Skoči na vsebino

VS diploma po novem 6.stopnja (stari tudi)


Matt_23

Priporočene objave

Danes na predstavitvi podiplomskega študija na epf smo izvedeli, da je dosedanji VS program (ki je bil do zdaj 7.stopnja izobrazbe) po novem 6 stopnja, uni pa je 7. stopnja kot tudi novi magistrski bolonjski program-prav tako 7. stopnja.

In jaz sem se pred 3 leti vpisal na VS pod zakaonom, da bom po opravljeni diplomi imel 7 stopnjo, zdaj ko sem končal pa mi povedo da je stopnja manj. Prav tako imajo 6 stopnjo tisti ki so naredili 2 letni program, npr. pri dobi!!!

Ni mi jasno zakaj se potem borijo razne študentske organizacije???? Za subvencionirano prehrano,.... bi raje videl da bi pri tem kaj pomagali(stopnji izobrazbe!

PRav tako je prof. Jurse rekel da so velike polemike glede teh novih izobrazbenih stopenj, in veliko kritik. Potem pa raje gremo študentje (vsaj tisti z vs diplomo,sedanji in bodoči) za to protestirati - saj nas morajo upoštevati.

Za primer: stari magistri(magister znanosti, bo obdržal 8 stopnjo izobrazbe, prav tako stari uni program bo obržal 7 stopnjo, a stari Vs program pa so dali v 6.stopnjo - če so ostale izobrazbe ostale kot so, zakaj potem ne še VS!!).

Po domače, nate..... so samo dosedanji VS program!!!

SRAMOTA ZA VISOKO ŠOLSTVO

V jeseni se naj vpišem na magisterij pod dejstvom, da bom imel na koncu 7.stopnjo, vmes bodo nekaj spremenili in ostal bom pri 6.??? Vse je mogoče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi za nas na uni ni še nič ziher, glede na razna "zmišljevanja" v tej smeri <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravnokar diplomiral iz visokošolskega programa na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, smer Podjetništvo, sicer še po starem programu in je stopnja sedma. Kaj so pa sedaj izcimili, pa ne vem. Tole prvič slišim :hmm:

Pozdrav od Roberta

Jaz sem ravnokar diplomiral iz visokošolskega programa na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, smer Podjetništvo, sicer še po starem programu in je stopnja sedma. Kaj so pa sedaj izcimili, pa ne vem. Tole prvič slišim :hmm:

Pozdrav od Roberta

Sem pozabil povedat, da je šlo pri meni za dodiplomski študij.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Vse je mogoče

V BRoSLO je pa res - vse mogoče mislim.

:BUA:

Ali slučajno veš v katero stopnjo izobrazbe spada po novem

uspešna zaključitev vrtca - mogoče ima moja hčerkica že kako stopnjo fertig,

pa tega še ne vemo?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep, se je raje treba boriti, da bodo subvencionirana hrana, pa zastonj prevoz itd.. pa ne vem kake bedarije še, kot pa da bi uredili ta del.

To samo dokazuje, da je študientom (predvsem rednim) čist vseen kurc kako izobrazbo imajo, važno jim je le to, da si čimveč nagrebejo in da čimveč zastonj dobijo - le od kje jim to :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bo v razpisih, kjer je sedaj zahtevana VII stopnja, tudi v bodoče zahtevana VII stopnja? Ali bodo zahtevali VI stopnjo?

Boš pač še magisterij vžgal, sej to je itak v modi v tej deželi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi nestrinjanje glede uskladitve novih stopenj s starimi je bil velik razlog da vodstvo ŠOSa ni podpisalo sporazuma z vlado.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač je pa slovensko šolstvo res v curcu :slap: Jest mislm da če si se po starmu zakonu vpisu na fax, da bi mogu obdržat uno stopnjo, kot je veljala ob vpisu, s pogojem, da si lepo izdeloval letnike, ker vemo, da mamo tut tako imenovane "večne študente"

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep, se je raje treba boriti, da bodo subvencionirana hrana, pa zastonj prevoz itd.. pa ne vem kake bedarije še, kot pa da bi uredili ta del.

To samo dokazuje, da je študientom (predvsem rednim) čist vseen kurc kako izobrazbo imajo, važno jim je le to, da si čimveč nagrebejo in da čimveč zastonj dobijo - le od kje jim to :hmm: :hmm:

Študenti sploh nismo bili informirani glede tega, to so naredili zelo po tihem.. Dej pupa ne govorit da je študentom vseeno , kakšno stopnjo bodo/mo imeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot član vodstva Notranjskega študentskega kluba lahko povem, da smo vsi klubi iz ŠOSa dobili precej materiala v zvezi z reformami, katerega smo potem raztalali med študente in ostale. Časopise, nalepke, plakate, ki smo jih polimali v okoliških krajih, študente smo obveščali preko spletne strani, preko SMSov in preko glasila. Prav tako je bilo v medijih veliko govora o vsem tem. Ni pa pričakovati, da bo k vsakemu študentu nekdo prišel na dom in ga posebej seznanjal z vsemi podrobnostmi. Živimo v dobi inteneta, kjer smo vsi samo en klik stran od vseh informacij. Mislim da je dolžnost vsakega študenta, da se tudi sam malo pobriga o študentski problematiki. Meni osebno se zdi, da je res kar nekaj takih študentov, ki jim je vseeno kaj se bo zgodilo.. Glede na trud, ki smo ga vložili tisti ki vodimo naš klub in verjamem da so podobno storili tudi ostali študentski klubi, smo dobili zelo malo feedbacka s stani članov in ostalih študentov.. .) In mislim, da je to zelo žalostno! <_<

Se pa ne strinjam s pupo, ki nas obtožuje, da si hočemo samo čim več nagrebst. Tistim, ki je vseeno kaj se dogaja, je vseeno glede vsega skup. Tako glede raznih ugodnosti, kot vprašanj glede izobrazbe in ostalega.. Enostavno se distancirani od teh zadev, kakor da se jih ne tičejo. Brezbrižnost pač.. Tisti, ki pa smo nekaj delali v tej smeri, pa verjemi da poznamo celotno problematiko in se v večini celo ne strinjamo z vsemi zahtevami, ki jih je sprva postavil ŠOS, ala brezplačen javni prevoz, garantirana zaposlitev, ipd.. To je pretiravanje in tukaj se študentje v večini strinjamo med seboj in kritiziramo vodstvo kar se tiče tega.. Poznamo pa ostalo problematiko in verjemi, da se ne zavzemamo samo za subvencije in ugodnosti ampak so prioriteta ostala vprašanja, ki pestijo visoko šolstvo v Slo. Je pa kot sem rekel žalostno, da je veliko takih študentov, ki so brezbrižno distancirani od vsega dogajanja na splošno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex!!

O tem da ste informiral ljudi o spremembah , reformah,,, dej no na nobeni reformi ni blo omenjen kaj o tem da se spremenijo stopnje(VS v 6. stopnjo) ,, šlo se je sama za bolonski študij kako uskladiti..

Dej mi en letak al pa nekaj mi prilepi o točno tej temi,, je žal ni kje in ne mi pravt da je blo kdaj to omenjen, ker še zdej polovica folka , študentov sploh neve kaj so nardili , degradirali VS na 6 stopnjo..

Tiste reforme pa Ulčar itaq ga študentje niso več podpirali on je pa še kar nekaj trdil.. Blo je jasno da nebo prišlo do plačevanje rednega študija in Ulčar je še kar nekaj hotel protestirati.. Študenti so sam zato protestiral ker niso vedeli , da so sprejeli to da nebo plačevanje rednega študija!!!

Tud sam vem veliko o teh reformah kao bolonskih študij in tedaj ni blo kaj omenjen da bi se spreminjale stopnje..

Ajde pa brez zamere..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex!!

O tem da ste informiral ljudi o spremembah , reformah,,, dej no na nobeni reformi ni blo omenjen kaj o tem da se spremenijo stopnje(VS v 6. stopnjo) ,, šlo se je sama za bolonski študij kako uskladiti..

Dej mi en letak al pa nekaj mi prilepi o točno tej temi,, je žal ni kje in ne mi pravt da je blo kdaj to omenjen, ker še zdej polovica folka , študentov sploh neve kaj so nardili , degradirali VS na 6 stopnjo..

Tiste reforme pa Ulčar itaq ga študentje niso več podpirali on je pa še kar nekaj trdil.. Blo je jasno da nebo prišlo do plačevanje rednega študija in Ulčar je še kar nekaj hotel protestirati.. Študenti so sam zato protestiral ker niso vedeli , da so sprejeli to da nebo plačevanje rednega študija!!!

Tud sam vem veliko o teh reformah kao bolonskih študij in tedaj ni blo kaj omenjen da bi se spreminjale stopnje..

Ajde pa brez zamere..

LP

Se zgleda nisva čisto prav razumela, oz jaz nisem razumel tvoje objave tako kot si jo verjetno ti mislil.. .)

Glede tega, da je bila izvedena sprememba VS iz 7 na 6 stopnjo mimo študentov se popolnoma strinjam. O tem tudi v našem klubi ni noben nič vedel oz sploh ni bilo govora o tem. Moj post je bil v smislu tega, da smo klubi veliko naredili za osveščanje študentov o reformah, študentski problematiki na splošno in prihajajočih protestih. V letakih ni noben omenjal 6 stopnje, ker se je vseskozi govorilo po medijih in povsod, da bodo šle, tako kot je rekel Sym, stopnje navzgor. In dejstvo je, da do sklenitve sporazuma med ŠOSom in vlado ni prišlo tudi zaradi nestrinjanja usklajevanja bolonjskega študija z dosedanjim.

Napačno sem razumel tvojo objavo, sem mislil da praviš, da se je vse skupaj dogajalo mimo širšega kroga študentov (to je mišljeno reforme, študentske zahteve, protesti in pripadajoče zadeve.. ) Ker o tem je bilo veliko govora tako s stani medijev in študentskih organizacij..

6 stopnja pa je presenetila tudi mene in vse ostale. Bi bilo zanimivo vedet, kaj imajo o tem povedat Ulčar in vodilni fantje iz ŠOSa, oz koliko so oni vedeli o tej nameri vlade .)

P.S. Spet se nekaj govori, da so šolnine neizbežne.. In da zagotovo bodo.. Bo zanimivo počakat, kaj se bo izcimilo iz tega, glede na to, da so minister in več predstavnikov vlade po protestih v različnih medijih večkrat zagotovili da šolnin ne bo.. .)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je pa treba še prepričat če je res to o 6 stopnji, jaz sem to zvedel tu na motosvetu. Na netu pa nisem našel nič o tem.. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je pa treba še prepričat če je res to o 6 stopnji, jaz sem to zvedel tu na motosvetu. Na netu pa nisem našel nič o tem.. :?

DEx!

Tukaj si mal preber o tem:

http://www.ekonomija.net/forum/viewtopic.p...der=asc&start=0

Kar se pa tiče tistih reform si me pa zdej prav razumel, vem za vse ostale stvari ki se naj bi zgodile,

nihče pa ni kaj govoril o stopnjah da bodo tako naredil iz 7 na 6. stopnjo VS, kar si tudi sam povedal

zdej da tega ni bilo omenjenega..

Pa lep pozdrav..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, krasna ta ideja o stopnjah izobrazbe.

Končal VŠ študij v MB, pol pa še VS v MB ob delu (vsega skupaj dobrih pet let). Zdaj bom pa v istem rangu izobrazbe kot inženirji raznih višješolskih ustanov, konkretno npr. v Velenju, kjer VŠ zaključiš po štirih semestrih (v MB je bilo semestrov pet), da ne govorim o stopnji izobrazbe kadra in usposobljenosti, ki predava na takih in podobnih šolah.

Gre za čisto diskriminacijo stopnje izobrazbe, če bo do tega prišlo. Matr, moram se malo uleč, mi je nabilo pritisk. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem kje je problem. Ob taki poplavi dipolmantov naziv itak nič več ne šteje. ČE imaš znanje nimaš kaj skrbet. V najslabšem primeru začneš na malenkost slabšem delovnem mestu in te po dveh mesecih preložijo na boljše. sam ne se preveč sekirat ker to človeku škodi. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem kje je problem. Ob taki poplavi dipolmantov naziv itak nič več ne šteje. ČE imaš znanje nimaš kaj skrbet. V najslabšem primeru začneš na malenkost slabšem delovnem mestu in te po dveh mesecih preložijo na boljše. sam ne se preveč sekirat ker to človeku škodi. :wacko:

Pa ti to res verjames, ali samo preprosto nimas nic pametnega povedati?

P.S. Dipolmanti so?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, stopnja ni vse. Sam je pa žalostno, da bodo isto izobraževanje ovrednotili z nižjo stopnjo.

To mi ni všeč, ker sem ravno na VS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ne more kar tako zgodit z višje na nižjo stopnjo, tu mora biti nekje pomota glede razčlenjevanja pojmov v šolstvu!

:?

P.S. bodo padale glave, če je kej res v tej smeri !!!

To pa že ni igra, vendar govorimo stopnjah, ki v naši državi pomenijo tudi različne funkcije tako v politični smeri kot zaposlitveni veji državnih institucijah ter različnih zavodih in itd....!!!

Naj kdo povpraša pri Ministrstvu za šolstvo in šport pri uradno odgovornih subjektih, da ne bo tema šla v domišljiske vode!

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne bo držalo ... če končaš program na katerega se vpišeš .. dobiš tudi to stopnjo izobrazbe ..

ne vem kako je na omenjeni fakulteti ampak si verjetno kaj narobe razumel ... mogoče če je možen prehod v višjih letnikih na bolonjski program in se ti zato prizna nižja stopnja .. morda je kaj v tem smislu .... ampak drugače ne gre ...

kot da bi delal izpit za motor in na glavni vožnji ti povedo da lahko voziš samo bicikl ... ne gre glih tako noo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes na predstavitvi podiplomskega študija na epf smo izvedeli, da je dosedanji VS program (ki je bil do zdaj 7.stopnja izobrazbe) po novem 6 stopnja, uni pa je 7. stopnja kot tudi novi magistrski bolonjski program-prav tako 7. stopnja.

In jaz sem se pred 3 leti vpisal na VS pod zakaonom, da bom po opravljeni diplomi imel 7 stopnjo, zdaj ko sem končal pa mi povedo da je stopnja manj. Prav tako imajo 6 stopnjo tisti ki so naredili 2 letni program, npr. pri dobi!!!

Ni mi jasno zakaj se potem borijo razne študentske organizacije???? Za subvencionirano prehrano,.... bi raje videl da bi pri tem kaj pomagali(stopnji izobrazbe!

PRav tako je prof. Jurse rekel da so velike polemike glede teh novih izobrazbenih stopenj, in veliko kritik. Potem pa raje gremo študentje (vsaj tisti z vs diplomo,sedanji in bodoči) za to protestirati - saj nas morajo upoštevati.

Za primer: stari magistri(magister znanosti, bo obdržal 8 stopnjo izobrazbe, prav tako stari uni program bo obržal 7 stopnjo, a stari Vs program pa so dali v 6.stopnjo - če so ostale izobrazbe ostale kot so, zakaj potem ne še VS!!).

Po domače, nate..... so samo dosedanji VS program!!!

SRAMOTA ZA VISOKO ŠOLSTVO

V jeseni se naj vpišem na magisterij pod dejstvom, da bom imel na koncu 7.stopnjo, vmes bodo nekaj spremenili in ostal bom pri 6.??? Vse je mogoče

Svašta - ravno sem pred par leti naredil VII. stopnjo (visoko šolo - saj si z VS mislil 3 letnike?), pa bom imel spet VI. stopnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jest vem ti novi zakon ne sme kratiti pravice, ki si jo imel od prej . to se pravi če si dokončal sedmo imaš sedmo. vsi ostali, ki so se vpisali v programe s sedmo stopnjo naj bi tudi sedmo končali. Vsi na novo vpisani , ki se bodo vpisali po uveljavitvi zakona pa za njih velja novi zakon.

Vsaj včasih je bilo tako.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!