Skoči na vsebino

Policijski forum


SiR

Priporočene objave

Kurc pa verjami da policajček v tistem trenutku ve,za kaj vse se dobi nad 10 let pa še ali bi sodišče presodilo nad 10 let zapora .

ne klamfaj...koliko oseb pa so policaji ustrelili v zadnjih 10 letih? in koliko od teh neutemeljeno.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, daj no .. toliko policijskega nasilja pa le ni pri nas.

Sem glih hodu dat enak komentar. Ampak če lahko stokamo pa pluvamo pa dejmo :yes:

Ti ti fašistični policaji, k so bolj nevarni k roparji, lekarnarji pa Plut skupaj :nono:

ne klamfaj...koliko oseb pa so policaji ustrelili v zadnjih 10 letih? in koliko od teh neutemeljeno.... <_<

Joj Tc, pa to se vseskozi dogaja, sam vlada ima monopol na mediji in take novice ne pridejo v javnost :xx:

Mi je od tetinega moža mrzel bratranec, kateri dela pri vrhu Policije, zadnjič dejal, da policaji neupravičeno pospravijo 30-40 ljudi letno :blink:

razumljivo bi mi bilo v primeru samoobrambe,ali pa obrambe kakšnega življenja.

Kaj pa vem. Ce se nekdo zavestno odloci ubiti 2 cloveka se tudi zaveda, da ce ga dobijo, bo moral odsedeti 30 let. Ce se tega ne drzi in se zapora navelica že po kaksnemu mesecu prestajanja kazni in pobegne, se pač takemu človeku upravičeno lahko pošlje metek v levo stegnjenico (oz. desno če je levičar), da se mu onemogoči pobeg. Se pravi je uporaba strelnega orožja upravičena, ne samo v primeru samoobrambe.

Aja, pa zadnjic sem sel 72 km/h v naselju, pa sta mi prijazna belokranjska policaj spregledala čez prste :worship:

Je pa res, da sem pomišljal, da bi pobegnil oz. ne ustavil vozila, samo sem se bal, da bi povleku ven brzostrelko in mi prerešetal avto :xx:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Mi je od tetinega moža mrzel bratranec, kateri dela pri vrhu Policije, zadnjič dejal, da policaji neupravičeno pospravijo 30-40 ljudi letno :blink:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem glih hodu dat enak komentar. Ampak če lahko stokamo pa pluvamo pa dejmo :yes:

Ti ti fašistični policaji, k so bolj nevarni k roparji, lekarnarji pa Plut skupaj :nono:

Joj Tc, pa to se vseskozi dogaja, sam vlada ima monopol na mediji in take novice ne pridejo v javnost :xx:

Mi je od tetinega moža mrzel bratranec, kateri dela pri vrhu Policije, zadnjič dejal, da policaji neupravičeno pospravijo 30-40 ljudi letno :blink:

Kaj pa vem. Ce se nekdo zavestno odloci ubiti 2 cloveka se tudi zaveda, da ce ga dobijo, bo moral odsedeti 30 let. Ce se tega ne drzi in se zapora navelica že po kaksnemu mesecu prestajanja kazni in pobegne, se pač takemu človeku upravičeno lahko pošlje metek v levo stegnjenico (oz. desno če je levičar), da se mu onemogoči pobeg. Se pravi je uporaba strelnega orožja upravičena, ne samo v primeru samoobrambe.

Aja, pa zadnjic sem sel 72 km/h v naselju, pa sta mi prijazna belokranjska policaj spregledala čez prste :worship:

Je pa res, da sem pomišljal, da bi pobegnil oz. ne ustavil vozila, samo sem se bal, da bi povleku ven brzostrelko in mi prerešetal avto :xx:

bom ponovila za enko....

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

pr nas jih je kar nekaj za odstrel...pošlji policaje k nam jim bomo zelo hvaležni.... :devil: :devil: :naughty: :ninja:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[.Kurc pa verjami da policajček v tistem trenutku ve,za kaj vse se dobi nad 10 let pa še ali bi sodišče presodilo nad 10 let zapora .

.....umor, rop, roparska tatvina, povzročitev nevarnosti z jedrskimi snovmi, ugrabitev letala ali ladje, umor najvišjih predstavnikov države, terorizem, vojna hudodelstva,.....

....čist simpl!!!!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 let za neoborožen rop

ahem, a ni v naravi zadeve, da je rop odvzem premozenja z orozjem (po definiciji) ?!

tatvina potemtakem odvzem premozenja brez orozja. ali spet samo bluzim, ker nimam pojma ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bojiš, da te bo policist ustrelil?

jaz tega straha nimam....

Tudi jaz ne. Bolj stvar principa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahem, a ni v naravi zadeve, da je rop odvzem premozenja z orozjem (po definiciji) ?!

tatvina potemtakem odvzem premozenja brez orozja. ali spet samo bluzim, ker nimam pojma ? :hmm:

KZ RS

Tatvina

211. člen

(1) Kdor vzame komu tujo premično stvar z namenom, da si jo protipravno prilasti, se kaznuje z zaporom do treh let.

Velika tatvina

212. člen

(1) Storilec tatvine iz prvega odstavka prejšnjega člena se kaznuje z zaporom do petih let:

1) če je storil tatvino tako, da je z vlomom, vdorom ali z drugačnim premagovanjem večjih ovir prišel v zaprto stavbo, sobo, blagajno, omaro ali v druge zaprte prostore;

2) če je storilo tatvino dvoje ali več oseb, ki so se združile zato, da bi kradle;

3) če je storil tatvino na posebno predrzen način;

4) če je imel pri sebi kakšno orožje ali nevarno orodje za napad ali obrambo;

5) če je storil tatvino ob požaru, povodnji ali podobni naravni nesreči;

6) če je storil tatvino tako, da je izrabil nemoč ali nesrečo drugega.

Rop

213. člen

(1) Kdor vzame tujo premično stvar z namenom, da si jo protipravno prilasti tako, da uporabi silo zoper kakšno osebo ali ji zagrozi z neposrednim napadom na življenje ali telo, se kaznuje z zaporom od enega do desetih let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvetov forum baje počasi dobiva vlogo priznane institucije za drugo menenje pri zakonodaji in izvajanju oblasti, še malo, pa bo primarni zakonodajni organ. Seveda vso pravico glasovanja samo vsem pravim motoristom - ti najbolj vejo, kako in kaj :) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvetov forum baje počasi dobiva vlogo priznane institucije za drugo menenje pri zakonodaji in izvajanju oblasti, še malo, pa bo primarni zakonodajni organ. Seveda vso pravico glasovanja samo vsem pravim motoristom - ti najbolj vejo, kako in kaj :) :OK:

Ys predlagam Symčita za predsednika izvršne veje te institucije

:OK:

batinerulespress

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52. člen Zakona o policiji.............................................

Samo toliko v vednost in v opozorilo na novinarsko natančnost :hmm:

No, to pa stvar kljub vsemu stvar kar precej spremeni.

Sicer pa to ni bila novinarska nenatančnost, ampak je bil intervju z ne vem kom že.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to pa stvar kljub vsemu stvar kar precej spremeni.

Sicer pa to ni bila novinarska nenatančnost, ampak je bil intervju z ne vem kom že.

Njabolj zamerim novinarćićem, da vsak

intervju objavijo kar v 3 perofske,

ne da bi preverili info

in

potem vse skupaj izpade nakladanje,

ki zavede mojega frenda

Damjan

še enkrat iz srca - odpovej Dnevnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to pa stvar kljub vsemu stvar kar precej spremeni.

Sicer pa to ni bila novinarska nenatančnost, ampak je bil intervju z ne vem kom že.

Tudi pri intervjujih imajo novinarji kar precej manevrskega prostora, samo kakšno besedo izpustiša ali pa dodaš, pa dobiš čisto drugo sliko .)

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni point zakonodaje, ki določa delo represivnih organov je v tem, da je državljanom dovoljeno vse kar z zakonom ni izrecno prepovedano, represivnim organom pa je prepovedano vse, kar z zakonom ni izrecno dovoljeno/določeno.

Menim, da policist prekleto dobro ve, kdaj lahko uporabi strelno orožje saj v nasprotnem lahko pričakuje, da bo moral za svojo napako odgovarjati. Isto ve tudi vsak imetnik orožne listine saj je zakonodaja takšna, da smeš (strelno) orožje uporabiti v samoobrambi šele, ko ti nekdo streže po življenju. Na srečo živimo, v državi, v kateri policistom ni potrebno tako pogosto uporabljati strelnega orožja, da bi se morali zgražati zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Na srečo živimo, v državi, v kateri policistom ni potrebno tako pogosto uporabljati strelnega orožja, da bi se morali zgražati zaradi tega.

ena redkih prednosti življenja v BRoSLO

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ne klamfaj...koliko oseb pa so policaji ustrelili v zadnjih 10 letih? in koliko od teh neutemeljeno.... <_<

:OK: Bravo Tc bistro povedano,vsi so bili utemeljeno...definitivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

:kva2: :kva2: :kva2: Mariborski policisti izgubili brzostrelko Heckler & Koch, če jo slučajno kje srečate pokličite 113 :lol1: :lol1: :lol1:

In taki nas pol varujejo :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :kva2: :kva2: Mariborski policisti izgubili brzostrelko Heckler & Koch, če jo slučajno kje srečate pokličite 113 :lol1: :lol1: :lol1:

In taki nas pol varujejo :headbang: :headbang: :headbang:

koga varujejo? :kva2: jz se sama :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!