Skoči na vsebino

VS diploma po novem 6.stopnja (stari tudi)


Matt_23

Priporočene objave

Včeraj dobila po mailu....

Za vse tiste, ki še ne veste: sprejeta je uredba o uvedbi in uporabi

klasifikacijskega sistema izobraževanja in usposabljanja, ki

visokošolski strokovni program uvrašča v 6. raven in ne 7. stopnjo kot

so nam obljubili. Ker želimo izraziti nezadovoljstvo, se na linku

spodaj zbirajo podpisi za peticijo. Kdor se ne strinja s tako

klasifikacijo in se počuti izigranega, naj PROSIM GLASUJE!!! in

obvesti vse, ki jih ta uredba zadeva oziroma tudi tistim, ki bi nas

želeli kakorkoli podpreti (glasujejo lahko tudi drugi, ne samo

študentje). VSI V AKCIJO!!!!

http://www.peticija.info/index.php?option=...amp;startpage=1

V zvezi s tem se je razplamtela tudi polemika na spodnjem linku

http://www.ekonomija.net/forum/viewtopic.p...asc&start=0

Zapis seje

http://www.dz-rs.si/index.php?id=96&cs...7&showdoc=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Podaril sem leta, lastne finance za študij ob delu, se fural v MB ob vikendih, prežrl literature, opravil še dodatne izpite, po skoraj treh letih diplomiral in dočakal svečano podelitev diplome kot dipl.ing.el., VII. stopnje, VS študija, na kar sem bil upravičeno ponosen. Uspelo mi je, dogradil sem svojo izobrazbo še za eno stopničko. In sedaj, po takem času, me država za ves moj trud degradira z nižjo stopnjo in meče v isti koš z VŠ. K***rc pa vse skupaj. Raje bi šel po srednji šoli delat, nabasal denar in delovno dobo, pol pa lepo na bližnji šoli vpisal VŠ in bi bil sedaj na istem, če ne boljšem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na predstavitvi podiplomskega študija na epf smo izvedeli, da je dosedanji VS program (ki je bil do zdaj 7.stopnja izobrazbe) po novem 6 stopnja, uni pa je 7. stopnja kot tudi novi magistrski bolonjski program-prav tako 7. stopnja.

In jaz sem se pred 3 leti vpisal na VS pod zakaonom, da bom po opravljeni diplomi imel 7 stopnjo, zdaj ko sem končal pa mi povedo da je stopnja manj. Prav tako imajo 6 stopnjo tisti ki so naredili 2 letni program, npr. pri dobi!!!

Ni mi jasno zakaj se potem borijo razne študentske organizacije???? Za subvencionirano prehrano,.... bi raje videl da bi pri tem kaj pomagali(stopnji izobrazbe!

PRav tako je prof. Jurse rekel da so velike polemike glede teh novih izobrazbenih stopenj, in veliko kritik. Potem pa raje gremo študentje (vsaj tisti z vs diplomo,sedanji in bodoči) za to protestirati - saj nas morajo upoštevati.

Za primer: stari magistri(magister znanosti, bo obdržal 8 stopnjo izobrazbe, prav tako stari uni program bo obržal 7 stopnjo, a stari Vs program pa so dali v 6.stopnjo - če so ostale izobrazbe ostale kot so, zakaj potem ne še VS!!).

Po domače, nate..... so samo dosedanji VS program!!!

SRAMOTA ZA VISOKO ŠOLSTVO

V jeseni se naj vpišem na magisterij pod dejstvom, da bom imel na koncu 7.stopnjo, vmes bodo nekaj spremenili in ostal bom pri 6.??? Vse je mogoče

A ti tukaj praviš, da bo dosedanja VII. stopnja dodiplomskega študija (4 leta + absolvent), postala VI. stopnja?

PS. nekaj minut kasneje. Vidim razpredelnico iz zakona. Univerzitetni program VII. stopnja ostaja VII. stopnja.

Popravljeno . Popravil Insallah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Formalne nazive je treba ukinit.

Le tako bo znanje dobilo veljavo!

Do takrat pa...

...vsi v šole po diplome. :yea1:

Po načelu...

...navaden runkl v šolo, diplomiran runkl iz nje! :xx:

Kapo dol pred redkimi izjemami, ki jim je namen šolanja znanje, diploma pa le potrditev (danes, ko se z njo kiti že vsak runkl, žal precej ničvredna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš pač še magisterij vžgal, sej to je itak v modi v tej deželi ...

Saj ravno v tem je zadrega. Obljubljena mu je bila 7. stopnja, pridobil jo je, sedaj pa je po 3,5 letih študija kar naenkrat na 6. stopnji (enako kot po 2-letnih programih) in bi moral delati še dodatni dve leti (bolonjskega magisterija) in plačati kakšen miljonček, da pride spet nazaj na 7. stopnjo...

Wild wild west...

In tisti, ki ne verjamete (rebel, nofrus...) --- res je, takšen zakon je bil sprejet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ravno v tem je zadrega. Obljubljena mu je bila 7. stopnja, pridobil jo je, sedaj pa je po 3,5 letih študija kar naenkrat na 6. stopnji (enako kot po 2-letnih programih) in bi moral delati še dodatni dve leti (bolonjskega magisterija) in plačati kakšen miljonček, da pride spet nazaj na 7. stopnjo...

Meni so tudi obljubili dobrih 300 jurčkov plače, zdaj pa še enega in pol ne bom dobil. Prej tolarji, zdaj evri, prej slovenski programi, zdaj bolonjski. Valuta pač ni ista, in določiti je treba menjalno razmerje.

Je pa žalostno, da te stopnje večini (če ne kar vsem) pomenijo mnogo več kot znanje. In tačas ko Evropa tekmuje z nazivi, nas Svet prehiteli v znanju... S šesto, sedmo, osmo stopnjo? Je mar pomembno... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, se vsekakor strinjam s tem.

Problem je v tem, da je stopnja nemalokrat podlaga za določanje plače in bistven pogoj pri razpisanih delovnih mestih, zapisan tudi v sistematizaciji delovnih mest.

Tako imam na primer dobrega prijatelja, ki je vodja oddelka v enem največjih slovenskih podjetij, in je zaposlen na DM, kjer je zahtevana 7. stopnja izobrazbe. Do včeraj jo je imel, jutri pa ne več, ker so mu njegovo visokošolsko strokovno izobrazbo prevrednotili iz 7. v 6. stopnjo. Ampak ni toliko težava v obstoječem delovnem mestu. Bolj v tem, da - ko bo priložnost za napredovanje - formalno ne ustreza zahtevam DM za katerega se bo "grebel", in kjer je ravno tako zahtevana 7. stopnja izobrazbe. Če ga na notranjem razpisu izberejo, imajo njegovi protikandidati možnost revizije postopka, kjer bodo odločitev zanj morali skenslati, saj ne bo ustrezal zahtevam, ki so zapisana v sistematizaciji DM.

Skratka, tisti, ki jim bodo sedaj prevrednotili stopnjo izobrazbe iz 7 na 6 bodo ob prehodu na nova delovna mesta zagotovo ob del priložnosti. Kaj čmo, ostanki prejšnjega sistema, pa tudi birokratizacije Evrope.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

22. člen

(1) Visokošolski zavodi diplomantom študijskih programov za pridobitev izobrazbe, sprejetih pred 11. junijem 2004, še naprej podeljujejo strokovne in znanstvene naslove, ki so bili skladu z Zakonom o strokovnih in znanstvenih naslovih (Uradni list, RS, št. 83/03 – uradno prečiščeno besedilo) določeni s študijskim programom in so objavljeni v Uradnih listih RS, št. 22/99, 33/99, 57/99, 10/00, 12/01, 47/02 in 50/05.

(2) Visokošolski zavodi lahko strokovne in znanstvene naslove iz prejšnjega odstavka podeljujejo najpozneje do izteka študijskega leta 2015/2016.

23. člen

Kdor si pridobi strokovni ali znanstveni naslov po Zakonu o strokovnih in znanstvenih naslovih (Uradni list RS, št. 83/03 – uradno prečiščeno besedilo), ga v nespremenjeni obliki uporablja tudi po uveljavitvi tega zakona.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, se vsekakor strinjam s tem.

Problem je v tem, da je stopnja nemalokrat podlaga za določanje plače in bistven pogoj pri razpisanih delovnih mestih, zapisan tudi v sistematizaciji delovnih mest.

Tako imam na primer dobrega prijatelja, ki je vodja oddelka v enem največjih slovenskih podjetij, in je zaposlen na DM, kjer je zahtevana 7. stopnja izobrazbe. Do včeraj jo je imel, jutri pa ne več, ker so mu njegovo visokošolsko strokovno izobrazbo prevrednotili iz 7. v 6. stopnjo. Ampak ni toliko težava v obstoječem delovnem mestu. Bolj v tem, da - ko bo priložnost za napredovanje - formalno ne ustreza zahtevam DM za katerega se bo "grebel", in kjer je ravno tako zahtevana 7. stopnja izobrazbe. Če ga na notranjem razpisu izberejo, imajo njegovi protikandidati možnost revizije postopka, kjer bodo odločitev zanj morali skenslati, saj ne bo ustrezal zahtevam, ki so zapisana v sistematizaciji DM.

Skratka, tisti, ki jim bodo sedaj prevrednotili stopnjo izobrazbe iz 7 na 6 bodo ob prehodu na nova delovna mesta zagotovo ob del priložnosti. Kaj čmo, ostanki prejšnjega sistema, pa tudi birokratizacije Evrope.

Potem bi morala tudi podjetja sistemizacijo delovnih mest drugače oblikovat in za svoja delovna mesta prilagodit stopnje izobrazbe, ker pol ti tiste varijante 6I ali 6II popolnoma nič ne pomenijo in si z 6II lahko obrišeš rit. Jebela tudi jaz bom degradiran, mi pa na srečo to trenutno ne vpliva na delo.

Če je res kot se govori se bom vpisal na Management v Kopru, vplačal 70.000 SIT in naredil še dva izpita, pa bom sedma .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da je stopnja nemalokrat podlaga za določanje plače in bistven pogoj pri razpisanih delovnih mestih, zapisan tudi v sistematizaciji delovnih mest.

To se bodo morali pa delodajalci sami s sabo zmenit. Dvomim da ima nek pravni akt moč iz kvalificiranih in sposobnih ljudi kar čez noč narediti nekvalificirane nesposobneže. A v deželi papirja je vse možno... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se bodo morali pa delodajalci sami s sabo zmenit. Dvomim da ima nek pravni akt moč iz kvalificiranih in sposobnih ljudi kar čez noč narediti nekvalificirane nesposobneže. A v deželi papirja je vse možno... :hmm:

Ni problem v kvalificiranosti, ampak v - zaradi butastih politikov - potencialno izgubljenih priložnostih individualcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sistematizaciji delovnih mest.

Pravilno se reče sistemizaciji delovnih mest.

No, če kdo ve kakšno levo fakulteto, kjer se bo dalo za malo pare in z malo truda vloženega v učenje pridobiti ta novo VII. stopnjo, naj mi prosim javi na mail.

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno se reče sistemizaciji delovnih mest.

No, če kdo ve kakšno levo fakulteto, kjer se bo dalo za malo pare in z malo truda vloženega v učenje pridobiti ta novo VII. stopnjo, naj mi prosim javi na mail.

Men se je zdelo, da si desen, ne lev :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kjer se bo dalo za malo pare in z malo truda vloženega v učenje...

Iščeš fakulteto, ki ne da nič znanja. :hmm:

Mislim, da pri nas to ne bo problem. :D

Živela zarukanost in zaplankanost... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živela zarukanost in zaplankanost... :yea1:

s VII stopnjo in pretirano visoko samozavesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so tudi obljubili dobrih 300 jurčkov plače, zdaj pa še enega in pol ne bom dobil. Prej tolarji, zdaj evri, prej slovenski programi, zdaj bolonjski. Valuta pač ni ista, in določiti je treba menjalno razmerje.

Je pa žalostno, da te stopnje večini (če ne kar vsem) pomenijo mnogo več kot znanje. In tačas ko Evropa tekmuje z nazivi, nas Svet prehiteli v znanju... S šesto, sedmo, osmo stopnjo? Je mar pomembno... :closedeyes:

Premza - twelve points! :hooray:

V normalnih podjetjih itak šteje kaj znaš in ne stopnja izobrazbe, v "državnih" podjetjih in državnih institucijah pa lahko (prenizka) stopnja izobrazbe pomeni stop pri predizborih in napredovanjih :xx: . Ampak kdaj je že blo tako, da ja vsem pasalo. Včasih dobiš, včasih zgubiš. Keep on searchin'...

P.S. Pa da ne bo pomote. Jaz mam čisto VII.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščeš fakulteto, ki ne da nič znanja. :hmm:

Mislim, da pri nas to ne bo problem. :D

Živela zarukanost in zaplankanost... :yea1:

Dragi Premza. Dokler bo sistem v naši državici naštiman samo na nazive in ne preveč na znanje, bom iskal tako fakulteto, da jo čimprej naredim in to s čim manj napora. Višja stopnja ti da avtomatsko višjo plačo. Samo zanje ti je pa ne da. Če se pa ne motim si pa v nekih drugih temah razlagal, da ti tudi fakultete ne dajo več znanja, da se kriteriji spuščajo ....

Meni so tudi obljubili dobrih 300 jurčkov plače, zdaj pa še enega in pol ne bom dobil.

Živela naivnost :OK: :OK: :OK:

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se pa ne motim si pa v nekih drugih temah razlagal, da ti tudi fakultete ne dajo več znanja, da se kriteriji spuščajo ....

Zato pa pravim, da ne bo težav z iskanjem... :P

Meni so tudi obljubili dobrih 300 jurčkov plače, zdaj pa še enega in pol ne bom dobil. Prej tolarji, zdaj evri, prej slovenski programi, zdaj bolonjski...
Živela naivnost :OK: :OK: :OK:

Naj ti izdam skrivnost... :whistle:

...en in pol bo več kot tristo tisoč! :P

Če bi v šolah kaj znanja nabral bi si lahko to tudi sam izračunal, tako pa... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.rtvslo.si/

ŠOS bo vložil ustavno presojo tistih določb, ki po njegovem mnenju odvzemajo pridobljeno stopnjo izobrazbe zdajšnjim in prihodnim diplomantom.

Predstavniki študentov nasprotujejo kakršnemu koli enačenju starih diplomantov in diplomantov po bolonjskih programih, po njihovem mnenju pa bi se to moralo urediti z nacionalnim ogrodjem kvalifikacij in področno delovnopravno zakonodajo.

sploh ne razumem debila ki se je to izmislil.. in zakaj ta bolonjski program dobiva tako podporo... ta slovenska politika je zarukana da je ni take na svetu .. v vsak gnoj rinejo ti kreteni...

profesorji in strokovnjaki mu sploh niso naklonjeni ... ne vem kdo bo profitiral s tem ... verjetno državna blagajna .. :BUA: :fight1:

to je podobno kot če bi vse mlajšim od 30let dovolili od jutri dalje vozit samo 125cc motorčke ... :glare: ..seveda če ne opravijo še nekaj dodatnih ur v avto šoli po super najnovejših evropskih merilih ki so sigurno najboljše na svetu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza - twelve points! :hooray:

V normalnih podjetjih itak šteje kaj znaš in ne stopnja izobrazbe, v "državnih" podjetjih in državnih institucijah pa lahko (prenizka) stopnja izobrazbe pomeni stop pri predizborih in napredovanjih :xx: . Ampak kdaj je že blo tako, da ja vsem pasalo. Včasih dobiš, včasih zgubiš. Keep on searchin'...

P.S. Pa da ne bo pomote. Jaz mam čisto VII.

tak kot si rekel v normalnih podjetjih. zdaj pa mi povej eno normalno podjetje, ker kolikor jih jaz poznam in predvsem v našem, znanje in sposobnosti sploh niso pomembne. :( najprej je pomembno s kom si si ali boš v sorodu, potem kako intenziven kimavček si in nenazadje, da ne uporabljaš svoje glave. :doze:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dragi prijatelji, sošolci, sodržavljani, vsi tisti, ki vidite

trezno............

Prejšnji teden je bila v državnem zboru sprejeta novela zakona, ki spreminja klasifikacijo izobrazbe, ki se pridobi na VSŠ. Verjetno ste le vsi slišali kaj o tem.

To, da bo država, kar se tice šolstva, od zdaj naprej funkcionirala ''po bolonjsko'' je lahko sprejemljivo.

To, da bodo vsem, ki so trenutno v teku izobraževanja, ga končujejo ali so koncali na VSŠ, odvzeli sedmo stopnjo in jo spremenili v šesto, pa je nezaslišano. Vecina jih študira ravno zato, da lahko obdržijo delovna mesta, za katera potrebujejo to 7.stopnjo ali zato, da bi napredovali.

Nemalo je takšnih, ki so 6. stopnjo imeli doseženo že pred vpisom na VSŠ, danes končujejo študij in imajo zopet samo 6. stopnjo.

Kdo ima denar in čas, da bo državi plačeval podaljške šolanja, ki prinesejo željeno stopnjo in hodil v šolo, ki se kar naprej pomika korak nazaj.

Vlada je izvedla nekaj konkretnih ukrepov na področju kulture, medijev, zdaj šolstva, jutri bog ve česa.......... in vse neusmiljeno.

Bolonjske reforme so neizbežne in mogoce niti niso napačne. Vendar upam, da se strinjate z mano, da vsi tisti, ki so vpisani v VSŠ programe, končajo svoje šolanje pod vpisnimi pogoji, ki so zagotavljali 7. stopnjo. In vsi, ki so že končali, obdržijo, kar so dosegli.

Prosimo vas, pripišite svoje ime na spodnji spletni strani in nam pomagajte.

Pošljite mail najširšem možnem krogu ljudi , ki jih poznate. Hvala, hvala,

hvala. (potrebno je namrec kar nekaj teh glasov)

lp

Svoj glas lahko oddate na sponji spletni strani:

http://www.peticija.info/

_________________

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto kar sem jaz videl na visokošolskih strokovnih programih (srednješolske učbenike, osnovnošolske naloge,... ) še za VI stopnjo ni. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!