Skoči na vsebino

Eksperimentiranje pri hrani


Ganges

Priporočene objave

Zanima me koliko ste tolerantni pri hrani? Ste izbirčni? Radi sprobate nekaj novega in nenavadnega?

No jaz mislim, da sem za razliko od nekaj let nazaj precej neizbirčen. Veliko zadev, ki jih lahko naročim sporbam in se potem (ne pa še preden bi probal, da bi se zgražal) odločim ali še kdaj bom naročil ali ne. Tako smo enkrat s kolegi tudi šli v restavracijo in si naročili žabje krake, polže na več načinov,... in sporbali. Vse je bilo tako, da bi si komot še enkrat naročil. Sprobal sem tudi potočne školjke (ki jih najdemo v kar nekaj naših potokih),... Rekel je tudi, da dobijo kače pa se je nekaj zapletlo in jih ni. Probal pa vsekakor bi, če bi jh dobil ali pa če jih bom kje videl.

Imam pa velike zadržke do določenih zadev, ki jih nekateri jejo (sicer tu nikogar ne poznam gledal pa sem oddaje na TV o prav specializiranih restavracijah). In sicer mislim, na hrošče, kobilice, gosenice,... Edino kar od tega bi probal so verjetno mravlje.

Torej kaj od "nenavadne" hrane ste že jedli in česar ne bi želeli probati?

P.S.: Okus mačke mi ni bil preveč všeč. Mogoče zaradi predsodka, ki ga imamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel :grrr

za stavo sem enkrat sendwič s/z zlato ribico :krneki:

pa niti ni bla ne vem kako neokusna, najbrž zaradi tistih 10ih pirow ki sm jih prej spil :whistle:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :worship:

Če lahko jejo suši,... zakaj pa ne surove zlate ribice. Sicer je jaz trezen tudi nebi. Z 10 piri pa se nikoli ne ve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja pa enkrat ko sem še bil mali, sm pojedo (pogoltnil) mamino ročno uro (brez pasa) :slap:

(brezpirovpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omisli si jet čelado ali pa odpri vizir, boš kaj hitro dobil še sveže hrošče, mušice in ostalo insektijado. :devil:

(preverjenopress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja pa enkrat ko sem še bil mali, sm pojedo (pogoltnil) mamino ročno uro (brez pasa) :slap:

(brezpirovpress)

Kul :) Zdaj, ko si zrasel, lahko pogoltneš še stensko. S pirom, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S pirom, seveda.

sam ga mora bit 10 kišt B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jedla polže in žabe. Če se to sploh šteje kot nenavadno. :hmm: Pa verjetno kakega črvička kdaj, ne da bi vedela. :? Pa mušico, ki se mi je zataknila za zob, ker med vožnjo nisem držala zaprtih ust. :)

p.s.

Ročnih ur pa (še) nisem. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morš probat :grim

........ neprecenljivo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polži so zakon

žabje krake sem tud probala pa je preveč dela za obirat,pa tud ni me ne vem kaj okus

drugač vampe sem tud probala,če ne bi blo druzga bi jih jedla,tko pa

drugače pa najrajš jem hrano ki sem jo vajena in se težko spravim kej novega probat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smi sli na dopust v Romunijo smo tud marskej novga sprobal, ker nikol nisi vedu kaj bos dobil. Itak nismo poznal njihovga jezika, niti nisi dobil tisto kar si narocil al je blo pod istim imenom cist neki druzga k pa v civilizaciji. Cordon blue, gordon blue...ampak ne eno ne drugo ni zgledal nicemur podoben. :slap:

Pa itak k gres nekam v tujo dezelo verjetno marsikdo proba njihovo lokalno hrano, pa ceprav zgleda se tako ogabno. Nebi pa jedla zivih zivali. Nebi prenesla, da mi se kaksna noga od kobilce trza med zobmi...a-a :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda povprečen človek v svojem življenju med spanjem vsake tolko poje nekaj žužkastega - menda tudi okol 8 pajkov :blink: Zgleda, da vsi eksperimentiramo, ne da bi se tega (vedno) zavedali :P Drugače pa sama zlo rada eksperimentiram pri hrani in redko jem neke 'klasične' zadevice (že zaradi tega, ker sem vegi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, jedla sem krokodila (bil zelo zelo slasten :OK: ), pa jedla navadne morske polžke v rižoti, pa tiste školjkice, ki so kot pokrovčki prilepljene na skale (sem pozabila kako se jim reče). Jasno, surove. No, surova sipa menda ni nič posebnega, jedla plodove kaktusov - opuncij.

Verjetno sem jedla še kaj vsaj približno nenavadnega, pa se trenutno ne spomnem. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc, a zato včasih tok izbuljen gledaš :D

jedu sm že zajca, to je blo zame nekaj najbolj ogabnega na svetu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa en cajt pomagala delat v enem hlevu, kjer so imeli konje, tudi dirkalne. Poleg vsega drugega, je blo treba tem žvalcam dat tudi kaj za pojest, dirkalni konji pa so imeli še posebne praške in energijske dodatke.

Pa sem se en dan odločila, da bom to čudo probala. :naughty: Prašek je bil super, sem ga pojedla kar precej pesti (dnevni odmerek za konja je bil 2 žlički :eek: ), potem so bili neki kompresirani kot kroketi, tudi fajn, ampak morda presuho - bi morala poplaknit s pivom, pa se nisem spomnila. Za konec pa je bil še nek sirup, blazno dober....njam....

Kako se je končalo? :hmm: 2 dni sem preživela z ritjo prisesana na skret ... ampak, vam povem, dirkalnim konjem se res godi - njam! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 2 dni sem preživela z ritjo prisesana na skret ... ampak, vam povem, dirkalnim konjem se res godi - njam! :grim

Godilo se je tudi tebi. Si začela tudi ti dirkat. Vsaj do sekreta.

Probam vse, do česa pridem.

Tudi meni ni bil vonj in okus mačke všeč. Verjetno je niso znali pripravit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jedu sm že zajca, to je blo zame nekaj najbolj ogabnega na svetu

Ne verjamem. Sicer tudi sam nisem ljubitelj in sem ga jedel verjetno samo enkrat v življenju, ampak da bi bil ogaben ni mogoče. Okus mogoče samo malenkost (ali pa niti nič) ne odstopa od ostalih okusov mesa. Je pa možno, da si jedel slabo pripravljenega ali pa mogoče celo pokvarjenega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul :) Zdaj, ko si zrasel, lahko pogoltneš še stensko. S pirom, seveda.

Tle sem se pa fajn nasmejal :D

Enkrat so nam na Hrvaški dali kao zajca. Še danes si mislim, da smo po vsej verjetnosti pojedli mačko :devil: Kar slabo mi naredi ko pomislim na tisto kosilo :SS

Drugače, pa rad poizkusim kaj novega, v smislu drugih kuhinj kot je meksikanska hrana, kitajska hrana, itd, kakšne "sumljive" živali pa ne pridejo v poštev (insekti, deževniki, polži, kače,itd), razen če bi mi podtaknili, da ne bi vedel zanje .)

Aja pa človeške ribice tudi ne bi pojedel :P

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jedu sm že zajca, to je blo zame nekaj najbolj ogabnega na svetu

:eek: Zekec je pa res ta narboli mesek, kar se ga lahko zmisliš. Edino še kozliček, naj bo domači ali gamsov ga prekaša. Al je bilo s teboj kaj narobe ali pa z zajcem.

No seveda dopuščam, da ti ne ustreza, ker si ti tudi MD! .)

A je orehova potica namazana z marmelado in šunko povrh tudi eksperiment? Tako kot jajca na šunki in nekaj žlic marmelade okoli. češplova je najbuli. Pa brusnična tud velja!

Tistih školjk, o katerih piše Alla, pa danes ne vi več jedel direkt iz morja na kakšnih turističnih območjih. :grrr Pa smo jih včasih kar nekaj pomalicali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar sem jedla, da ni vsakdanje (vsaj zame) je bila hobotnica. Za kako eksperimentiranje z kačami, polži, žabami..... to mi zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!