Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Haha ampak moje je use legalno po papirjih (ucasih so italjani celo uredu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mi lahko nekdo prosim razloži postopek homologiranja blokade? Namreč kupujem rabljen motor v sloveniji (60kw) katerega nameravam blokirati na 35kw.

 

Povprašal sem malo po servisih in dobil različne odgovore in cene.


Pri AS motocenter domžale sem dobil to:
Blokada stane 185 eur, delo okoli 50 eur in homologacija 70 eur.

 

Pri Avto moto mehanika Barborič sem dobil to:
Blokada vas z montažo ter pripadajočo dokumentacijo za homologacijo stane 239,00€.
Pri naročilu potrebujemo vaše podatke ter kopijo prometne ali homologacije.

 

Čarman motorsport mi je odgovoril tako:
Cena blokade z montažo za željeni motor je 240€.
Ob naročilu je potrebno priložiti kopijo prometnega dovoljenja in podatke novega lastnika motorja.

 

Elisa tako:
Omenjeno blokado dobavimo za 183 eur, ugradnja s kpl dokumentacijo znese 45eur.

 

MOTO VOMBERGER takole:
MPC za blokado + delo = 250,00€

 

Čepin avtohiša pa takole:
Po zadnjih podatkih vam sporočam, da strošek vgradnje blokade ter homologacija znaša cca. 300,00 €.

Trenutno najcenejši komplet je Elisa pri 228€, najdražji pa AS motocenter pri 305€.

Ima mogoče kdo še kako cenejšo varianto? Namreč gledal sem blokade po spletu za nekih 90€ z vso dokumentacijo in poštnino iz DE/UK, je kdo prakticiral tak pristop?

Ko je govora o homologaciji v njihovih odgovorih, s tem mislijo samo papirje potrebne za homologacijo blokade? Strošek homologacije in vpisa v homologacijski kartonček moram še prišteti?

Ali je tu ze všteta ta homologacija, namreč pri AS motocenter dvomim da so 70€ samo papirji.

 

Hvala za odgovore

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo prosim razloži postopek homologiranja blokade? Namreč kupujem rabljen motor v sloveniji (60kw) katerega nameravam blokirati na 35kw.

 

Povprašal sem malo po servisih in dobil različne odgovore in cene.

Pri AS motocenter domžale sem dobil to:

Blokada stane 185 eur, delo okoli 50 eur in homologacija 70 eur.

 

Pri Avto moto mehanika Barborič sem dobil to:

Blokada vas z montažo ter pripadajočo dokumentacijo za homologacijo stane 239,00€.

Pri naročilu potrebujemo vaše podatke ter kopijo prometne ali homologacije.

 

Čarman motorsport mi je odgovoril tako:

Cena blokade z montažo za željeni motor je 240€.

Ob naročilu je potrebno priložiti kopijo prometnega dovoljenja in podatke novega lastnika motorja.

 

Elisa tako:

Omenjeno blokado dobavimo za 183 eur, ugradnja s kpl dokumentacijo znese 45eur.

 

MOTO VOMBERGER takole:

MPC za blokado + delo = 250,00€

 

Čepin avtohiša pa takole:

Po zadnjih podatkih vam sporočam, da strošek vgradnje blokade ter homologacija znaša cca. 300,00 €.

Trenutno najcenejši komplet je Elisa pri 228€, najdražji pa AS motocenter pri 305€.

Ima mogoče kdo še kako cenejšo varianto? Namreč gledal sem blokade po spletu za nekih 90€ z vso dokumentacijo in poštnino iz DE/UK, je kdo prakticiral tak pristop?

Ko je govora o homologaciji v njihovih odgovorih, s tem mislijo samo papirje potrebne za homologacijo blokade? Strošek homologacije in vpisa v homologacijski kartonček moram še prišteti?

Ali je tu ze všteta ta homologacija, namreč pri AS motocenter dvomim da so 70€ samo papirji.

 

Hvala za odgovore

po moje je to cena blokade ter dela. lahko pa kupiš blokado za tvoj tip motorja (važno da ima vso dokumentacijo) ter le-to lahko daš potem vgradit bilokateremu mehaniku (po možnosti kakšnmu, ki ni totalen šalabajzer :P ), homologirat boš mogu pa skor gotovo sam, te pa pride 32€, tam itak samo papirje pogleda, napiše v kartonček in to je to. dejansko bi jim na homologacijo sam potrdilo o vgradnji pa certifikat od blokade nesu (sicer to je goljufanje, ampak itak večina jih tako al tako prej al slej pobere vn).

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A mogoče kdo ve, če je možno se z mehankarjem pri Elisi ali pa kje drugod zmenit da ti enostavno blokado zavije za domov, ti pa delo plačaš pa ti on nič ne da notr :)

Sej kdo pa ve potem da on ni dela opravil, lahko bi jaz še isti dan doma jo ven vzel, sem pa mislil da bi si prišparal muke sebi in njemu.

 

Da ne bo pomote, motor ima originalno 44kW, v prometni pa piše celo 37kW ker je uvožen z Nemčije kjer je bil še blokiran.

Glede zavarovalnice ob nesreči pa ni treba ponovno omenjat...

Popravljeno . Popravil Blaž Cigale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kle sprašvet je nesmiselno.... raj pejt ke pa se zmen ane... vse se da če se hoče... ej kaj morš glih pr elisi to narest? mislm druge ne delajo tega da dobiš papir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawe imajo menda vse mehansko blokado, se pa da na zajlo od gasa. je pa menda razlika v vseh pogledih kakšno blokado daš 25 ali 35, od časa vstavitve blokade,registracije... do hitrosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A morda kdo ve, če mora mehanik/delavnica imeti kakšno špecialno koncesijo za vgradnjo blokade, ali lahko naredi katerakoli motoristična delavnica?

Iz Elise so mi poslali AlphaTechnikovo blokado + tist rumen listki ki so poštemplani z mojim VINom motorja, je pa vse v nemščini (verjetno kakšno potrdilo o skladnosti).+ srebrna nalepka za na motor  + Navodila za vgradnjo blokade (košček za omejitev gasa)+ njihov račun.

Poslali so mi jo, ker nimam možnosti prevoza s kombijem, izpita pa za A neomejeno nimam, tako da ga peljati tudi ne morem sam tja, je pa tudi odjavljen od prometa, ker ko sem ga kupil, ni šlo drugače kot ga odjavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pred kratkim kupu husqvarno sm610 in ima v prometni pisanih 39 kW...bo to velik problem pri policiji glede teh 4kW preveč? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pred kratkim kupu husqvarno sm610 in ima v prometni pisanih 39 kW...bo to velik problem pri policiji glede teh 4kW preveč? 

Kot so že večkrat povedali, tudi če imaš 35.1kW ne boš prišel čez...

Jaz imam 37kW pa vem da ne morem brez blokade. Se boš pač moral skeširat tistih 200€ za blokado pa montažo... 

 

Me pa zanima res, če kdo ve ali je za vgradnjo dovolj nek račun moto delavnice, da se homologira vse ali mora biti kakšna delavnica s koncesijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega se je pri lokalnem prodajalcu zanimal za blokado cena je bila cca. 230 al 250€ (ne spomnem točno), ko je kolega predlagal da je našel na netu blokade pa če velja da jo kupi on mu jo vgradi je reko da to ne gre da to on prav iz določene firme dobi in take pravljice dalje... (kolega je gledo na alpha technik cena za z750 blokado je bla 105€).. no na koncu mu jo je prodajalec naročil cena je bila taka ko je prišla pa je pošiljka iz nemčija iz alpha technika blokada, papirji vse v nemščini on je vgradil blokado in samo na A4 list napisal potrdilo o vgradnji + štimlp in to je to in precej fajn zaslužil. Na koncu pa mu tudi dal ovitek od blokade plus vse papirje :)

Tk da pomoji oceni najboljše da se sami poslužejete naročanja blokad, pa najdete mojstra ki to lahko opravi in izda potrdilo o vgradnji, pač še ena tipično slovenska varjanta zaslužka :)

kar se tiče blokad z750 (2007) in cbr 600rr (2006) imata mehanske blokade izgradnja pri Z-ju je trajala cirka 8 minut :D pri cbrki pa okrog 2 uri treba razdret celi motor :D oba imata mehansko blokado na gas zajli, cbr-ka pa še podložke da zmanjšajo dovod zraka...

se priporočamo za vgradnjo za cbr in z750, samo potrdila vam ne moremo izdat :))))))))))))))

pa lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je 105e, vendar je brez davka ter brez postnine. Za yamaho naroca Delta Team(elisa etc naroca preko njega) za aprilio pa naroca Stern v Kranju.

Torej zmontira vam jo lahko vsak mehanik, blokado vam lahko naroci samo pooblasceni prodajalec za Alpha Technic.

Sem se tudi sam zanimal da jo narocim direktno preko njih, pa so me preusmerili na Sterna. Yamaho imam ze blokirano pri Elisi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če še koga zanima, danes sem klical na Interservice Ljubljana. Načeloma mora biti le registrirana delavnica za popravila motorjev. Blokada pa mora biti seveda dobavljena z vsemi papirji in štempli tvojega VINa, ki jih dajo že na AlphaTechniku v Nemčiji. Potem pa sam še na homologiranje z vsemi dokumenti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjoooj kje si bil pol leta nazaj ko sem se jebal z blokado in pooblaščenimi serviserji, ki so roko na srce 2x slabši kot tisti, ki so šraufajo z veselja oz. imajo SP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pjebi  zdj ko že vse vete js pa ne- me zanima. kdo sploh pregleduje blokado če je not al ni. Recimo grem na tehničnega. Gledajo to tam? ga dajo na valcne, mu moč merjo...????

 

kdaj zakaj sploh se kdo vtikuje če maš blokiranga . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh na tehničnem ti ne gledajo moči, še na homologaciji možakar pride, pogleda papirje ( papir o ustrezni oz. strokovnu vgradnji blokade ), poslika motor in gre naprej svojo pot.

 

Sicer pa ni moč pogledati ali imaš blokado ali ne, razen če imaš x-ray oči :) 

 

Vtikuje se lahko policaj, ki ti razpiše izredni tehnični...tam pa ti merijo moč motorja.

 

Aja pa zavarovalnica v primeru nesreče gre gledat ali je blokada noter.

 

Sicer pa ti svetujem, da jo imaš. Sam jo imam in jo bom imel do izpita za neomejeno.

 

Kdaj se mi zdi, da gre že z blokado za popizdit in nimam pojma kam dat tistih 50 konjev na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawe imajo menda vse mehansko blokado, se pa da na zajlo od gasa. je pa menda razlika v vseh pogledih kakšno blokado daš 25 ali 35, od časa vstavitve blokade,registracije... do hitrosti :)

 

Sam imam elektronsko 35kw blokado od alpha technik, zdej pa me zanima če se komu kej sanja kje je vgrajen ta čip?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno ali enako vprašanje. blokiran motor kjer je izhodna moč več kot 70kw. recmo da blokiram ninjo na 35 kw. se bo kdo vtikoval v to. recimo med redno kontrolo prometa- bo to policaj kej zanimal. bo to na tehničnem kerga kej motl ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno ali enako vprašanje. blokiran motor kjer je izhodna moč več kot 70kw. recmo da blokiram ninjo na 35 kw. se bo kdo vtikoval v to. recimo med redno kontrolo prometa- bo to policaj kej zanimal. bo to na tehničnem kerga kej motl ?

Odvisno na katero nogo bo vstal tisto jutro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja dokaže ti težko, al jo imaš al jo nimaš, razen če ima oči x-ray. Lahko ti pa odobri izredni tehnični sam to so redki primeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno na katero nogo bo vstal tisto jutro...

jaz ko sem mel so sam papire pogledal pa je t oto...nima se kej vtikat v motor!..zato so papriji in ende. 25kw*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s mogu sem nekaj napisat kr mi je to že mal smešno da se non stop eno in isto ponavlaj,..pa je že 57 strani...je to res tako težko malj nazaj it pogledat?..no za ene je.  =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!