Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

zanima me kako je z blokado honde cbr600rr/yamahe r6/suzukija gsx-r 600 na 35 kw ? kolker sm razbral naj se jih čisto legalno nebi dalo ampak na netu in u živo sm že vidu (največ cbr-ke) blokirane na 35kw (ene celo na 25kw po starem)

zdej me zanima kako bi se dalo to izvest saj so to moji 3 favoriti za omejen izpit z katerimi bi bil pol zadovoljen tudi pri izpitu za neomejeno (nebi rad kupu kej bolj švoh okol 5okw in potem za neomejeno spet nove mašine)

Kje si pa to pobral? To pa sploh ni res, če za motor obstaja blokada, ga lahko mirne vesti zablokiraš in tega ti ne more nobeden preprečit.

Sicer pa Štern v Kranju to dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vozniškim dovoljenjem kategorije A2 boste lahko vozili motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW. Pri teh vozilih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne sme presegati 0,2 kW/kg in ne sme izvirati iz vozila z dvakrat večjo močjo.

 

zdaj kolker razumem se za a2 izpit nesme vozit motorja blokiranega na 35kw če v originalu presega 2 kratnik blokiranega (70kw)

zgoraj omenjeni imajo v originalu 80-90kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav razumeš. Če boš prebral svoj prvi post boš videl, da si napisal da je nelegalno motor blokirati, kar seveda ni res. Nelegalno je tak motor voziti z A2 kategorijo.

Edini način da bi lahko legalno vozil katerega od zgoraj omenjenih motorjev je, da motor kupiš že tovarniško blokiran na 35 oz 25 kW. Tako v homologacijskem kartončku kot izvorna moč navedena 35 oziroma 25 kW. Če se kakšen tak motor prodaja na avto.netu ne vem, bodi pa pozoren da je res tovarniško blokiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa da iz tujine uvoziš zablokiran motor, ker v tem primeru original moč ni zavedena nikjer. Tako v prometno kot v homologacijo se prepiše zablokirana moč..naj bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokiraš lahko katerikoli motor!!!,...od yamahe r6 do kawasakija 636,,suzukija itd,..finta  je v tem da se ti ne sme nič zgodit..ker če se ti zgodi kaj te ZAVAROVALNICA PO DOMAČE POVEDANO : ODJEBE!!,.. =)..je pa tudi res kak maš kje srečo z temi papirji in ljudmi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da s časom postaneš modrejši. Očitno to še vedno velja :OK:

 

Aja, medved poglej za kakšnim suzikijem GSX 650F ali pa Yamaho Diversion. Se ju da blokirat, pa še kot cestaka izgledata. Nemotoristi sploh ne bodo videli razlike :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za Ducati obstaja samo 25kw.

 

Mene pa zanima, če imaš nesrečo ali gre zavarovalnica gledat v motor in fizično iskati blokado? Ali pregleda samo papirje? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pregleda papirje in vidi, da bi naj bil motor blokiran, lahko odredi izredni tehnični pregled, kjer nato 'gledajo v motor in fizično iščejo blokado' :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne policija, zavarovalnico mislim...pac v primeru ( bog ne daj ) nesrece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če lahko ducati monster 750 zablokiraš na 35 kW original ima 43kW 

ter približna cena blokade z montažo

hvala

 

Pokliči na serviš Štern v Kranj, oni so uradni zastopnik za blokade alphatechnick in bofo najbolj vedeli.

Ne ne policija, zavarovalnico mislim...pac v primeru ( bog ne daj ) nesrece.

 

Ne vem, vendar mislim da bodo poskušali vse da se bodo izgnili plačilu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne policija, zavarovalnico mislim...pac v primeru ( bog ne daj ) nesrece.

nič..odjebejo te po domače..nič ne dobiš..nikam na tehničnega ne greš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič..odjebejo te po domače..nič ne dobiš..nikam na tehničnega ne greš!

Kaj? Če je motor blokiran, tako kot piše v vseh papirjih, ne vem zakaj bi te 'odjebali'. Ravno zaradi tega, ker bi naj bil po papirjih blokiran, pa ti lahko zavarovalnica pošlje motor na izredni tehnični pregled in če tam ugotovijo, da v motorju res ni blokade, te potem ''odjebejo, po domače''. 

 

No naj povem da sam nimam izkušenj s tem, so pa tako pisali v tej temi par strani nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj? Če je motor blokiran, tako kot piše v vseh papirjih, ne vem zakaj bi te 'odjebali'. Ravno zaradi tega, ker bi naj bil po papirjih blokiran, pa ti lahko zavarovalnica pošlje motor na izredni tehnični pregled in če tam ugotovijo, da v motorju res ni blokade, te potem ''odjebejo, po domače''. 

 

No naj povem da sam nimam izkušenj s tem, so pa tako pisali v tej temi par strani nazaj.

no ja..jaz sem tak povedal kot sem slišal od enega mehanika..drugače tudi nevem oz nimam izkušenj z tega,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haj! 

 

a pozna kdo kakšnega serviserja, da bi mi vgradil blokado na 35 kw v 02 regiji? Pa da ni neki nategun....

za suzuki sv 650 to...

 

lp hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Prov pustmo zj to blokado.. Prosim povejte mi koliko je po vaših mnenjih vreden ta motor? Ker nujno rabim dena in za 200€ ga glih ne mislim prodat ker je motor res ohranjen super za ta letnik. Kakšna bi bila po vašem mnenju realna cena da ga prodam čim prej in da bom zadovoljen jaz in kupec. Prodam pa tudi obleko ki bo zraven motorja zes ugodno. Prodajam zaradi ureditve stanovanja, načeloma bi menjal tudi za kuhinjo ali kakšno pohištvo vendar je malo ljudi ki bi menjali pohištvo za motor..

 

Joj škoda motorja :) Tut js sm menjal motor ampak nikoli več ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj škoda motorja :) Tut js sm menjal motor ampak nikoli več ;)

 

Da nisi ti kej napačnega popil stari, ker ne živiš v tapravem letu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, prebral sem zadnjih 30 strani tega topica in resno razmišljam o samomoru.

 

Skrajšana verzija zadnjih 30 strani: Da, motor lahko blokiraš ampak ga ne smeš vozit ker se ne da blokirat ampak en moj kolega je blokiral in ga niso prijeli policaji ker je blokiral na 25 namesto 35 in je motor iz tujine in nima vec homologacije ker ima A2 in ne more registrirat ker je registriral 35kw, zal pa za A1 kategorijo ni zmozen legalno voziti in zato pri homologaciji pise 25kw od 0.2/kg, se pravi ce ima motor blizu 200 kil mora biti nazivna moc manjsa od tuje blokade iz italije 25kw in 35 ker je en moj kolega to reku ampak ko sem jaz sel na obcino to ni bilo tako.

 

Skratka odfuk. Vsem toplo priporocam cimprej A kat. opravit in dokler si na A2 prebrat seznam motorjev, ki so z A2 vozni, vse ostalo je iskanje lukenj in nesrec. Spadam pa trenutno v isti predalcek, tako da bom luknje vrjetno tudi sam iskal, ampak iskanje pozitivnega odgovora na spletu za neko reč, za katero veš da ni pravilna je butasto.

 

 

Pozdravljeni.

 

Mene zanima če je mogoče blokirat Kawasaki Z800 na 35kw in koliko bi to stalo.

 

Blokiraš lahko Lockheed SR-71 če želiš, vprasanje pa je ce imas izpit zanj. Ce imas A2, potem odpade karkoli ze nameravas nardit.

35kw blokade so dokaj redke in samo za novejse modele, vrjetno bi moral 25kw najt.

 

edit: po drugi strani pa italjani javljajo, da so napravili tovarnisko 35kw ki naj bi bil namenjen prav A2 kategoriji, pa smo spet tam - kaj pise v homologaciji in kaksa so pravila pri uvozu iz tujine

 

vir

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Mene zanima če je mogoče blokirat Kawasaki Z800 na 35kw in koliko bi to stalo.

 

Hvala in l.p

 

Ob nakupu novega, 120€ z homologacijo (Z750). Tako je bilo včasih, dvomim, da je zdej kako drugače.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Mene zanima če je mogoče blokirat Kawasaki Z800 na 35kw in koliko bi to stalo.

 

Hvala in l.p

Pokliči v trgovino ki prodaja kawasaki-je in vprašaj če se ga da dobit z tovarniško blokado. Če ja lahko voziš, če ne ti naknadno blokiranje ne bo pomagalo ker ima več kot 70kW izvorne moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, prebral sem zadnjih 30 strani tega topica in resno razmišljam o samomoru.

 

Skrajšana verzija zadnjih 30 strani: Da, motor lahko blokiraš ampak ga ne smeš vozit ker se ne da blokirat ampak en moj kolega je blokiral in ga niso prijeli policaji ker je blokiral na 25 namesto 35 in je motor iz tujine in nima vec homologacije ker ima A2 in ne more registrirat ker je registriral 35kw, zal pa za A1 kategorijo ni zmozen legalno voziti in zato pri homologaciji pise 25kw od 0.2/kg, se pravi ce ima motor blizu 200 kil mora biti nazivna moc manjsa od tuje blokade iz italije 25kw in 35 ker je en moj kolega to reku ampak ko sem jaz sel na obcino to ni bilo tako.

 

Skratka odfuk. Vsem toplo priporocam cimprej A kat. opravit in dokler si na A2 prebrat seznam motorjev, ki so z A2 vozni, vse ostalo je iskanje lukenj in nesrec. Spadam pa trenutno v isti predalcek, tako da bom luknje vrjetno tudi sam iskal, ampak iskanje pozitivnega odgovora na spletu za neko reč, za katero veš da ni pravilna je butasto.

 

 

Mi tudi po tretjem branju ni čisto jasno kaj si hotel povedati v zgornjem odstavku :surrender:

Razbral sem samo jamranje da se da skorajda ni motorjev ki jih lahko legalno vozil z A2, kar ni res. Imam (kar obsežen) iseznam motorjev ki se lahko vozijo z A2, ki ga je naredil eden motosvetovec( je pa objavljen tudi nekje na motosvetu) in ga lahko posredujem zainteresiranim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!