Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

tolk o tem kolk je ta zakon jasen in tadržava butasta :headbang:

Pa saj si sam lepo povedal, kdo je butast - strici na LPP, ki očitno ne znajo brati dokaj preprosto zapisanega teksta v zakonu.

Ne cele države zdaj v drek tišat ... tudi jaz in ti sva država, pa dvomim, da se imaš za butastga?

Primeren motor je zlo subjektiven pojem.

Zakon to subjektivnost totalno objektivizira. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je že bilo povedano vendar je kar veliko za brati!

Zanima me če je možno z izpitom 35kw voziti zablokirano 600ccm na 25kw preden je prišel novi zakon. (torej da je bil motor blokiran pred zakonom jaz pa z izpitom po novem zakonu) Pa da nebo kdo začel 2x35kw ker to že vem vse na pamet samo ta možnost ki sem jo omenil če je možna!

Vem da so neke možnosti da kupiš tovarniško zablokiran motor vendar je pa treba odšteti mastne denarce za nov motor

1.DA

2.NE

Hvala

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z izpitom kategorije A2 je možno voziti vsa motorna kolesa z močjo do 35KW, katera ustrezajo predpisom, tudi če ma naprimer 25KW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je že bilo povedano vendar je kar veliko za brati!

Zanima me če je možno z izpitom 35kw voziti zablokirano 600ccm na 25kw preden je prišel novi zakon. (torej da je bil motor blokiran pred zakonom jaz pa z izpitom po novem zakonu) Pa da nebo kdo začel 2x35kw ker to že vem vse na pamet samo ta možnost ki sem jo omenil če je možna!

Vem da so neke možnosti da kupiš tovarniško zablokiran motor vendar je pa treba odšteti mastne denarce za nov motor

1.DA

2.NE

Hvala

po moje da lahko vozis...ce je motor bil blokiran pred novim zakonom saj tebi ni treba nic rihtat samo kupis in se vozis brez kakrsnekoli papirologije... isceta tud 2 moja kolega da bi kej takega nasla...kako si pa dejansko uni to predstavljajo pa nwm ker pomoje še sami si niso na jasnem, ce te pa policaj ustavi pa tud nevem ce je on tako gladko na tekocem z vso to spremembo v zakonu da bi te z cimerkol obremenil... zajebal so cist ta zakon.... nekateri so pred zakonom legalno se vozli na nwm kakih super duper mopijih z 25kw in ni blo problema zdej se pa kao nebi vec smel...lahk pa kdo pove ce ga je ze kak policaj ustavil v času novega zakona in da ima motor z 25kw ki ima vec kot 50kw...in kaksne so bile le te lekcije???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. NE, zato ker so papirji (homologacija) za blokiran motor na 25 kW enaki, kot prej pred zakonom. Razlika je le v vozniškem dovoljenju, ki sedaj prepoveduje vožnjo z motorjem, ki presega 2kratno blokirano moč!

Torej...Yamaha R6 ima v vsakem primeru v homologaciji vpisanih originanih 95 kW, le da enkrat piše blokirano na 25 kW, drugič pa na 35 kW. V vsakem primeru pa ti izpit ne dovoljuje vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. NE, zato ker so papirji (homologacija) za blokiran motor na 25 kW enaki, kot prej pred zakonom. Razlika je le v vozniškem dovoljenju, ki sedaj prepoveduje vožnjo z motorjem, ki presega 2kratno blokirano moč!

Torej...Yamaha R6 ima v vsakem primeru v homologaciji vpisanih originanih 95 kW, le da enkrat piše blokirano na 25 kW, drugič pa na 35 kW. V vsakem primeru pa ti izpit ne dovoljuje vožnje.

Jap v homologaciji piše originalna moč, na zadnji strani pa je opomba, da je bilo motorno kolo blokirano na 25kw. V mojem primeru se lahko vozim ker imam še prejšni izpit s 25kw veljaven do sredine 2011.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap v homologaciji piše originalna moč, na zadnji strani pa je opomba, da je bilo motorno kolo blokirano na 25kw. V mojem primeru se lahko vozim ker imam še prejšni izpit s 25kw veljaven do sredine 2011.

Tudi jaz imam ta izpit, vendar je že bilo napisano na forumu, da se avtomatsko šteješ v nov zakon (A2=35 kW). Tako, da če naletiš na (ne)pravega policaja je lahko tudi kakšen problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam ta izpit, vendar je že bilo napisano na forumu, da se avtomatsko šteješ v nov zakon (A2=35 kW). Tako, da če naletiš na (ne)pravega policaja je lahko tudi kakšen problem.

Če imaš ti veljavni upravni akt, ki ti zagotavlja pravice do izteka akta, ti že pridobljenih in normativno konkretiziranih pravic in tudi dolžnosti ne morejo kar odpravit, razveljavit oziroma jih kakorkol omejevat. To bi bilo v nasprotju z načelom pravne varnosti in predvidljivosti. Podoben primer bi bila pravnomočna sodba nastala na podlagi starega zakona, potem pa bi jo nek novi zakon omejil oz. spremenil njeno bistveno sestavino. Tako si jaz razlagam to glede na to kar nas učijo na faksu. Zej možna je pa tud kakšna obrazložitev uradnega organa, ki je pa nisem zasledil. Če je še kakšen pravnik tle gor bi bil vesel tud kakšne druge razlagesmile.gif

Uglavnem, v rokah imaš veljavni pravni akt in velja to kar piše v njem, dokler se ta ne izteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš ti veljavni upravni akt, ki ti zagotavlja pravice do izteka akta, ti že pridobljenih in normativno konkretiziranih pravic in tudi dolžnosti ne morejo kar odpravit, razveljavit oziroma jih kakorkol omejevat. To bi bilo v nasprotju z načelom pravne varnosti in predvidljivosti. Podoben primer bi bila pravnomočna sodba nastala na podlagi starega zakona, potem pa bi jo nek novi zakon omejil oz. spremenil njeno bistveno sestavino. Tako si jaz razlagam to glede na to kar nas učijo na faksu. Zej možna je pa tud kakšna obrazložitev uradnega organa, ki je pa nisem zasledil. Če je še kakšen pravnik tle gor bi bil vesel tud kakšne druge razlagesmile.gif

Uglavnem, v rokah imaš veljavni pravni akt in velja to kar piše v njem, dokler se ta ne izteče.

Motiš se, zakon, ki je pričel veljati s 1. oktobrom 2009, velja tudi zate. Ti imaš izpit A2 in pogoji, katere motocikle lahko voziš s tem izpitom, so se spremenili. To pomeni, da ti nisi legalno na cesti z zablokirano R6.

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se, zakon, ki je pričel veljati s 1. oktobrom 2009, velja tudi zate. Ti imaš izpit A2 in pogoji, katere motocikle lahko voziš s tem izpitom, so se spremenili. To pomeni, da ti nisi legalno na cesti z zablokirano R6.

No potem pa še sreča, da grem čez 2 meseca delat za neomejeno in bo potem mirsmile.gif do takrat bomo pa večinoma na pisti in upal na najboljše na cesti. Zakon je pa glede tega dokaj ne fer. Za primer bi lahko bil še starejši zakon, ko so kategorijo A dobili z 18 letom potem pa so spremenili na 21. Kolkor jaz vem niso nobenemu vzel izpita za neomejeno, če ga je naredil še pod starim zakonom in ni dopolnil 21 lettrance_11_confused.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor jaz vem niso nobenemu vzel izpita za neomejeno, če ga je naredil še pod starim zakonom in ni dopolnil 21 lettrance_11_confused.gif

Itak da niso in pomoje ti tud tak ko si reku ne morjo kr spremenit neki če ti točn piše v prometni kaj maš in do kdaj ti vela.

Drugač pa priporočam, da si podobne stvari vnaprej pišete v temi Novi zakoni A2 baje do 35kw.

OnTopic: kok je zdej s temi 35kw blokadami na kawasakiju? Moja vlka želja je da bi meu er-6n (53kw) ki je pa glih za tiste ušive 3kw premočen za navadno blokado :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa še sreča, da grem čez 2 meseca delat za neomejeno in bo potem mirsmile.gif do takrat bomo pa večinoma na pisti in upal na najboljše na cesti. Zakon je pa glede tega dokaj ne fer. Za primer bi lahko bil še starejši zakon, ko so kategorijo A dobili z 18 letom potem pa so spremenili na 21. Kolkor jaz vem niso nobenemu vzel izpita za neomejeno, če ga je naredil še pod starim zakonom in ni dopolnil 21 lettrance_11_confused.gif

Tudi v tem primeru nobenemu niso odvzeli A2 kategorije, le pogoji so se spremenili in to tako, da lahko imetnik takšnega dovoljenja sedaj vozi motor z več kW vendar ta ne sme imeti več kot dvakratno izvirno moč od blokirane.

Kolikor jaz vidim zadevo, je edini večji problem pomanjkanje blokad za 35kW. Kar pa se tiče vožnje 600 in 10000ccm SS petard z A2, get over with, ker je to 'no go'. Boste pač počakali na A neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je zdej s temi 35kw blokadami... a obstaja kej (za bilo ker motor)??? Se zahvaljujem za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je zdej s temi 35kw blokadami... a obstaja kej (za bilo ker motor)??? Se zahvaljujem za odgovor.

Nisem čist na tekočem, ampak za enkrat naj jih nebi bilo. So menda v izdelavi, kdaj bodo pa dosegljive pa vejo samo prodajalci. Pa še te ne čist točnosmile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je zdej s temi 35kw blokadami... a obstaja kej (za bilo ker motor)??? Se zahvaljujem za odgovor.

jst pricakujem v tem tednu ki prihaja da me bojo poklical da pridem na vgradnjo...ce me niso kej nasral...hehe upam da bom zrihtal aia gre se pa za yamaho...za drugo nwm kak majo kej z dobavo pa to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je zdej s temi 35kw blokadami... a obstaja kej (za bilo ker motor)??? Se zahvaljujem za odgovor.

Pokliči Čarmana, meni je že kar nekaj mesecev nazaj rekel, da Kawasaki pripravlja 35kW blokade za Er-6n/f

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em mene pa zanina kako bi bilo v primeru aprilije dorsoduro ki ima v originalu 69/70kw(različni podatki) to spada pod novi zakon, kaj se pa zgodi, če mu dodam še akrapoviča ki pa doda ravno toliko na moči da pridem čez 70kw??? kako je tukaj??

Popravljeno . Popravil 46simon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem se uradno ne šteje da bi izpušni sistem povečal moč in se tega ne navaja v homologacijo, oziroma prometno. Zavede se samo predelavo, moč pa ostane ista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem se uradno ne šteje da bi izpušni sistem povečal moč in se tega ne navaja v homologacijo, oziroma prometno. Zavede se samo predelavo, moč pa ostane ista.

super, hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

eno vprasanje za vas mojstre ki se prevazate z blokiranimi raketami..in sicer kolko od vas se fura z blokado..al ste ven pometal..ker jaz na azcetku sem se fural 2 mesca brez ker se ni bla dobavljiva zdej sem blokiral...ampak mi ni toto in mocno razmisljam da bi nazaj ven dal... je ze kdo od vas sploh bil na kaksnem izrednem tehnicnem pregledu itd... in pa kaksne kazni bi lahko vse dobil ob res najvecji smoli ki bi bi se mi lahko zgodila da me dobijo brez???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še nekaj, bilo je govora o tem, da je motor ko ga naročiš že blokiran na 25kW( tovarniško) in nikjer v prometni ti ne piše originalna moč npr. 90kw....ampak piše 25kw ali 35kw na kolikor je bil v tovarni blokiran? Kako je s tem, ker v prometni piše moč na katero so motor blokirali, se pravi brez opomb da je bila naknadno blokirana. Kako je s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nej bi bla zdej "lukna" v zakonu...jst mam motor "tovarniško" blokiran na 25kw, so me že ustavl in je šlo normalno čez...pač moč v homologaciji in prometni je 25kw druge moči ni nikjer navedene tako d nej ti nebi mogl nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nej bi bla zdej "lukna" v zakonu...jst mam motor "tovarniško" blokiran na 25kw, so me že ustavl in je šlo normalno čez...pač moč v homologaciji in prometni je 25kw druge moči ni nikjer navedene tako d nej ti nebi mogl nič...

pa niso nič težil? kje so te ustavl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!