Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Zanima me, če je po zakonu potrebno s seboj nositi homologaciski kartonček? Npr če maš motor povsen originalen, samo blokado 25kw. Ker če nimaš homologacije s sabo, ti nima kam pogledat izvorne moči. Kako bi pa v poštev prišla kopija homologacije? Npr da jo poskeniraš, predelaš izvorno moč v željeno pa naprintaš? kao da si zgubu original?

Nove homologacije so sedaj formata A4. Ko sem vprašal prodajalca je rekel, da je ni potrebno nosit s seboj, je pa fajn imeti kopijo. Zdaj pa ...... Sicer pa vsi podatki, ki so na homologaciji so sedaj menda tudi na prometni. Torej, če imaš blokado se vpišejo kilovati na katero je vozilo zablokirano. Tako razlago sem dobil.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi da policaju pise v bazi, kaksne predelave so na motorju. Tudi ce bi "izgubil" in homologacijo in prometno in ne vem kaj se, on ti samo pocekira tablico in mu izpise vse. V bazi mu pise nekaj v smislu "predelava pogonskega agregata, pa nova moc zraven". Pa ne govorim na pamet to. Tako da s popravljenimi kopijami ga nimas kaj srat, samo se bolj bos najebal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto povsem odvisno od policajev, so me ustavili brez homologacije, se mislil, da me bodo živega odrli, pa zakaj jo nimaš, pa to moraš imeti sabo, pa to pa uno pa tretje....

Sprva sploh nisem vedel da jo moram imeti s seboj. Drugače se pa lahko znajdeš, greš na občino prekopirat, ti da štempel da je uradna fotokopija in nimaš nikakršnih problemov nadalnje...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že koga vstavila policija z motorjem na 25kw z izpitom do 35kw? Seveda da ima motor 100KM + in kaj pravi? :)

Čakamo na prve poskusne zajčke? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakamo na prve poskusne zajčke? :P

Joj ne strašte nas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

v tem primeru se nimamo kaj spraševat kakšne so pratikčne izkušnje v tem in tem primeru, ker ko se zgodi nesreča te izkušnje ne štejejo. Vsa vprašanja, ki se nanašajo na to "kaj bi lahko rekel/bilo" odpadejo dokazujejo, da morda imamo še premočan pogonski agregat med nogami, kaj šele da bi bilo neomejeno. Enostavo, če si želiš vožnjo motornega kolesa/vožnje upravljanje le tega poskrbi, da si uradno sposoben vožnje le tega. Ker država komaj čaka takšne, ki kršijo, polnejo proračun. Pa ne z majhnimi zneski...

Nekako se strinjam z omejitvijo moči, zaradi varnosti ! Čeprav, po drugi strani, tisto kar nekomu daš, ne moreš vzeti nazaj. Se pravi, če ima nekdo pravico do vožnje vozila z pogonskim agregatom 25KW oz. 0,16KW/kg potem pa sem mu doda, da pogonski agregat vozila ne sme v original izvedbi presegat dvokratno moč blokiranega. Tukaj pridemo do protislovja. To je bilo razvito z namenom, da polnijo državni proračun, kasneje pa še malenkost uplivajo na varnost(relativno), saj so statistike pokazale, da velika večina prometno omejenih motorjev ni dejansko imelo fizične blokade.

Moti me ena zadeva in sicer slednja; Opravljanje izpita je vzporedno ekvivalenčno z podpisovanjem pogodbe. Se pravi, na eni strani kandidat, na drugi strani država. Opravljali smo izpit pod NATAČNO DOLOČENIMI pogoji. Ko je bila pogodba podpisana/narejen izpit se morata OBE strani določenih členov držati. Nihče ne more spreminjat členov med tekom pogodbe, v kolikor se obe strani ne strinjata. - S tem sem ciljal na spremembo omejitev vozniške kategorije. To naj kakšen pravnik razloži bolj natačno, ni moje področje.

Vsekakor gre pa biti v skladu z zakonom, saj smo sami zelo nemočni proti državi, se pravi legalni.

lep pozdrav,

Kristjan Črešner

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že koga vstavila policija z motorjem na 25kw z izpitom do 35kw? Seveda da ima motor 100KM + in kaj pravi? :)

So ...Pa niti nista pogruntala, al pa nista vedla za nov zakon...Pač rekla sta vredu in da morm naslednič nost sabo homologacijo, če ma motor res 25kW blokado. Al pa nista hotla komplicerat, mogoče sm se s tem spasiu da nism meu sabo hologacije da nista vidla izvorne moči... :hmm::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ko je bila pogodba podpisana/narejen izpit se morata OBE strani določenih členov držati...

Izpit ni nikakršna pogodba in če bi tvoja logika veljala, bi na cesti veljala pravila izpred 100 let. Država je spremenila pogoje, pod katerimi ti dovoljuje sodelovanje v prometu in upravljanje z motornimi vozili na podlagi česarkoli že...

Je pa zanimivo, da nima nihče nič proti zvišanju moči s 25 na 35kW, večino pa hudo moti omejitev na največ 70kW izvirne moči ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit ni nikakršna pogodba in če bi tvoja logika veljala, bi na cesti veljala pravila izpred 100 let. Država je spremenila pogoje, pod katerimi ti dovoljuje sodelovanje v prometu in upravljanje z motornimi vozili na podlagi česarkoli že...

Je pa zanimivo, da nima nihče nič proti zvišanju moči s 25 na 35kW, večino pa hudo moti omejitev na največ 70kW izvirne moči ;)

če so ti všeč 600ccm cestaki imaš pa res ogromno izbire pri nakupu ali ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so ti všeč 600ccm cestaki imaš pa res ogromno izbire pri nakupu ali ne :D

Kako je šele revežem, ki so jim všeč 1000ccm cestaki. Ti povem, tole življenje je ena sama tragedija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni,

z glavo skozi zid ne moreš. Lahko poskusiš, vendar drago plačaš. Se pravi, če ti je nekaj všeč narediš da boš lahko miren in užival v tem. Seveda ob predpogoju, da ustrezaš zakonom, ki jih določa država.

Vse lepo in prav, ne strinjam se le s tem, da spremenijo pogoje tistim, ki spadajo v neko drugo preteklo obdobje, v katerem je bilo drugače rečeno/zapisano.

Vsekakor smo legalni, stoodstotno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kdo vgrajuje blokade 25kw...imam tdm 850 ki ima 59 kw...zanima me cena in kdo pol ureja homologacijo?

lp

Blokade vgrajuje pooblaščeni serviser...pokliči na servis Štern in vse ti bojo razložili. Cena za TDM 850 pride cca. 105€+delo in homologacija.

Homologacijo urediš sam in sicer na LPP-ju v Ljubljani.

Popravljeno . Popravil Miha27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokade vgrajuje pooblaščeni serviser...pokliči na servis Štern in vse ti bojo razložili. Cena za TDM 850 pride cca. 105€+delo in homologacija.

Homologacijo urediš sam in sicer na LPP-ju v Ljubljani.

Res je, vendar motorja z A2 izpitom ševedno ne boš smel voziti. Upam da ni to tvoj cilj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit ni nikakršna pogodba in če bi tvoja logika veljala, bi na cesti veljala pravila izpred 100 let. Država je spremenila pogoje, pod katerimi ti dovoljuje sodelovanje v prometu in upravljanje z motornimi vozili na podlagi česarkoli že...

Je pa zanimivo, da nima nihče nič proti zvišanju moči s 25 na 35kW, večino pa hudo moti omejitev na največ 70kW izvirne moči ;)

Js sm osebno proti izpitu 35kw, ker zanj blokade ne obstajajo ter motorjev ki imajo 35kw izvorne moči NI. Kaj pa država pričakuje? Da bodo tisti ki so do sedaj vozili ¨25kw¨ zdej pa kr legalnih 35? Nebi reku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že koga vstavila policija z motorjem na 25kw z izpitom do 35kw? Seveda da ima motor 100KM + in kaj pravi? :)

tudi mene je :D pa je bil policaj na motoru in nevem če ga je sploh kaj zanimalo, je pogledo prometno pa vozniško to pa je tud vse... za drug avspuh sploh vprašo ni... se je bolj pogovarjo druge stvari :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanimam me koliko pride 35 kW blokada za Yamaho R1 letnik 2004? Na podlagi česa sploh narediš homologacijo, a samo pokažeš račun o vgradnji blokade ali ti zmerijo moč motorja?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanimam me koliko pride 35 kW blokada za Yamaho R1 letnik 2004? Na podlagi česa sploh narediš homologacijo, a samo pokažeš račun o vgradnji blokade ali ti zmerijo moč motorja?

LP!

FNT! Dej rajš preber še enakt celo temo predn prašaš tako neumnost... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FNT! Dej rajš preber še enakt celo temo predn prašaš tako neumnost... :evilgrin:

Ne da se mi tok brt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm osebno proti izpitu 35kw, ker zanj blokade ne obstajajo ter motorjev ki imajo 35kw izvorne moči NI. Kaj pa država pričakuje? Da bodo tisti ki so do sedaj vozili ¨25kw¨ zdej pa kr legalnih 35? Nebi reku

Osebno imaš vso pravico da si razočaran in užaljen. Še kujalnik si lahko narediš in se not zapreš. In kdo ti je naložil, da ni motorjev, ki bi imeli =<35kW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi tok brt...

uglaunm nemorš se legalno vozit po novm zakonu tudi če imaš zablokiran motor če v osnovi presega 2x moč zablokiranega, torej če blokiraš 25kw mora imeti v osnovi motor 50kw ali manj isto velja za 35kw mora imeti motor največ 70kw... kar jih ima tvoj krepko čez.. uglaunem tut jaz imam te probleme kupil z750 ki ima v osnovi 77kw vendar sem ga vseeno blokiral na 25kw v upanju na razumljive policistesleep.gif kar bo pa bo..

p.s če se motim me popravite..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglaunem tut jaz imam te probleme kupil z750 ki ima v osnovi 77kw vendar sem ga vseeno blokiral na 25kw v upanju na razumljive policistesleep.gif kar bo pa bo..

Pošteno povedano in upam, da ti ne bodo težili zaradi tega, če ne boš delal pizdarij. Zavedaj pa se, da si v prekršku in da te lahko to zelo drago stane, če: a) boš naletel na policista, ki ne bo odstopal od predpisanega in b.) bodo zaradi vsesplošnega dogajanja na cesti začeli poostreno nadzirati in kaznovati motoriste.

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!