Skoči na vsebino

Videonadzor


Lobo

Priporočene objave

Iz današnjega eVečera:

Emporiumu prepovedali videonadzor v slačilnicah

V uradu informacijske pooblaščenke so blagovni hiši Emporium izdali odločbo, s katero ji odrejajo, da takoj v celoti preneha z izvajanjem videonadzora v slačilnicah za pomerjanje oblačil.

Med inšpekcijskim nadzorom so ugotovili, da je v trgovini nameščenih 18 kamer, ki pokrivajo skoraj 95 odstotkov celotne površine centra. Oko kamer seže tudi v slačilnice za pomerjanje oblačil, kar pomeni grob poseg v posameznikovo zasebnost.

Emporium z izvajanjem videonadzora v kabinah za preoblačenje grobo posega v zasebnost in dostojanstvo oseb, ki se v slačilnicah preoblačijo, ne da bi vedele, da jih nekdo opazuje. Zato je informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar še pred koncem postopka, ki ga vodi zoper družbo Magistrat International in njeno poslovno enoto Emporium, izdala odločbo o prepovedi izvajanja videonadzora v slačilnicah. S tem poziva vse trgovine, ki imajo morda kamere nameščene v garderobah, da jih v izogib inšpekcijskemu nadzoru takoj odstranijo.

Predstavniki urada informacijske pooblaščenke so v blagovni hiši po uradni dolžnosti začeli s postopkom inšpekcijskega nadzora nad izvajanjem določb zakona o varstvu osebnih podatkov. V postopku so preverili ureditev sistema videonadzora v tem nakupovalnem središču.

Zakon o varstvu osebnih podatkov natančno določa, da je prepovedano izvajati videonadzor v delovnih prostorih izven delovnega mesta, zlasti v garderobah, dvigalih in sanitarnih prostorih, česar Emporium ne spoštuje.

Pravica do osebnega dostojanstva in varnosti je posamezniku zagotovljena že z ustavo, ki v 34. členu določa, da ima vsakdo pravico do osebnega dostojanstva in varnosti, v 35. členu pa zagotavlja pravico do zasebnosti, s čimer je zagotovljena nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti, njegove zasebnosti ter osebnostnih pravic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so spet neki najdl... men je ze smesno vseskup

Še bolj ti bi bilo smešno, ko bi opazoval varnostnike kako buljijo v tvojo punco, ko si, recimo, pomerja nove kopalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj ti bi bilo smešno, ko bi opazoval varnostnike kako buljijo v tvojo punco, ko si, recimo, pomerja nove kopalke.

In jo nato kaznujejo, ker jih ni pomerila na spodnje perilo. :devil:

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so spet neki najdl... men je ze smesno vseskup

Men tut :doze: Sej mogoče majo po eni strani prav, kao, da ne bojo kradli, ampak tolk v detajle se pa spet ni treba spuščat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep.... meni tudi ne bi bilo smešno, če bi ugotovila, da so me snemali, gledali in pomožnosti še dali kaj na net.......

Hm smešno mogoče ne :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Pircovi za hitro reakcijo.Edina je,ki ima jajca in sploh kaj naredi.Drugi samo jokajo ali pa komisije ustanavljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pomeni da bojo sajt www.voyeur-emporium-si.com zaprli???? :eek: shit včasih si pa res kake dobre domače deklice videl :grim

:cry:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pomeni da bojo sajt www.voyeur-emporium-si.com zaprli???? :eek: shit včasih si pa res kake dobre domače deklice videl :grim

:cry:

:BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damn, zdej mi pa ne bo več zanimivo iti v Emporiuma cunje sprobavat. Mi je bilo zelo ql, ko sem potegnil tiča ven, ko sem vedel, da me gledajo...in se čudijo...bljakk zdej pa še ta užitek po gobe...ahhh bo pa treba s plaščem na 3M... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pomeni da bojo sajt www.voyeur-emporium-si.com zaprli???? :eek: shit včasih si pa res kake dobre domače deklice videl :grim

Ni pravice na tem svetu.......sploh! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno ostaja alternativa.....prijaviš se za varnostnika, ki bo te posnetke gledal in strokovno preučeval....dovolj je že da si z njim prijatelj in se pogodiš za posnetke dneva, tedna, meseca...biznis.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno ostaja alternativa.....prijaviš se za varnostnika, ki bo te posnetke gledal in strokovno preučeval....dovolj je že da si z njim prijatelj in se pogodiš za posnetke dneva, tedna, meseca...biznis.... :)

Ali pa se prijaviš za varnostnika v kakšni mototrgovini, zmontiraš sam kamero in opazuješ motosvetovke kako sprobavajo rokavice, škornje, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa se prijaviš za varnostnika v kakšni mototrgovini, zmontiraš sam kamero in opazuješ motosvetovke kako sprobavajo rokavice, škornje, ...

Pa ponetane leder jakne z resicami seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

Majo pa tudi moške modele. Če rabiš ti zrihtam s popustom. :P

Pol mu moraš zrihtat še čelado s kravjimi rogovi in roza pikicami.

Moped mu bomo pa itak prefarbali na rmeno z vijoličnimi štrafni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol mu moraš zrihtat še čelado s kravjimi rogovi in roza pikicami.

Mislim, da bo taka čelada boljša.

post-1920-1151482420_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:

Damn, zdej mi pa ne bo več zanimivo iti v Emporiuma cunje sprobavat. Mi je bilo zelo ql, ko sem potegnil tiča ven, ko sem vedel, da me gledajo...in se čudijo...bljakk zdej pa še ta užitek po gobe...ahhh bo pa treba s plaščem na 3M... :D

haha ta je :lol1: :lol1: dobra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!