Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

ja imaš prav. zdaj pa ni niti enega ugodnega.

edino kaj mi je v oko padlo je ona yamahca r6 k je tui blokirana na 25kw za 6 jurjev. sam nvm no, ni to lih za mene :) jaz bi rad z750.

a pozna kdo kakšno stran kot avto net moto rubrika v avstriji? mobile.de je bol za nemčijo itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Namen imam kupiti kawasaki er6-n in imam izpit za a2. Na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) je objavlen model z blokado 25kw, torej kot sem ze prebral, bi lahko vozil ta motor ce je bil motor zablokiran pred novim zakonom(kdaj je zacel veljati?).

Baje že lahko daš zablokirat ta model na uradnem servisu kawasakija in kakšna je cena. Upam da slišim odgovor od nekoga ki je že blokiral ta model na 35kw :)

Zasledil sem, da se z 35kw mocno zverinco ni legalno vozit po hrvaski z izpitom a2, kaj pa v primeru da ima motor 25kw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen imam kupiti kawasaki er6-n in imam izpit za a2. Na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) je objavlen model z blokado 25kw, torej kot sem ze prebral, bi lahko vozil ta motor ce je bil motor zablokiran pred novim zakonom(kdaj je zacel veljati?).

Baje že lahko daš zablokirat ta model na uradnem servisu kawasakija in kakšna je cena. Upam da slišim odgovor od nekoga ki je že blokiral ta model na 35kw :)

Zasledil sem, da se z 35kw mocno zverinco ni legalno vozit po hrvaski z izpitom a2, kaj pa v primeru da ima motor 25kw?

jst tut gledam kawasaki er6n blokirat se ga da na 25kw in 35kw blokada za 35kw pride z monatažo 130€

na hrvaško z 35kw ne smeš če maš pa blokiran motor an 25kw se bi blu pa treba pozanimat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tut gledam kawasaki er6n blokirat se ga da na 25kw in 35kw blokada za 35kw pride z monatažo 130€

na hrvaško z 35kw ne smeš če maš pa blokiran motor an 25kw se bi blu pa treba pozanimat ;)

Slovenija od kod lepote tvoje. :) (do 2013)

Pomoje na HR nebi nevem kaj kompliciral?! Ali pač...

Drgač pa, sej zakon je glede na vozniško dovoljenje (A2-35kW), ne pa na moč motorja, oz. podatke v prometni, ne?

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, ker sem šele zdaj tole našel.

HAK - Hrvatski autoklub

Kakšne kategorije imajo oni lahko vidite TUKAJ

Ne vidim nobenega več problema in razloga, zakaj ne bi smel na HR z A2 do leta 2013?

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu je odvisen spet na kakšenga polcaja naletiš eni use pregledajo do homolgacije (in polej vidjo tut izvorno moč motorja) tako če že več kopuješ bolš da jim ne ostaveš...če maš pa motor do 70kw blokiran se po eni strani tut ne splača blokade vn dajat ker če pride do nesreče in nisi ti nič kriv pa motor pregledajo če je blokiran in če ni blokade ne dobiš nič od zavarovarnice taku da je za premiselt use skp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu je odvisen spet na kakšenga polcaja naletiš eni use pregledajo do homolgacije (in polej vidjo tut izvorno moč motorja) tako če že več kopuješ bolš da jim ne ostaveš...če maš pa motor do 70kw blokiran se po eni strani tut ne splača blokade vn dajat ker če pride do nesreče in nisi ti nič kriv pa motor pregledajo če je blokiran in če ni blokade ne dobiš nič od zavarovarnice taku da je za premiselt use skp ;)

Ne vem, če bo to ravno držalo. Problem nastane, če je tvoja krivda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če samo spomnim tisto... do 2013 da je A2 valjaven samo po SLO itd.

Pisal sem mail, na HAK (Hrvatski autoklub) in dobil odgovor, ki se glasi:

"Poštovani,

Vi možete upravljati motociklom A2 kategorije u Republici Hrvatskoj, pod uvjetom da imate valjanu vozačku dozvolu A2 kategorije.

Srdačan pozdrav"

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če samo spomnim tisto... do 2013 da je A2 valjaven samo po SLO itd.

Pisal sem mail, na HAK (Hrvatski autoklub) in dobil odgovor, ki se glasi:

"Poštovani,

Vi možete upravljati motociklom A2 kategorije u Republici Hrvatskoj, pod uvjetom da imate valjanu vozačku dozvolu A2 kategorije.

Srdačan pozdrav"

Saj to je znano že od začetka. Izpit NE velja v drugih državah EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kje je zdaj kakšen junak, ki ima 25 kW blokado v motorju, ki neblokiran presega 70 kW. Je imel kdo kakšne probleme s plavimi?

tko kot so že napisal niso problem taplavi ampak zavarovalnica :S

Drugače pa mene zanima kok je zdej s tem zakonom da sploh ne moreš registrerat motorja če nimaš izpita? Npr. bom meu zablokeran motor ki ma v originalu več kw kot bi jih smeu met in ne bom mogu registrerat ali pač????

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

zanima me če imajo blokade od zunaj kaksno kovico ali kaj takega da se vidi da je blokada v motorju?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če imajo blokade od zunaj kaksno kovico ali kaj takega da se vidi da je blokada v motorju?!

Ne, edina možnost, da ugotovijo je, če nimaš zmanjšanega hoda gasa. Samo nimajo vse bloakde tega, tako da...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri imajo blokado (podložko) na vidnem mestu ;)

Samo pomoje ni veliko takih primerov.

Ampak, noben ne bo šel to gledat, ker nimajo pojma, edino če gre na izredni pregled.

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in še ena stvar je...upravna enota. Je že vse tako, da računalnik sam filtrira. Npr js imam izpit za 35kw. Na Ue ne pusti registrirat motorja (ki presega 35kw) na moje ime...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pač zanima me če v primeru nesreče, da gre motor v izredni preglegled kako progledajo če je dejansko blokada res not. Drugače pa mam v fargazerju podloški al kak bi temu reku in pa zmanjšanje hoda gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pač zanima me če v primeru nesreče, da gre motor v izredni preglegled kako progledajo če je dejansko blokada res not. Drugače pa mam v fargazerju podloški al kak bi temu reku in pa zmanjšanje hoda gasa.

Ko si blokado homologiral, si tam pustil papirje, kako predelava izgleda, pogledajo kj bi notri moralo bit. V mašini, na gasu, v fargazerjih... Če ni ni, če je je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če bo to ravno držalo. Problem nastane, če je tvoja krivda.

tut možen ja jst sm tu sam na hitru slišov nisem se pa nč zanimov zato...sam pomoje če maš mal hujšo nesrečo se zna zgodit da bi motor odpelal na pregled če je res blokiran al ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut možen ja jst sm tu sam na hitru slišov nisem se pa nč zanimov zato...sam pomoje če maš mal hujšo nesrečo se zna zgodit da bi motor odpelal na pregled če je res blokiran al ne

Pomoje bi šel na izredni tehnični le v primeru, da je šlo za kake velike hitrosti in da si preživel s par praskami. Če ti nekdo zapre pot in je to vseeno huda nesreča, pa pač ne vidim razloga zakaj bi ti vozil na izredni tehnični, saj ni tvoja krivda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi šel na izredni tehnični le v primeru, da je šlo za kake velike hitrosti in da si preživel s par praskami. Če ti nekdo zapre pot in je to vseeno huda nesreča, pa pač ne vidim razloga zakaj bi ti vozil na izredni tehnični, saj ni tvoja krivda...

Zavarovalnica se potrudi, da dokaže krivdo tudi drugemu, saj jih deljena krivda najmanj stane. Če ti nimaš blokade, se voziš brez izpita in je nesreča. Dobiš kazen + vrjetno dobiš manj nadomestila za poškodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so že komu od vas odpeljali oz. poznate koga ko bi mu motor odpelali na pregled če ima blokado not ali je nima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!