Skoči na vsebino

Kartice za tujino - Diners card, Eurocard, Visa,...


Priporočene objave

Lep pozdrav!

Ker nameravam poleti kaj odpotovati v tujino in zaradi varnosti imeti denar raje v e-obliki, si bom omislil eno kartico. Sedaj imam samo klasicno kartico moje banke " Banka Celje Maestro", ki je vezana direktno na moj TTR. V tujini pa se enkrat obnese, drugic ne, si bom raje omislil mednarodno priznano kartico.

Katero kartico predlagate:

- EUROCARD

- DINERS CLUB INTERNATIONAL

- VISA

- ... se katera druga?

Kartico bi uporabljal samo za nujne primere in ne za dvigovanje gotovine. Recmo mi crkne motor sredi hrvaške, popravilo stane 300 evrov in bi placal kar s kreditno kartico. Upam, da me razumete.

Popravljeno . Popravil border
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojih izkušnjah je eurocard daleč najboljša, nikoli v EU z njo ni bilo težav, z viso, americanom ali dinersom pa so jih kolegi že imeli. sploh v latinski ameriki in aziji pa razen eurocarda ostalo pozabi razen v kakem hotelu.

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

border najprej do tvoje Celjske banke ! kjer ti bodo povedali da ti lahko dajo samo Mastercard in/ali Visa !

Mastercard primernejši za Evropo, Visa boljša za ZDA !

Avtomehaniki pa najraje vzamejo gotovino ! Pa upam da jo boš porabil najmanj ravno za njihove usluge !

Je pa kar nekaj servisev v Slo kjer pa lahko plačaš tudi s telefonom ! Po domače Moneta ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko vprašanje: nekateri imajo Eurocard in Viso, drugi Diners in Amex......, tretji spet neke druge kombinacije.... je pa res, da je Eurocard najbolj "popularen".......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Eurocard/Mastercard in z njo nisem imela nikjer problemov. Splača se jo imet za plačevanje. Če pa rabiš kartico za dvigovat gotovino, se ti absolutno izplača vzet katero od kartic, ki delujejo kot naša bankomat kartica - se pravi, takoj ko dvigneš denar, ti takoj trgajo z računa. Taka je npr. Visa Electron.

Dobra je zato, ker ti za vsak dvig gotovine stane le (mislim, da je še toliko) 1 euro, ne glede na to, koliko dvigneš. Pri kreditnih karticah pa je (vsaj bilo do nedavnega) tako, da ti na vsak dvig gotovine vzamejo 10% od dvignjene vsote: jaz sem recimo dvignila 100 evrov, 10 evrov pa so si vzeli oni za "stroške".

Preveri, kako je s stroški, da te ne bodo preveč olupili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... tkole je...

Pri moji banki ponujajo EUROCARD... pristopni stroski so 3.500 SIT, tak je takrat rekla kolegica iz banke. DINERS CARD pa so pristopni stroski za to leto free, jaz kot SVIZovec. Kar pomeni, da prsparam 4.000 SIT to leto. :P

Zato sm vprasal, kaj se mi bolj splaca... DINERS CARD al EUROCARD.... oz kar bolj jemljejo na hrvaskem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diners suxx

Edino kar pali dokaj ok po celem svetu sta Mastercard in Visa -- ne boš zgrešil ne z eno ne z drugo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diners suxx

Edino kar pali dokaj ok po celem svetu sta Mastercard in Visa -- ne boš zgrešil ne z eno ne z drugo..

Se tudi jaz podpišem pod to objavo.

Edino kar me moti pri Visi je limit zato ti pri kakšni resnejši okvari ne pomaga dosti.

Jaz imam za tak primer AmericanExpress, ki je brez limita pa še potovalne čeke dobiš .) ...

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Recmo mi crkne motor sredi hrvaške.....

Sedaj je že skoraj vseeno, vendar je na hrvaškem bilo največ plačilnih mest za Amex in Diners.

Če veliko potuješ tudi v druge kraje, je najboljša kombinacija dveh kreditnih kart, npr. Master oz. Visa ter ena od prej omenjenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam eurocard in sem bil zadovoljen z njo do sedaj, ko sem dobil čip :devil: spljoh ni prepoznala pin kode :eek: tako, da sem po Turčiji plačeval z gotovino. Bom pa dal to preveriti. :yea1: Plastika je prva liga.... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

American express je za postavljače...v praksi je najprimernejša mastercard. Sicer je pa to le moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vzameš 2 vzami Eurocard in Viso. Če vzameš eno vzami Eurocard/Mastercard.

Z Eurocard nisem še nikjer imel problemov s plačevanjem. Niti na hrvaškem niti v Egiptu (v trgovini s papirusom - bil presenečen da imajo to :blink: ). Niti provizija, ko sem doma preračunaval ni bila ne vem kaj,...

Z American kartico pa sem že imel težave tudi v Sloveniji. Koliko vem (vsaj pred kakima 2-3 leti je bilo tako) je nima OMV ima pa jo Petrol. Tako, da sem parkrat moral prav gledati kje bom tankal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z mastercard ne bos imel tezav po evropi, severni, srednji in juzni ameriki, blizjem in daljnem vzhodu. BTDT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole bom naredu... za prvo leto bom vzel DINERS CLUB CARD, ker jo imam ze ravno doma, pa se free je prvo leto. Primarno imam moznost uporabiti 500 EUR, vec pa, ce prilozim placno listo... uf te bo tak odobreno kaksnih 500.000 SIT... hehe... :P

Potem pa bom naslednje leto ukinil DINERS CARD pa vzel EUROCARD(z mastercard) pr moji banki Celje. :OK:

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Več kot dve leti je kar je bil zadnji post vpisan v to temo- verjetno je še tako, kot takrat.

Torej Mastercard über alles :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne še bolje...po evropi se sedaj lahko plačuje tudi z bankomat kartico maestro :naughty: :winkiss:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo o plastičnem denarju ker imam v zadnjih letih kar nekaj izkušenj, sploh ker sem promocijsko dobil diners in aexpress za eno leto!

imam eurocard (navadno), diners (navadno) in american express (zlato) in mercator plačilno (zeleno).

OK za mercator je vsakemu jasno kako deluje in jo imam zaradi tega ker so edini ki mi za zbrane točke vrnejo denar ne pa neke zvezdice za poceni ponve. predvsem je praktična za nakup pohištva in bele tehnike kjer so zneski višji in posledično več točk ter obročno odplačevanje.

american express bom vrnil ker imajo še vedno malo mest kjer jo sprejemajo, imajo sicer dosti popustov pri recimo turističnih agencijah, na golfu in podobno ampak tega ne koristim. za dvigovanje na bankomatih imajo ponavadi zelo visoke provizije, najbolj pa me moti 65 € letne članarine za zlato. enostavno preveč! aja american si lahko v latinski ameriki ponavadi vtaknete nekam, sploh na kubi in v venezueli.

diners je bila praktična ko so bile še cestnine ker sem na njo imel vezan ABC in nisem rabil filat ABC-ja. sedaj ko tega ni, jo koristim samo še na golfu (popusti pri igralnini) in na letališčih. plačilnih mesti nimajo ravno dosti, popuste pa približno enako kot amer express.

ker kar nekaj letim (službeno) in imajo letala redno večurne zamude je diners super ker imaš na vseh večjih letališčih "diners lounge". tam imaš zastonj pijačo in prigrizke, udobne stole in internet, skratka boljše kot posedanje na plastičnih letaliških stolih. dvigovanje na bankomatih ni ravno ugodno, maestro je boljša ponavadi. ko pride članarina se bom odločil če jo bom še imel ampak mislim da je okoli 20 € (za navadno) tako da jo bom verjetno obdržal.

eurocard je kartica št. 1. sprejemajo jo povsod kjer sploh sprejemajo kartice! edino dvigi znajo biti zelo dragi, sploh na hrvaškem!

pri karticah je tako da si pač pogledaš za kaj jo boš rabil, za rezervo je najboljši eurocard, za dvige denarja ponavadi maestro. pred vsako potjo je treba naštudirat provizije za dologčeno državo ali območje in videt ali se bolj splača enkrat dvignit večjo vsoto ker je provizija včasih fiksna neglede na znesek, včasih pa % od dviga.

če pa igraš golf, kupuješ nov avto ali potuješ preko agencij pa sza diners in american express tudi za preverit in prekalkulirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!