Skoči na vsebino

Policijski forum


SiR

Priporočene objave

...še en primer iz naših krajev izpred dveh let:

policista sta ustavljala najstnika na mopedu (nekje 15 let ). fant jim je pobegnil. policista sta šla k njemu domov in mu zagrozila, da mu bosta zagrenila življenje,....

epilog: fant je naredil samomor. starši bi verjetno raje videli, če bi zagrešil umor. pa marsikdo drug tudi.

Sem že napisal, da imajo lokalne skupnosti in tudi posamezniki mehanizme za urejanje takih deviantnih dejanj tudi ko se zgodijo s strani policije. A jih zvečine ne uporabljajo. Raje potem ko je prepozno, v gruči skupinsko blejajo tja v tri krasne. Ovce! Pripomb ovac pa ne jemljem resno, ker tudi pod razno niso objektivne! So le sindrom bolnega stanja v družbi in nespoštovanja samega sebe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, da je fant kriminalec in da tu ni primerjave.

hotel sem reči, da so policisti premalo človeški in se vedno zatekajo k nekim skrajnim metodam in pooblastilom. na takšno obnašanje policistov pa ljudje različno reagiramo

ne rečem, da včasih ne gre drugače.

jaz sem še vedno pristaš, da lepa beseda (gesta) lepo mesto najde.

no včasih pa ne gre. takrat pa :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

no včasih pa ne gre. takrat pa :devil:

Takrat pač plačaš kar si kupil! Kaj je tu sedaj taka umetnost? :angry2:

Vidim te v tistem gori, ko sem pisal o Balkancih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hotel sem reči, da so policisti premalo človeški in se vedno zatekajo k nekim skrajnim metodam in pooblastilom. na takšno obnašanje policistov pa ljudje različno reagiramo

...

Tale vedno že ne bo držal. Sem imel že nekajkrat opravka s policisti in smo se vedno lepo zmenili. Ko sem jaz rabil njih, oni mene ali pa ko sem bil obravnavan v prekršku! Tudi kakšno kavico smo skupaj spili in kakšno rekli. Kakršen si ti do osebe, kije v policijski uniformi, taka je ta oseba do tebe!

In ker lahko ponovim moj vedno, tvoj ne more biti, oz. je le flanca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Vidim te v tistem gori, ko sem pisal o Balkancih!

v čem me vidiš? :hmm: jaz te vidim pa v uniformi. plavi. pa brez zamere

V tem " Da so za vse drugi krivi in da je potrebno na vse kar nam ne paše streljati z vsemi kanoni" ali bolje po južnaško rečeno "Bi da se jebeš, a ne bi da ti udže" (bog si ga vedi če sem prav napisal :hmm: )

Dobro vidiš, :OK: v naši službi imajo modre uniforme. Pa ne policijske :P Meni je sicer ni potrebno nositi in mi tudi ne pripada. :OK:

Kdor ne sprejema policije v družbi, ne sprejema demokracije! Kar je demokratična večina sprejela in posameznik krši, mora policija sankcionirati. Kakšen odnos bo pri tem do vas imel policaj je pa predvsem od nas samih odvisno!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

še en primer iz naših krajev izpred dveh let:

policista sta ustavljala najstnika na mopedu (nekje 15 let ). fant jim je pobegnil. policista sta šla k njemu domov in mu zagrozila, da mu bosta zagrenila življenje,....

epilog: fant je naredil samomor. starši bi verjetno raje videli, če bi zagrešil umor. pa marsikdo drug tudi.

:blink:

1. Policista na mojem dvorišču brez sodnega naloga bi se hitro pobrala.

2. Če bi grozila mojemu mladoletnemu otroku, bi ju šel tožit.

3. Kako so starši vzgajali otroka, da se je zaradi takšne neumnosti šel obesit?

4. Če je to vse res, kar si napisal, bi policitoma sigurno zagrenil življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

1. Policista na mojem dvorišču brez sodnega naloga bi se hitro pobrala.

2. Če bi grozila mojemu mladoletnemu otroku, bi ju šel tožit.

3. Kako so starši vzgajali otroka, da se je zaradi takšne neumnosti šel obesit?

4. Če je to vse res, kar si napisal, bi policitoma sigurno zagrenil življenje.

Od 1 do 3 se čisto strinjam.

Pod 4 pa si lahko marsikaj predstavljam. Tudi kaj takega, kar ni odobravati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pri nas je kar nekaj policistov, ki so komaj končali srednjo tehnično, poskušali nekaj doštudirati, potem bili brez izobrazbe, se potikali okoli in zganjali lumparije in se na koncu zaposlili v policiji ali vojski.

nekak raje imajo policijo. pištolo, pa akcijo, pa sireno,...

Jah, vsi nimajo faksa, pa čeprav osebno poznam kar nekaj policistov z diplomo, ki delajo na del. mestih plačanih za srednjo izobrazbo, pa tudi nekaj takih, ki pišejo diplomske. Preden se pa zaposliš v policiji (pa mislim, da za vojsko enako velja) te pa preverjo v kazenskih evidencah, pa evidencah obsojenih (MNZ & Min. za pravosodje), pol se pa še s tabo pomenjo vodje policijskega okoliša lokalne PP (ki imajo nalogo spremljati in poznati varnostno problematiko na svojem rajonu in poznajo lokalne lumpe). Sej ne rečem, tud kakšna baraba gre mim filtra, sam zadeva je kolkrtok uspešna. Kot pa sem že prej omenu so tudi policisti krvavi pod kožo. Kar se pa siren in lučk tiče... Od daleč mogoče zadeva frajersko zgleda, ko se pa enkrat tkole peleš, pa ne veš kaj te čaka, norc s pištolo, pipcem, krvav karambol, zmešani družinski izpadi, al pa kreš s službenim avtom v nekoga, ki ne ve kaj modra luč pomeni, če druzga ne pa tožba... Ne vem, kaj je tle frajerskega. :?

še vedno zganjajo lumparije, divjajo in so glavni na vasi, ker so nedotakljivi. žal. slab zgled.

Sej pravm, vsi smo krvavi pod kožo. Zato pa je tud prow, da se poda utemeljeno pritožbo na delo policista. Pwdarek na UTEMELJENO in ne pritožbo kar tako, ker si ne morem priznati, da sem napravil prekršek in so me pač štrafnl.

potem ti pa taki radar postavijo tik za tablo in te jebejo, ker si šel 15 km/h prehitro.

Jebiga, tabla tm ni zarad lepšga. Pač velja omejitev hitrosti od table naprej in ne šele čez 200 m. Ker pa vemo, da se avto ne more iz 80 km/h ustavit v trenutku, je zelo dobro začeti z upočasnjevanjem kakšen meter pred tablo.

še en primer iz naših krajev izpred dveh let:

policista sta ustavljala najstnika na mopedu (nekje 15 let ). fant jim je pobegnil. policista sta šla k njemu domov in mu zagrozila, da mu bosta zagrenila življenje,....

epilog: fant je naredil samomor. starši bi verjetno raje videli, če bi zagrešil umor. pa marsikdo drug tudi.

Fant je verjetno napisal v poslovilnem pismu, da končuje življenje zarad dveh policajev... :blink: Ma dej, ne no...

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro vidiš, :OK: v naši službi imajo modre uniforme. Pa ne policijske :P Meni je sicer ni potrebno nositi in mi tudi ne pripada. :OK:

Si medicinski tehnik ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 1 do 3 se čisto strinjam.

Pod 4 pa si lahko marsikaj predstavljam. Tudi kaj takega, kar ni odobravati!

Samo zakonita sredstva. Bi pa temu posvetil kar lep del svojega življenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

1. Policista na mojem dvorišču brez sodnega naloga bi se hitro pobrala.

2. Če bi grozila mojemu mladoletnemu otroku, bi ju šel tožit.

3. Kako so starši vzgajali otroka, da se je zaradi takšne neumnosti šel obesit?

4. Če je to vse res, kar si napisal, bi policitoma sigurno zagrenil življenje.

vse je žal res.

zadeva je prišla tudi na sejo občinskega sveta, ki je zaprosil policijsko postajo za obrazložitev zadeve

kot smo pričakovali je bil odgovor, da so delovali v skladi z zakonodajo, bla, bla, bla,.... in da nimajo veze s tem žalostnim dogodkom

se pa strinjam, da policisti morajo biti. to protect and serve in nič veča ali manj

....

Fant je verjetno napisal v poslovilnem pismu, da končuje življenje zarad dveh policajev... :blink: Ma dej, ne no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekam pretirano jih zagovarjaš :naughty:

Že v odgovoru meni in sedaj si nekam nagajiv in namiguješ na policijsko pripadnost mene in Loba :blink: . Ne bom ti privoščil veselja in ti razkril te blazne "skrivnosti" :P :P

napisal bom le: ... nekam pretirano jih napadaš :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že v odgovoru meni in sedaj si nekam nagajiv in namiguješ na policijsko pripadnost mene in Loba :blink: . Ne bom ti privoščil veselja in ti razkril te blazne "skrivnosti" :P :P

napisal bom le: ... nekam pretirano jih napadaš :naughty:

pripadnost? zagovarjanjeje prisotno. pri enem bolj pri drugem manj. :P

morda sem res malce nagajiv, to pa je tudi vse :devil:

napadal jih pa jaz ne bom. očitno je preveč drugih, ki imajo takšne želje :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj nikakor ne more odgovrajti za to ker je mladostnik storil samomor. Potem bi lahko za vsako kaznivo dejanje vsi grozili s samomorom in bi nam moralo biti dejanje oproščeno (za vsak primer da res ne bi). Na gimnaziji katero sem obiskoval je punca naredila samomor (skočila pod vlak), v poslovilnem pismu pa napisala, da je to bilo zaradi dveh profesorjev. S tem jima je krepko zagrenila življenje! In kaj sedaj profesorji na šolah več ne bi smeli dajati negativnih ocen, ker se morajo bati kaj vse se lahko zgodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej če to ni polomija da tak mlad fant pusti življenje... pametno bi se blo vprašat al je fant imel še kakšne težave in je bila to pika na "i" al sta mu res ta dva policista tako grozila.

Definitivno so policaji tudi samo ljudje ( včasih se imajo sicer za več, pa vendar se najde način jim dokazat da nimajo tako močnih pooblastil kot si sami prizadevajo ) in kot je običajno pri vseh nas je zelo pomemben trenutek in razpoloženje. Skoraj težko verjamem, da sta policista nekomu ki beži pred policaji, natvezila tak težko breme oz. tak hude besede, da bi fant od straha nardil samomor. V nasprotnem primeru in da je to moj otrok, definitivno uporabim ulični način obračuna brez milosti in ju popeljem v svet poganjalcev štirikolesnih vozičkov - vsaj to.

Itaq moje mišljenje ostaja: policaji :BUA: ko jih rabiš jih ni oz. neznajo ukrepat, ko pa zaviješ brez smerokaza te pa skasira ... logika tumastih ljudi sicer

davici: keep on the good work ... oporekanja zakonskim predstavnikom dokazuje, da nismo ozko usmerjena teleta, ampak ljudje ki izražamo svoja mnenja.

Policaj nikakor ne more odgovrajti za to ker je mladostnik storil samomor. Potem bi lahko za vsako kaznivo dejanje vsi grozili s samomorom in bi nam moralo biti dejanje oproščeno (za vsak primer da res ne bi). Na gimnaziji katero sem obiskoval je punca naredila samomor (skočila pod vlak), v poslovilnem pismu pa napisala, da je to bilo zaradi dveh profesorjev. S tem jima je krepko zagrenila življenje! In kaj sedaj profesorji na šolah več ne bi smeli dajati negativnih ocen, ker se morajo bati kaj vse se lahko zgodi?

Pomanjkanje samozavesti je ključen problem pri današnji mladini...žal se takšne stvari dogajajo...

V kolikor pa je zaradi nadlegovanja in podobnega storila samomor pa je stvar za razmislit.

Vsekakor se strinjam...vedno vsemu nemoreš ustreči ali priti do konca...žal se ljudje neznamo več tem stvarem prilagoditi in jih pametno izpeljati, pač iščemo najhitrejšo rešitev.

Sem mislil, da je med motoristi to drugače...dan na motorju prinese tolko lepega in ti omogoči da pozabiš vsakodnevne težave... UŽIVAJMO Z VETROM V "čeladah" - da nebo kazni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En policaj al pa zarad mene tut trije gor in dol za nobenmu ne bom žaloval, sami so si izbrali tako službo in to je del tega, če pa ne znajo brzdat sistema in kriminala tk ko bi ga morali, pa nismo mi krivi, v tej državi si pač more vsak sam pomagat polcaji ti bojo pa prej kako kazen napisali kot pa kaj pomagali. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq moje mišljenje ostaja: policaji :BUA: ko jih rabiš jih ni oz. neznajo ukrepat, ko pa zaviješ brez smerokaza te pa skasira ... logika tumastih ljudi sicer

Kar veš iz svojih dolgoletnih in neštetih izkušenj s policisti. No, saj si si že odgovoril.

davici: keep on the good work ... oporekanja zakonskim predstavnikom dokazuje, da nismo ozko usmerjena teleta, ampak ljudje ki izražamo svoja mnenja.

Oporekanje komurkoli po defaultu in brez argumentov nima smisla. Razen, če kdo misli, da ga to naredi bolj zveličavnega in pametnejšega. Pa ga ne.

En policaj al pa zarad mene tut trije gor in dol za nobenmu ne bom žaloval, sami so si izbrali tako službo in to je del tega, če pa ne znajo brzdat sistema in kriminala tk ko bi ga morali, pa nismo mi krivi, v tej državi si pač more vsak sam pomagat polcaji ti bojo pa prej kako kazen napisali kot pa kaj pomagali. :BUA:

Seveda, tudi motoristi so navaden gnoj, sami divjaki pa nobeden ti ne bi pomagal, če padeš ali imaš okvaro na motorju. Seroti padajo po pesku na cesti in se ovijajo okrog količkov ograj, kot da se temu ne bi mogli izogniti. Vsak si mora pač sam pomagati, motoristi te bodo pa prej popljuvali, kot pa kaj pomagali :grrr

Sam bullshit. Policista, medicinca, poštarja itn. ne rabim imeti rad. Pa tudi žaliti in obrekovati jih ne morem na podlagi lastnih negativnih izkušenj s parimi posamezniki. So ljudje kot vsi ostali in delajo svoje delo. Eni bolj profesionalno, drugi manj. Se ti lahko zgodi, da boš še kdaj koga potreboval, ko bo samopomoč odpovedala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, ne morem verjet... A nekateri res ne vidite dlje od plačilnega naloga? :blink:

A tud mal samokritike ne premorete? Fak!

Seveda smo vsi krivi za stanje, kakršnega imamo. Mi volimo politike, ki sprejemajo zakonodajo. In danes imamo tako zakonodajo, ki ščiti kriminalca bolj kot medveda. Pol so pa policaji krivi, ker se kriminalci množijo k komarji v močvirju. Pooblastila mu pa omogočajo, da o tem napiše fascikel poročil in uradnih zaznamkov. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno se zadeva nadaljuje:

torek, 11.07.2006 ob 14:32PU Koper: Grožnje jemljemo resno

Koper - Iz Policijske uprave Koper (PUK) so danes sporočili, da so v zadnjih dneh dobili od mladoletnika, ki je minuli petek obstrelil policista na Kozini, kot tudi od oseb, ki naj bi bile z mladoletnikom povezane, več groženj, da bodo napadli policiste.

Po besedah tiskovne predstavnice PUK Anite Leskovec grožnje jemljejo resno, zato so okrepili sile na terenu in poostrili nekatere varnostne ukrepe. Povečali so število policistov na terenu in priskrbeli dodatno opremo, med drugim tudi helikopter.

Policijski sindikat opozarja državo

Ob zadnjem napadu na policista, na katerega je na Kozini streljal 15-letnik, se je v ponedeljek odzval tudi Policijski sindikat Slovenije. Na državo je naslovil zahtevo, naj s potrebnimi mehanizmi in vzvodi policistom zagotovi ustrezno varnost. V sindikatu namreč ugotavljajo, da je država do policijskega poklica mačehovska in je policist v večini primerov prepuščen samemu sebi in se za pomoč lahko zateče le še na sindikat in k odvetnikom. (STA/Foto BOBO)

:slap:

Skratka, fant je očitno na prostosti in, kakor sem slišala tudi po radiu malo prej, spet grozi policiji... :glare:

si predstavljate kaksen halo bi bil, da je policist smrkavca pocil ?

in bi spet "policijsko nasilje" vlekli od hanzeka naprej vsi povprek po cajtngih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si predstavljate kaksen halo bi bil, da je policist smrkavca pocil ?

in bi spet "policijsko nasilje" vlekli od hanzeka naprej vsi povprek po cajtngih.

Glede na to, da se je vse dogajalo pod lečami nadzornih kamer na črpalki, bi mogoče šlo skozi brez posledic za policaja. Le pri prerivanju bi se moralo malo "nesrečno" izteči. Škoda, da se ni! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!