Skoči na vsebino

Bolan duh v zdravem telesu v BRoSLO


Broj Jedan

Priporočene objave

Pred

nekaj dnevi sem v Maxiju pri stranskih vratih srečal mlado mamico z otroškim vozičkom v katerem je imela dojenčka. Vljudno sem ji odprl vrata in se umaknil na stran, da bi gospa, ki bi zelo težko sama odprla (neavtomatska stranska vrata Maxija) laže šla ven. V tem istem trenutku se je skozi odprta vrata, katera sem držal, vsulo kakih 8 Opic (ki same sebe seveda naduto nazivajo Homo Sapiens) različnih starosti - takole med 30 in 60 let. Brezobrazno so naju oba vključno z vozičkom odrinile in se zrinile ena preko druge v notranjost trgovine, ne da bi pogledali šokirano mamico. Če bi bilo manj prostora, bi naju verjetno pohodile. Ko so se odkotalile, sva rabila nekaj sekund, da sva prišla k sebi .. Hvala Bogu, se dojenček ni sekiral.

Sprašujem

se kam je šla vsa vljudnost in obzirnost, katere smo bili navajeni v obdobju pred osamosvojitvijo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vljudnost in obzirnost, katere smo bili navajeni v obdobju pred osamosvojitvijo ..

Stara dunajska šola - balkanska smer.

Yuri, tvoj spomin je selektiven :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep :grim , najbolj fajn je, ko pride lift v pritličje, pa se folk že gura not še preden se stara posadka izkrca :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sprašujem

se kam je šla vsa vljudnost in obzirnost, katere smo bili navajeni v obdobju pred osamosvojitvijo ..

Odplavale so najine starodobne vrednote, prjatu, odplavale. :cry: :angry2:

S tokom pridobitništva, stremuštva, napihnejnosti, vsakodnevnega pehanja za več, boljše in dražje od sosedovega. Gentlemantstvo, obzirnost, neškodovanje in vljudnost so se umaknile povzpetništvu, brezobzirnosti, pridobitništvu ne glede na žrtve, zaničevanju "slabših in manjših", pehanju za zabavo in hedonizmu na sploh.

Kratko rečeno, današnji svet živi samo še s kurcem in pizdo! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep :grim , najbolj fajn je, ko pride lift v pritličje, pa se folk že gura not še preden se stara posadka izkrca :OK:

Na temo liftov: pred leti sem se v garažni bajti vkrcal v lift in iz šestega štuka prodiral proti pritličju. Običajno sem sicer to raje počel peš, ampaq takrat sem bil otovorjen s parimi žaklji sindikalnega pralnega praška za sodelavko. Lift, natrpano poln prešvicanih osebkov (vključno z mano) se ustavi v mezzaninu, vrata se odpro in pred njimi stoji impozantna slonica. Očitno je trpela tudi za redko očesno boleznijo, ker se je po vsej sili hotela strpat not, ne glede na morebitne žrtve in ne glede na to, da ji tistega pol štuka šteng ne bi škodilo. In ubogi lift je seveda bedno crknil. In slonica seveda tega ni hotela dojeti in skidati izmed vrat tistega dela svojega trupla, ki je nam ostalim preprečeval izhod. Po nekaj neskončnih minutah agonije se je vendarle vdala, ampaq po riwcu si zlahka ugotovil, da je bila užaljena. Takle mamo... :krneki:

...Gentlemantstvo, obzirnost, neškodovanje in vljudnost so se umaknile povzpetništvu, brezobzirnosti, pridobitništvu...

Eh, Horčy, tudi tvoj spomin je selektiven :)

Še za časa dobre stare Yuge se je dogajalo, da je v kupe poln dedcev pokukala dama, se malce brezupno razgledovala okoli in vprašala:

"Ima li ovdje đentlmena?"

In odgovor se je glasil:

"Đentlmena ima kol'ko 'očeš, ali mjesta nema..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom govorila za ostale, ampak jaz ima toliko spoštovanja do starejših in ostalih, kolikor sta mi starša dala. In tega ni veliko. Sploh ko gre za vljudno pozdravljanje, pridržanje vrat, pomagati šibkejšim in slabotnejšim itd........ Danes pa opažam, da imajo starši otroke le zato, ker je to kao prav in se jih mora imeti. ko pa si jih nakopajo na ramena, pa niti ne vedo, kaj z njimi početi in nimajo nekega pravega instinkta. Niti nimajo časa zanj. In se od staršev tudi kaj dosti ne naučijo. Kako naj bi imeli potem manire, če jih niso sami bili nikoli deležni - v smislu učenja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Yuri, tvoj spomin je selektiven :)

.. da tvojega sploh ne omenjam (sorry Pepesan - ni bilo namerno!)

:devil:

namreč

saj vem, da je tudi nekoč živela hudo nevljudna podvrsta Opic,

in da se je sem in tja našel primerek, katerega so vsi obsojali zaradi brezobzirnosti

ampak

danes me na avtobusu gledajo kot zadnjega kretena, če 16-letnega smrkavca

opomnim, da naj odstopi prostor starejši gospe, ki težko stoji, da ne govorim o tem

kako se vedejo smrklje, ki me začno gledati kot zadnjega degeneriranega posiljevalca -

hudo verjetno niti Trobca, če bi biw še žiw, ne bi tako gledale

v svoji smrtni uri pred odprtimi vrati zakurjene peči.

Torej

nekoč ta ignorantska, nevljudna egovrsta

ni bila v tako strašni večini kot je danes.

Danes

smo izrodki, motenci in abnormalneži tisti, ki kolikortoliko

poizkušamo še upoštevati nekdanje norme.

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekoč ta ignorantska, nevljudna egovrsta

ni bila v tako strašni večini kot je danes...

Mah, kaj yst vem...mogoče smo imeli v dobrih starih cajtih res malo več rešpekta. Lahko pa da so nas tedanji hropci ravno tako videli kot razpuščene mozoljaste zverine ...

Je pa tudi res, da mladina nima ekskluzivne pravice na neolikano obnašanje. Občasno se mi zgodi, da kaka "nebogljena bakica" izvede nonšalanten desant v kako vrsto tik pred mene. In sem jo potem z najbolj medenim nasmeškom prisiljen ogovoriti v smislu: "Gospa, prejkone me niste opazili, ker sem tako drobcen?"

Seveda me potem (mulca smrkavega) gleda užaljeno kot ščurka v župi. Nekako tako, kot mladiči gledajo tebe, ko jim greniš na avtobusu, Yuri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :lol1:

Tako je treba s "pametnjakoviči"!

Oprosti, ampak vse še prenesem in sem se navadila, ampak tipov, ki pa nimajo osnovnega bontona do žensk pa ne ... sploh ne teh s steklino, ki ne vem kje pri hudiču so bili vsajeni in vzgojeni, da mislijo, da lahko drgnejo svoje genitalije v gužvi ob ženske ... zadnjič mi je šlo na bruhanje ... z NB sva zasedli pozicijo ob steni, samo da bi imeli mir ... srebava vsak svoj kozarček pijače, malo densava in opazujeva folk ... nasproti naju je plesala malo bolj obilna punca ... tip se ji približa odzadaj in se začne v njenem ritmu drgnit ob rit ... najprej niti ni kapirala kaj se dogaja ali pa je bila že malo okajena ... in se je kake tri minute prepustila drgnjenju ... ampak potem je le skapirala, da nekaj ni vredu ... nočem več videt kaj je doživela, ko se je obrnila in ga zagledala ... :SS

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, ampak vse še prenesem in sem se navadila, ampak tipov, ki pa nimajo osnovnega bontona do žensk pa ne ... sploh ne teh s steklino, ki ne vem kje pri hudiču so bili vsajeni in vzgojeni, da mislijo, da lahko drgnejo svoje genitalije v gužvi ob ženske ... zadnjič mi je šlo na bruhanje ... z NB sva zasedli pozicijo ob steni, samo da bi imeli mir ... srebava vsak svoj kozarček pijače, malo densava in opazujeva folk ... nasproti naju je plesala malo bolj obilna punca ... tip se ji približa odzadaj in se začne v njenem ritmu drgnit ob rit ... najprej niti ni kapirala kaj se dogaja ali pa je bila že malo okajena ... in se je kake tri minute prepustila drgnjenju ... ampak potem je le skapirala, da nekaj ni vredu ... nočem več videt kaj je doživela, ko se je obrnila in ga zagledala ... :SS

Walči.......en dober nasvet......takoj rokico na delček telesa.....s katerim se drgne ob tebe.......pobeg zagarantiran...........in seveda.....globok pogled v njegove oči :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Walči.......en dober nasvet......takoj rokico na delček telesa.....s katerim se drgne ob tebe.......pobeg zagarantiran...........in seveda.....globok pogled v njegove oči :lol1: :lol1: :lol1:

Klimbra, čik na tisti delček telesa je zelo učinkovit ... preverjeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak potem je le skapirala, da nekaj ni vredu ... nočem več videt kaj je doživela, ko se je obrnila in ga zagledala ... :SS

Temu eni pravjo... Desant od zadaj :glare: Taki tipi mi grejo na živce, k misljo, da so frajerji in Cassaanove :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepsy .. od vsega začetka sem misliw na celotno populacijo - ne le na mladiče. Tisti primer z avtobusom je seveda izpostavil le mlade - nesrečno izbran .. ampak v prvem sem pa izpostavil le starejšo populacijo v MM-primeru.

Vsekakor pa Vale navaja tudi dovolj odvratne primere, ki se včasih niso dogajali - ali pa ys v svoji nedožnosti nisem nikoli slišow zanje .. sem pa prepričan, da ima pri njenih izkušnjah alkotrip precej besede zraven ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor pa Vale navaja tudi dovolj odvratne primere, ki se včasih niso dogajali - ali pa ys v svoji nedožnosti nisem nikoli slišow zanje .. sem pa prepričan, da ima pri njenih izkušnjah alkotrip precej besede zraven ..

Gre predvsem za osebke, ki prihajajo iz ladij zasidranih v Luki in nekatere priseljence ... in verjemi, da jih je na Obali vsak vikend dosti ... kolegica iz SGja mi ni verjela, dokler tega sama ni videla in doživela ... alko pri tem ne igra nobene vloge ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, čik na tisti delček telesa je zelo učinkovit ... preverjeno ...

Poznam ene par primerkov, ki jih ugašanje smrdečih palčk kar precej odbezlja nekam v tri pm, kjer se moje sfere dojemanja končajo. Tako da ni rečeno, da s tem manevrom breznavca dejansko odženeš. Lahko mu pride v taistem momentu.

Sicer je pa opisan manever zanimiv. Mogoče se bom enkrat te dni, sicer ne vem kje, ob katero in točno kako, podrgnil. Dandrofili se drgnejo ob drevesa...mmm...lubje... Tako da nekaj že mora biti na vsej tej stvari.

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep :grim , najbolj fajn je, ko pride lift v pritličje, pa se folk že gura not še preden se stara posadka izkrca :OK:

Jap :yes: sva sla obiskat symruja v klinicni in se je zgodilo tocno to. Kaj mislite da je pomagalo kej da so tisti stirje osebki ki so hotli izstopit ble 4 stare zenicke? nak! :grrr lih tko so jih hmali pohodili..

jao jao :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Walči.......en dober nasvet......takoj rokico na delček telesa.....s katerim se drgne ob tebe.......pobeg zagarantiran...........in seveda.....globok pogled v njegove oči :lol1: :lol1: :lol1:

Še boljši nasvet. Elektrošoker na tisti delček telesa.

Eni pa so res pravi fukfehtarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap :yes: sva sla obiskat symruja v klinicni in se je zgodilo tocno to. Kaj mislite da je pomagalo kej da so tisti stirje osebki ki so hotli izstopit ble 4 stare zenicke? nak! :grrr lih tko so jih hmali pohodili..

jao jao :slap:

doživljam dnevno.... :doze: v KC se sploh radi gužvajo :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!