Skoči na vsebino

Crkne


DoubleG

Priporočene objave

Peljem se normalno in motor kar naenkrat izgubi kompresijo. ga malo turiram medtem ko se ustavljam in spet zalaufa. To se pogosto dogaja. Ali pa kar med bremzanjem crkne. Sedaj se ne morem peljati niti 500 metrov brez da bi crknil ko se ustavim.

Prepucal sem filter, fergazer, zamenjal olje v menjalniku pa ni nič pomagalo.

Kaj bi lahko bilo narobe? Bi kaj pomagalo če ga dam brusit na fi 44 pa nov bat noter? To mislim glede težav ki jih imam sedaj. To da bi bolje šel vem.

motor je tomos flexer

bat fi 40

dellorto od colibrija (mislim da je 12/14, sem že pozabil )

brušeni kanali

mf bullet

zobnik 21

menjana in nižana glava

torej kaj bi lahko bilo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah brez kompresije ne bo šlo!Poglej kaj je z batom(obročki),če slučajno kje pušča pod cilindrom(to slišiš ko kurblaš),zdej nevem kdo ti je pilu kanale,če je bil kak majster je lohka kr pošteno zaj.... Druga stvar je lahko elektrika,da štrom nagaja(zej lahko je svečka,cinšpula....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brusil mi je Timmg, sam to je bilo narejeno že nekaj let nazaj.

Svečka je bila že parkrat menjana. Ponavadi ob takšni napaki in je bilo potem v redu ... za nekaj časa. Katero svečko naj dam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Bom kar tukaj vprašu

tudi moj flexer ugasa, zdaj pa uzge le se z zaugom ko se zaug odskoci pa se malo potegne potem ga pa zaduši. Pa sem zamenjal fergazer sm dal 14/12 gor pa je isto, bencin pa pride v fergazer saj je ta ko ga snamem poln bencina in kar vn teče...

kaj bi lahko še drugega bilo?

prosim in hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tukaj vprašu

tudi moj flexer ugasa, zdaj pa uzge le se z zaugom ko se zaug odskoci pa se malo potegne potem ga pa zaduši. Pa sem zamenjal fergazer sm dal 14/12 gor pa je isto, bencin pa pride v fergazer saj je ta ko ga snamem poln bencina in kar vn teče...

kaj bi lahko še drugega bilo?

prosim in hvala!

Glede na to da z zaugom laufa je očitno premalo benzina(ko laufa)ko pa stoji se verjetno počasi nateče v vergazer .Pregjej dovod goriva mrežico na pipici,odvij pipco in pregej mrežico(seveda če jo ima)jaz tega motorja nepoznam,če imaš filterček za benzin pred vergazerjem ga zamenjaj,če filterčka nimaš enega montiraj,kajti lahko imaš smeti v tanku.Benzin pa iz vergazerja nesme teči, če teče ven imaš zanič ali smet v ventilčku nad plovkom v vergazerju.Spihaj ta ventilček nad plovkom in če še vedno curi ven benzim moraš ta ventilček nad plovkom zamenjat po nemško se imenuje Švimer ventil !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!