Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Zdaj vem še manj kot prej....

Sem se pri Čarmanu zanimal za blokado za ER6 na 35kw...dobavljiva je samo za letnik 2009 in mlajše. Pa mi možakar razloži da sem legalen z blokado na 25kw, da lahko vozim hondo cbr600 blokirano na 25kw. Da si narobe razlagamo zakon ter da imajo oni uradni dopis iz ministrstva kjer je vse obrazlozeno...Torej po njegovem lahko z izpitom a2 povsem legalno vozim motor s 100kw blokiran na 25kw :glare:

hmmmmmm....je vse to res...a so le prazne besede?? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ˝dopis˝ je pomoje zelo dober za komu kej prodat ter homologirat moped. Ko bi te pa ustavli pa nebi nič veljalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno butasto vprašanje. Samo hipotetično se razume. Imam motor z 3 kW in ga blokiram na 1 kW. Potem sem z A2 izpitom nelegalen, ker je izvorna moč več kot 2X večje od blokirane moči? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno butasto vprašanje. Samo hipotetično se razume. Imam motor z 3 kW in ga blokiram na 1 kW. Potem sem z A2 izpitom nelegalen, ker je izvorna moč več kot 2X večje od blokirane moči? :lol:

Ni res, ker velj izpit A2 do 35kW, ti jih imaš sedaj 1kW... upam da ti gre matematika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni zadnje dneve prebiram forume in bolj ko prebiram manj mi je vse jasno tako da bom kar tu postavil vprašanje. Torej ko sem bil star 16 sem naredil izpit za a1, potem sem motor vozil 2 leti ga prodal in od tej nisem vozil več motora. Sedaj sem star 20 let in bi šel delati izpit a2 in me sedaj zanima ali lahko blokiram kakšen 600ccm cestni motor na 35 kw in ga vozim z a2 izpitom ? In da je prav cestni ne naked bike ali kaj drugega. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni zadnje dneve prebiram forume in bolj ko prebiram manj mi je vse jasno tako da bom kar tu postavil vprašanje. Torej ko sem bil star 16 sem naredil izpit za a1, potem sem motor vozil 2 leti ga prodal in od tej nisem vozil več motora. Sedaj sem star 20 let in bi šel delati izpit a2 in me sedaj zanima ali lahko blokiram kakšen 600ccm cestni motor na 35 kw in ga vozim z a2 izpitom ? In da je prav cestni ne naked bike ali kaj drugega. Lp

Na žalost ne! Ker imajo vsi 600 cestaki izvorno moč več, kot 70 kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor, torej motor večje kubikaže niti ne morem registrirat na sebe? Kaj pa motorji ki so že dlje časa blokirani na 25 kw, ki se prodajajo na avto.netu? Te tudi ne morem voziti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor, torej motor večje kubikaže niti ne morem registrirat na sebe? Kaj pa motorji ki so že dlje časa blokirani na 25 kw, ki se prodajajo na avto.netu? Te tudi ne morem voziti?

V kolikor je blokada vpisana nadoknadno, potem NE, če pa ima motor izvorno moč(homologacija-25kW) potem lahko, samo takšni motorji so redki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...me sedaj zanima ali lahko blokiram kakšen 600ccm cestni motor na 35 kw in ga vozim z a2 izpitom ? In da je prav cestni ne naked bike ali kaj drugega. Lp

Odvisno kaj pojmuješ pod "cestni motor"; je recimo zate Honda CBF 600 cestni motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res, ker velj izpit A2 do 35kW, ti jih imaš sedaj 1kW... upam da ti gre matematika.

V zakonu lepo piše, da izvorna moč blokiranega motorja ne sme presegati dvokratnika blokirane moči.

Torej izvorna moč : 3 kW

blokirana moč: 1 kW

Izvorna moč presega dvakratnik blokirane moči. Torej A2 ne velja. Res je brezvezna debata, ampak še en dokaz kake prizadete zakone imamo. :worship:

BTW, se da dobiti 35 kW blokado za hondo transalp 2007 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zakonu lepo piše, da izvorna moč blokiranega motorja ne sme presegati dvokratnika blokirane moči.

Torej izvorna moč : 3 kW

blokirana moč: 1 kW

Izvorna moč presega dvakratnik blokirane moči. Torej A2 ne velja. Res je brezvezna debata, ampak še en dokaz kake prizadete zakone imamo. :worship:

BTW, se da dobiti 35 kW blokado za hondo transalp 2007 ?

Mah me je minilo... admin prosim izbris posta...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Obstaja blokada na 35 kW za Suzuki V- Strom 650?

Za 35kw samo za letnike mlajše od 2009. Lahko ga pa blokiraš na 25kw, ker ima izvorno moč manjšo od 50kw.Teh blokad je pa dovolj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za 35kw samo za letnike mlajše od 2009. Lahko ga pa blokiraš na 25kw, ker ima izvorno moč manjšo od 50kw.Teh blokad je pa dovolj.

lahk blokiraš tut nekatere motorje 2005.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

punca ima motor kawasaki er-6f ko ga je kupila so mu dali blokado iz 600cc na 250cc , zanima me ce kdo ve kaksna je ta blokada pa kje je, ce se da kaksno sliko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

punca ima motor kawasaki er-6f ko ga je kupila so mu dali blokado iz 600cc na 250cc , zanima me ce kdo ve kaksna je ta blokada pa kje je, ce se da kaksno sliko!

V cilindre vsujejo 350 ccm peska...slike majo pa na servisu. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

punca ima motor kawasaki er-6f ko ga je kupila so mu dali blokado iz 600cc na 250cc , zanima me ce kdo ve kaksna je ta blokada pa kje je, ce se da kaksno sliko!

Punca... .... mu?!?

Kakorkoli, pesek kot je badas omenil. Največkrat je saharki :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si sigurn da so zmanjšali prostornino ker to se mi zdi nemogoče ?? oziroma bi bilo potrebno raztavit motor drugi bat,... pomoje misliš da je bil motor blokiran na 25 oz 35kw v tem primeru moraš snet zadnjo plastiko pod sedežem in na levi strani boš videl konektor ik presfoji dve čizi ta konektor odklopiš ter pri karburatorju imaš tak šravfek da ti blokira gas ali pa imaš pri karburatorju na zajli tako cevko ki omejuje hod gasa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja a se to lahko odklaplja pa priklaplja, ce zdej to vse odklopim pa potem ko bo imela registracijo ji to lahko nazaj prikljucim, nebo nic naraobe .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!