, ki si v bližini in deležen tega vpliva. OK, argumentacija do tukaj štima. Toda, ali se ti zdi, da je potrebno iti tako daleč, da se odreka tudi tistim, ki zavestno sprejemajo rizik kajenja, možnost oblikovati svoj "javni prostor". Recimo - gostilno za kadilce? Kje je tukaj škodovanje tretjim? Problem zaradi katerega načenjam stvar je ( in zato sem navedel še ekstremne športe) ker poskuša zakonodajalec oblikovati meje naše osebne svobode in za to nima pooblastil! Nadalje, verjetno oz. očitno izhajaš iz izhodišča, da pravna pravila generirajo neko bodočo moralo oz pravila dobrega vedenja. Navajaš namreč, da te vedno bolj upoštevajo kot nekadilca... ali si mnenja, da je to zasluga zakona o omejevanju porabe tobačnih izdelkov? Se počutiš močnejšega ali bolj samozavestnega, ker stoji za tabo Zakon ali si ta položaj prislužil s svojim sicerjšnjim vedenjem? Verjetno zadnje (upam).. Sam sem dokaj prepričan, da pretirano poseganje v družbo z zakoni posledično pomeni zatiranje sicer samoniklih pravil obnašanja, katerih moč je bistveno večja kot "pendrek v policajevih rokah". Takšno, po mojem mnenju paternalistično ravnanje oblasti, kot ga je videti zadnje čase nas bo "sleklo" tistega, kar človek sicer je - bitje svobode. ja, saj vedo se najde kakšen dober namen - a kot vemo, z njimi je tlakovana pot v pekel... In da ponovimo vajo... moje kadilstvo ali nekadilstvo s tem resnično nima veze, kar sem dokaj jasno povedal. Enako (ali celo bolj) mi gre na jetra omejevanje porabe alkohola, prepoved kajenja marihuane in podobne stvari, za katere menim, da niso potrebne.

Ravnokar se ukvarjam z eno knjigo, naslov je A Perfect Mess (priporočam branje, sploh ko bo izšel slovenski prevod :naughty:), ki govori o tem, kako so neurejeni sistemi (torej brez rigidnih pravil) pogosto bolj funkcionalni od strogo urejenih (recimo naša družba, ki ima zakone). Zato se mi zdi, da tvoje pisanje o svobodi in odločitvi zelo sovpada s to knjigo... je pa vprašanje, kaj bi nastalo iz človeštva, če bi se podali na takšno pot "samoodločitve" oziroma, ko bi si vsak sam izbiral "usodo".

Dejstvo je, da živimo v nenaravnem "urejenem družbenem sistemu", ki marsikje vsiljuje pravila - tudi tam, kjer nekateri menijo, da so odvečna ali neustrezna.

Zdaj - zakaj ni v zakonodaji predvidena možnost enostavnega odprtja lokala zgolj za kadilce, tega jaz natančno ne vem. Vem pa, da lahko vsak od nas sodeluje v tej t.im. demokraciji - si vzame čas, predlaga kaj k zakonom, odpre kakšno debato, politiki so celo odprti za razne pobude. Se ne hecam - sem zadnjih parkrat določenemu politiku tu in tam kaj predlagal, kot državljan, in je moje mnenje vedno argumentirano zavrnil ali pa celo sprejel v razmislek.

Skratka - če se ljudje počutite/počutimo kot vkovane in nesvobodne živali s svojimi potrebami in zahtevami, ki jih kroti "nekdo tam zgoraj", je to predvsm stvar samopercepcije. In družba nam bo neustrezna natančno tako dolgo, dokler se bomo sami počutili neustrezne za to družbo oziroma brez moči in vpliva v njej. In dokler ne bomo te moči in vpliva tudi začeli realizirati.

Mimogrede - sedaj je čas, da se začnete aktivneje udeleževati političnega življenja, kmalu bodo namreč spet volitve.

Ali bom tudi jaz kje kandidiral?

hmmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak kadilec si lahko cez glavo povezne polivinilasto vrecko in dimi (dobesedno) do onemoglosti.

ne pozabiti strokovno odstraniti tako nastale odpadke (vrecko in kadilca).

provokantno ?

zaljivo ?

realno ?

ko kadijo sem ali pa me ni. moja izbira. simpl.

kdor zeli moje druzbe bo uvideven (vsaj do neke mere). spet simpl.

zivljenje je enostavno. B)

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak kadilec si lahko cez glavo povezne polivinilasto vrecko in dimi (dobesedno) do onemoglosti.

ne pozabiti strokovno odstraniti tako nastale odpadke (vrecko in kadilca).

provokantno ?

zaljivo ?

realno ?

ko kadijo sem ali pa me ni. moja izbira. simpl.

kdor zeli moje druzbe bo uvideven (vsaj do neke mere). spet simpl.

zivljenje je enostavno. B)

Zasvojenost ima hudičke,v svobodi,omejevanju,prostem odločanju,ah ja v zaroti.Polivinilasta vrečka mi je všeč, ma preveč "seljačka".Predlagam da imajo gor kar čelade,integralke.

(zaprtivizirpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar se ukvarjam z eno knjigo, naslov je A Perfect Mess (priporočam branje, sploh ko bo izšel slovenski prevod :naughty:), ki govori o tem, kako so neurejeni sistemi (torej brez rigidnih pravil) pogosto bolj funkcionalni od strogo urejenih (recimo naša družba, ki ima zakone). Zato se mi zdi, da tvoje pisanje o svobodi in odločitvi zelo sovpada s to knjigo... je pa vprašanje, kaj bi nastalo iz človeštva, če bi se podali na takšno pot "samoodločitve" oziroma, ko bi si vsak sam izbiral "usodo".

Dejstvo je, da živimo v nenaravnem "urejenem družbenem sistemu", ki marsikje vsiljuje pravila - tudi tam, kjer nekateri menijo, da so odvečna ali neustrezna.

Zdaj - zakaj ni v zakonodaji predvidena možnost enostavnega odprtja lokala zgolj za kadilce, tega jaz natančno ne vem. Vem pa, da lahko vsak od nas sodeluje v tej t.im. demokraciji - si vzame čas, predlaga kaj k zakonom, odpre kakšno debato, politiki so celo odprti za razne pobude. Se ne hecam - sem zadnjih parkrat določenemu politiku tu in tam kaj predlagal, kot državljan, in je moje mnenje vedno argumentirano zavrnil ali pa celo sprejel v razmislek.

Skratka - če se ljudje počutite/počutimo kot vkovane in nesvobodne živali s svojimi potrebami in zahtevami, ki jih kroti "nekdo tam zgoraj", je to predvsm stvar samopercepcije. In družba nam bo neustrezna natančno tako dolgo, dokler se bomo sami počutili neustrezne za to družbo oziroma brez moči in vpliva v njej. In dokler ne bomo te moči in vpliva tudi začeli realizirati.

Mimogrede - sedaj je čas, da se začnete aktivneje udeleževati političnega življenja, kmalu bodo namreč spet volitve.

Ali bom tudi jaz kje kandidiral?

hmmm

RAVNO NASPROTNO....!!! Začnite IGNORIRATI Politiko, Zakone, Predpise, Medije itd..itd..itd.. pa boste dobili šanso preživetja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAVNO NASPROTNO....!!! Začnite IGNORIRATI Politiko, Zakone, Predpise, Medije itd..itd..itd.. pa boste dobili šanso preživetja

bi te rad videl, ja ... kako ignoriraš vse po vrsti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAVNO NASPROTNO....!!! Začnite IGNORIRATI Politiko, Zakone, Predpise, Medije itd..itd..itd.. pa boste dobili šanso preživetja

Tako je Moste-Polje odprto . Non stop. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar se ukvarjam z eno knjigo, naslov je A Perfect Mess (priporočam branje, sploh ko bo izšel slovenski prevod :naughty:), ki govori o tem, kako so neurejeni sistemi (torej brez rigidnih pravil) pogosto bolj funkcionalni od strogo urejenih (recimo naša družba, ki ima zakone). Zato se mi zdi, da tvoje pisanje o svobodi in odločitvi zelo sovpada s to knjigo... je pa vprašanje, kaj bi nastalo iz človeštva, če bi se podali na takšno pot "samoodločitve" oziroma, ko bi si vsak sam izbiral "usodo".

Dejstvo je, da živimo v nenaravnem "urejenem družbenem sistemu", ki marsikje vsiljuje pravila - tudi tam, kjer nekateri menijo, da so odvečna ali neustrezna.

Zdaj - zakaj ni v zakonodaji predvidena možnost enostavnega odprtja lokala zgolj za kadilce, tega jaz natančno ne vem. Vem pa, da lahko vsak od nas sodeluje v tej t.im. demokraciji - si vzame čas, predlaga kaj k zakonom, odpre kakšno debato, politiki so celo odprti za razne pobude. Se ne hecam - sem zadnjih parkrat določenemu politiku tu in tam kaj predlagal, kot državljan, in je moje mnenje vedno argumentirano zavrnil ali pa celo sprejel v razmislek.

Skratka - če se ljudje počutite/počutimo kot vkovane in nesvobodne živali s svojimi potrebami in zahtevami, ki jih kroti "nekdo tam zgoraj", je to predvsm stvar samopercepcije. In družba nam bo neustrezna natančno tako dolgo, dokler se bomo sami počutili neustrezne za to družbo oziroma brez moči in vpliva v njej. In dokler ne bomo te moči in vpliva tudi začeli realizirati.

Mimogrede - sedaj je čas, da se začnete aktivneje udeleževati političnega življenja, kmalu bodo namreč spet volitve.

Ali bom tudi jaz kje kandidiral?

hmmm

Hehe, moje pisanje sovpada bolj z enimi drugimi tipi... Z vsem dolžnim spoštovanjem do Freedmana in Abrahamsona... zlasti iz Habermasa, še prej Radbrucha in Rawlsa... pa tudi Shumpetra, ki tudi prav lepo razbija razne mite o vplivih na politik(o)e...

In mimogrede, sam si želim samo eno pravico: "pravico biti (včasih) tudi bedak"... Citat je iz filma "Demolition man" hehe.. Nikakor pa si ne želim krasnega novega sveta (upam, da si prebral Huxleya), katerega nam "sproščeno" ponujajo..

Je pa seveda lepo brati, da nekdo še verjame v sodobno demokracijo. Na takih je prihodnost (mislim resno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi te rad videl, ja ... kako ignoriraš vse po vrsti ...

Dragi moj, jaz to počnem že nekaj let in bom še naprej vsak dan bolj in vsak dan na večih področjih. Tebe in vse ostale pa samo opozarjam, da začnite to početi čimprej, ker vsak dan bolj in bolj tonete v mentalno prostitucijo in podpirate totalitarizem, ki ga zaenkrat še uspešno gradijo VSE vlade sveta. In če boste dovolili, da ga izgradijo v popolnosti tako kot je načrtovano, boste jutri vsi na povodcu kot dresirani psi. Kar ste v bistvu že zdaj le da tega ne dojemate...jutri, ko bo prepozno pa boste...

GreyWolf v moste-polje zapirajo ljudi, ki vedo da je s tem svetom nekaj hudo narobe...le tega ne znajo povedati niti prenesti pritiska patetične primitivnosti v kateri živi oz. životari ali še bolje...le vegetira 99,9% ljudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, moje pisanje sovpada bolj z enimi drugimi tipi... Z vsem dolžnim spoštovanjem do Freedmana in Abrahamsona... zlasti iz Habermasa, še prej Radbrucha in Rawlsa... pa tudi Shumpetra, ki tudi prav lepo razbija razne mite o vplivih na politik(o)e...

In mimogrede, sam si želim samo eno pravico: "pravico biti (včasih) tudi bedak"... Citat je iz filma "Demolition man" hehe.. Nikakor pa si ne želim krasnega novega sveta (upam, da si prebral Huxleya), katerega nam "sproščeno" ponujajo..

Je pa seveda lepo brati, da nekdo še verjame v sodobno demokracijo. Na takih je prihodnost (mislim resno).

Ma ja, je treba verjeti v sodobno demokracijo... sicer človeka velikokrat zamika v defetizem in sploh vdajo, kapital je močan in povprečne množice močnejše, kot bi želel... a po drugi strani - kdor je bral krasni novi svet in podobne (jaz sem jih) in ima spomin vsaj malo daljši kot le do tazadnje videne reklame za nov motor, se ne sme vdati :)

habermasa poznam seveda s faksa, tudi rawlsa, za drugadva pa priznam, da jih še nisem dol udaril... in bosta prišla na osrednji del mize čimprej.

(v luči vsega v tej temi - podrejanje sistemu navržem zgolj tistim, ki bi se sicer počutili nemočne zdržati sankcije... kdor je izvzet - super :)) We shall never surrender!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj, jaz to počnem že nekaj let in bom še naprej vsak dan bolj in vsak dan na večih področjih. Tebe in vse ostale pa samo opozarjam, da začnite to početi čimprej, ker vsak dan bolj in bolj tonete v mentalno prostitucijo in podpirate totalitarizem, ki ga zaenkrat še uspešno gradijo VSE vlade sveta. In če boste dovolili, da ga izgradijo v popolnosti tako kot je načrtovano, boste jutri vsi na povodcu kot dresirani psi. Kar ste v bistvu že zdaj le da tega ne dojemate...jutri, ko bo prepozno pa boste...

Torej ne plačuješ davkov, voziš neregistrirat avto, ne pljuvaš po raznih družbenih mehanizmih kar tako, ker ti ne ustrezajo, ampak zgolj po temeljitem premisleku? potem si res nekaj posebnega :)

Jaz še vedno verjamem... recimo, da protikadilski zakon ni tako slab, kot ga skušajo prikazati nekateri.

je pa res, da so odprave raznih "razvad" (kajenje, pitje, itd) zgolj sredstvo za pričakovano izboljšanje učinkovitosti in delovanja same družbe, ustrojene po načelih kapitalizma. Samodestruktivnosti ljudem ne moreš izbiti iz glave, pa če se še tako trudiš. Je pa še vedno res, da se dim širi nepredvidljivo in zasmraja tudi tistim, ki niso njegovi malikovalci ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa še vedno res, da se dim širi nepredvidljivo in zasmraja tudi tistim, ki niso njegovi malikovalci ... ;)

PS: ne samo zasmraja, tudi škoduje bojda v zdravstvenem smislu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: ne samo zasmraja, tudi škoduje bojda v zdravstvenem smislu ...

Pro in contra tobaku,argumenti z obeh strani legitimni.Škodljivost pasivnega kajenja mislim, da ni potrebno ponovno dokazovati.Torej kako zaščititi pasivnega kadilca? zakon verjetno ni idealen,spremembe so itak vrlina vseh predlagateljev zakonov, zato prs kadilci pametne predloge in če bodo za nes pasivne kadilce sprejemljivi imate vsaj mojo podporo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ne plačuješ davkov, voziš neregistrirat avto, ne pljuvaš po raznih družbenih mehanizmih kar tako, ker ti ne ustrezajo, ampak zgolj po temeljitem premisleku? potem si res nekaj posebnega :)

Jaz še vedno verjamem... recimo, da protikadilski zakon ni tako slab, kot ga skušajo prikazati nekateri.

je pa res, da so odprave raznih "razvad" (kajenje, pitje, itd) zgolj sredstvo za pričakovano izboljšanje učinkovitosti in delovanja same družbe, ustrojene po načelih kapitalizma. Samodestruktivnosti ljudem ne moreš izbiti iz glave, pa če se še tako trudiš. Je pa še vedno res, da se dim širi nepredvidljivo in zasmraja tudi tistim, ki niso njegovi malikovalci ... ;)

Namensko davka NE plačujem...v resnici pa še vedo preveč saj od vsake stvari, ki jo kupim gre nekaj keša tudi fašistom na oblasti (ne glede na to katera t.i. stranka je na oblasti). Kolikor se le da, pa se ga izogibam...tudi t.i. davčne napovedi nisem oddal še niti enkrat in je tudi ne mislim. Eden izmed glavnih razlogov zakaj bi PRAV VSI MORALI NE-PLAČEVATI oz. v POPOLNOSTI IGNORIRATI davke je opisan tukaj !!!!

Kako vezo pa ima kajenje ali celo nebuloza imenovana "pasivno kajenje" z t.i. zdravjem pa si lahko prebereš tukaj in/ali tukaj

;)

Popravljeno . Popravil Djoko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa stari tebi je ta šizofrenik edini vir argumentov :)

Stvar pade že pri prvih podtikanjih "zakaj ne prepovejo kajenja" - valjda zato, ker bi to vodilo v popoln kaos... prepričan sem, da bi prišlo do izgredov, hujših kot pred par meseci v Parizu ... zavladala bi anarhija ... le tisti najbolj uglajeni bi se spraševali "pa saj, zakaj ne dovolijo prodaje in nabijejo davkov, saj sami lahko delamo s svojim telesom in denarjem kar hočemo"..

skratka - ne mi s takimi argumentacijami

človek je bolj družabno bitje kot ne

človek je bolj plašno bitje kot ne

človek je bolj nagnjen vključevanju v hierarhije kot ne

redko so tisti, ki so trikrat ne

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako vezo pa ima kajenje ali celo nebuloza imenovana "pasivno kajenje" z t.i. zdravjem pa si lahko prebereš tukaj in/ali tukaj

ultimativni argument pa se glasi: če paziš na zdravje al pa ne, crnil boš itak ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta šizofrenik sem sam

:kva2: :yea1: :lol1:

pa je spet dan lepši...mej se ;)

p.ssss

aja?? kdo pa ti je rekel da "moraš" crnit?!?!?!

Popravljeno . Popravil Djoko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!