Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

aleksandergabriel

bi se priporočal za seznam, sam gledam proti bmw-ju 800r, suzuki sv650s ali z750/z800

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce koga zanima, tako izgleda homologacija + prometna po blokiranju

 

 

Nazivna moc je v mojem primeru celih 0.1 kw prevec, teoreticno se gs500 torej nebi smelo z A2 vozit

[link]

Predelavo zapišejo na drugo stran kartoncka

[link]

V prometni je zapisana trenutna moc

[link]

 

Registracija + zavarovalnica je celotno zadevo smatrala kot 25kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce koga zanima, tako izgleda homologacija + prometna po blokiranju

 

 

Nazivna moc je v mojem primeru celih 0.1 kw prevec, teoreticno se gs500 torej nebi smelo z A2 vozit

[link]

Predelavo zapišejo na drugo stran kartoncka

[link]

V prometni je zapisana trenutna moc

[link]

 

Registracija + zavarovalnica je celotno zadevo smatrala kot 25kw

 

 

Maš blokiranega na 25kW, odblokirana moč pa ne presega dvokratnika blokirane 2 x 25kW = 50kW, tvoja čebelca ima pa izvorno moč 35,1kW

 

Problem yes? problem NO! :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš blokiranega na 25kW, odblokirana moč pa ne presega dvokratnika blokirane 2 x 25kW = 50kW, tvoja čebelca ima pa izvorno moč 35,1kW

 

Problem yes? problem NO! :)

Problema res ni, sem samo informativno nalimal to gor, za tiste ki jim še ni jasno kam se vpisujejo podatki : )

 

Ampak v teoriji odblokiran gs500 z 35.1 spada ze v A razred, al js narobe razumem zakon?

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problema res ni, sem samo informativno nalimal to gor, za tiste ki jim še ni jasno kam se vpisujejo podatki : )

 

Ampak v teoriji odblokiran gs500 z 35.1 spada ze v A razred, al js narobe razumem zakon?

 

Jap teoretično, če ni blokiran je to razred A.

 

Je pa zadeva preprosta, če je blokada 25kw potem izvorna moč ne sme biti več kot 50kw, če je blokada 35kw potem izvorna moč ne sme presegat 70kw. Potem pa je tukaj še razmerje med težo in kw, kakšno je to razmerje pa ne vem na pamet. Možnost je pa še da dobiš tovarniško blokadao na 35kw v tem primeru je v prometni 35kw in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da pri nas blokirat BMW f800r na 35kW, koliko bi to stalo in kdo pri nas to dela?

 

Na netu sem našel tole: http://goo.gl/soGbJX

Čisto spodaj, citiram: 

  Reduced power output, 35 kW (NEW)

• Power reduction to 35 kW (48 hp).
• In line with the new EU driving licence rules:
- When the new driving licence rules come into force on January 19, 2013, new riders will be able to ride machines with 48 hp and a power-to-weight ratio of 0.2 kW/kg (until then 34 hp and 0,16 kW/kg).

• Also available as an optional extra (fitted ex-works).
• Only for ECE models (0B03).
• Installation and enabling only by authorised BMW Motorrad dealers (installation instructions on the RSD (Repair and Service Data BMW Motorrad) service-data DVD).

Tako da nekaj na tem bi moglo bit ^_^ 

In še tole: http://www.atimpex.com/europe/35kw_power_restrictors.php?brand=BMW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ti

 

http://shop.alphatechnik.de/shop/index.php?main_page=advanced_search_result&categories_id=6979&inc_subcat=1&show_cats=1&keyword=*&k_hersteller=BMW&k_modell=F800R&k_typ=

 

naročiš plačaš daš enemu serviserju da ti vgradi in izda potrdilo o strokovni vgradnji (eni pravjo da ni treba), neseš skupaj s papirji na lpp in homologiraš. Če boš kupoval pri kakšnem serviserju, ti bo najbrž okol 150€ zaračunal samo blokado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za yamaho xt piše na internetu podatek o moči na gredi, v prometni pa na kolesu, vsaj tako si jaz predstavljam...in potem pride ravno pod 0.2. jaz sem bil v dilemi tudi za mojo xt 600, ker je na internetu podatek da ima malenkost čez 0.2kw/kg, potem sem pa šel pogledat prometno, in ni čez :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem KTM Duke 690 zablokiral na 25kw. Motor gre nad pričakovanji za pol manjšo moč. Cena 150€ plus homolomo. 
Da se ne bo kdo ustrašil, da motor matram...sem ga po 3 dneh odblokiral ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem imel yamaho fzs 600 blokirano na 35kw pa je bla cena za blokado 150 + homologacija se je bla mislim da 30. motor je do 7k obratov potegno enako kot prej dalje pa več skoraj nič se je bolj splačalo menjat v drugo prestavo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pridem kaj ceneje skozi glede blokiranja motorja če si sam kupim blokado in jo dam nekomu vgraditi? Ali bi mi lahko blokado kdo vgradil iz okolice Velenja? Pa zanima me še kje vse je pri nas možno potem blokado homologirati, ali je še kje drugje kot pa v Ljubljani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima če se da naštimati gumb ki bi pri elektronski blokadi lahko zapiral in odpiral blokado ? Lp 

 

Mene pa zanima če se da naštimati gumb ki bi pri elektronski blokadi lahko zapiral in odpiral blokado ? Lp 

nop..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da pri nas blokirat BMW f800r na 35kW, koliko bi to stalo in kdo pri nas to dela?

 

Na netu sem našel tole: http://goo.gl/soGbJX

Čisto spodaj, citiram: 

  Reduced power output, 35 kW (NEW)

• Power reduction to 35 kW (48 hp).

• In line with the new EU driving licence rules:

- When the new driving licence rules come into force on January 19, 2013, new riders will be able to ride machines with 48 hp and a power-to-weight ratio of 0.2 kW/kg (until then 34 hp and 0,16 kW/kg).

• Also available as an optional extra (fitted ex-works).

• Only for ECE models (0B03).

• Installation and enabling only by authorised BMW Motorrad dealers (installation instructions on the RSD (Repair and Service Data BMW Motorrad) service-data DVD).

Tako da nekaj na tem bi moglo bit ^_^ 

In še tole: http://www.atimpex.com/europe/35kw_power_restrictors.php?brand=BMW

 

Vem da je to ze zdavnaj mimo pa vseeno. Za f800st blokado sem se zanimal pri avtovalu, rekli so da je za 500€ samo materiala pa delo sigurno potem se 100. Ker sem bil vseeno bolj zagledan v fazerco sem sel se do selesa, ki je prodal blokado za 200. Point tega pa je da so vse blokade od alphatechnika, ki pa vse prodaja po enotni ceni 105€. Nerealno lupljenje sploh s strani bmw-ja da ti kr 5kratno zaracunajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

elektronska blokada pride mal čez 400€, za mehansko ne vem.

Če boš blokiral zaradi cenejše registracije je ok, če pa hočeš blokirat, da boš lahko vozil z A2 izpitom pa žal ne bo šlo.

Lahko pa tvegaš, ampak reskiral boš ogromno

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

 

Zanima kakšno blokado vgrajujejo v hondo cbr 600( mehansko ali elektronsko) in ,če ve kdo kakšna je cena vgradnje.

Mehanska. Okoli 250€, eni so tudi cenej prišli, odvisno od cene montaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A kdo ve koliko pride cena blokade za BMW F650 GS na 35kW. So tako kretenski nastavili mejo za A2 na 35kW, medtem ko jih ima omenjeni motor 37. Kot da je neka razlika med temi dvemi kilovati.. Se da še kako drugače obiti zakon, da bi lahko pri 21ih vozil tak motor.

 

Sploh mi gre vedno bolj na organ tale birokracija. Mislim, če si nekdo kupi take vrste motor mu itak ni v interesu neko noro priganjanje, ampak predvsem potovanje. In zakaj na koncu koncev ne bi smel pri dvajsetih vozit makin tipa 1200GS? Koji klinac se je spomnil takih omejitev. Naj raje investirajo v infrastrukturo in izobraževanje, da prehitra vožnja ubija, ne pa da omejujejo vse po vrsti.

 

To je tako kot davki, dejmo za vse enako, a ne razmišljajo da bo eno štiričlansko družino, ki komaj shaja z eno plačo skozi mesec zvišanje davka trikrat bolj obremenilo, kot enega modela z 3k€ plače. Nabijem vas na kurac pa taka demokracija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F650 mas 2 posta visje link, baje "samo" 203€ brez montaže - elektronske blokade občutno (400€) drazje, mehanske se da poceni prit skozi.. pise vse na zadnjih 2 straneh.

 

pa mimogrede, mojo "čebelco" poganja 35,2kw

Se pravi za tista 0.2 kilovata ne spadam več v A2 kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!