Skoči na vsebino

Proti Bohinju s polnim gasom


eMBe

Priporočene objave

Proti Bohinju s polno hitrostjo

Kljub temu da smo letos na cesti med Bledom in Bohinjsko Bistrico ter naprej do jezera močno poostrili kontrolo prometa, divjanja in nesreč enostavno ne moremo preprečiti,« pravi komandir Policijskega oddelka na Bledu Damjan Veternik.

Bohinjska Bistrica - Ena od cest, kjer se zadnja leta radi zbirajo motoristi, da preizkušajo sebe in svoje jeklene konjičke, je cesta med Bledom in Bohinjsko Bistrico, pa tudi naprej do Ribčevega Laza in Ukanca. Domačini iz vasi ob cesti pred dirkači opozarjajo tako na občini kot policiste, že na prvi pomladanski seji bohinjskega občinskega sveta pa je na nujnost reševanja divjanja po cestah pozval svetnik Dušan Čop. Nesreča prejšnji teden, ko je v Bohinjski Bistrici umrl mlad motorist, pa je tudi na zadnji seji spodbudila svetnike, da so govorili o objestni vožnji po bohinjskih cestah. »Imeli smo sestanek s policisti in prosili smo jih, naj čim večkrat pridejo na naš konec. Res so zaostrili kontrolo, vendar, ko odidejo, se motoristi med seboj pokličejo po mobilnih telefonih in gonja po cestah se spet začne. Največkrat je to po peti uri popoldne in ljudje nas že opozarjajo, da se počutijo ogroženi. Nomenjci se v tem času skoraj ne upajo več na cesto,« je povedala bohinjska županja Evgenija Kegl Korošec, vsi, ki smo minuli četrtek sedeli na seji občinskega sveta, pa smo se to lahko znova prepričali, saj rohnenje motorjev ni ponehalo tudi še ob temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ministrstvo za abrambo že zaseda ! niso si edini al naj pošlejo demonstrante korošce da spraznijo cesto al naj čakajo na pijane finke & prestreljene danke ! :devil: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet nekej nabijajo, teli bohinjci prfuknjeni. Na isto foro kot so imeli štalo s klubom Amor.

Mal se vprašaj kdo je prfuknjen, če nisi mogoče ti .)

Na tej relaciji se zelo pogosto vozim in lahko samo potrdim navedeno...

Jaz sem sam na motorju, pa me je strah kdaj bo kdo mimo mene prpizdu s sportakam. Saj jaz tudi prehitevam in vse lapo in prav, ampak kar se dogaja je pa čez vse mere...

Mal več pameti v roke :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal se vprašaj kdo je prfuknjen, če nisi mogoče ti .)

Na tej relaciji se zelo pogosto vozim in lahko samo potrdim navedeno...

Jaz sem sam na motorju, pa me je strah kdaj bo kdo mimo mene prpizdu s sportakam. Saj jaz tudi prehitevam in vse lapo in prav, ampak kar se dogaja je pa čez vse mere...

Mal več pameti v roke :angry2:

prehitevaš? a kamne in praprote?? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, preveč se je razpasl tole divjanje u Bohinj. Do sedaj so se u Bohinj vozili pretežno turisti in nedeljski vozniki, od lanskega leta pa predvsem letos je pa zelo mederno hodit u Bohinj "trenirat".

Ne vem pa kaj to tako moti bohinjce. Od Bohinjske Bele pa do Bohinjske bistrice kjer naj bi bil ilegaln poligon ni niti ene hiše. Razen v Nomenju, pa še tam je križišče z eno gostilno in avtobusno postajo. Tudi edini punkt kjer so znali biti modri (do sedaj). Pa še to večinoma samo med vikendi, ker občina Bohinj že nekaj let nima več svoje policijske postaje, pa so hodil dežurat blejci.

Popravljeno . Popravil Tanatos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa močvirniki ki se vozijo tja na vikende :hmm: med drugimi je tudi precej političnih riti ki zahajajo v Bohinjski kot :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si sploh ne predstavljam domačinov, kako speljujejo na glavno cesto in kako jim more biti neprijetno, če ne bodo sklatili enega norca in na koncu zanj odgovarjali še, kot za človeka.

Na tisti relaciji je res katastrofa se voziti. Ko sva šla z mojim tam, je mimo naju priletel en s cestakom s tako hitrostjo, da sva samo gledala, pa že midva sva šla kar nekaj čez omejitev....... katastrofa.......

kaj pa močvirniki ki se vozijo tja na vikende :hmm: med drugimi je tudi precej političnih riti ki zahajajo v Bohinjski kot :BUA:

niso samo močvirniki...... oz. kar sem jaz tam videla, so bili več ali manj vsi s KR tablico, ki so podirali cestne rekorde......

Se pa strinjam ja, da je slabo, če hodijo tja tudi politične riti, ker potem so ceste hitreje urejene in popravljene, kar pomeni, da tisti "nadobudneži" še bolj norijo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prehitevaš? a kamne in praprote?? :grim

zgleda, da so ti pri zadnjem padcu prsti ostali celi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk pa je blo motorističnih nesreč na tej cesti???

:hmm:

Popravljeno . Popravil _SEBA_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vse se ponavlja...Vse bi rešili z enim dirkališčem ali vsak nekaj podobnega le-temu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vse se ponavlja...Vse bi rešili z enim dirkališčem ali vsak nekaj podobnega le-temu

Ali pa s prepovedjo prodaje motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko takole berem izjave nekaterih "motoristov" ( v narekovajih zato, ker divjaki na cestah z motorji zame niso motoristi) se čudim . Kaj hudiča imajo v glavah , bencinske hlape ,mogoče ali enega hrčka, ki jim poganja mehanizem v glavi. :blink:

Problem nesreč in divjanja po slovenskih cestah se ne da rešiti s tem , da se klicari policija, s tem se imbecile še bolj podžge.

Stvari bi morale potekati tako kot v večini evropskih držav. Plačati kazen na licu mesta. (ma kakih 50 % popusta :eek: :SS ) in kazen bi se določila v % od mesečnega dohodka in pika.Tako je sankcija učinkovita ne pa položnice pa neke pritožbe pa nevem kaj še vse. v primeru ne plačila pa zaplemba vozila.

V primeru nepravilno nameščene registrske tablice pa prav tako.

No zdaj pa skačite v luft.

Pa še to dragi moji divjaki, če bi radi predčasno zapustili svet naredite to tako , da ne boste ogrožali ostalih ljudi, če vam že vaše življenje ni sveto spoštujete vsaj druge . Pa kaj se sploh trudim imbecili tega tako ali tako ne razumejo.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa res rad videl radar na tej relaciji za katerega ne bi vedel nihče in potem še statistiko prehitrih voznikov-tako motoristov kot avtomobilistov.Grem stavit da bi bili v veliki večini prehitrih voznikov prav domačini.Posebej zjutraj,ko iz doline hitijo na šiht.In prav ti domačini imajo največ povedati o pre-hitrih motoristih in avtomobilistih. :blush:

Rešitev-na Boh.Beli naj se postavi rampa.V dolino ne spustiti niti Merkatorjevega tovornaka,pa bo mir ! :kva2:

Popravljeno . Popravil jakATV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa res rad videl radar na tej relaciji za katerega ne bi vedel nihče in potem še statistiko prehitrih voznikov-tako motoristov kot avtomobilistov.Grem stavit da bi bili v veliki večini prehitrih voznikov prav domačini.Posebej zjutraj,ko iz doline hitijo na šiht.In prav ti domačini imajo največ povedati o pre-hitrih motoristih in avtomobilistih. :blush:

Rešitev-na Boh.Beli naj se postavi rampa.V dolino ne spustiti niti Merkatorjevega tovornaka,pa bo mir ! :kva2:

ja, domačini so znani,da pulijo 160 kmh tam čez ovinke... sem videl par takih norcv, vozijo ninje in gsxrje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se peljem v tiste kraje mi nikoli ne pride - zame je cesta dokaj nezaminiva.....sklepam, da tišači nimajo dovolj domišljije! :naughty: :naughty: :D !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK....odslej se bom vozil počasi.......

:hmm: :hmm: :hmm:

Sam .....pol bom pa ogrožena vrsta......kaj me bojo naciljal razni projektili.....nop....ne bom se več vozil v Bohinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vse se ponavlja...Vse bi rešili z enim dirkališčem ali vsak nekaj podobnega le-temu

Dirkališče (ali nekaj podobnega temu) sicer ne bi rešilo vsega, bi pa kar precej pomagalo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej cesta v Bohinj je res kar hitra. Moram priznat, da tudi sam tam hitreje peljem, predvsem iz Bohinja proti Bledu. Ampak ne po naselju. Vozim se namreč pretežno poleti in takrat v naseljih lohk opaziš kakšno fejst poletno napravljeno pupo. :OK: . Se splača it počas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsega je kriv Valentino :yes:

šalo na stran,dirkališče v Sloveniji nebi pomagalo skoraj nič, v italiji je kr nekaj dirkališč pa majo iste in še večje težave na cestah...

Po predzadnji dirki MotoGP je komentator(bivši dirkač) na italijanski TV javno nahrulil vse "cestne dirkače" in to nahrulil kot se spodobi! sam je tudi povedal da so fantje prekoračili vse meje...

Omenil je tudi da so tile dirkači pripravljeni plačati 15.000euro za motor pol pa jim je 200euro za dan na pisti predrago :eek:

LP Trex

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!