Skoči na vsebino

Židi in Izrael


Kölm

Priporočene objave

je,je, sem že ekrat pisal o tem, kako so se židi dober naučil, dolfekove navade :BUA: , no zdej pa mamo drugega dolfeka(OLMERT) :BUA:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrnimo tako ali drugače, Izraelci s svojimi 5 mio. prebivalcev brez ekstremne politike do svojih enako ali še ekstremnejših arabskih sosedov, nimajo nobene možnosti. Težava pa nastopi, ko se dva ekstremista začneta prepirati o isti stvari. Izraelci so definitivno eni najvećjih militaristov na svetu. Dejstvo pa je, da jih brez "Velikega brata" - ZDA, že zdavnaj ne bi bilo več. In če bodo bombardirali Iran, to zanesljivo ne bo njihova, ampak ameriška ideja. Razlika bo le ta, da jih bodo posledično dobili po nosu Izraelci, ne Američani.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaoooooooooooooooooooooooooo

Gattolina.........oprosti.....ampak....tokrat pa čist resno mislim......ti si BEBEC

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrnimo tako ali drugače, Izraelci s svojimi 5 mio. prebivalcev brez ekstremne politike do svojih enako ali še ekstremnejših arabskih sosedov, nimajo nobene možnosti. Težava pa nastopi, ko se dva ekstremista začneta prepirati o isti stvari. Izraelci so definitivno eni najvećjih militaristov na svetu. Dejstvo pa je, da jih brez "Velikega brata" - ZDA, že zdavnaj ne bi bilo več. In če bodo bombardirali Iran, to zanesljivo ne bo njihova, ampak ameriška ideja. Razlika bo le ta, da jih bodo posledično dobili po nosu Izraelci, ne Američani.

Ma ne, da jih ne bi bilo več - sploh jih TAM ne bi bilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaoooooooooooooooooooooooooo

Gattolina.........oprosti.....ampak....tokrat pa čist resno mislim......ti si BEBEC

Ti, glede na tvojo sliko v profilu in izjave na forumu si bebec ti. In to pravi. Ves čas se vsajaš, ne zmoreš pa enega pametnega stavka. Bog ne daj, kakšne malo bolj tehtne teme. Malo si ubog, a veš?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej razpravi se popolnoma strinjam s klimbro - a podpiram ga pri takih mnenjih ne.

Bi pa rad nekako motiviral Gattolino, da malo razmisli, preden kakšno prijavo naredi na tem forumu. Mislim, da je človek dokaj pismen in bi lahko ta svoj potencial malo bolje izkoristil, kot za širjenje instantnih floskul.

Statistično gledamo dela zelo malo slovničnih napak.

Kar se tiče židov in Izraela - tudi tam so zagotovo okej kerlci, da ne rečem pravi motoristi. Le da ne znajo slovensko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej razpravi se popolnoma strinjam s klimbro - a podpiram ga pri takih mnenjih ne.

Bi pa rad nekako motiviral Gattolino, da malo razmisli, preden kakšno prijavo naredi na tem forumu. Mislim, da je člove kdokaj pismen in bi lahko ta svoj potencial malo bolje izkoristil, kot za širjenje instantnih floskul.

Statistično gledamo dela zelo malo slovničnih napak.

Kar se tiče židov in Izraela - tudi tam so zagotovo okej kerlci, da ne rečem pravi motoristi. Le da ne znajo slovensko.

Ti pa močno pametuješ. In instantna floskula je, kar sem napisal o Izraelu? Zdel si se mi bolj razgledan, kot se kažeš. Res. Eno je blebetanje po forumu, ker vse skupaj itak nima nobenega smisla. Drugo pa je, da nekdo, ki se ima z literata, novinarja, testnega voznika in še kaj, postavlja takšne trditve. Si morda kdaj prebral kakšno knjigo o Izraelu? Njegovem nastanku? Mosadu? Si morda kdaj doživel v živo Haside?

Veš,....eh, pa saj je vse skupaj brez veze. :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Si morda kdaj prebral kakšno knjigo o Izraelu? Njegovem nastanku? ...

S prejšnjim postom je nakazal, da nekaj pa morda le ve. Brez da bi na plan vlekel ostale svoje ali tvoje okupacije :BUA: in se hvalil z izobrazbo :SS kot se ti.

Predvsem pa je nakazal globino, zgodovino problema.

Tudi meni niso všeč ne eni ne drugi tam spodaj in se presneto bojim razpleta. Atomski spopad bo še kako vplival na vse nas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Tudi meni niso všeč ne eni ne drugi tam spodaj in se presneto bojim razpleta. Atomski spopad bo še kako vplival na vse nas!

Atomska zima?

Jaz že delam drva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Atomska zima?

Jaz že delam drva.

Če bodo Izraelci vsekali po Iranu, tudi nam v Evropi ne bo lahko. Mislim, da vsi skupaj preenostavno jemljemo ameriško-izraelsko zapletanje na Bližnjem vzhodu z Iranom. Ahmadinedžad je ekstremist in stanje v Iraku je mala šala proti temu, kar bi se dogajalo v Iranu. Upajmo, da bo čimprej prišlo leto 2008 in z njim novi predsednik ZDA. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo Izraelci vsekali po Iranu, tudi nam v Evropi ne bo lahko. Mislim, da vsi skupaj preenostavno jemljemo ameriško-izraelsko zapletanje na Bližnjem vzhodu z Iranom. Ahmadinedžad je ekstremist in stanje v Iraku je mala šala proti temu, kar bi se dogajalo v Iranu. Upajmo, da bo čimprej prišlo leto 2008 in z njim novi predsednik ZDA. O:-)

Kako hudiča, da se s teboj strinjam :eek: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MA Ahmadinedžad je samo glasen prdec iranskih mul (klerikov, da ne bo kdo pomislil na uboge živali) :doze: Blebeta idiotizme in poskuša sprovocirat kako reakcijo Izraela... ma bodite prepričani, da bi Iran že dobil svojo porcijo bomb, če bi pomenil RESNO grožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo pa je, da jih brez "Velikega brata" - ZDA, že zdavnaj ne bi bilo več. In če bodo bombardirali Iran, to zanesljivo ne bo njihova, ampak ameriška ideja. Razlika bo le ta, da jih bodo posledično dobili po nosu Izraelci, ne Američani.

Pa ja de. Ravno obratno je vse skupaj. V ZDA je močan židovski lobi ... zato pa jim ščitijo hrbet. Je pa res glede militantnosti ... brez nje se morda ne bi obdržali, predvsem pa ne bili tam (državo so dobili po drugi svetovni vojni, širili so ozemlje na račun Arabcev).

Atomska zima?

Jaz že delam drva.

Ah, zime zaradi onih dripcev ne bi bilo. Po mojem bi bila to dosti lokalna zadeva (kar se tiče same vojne). Hudič je z radioaktivnim oblakom, ki gre pa povsod, tako da ... četudi bi nam za one doli bilo vseno, do tega nam ne more biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MA Ahmadinedžad je samo glasen prdec iranskih mul (klerikov, da ne bo kdo pomislil na uboge živali) :doze: Blebeta idiotizme in poskuša sprovocirat kako reakcijo Izraela... ma bodite prepričani, da bi Iran že dobil svojo porcijo bomb, če bi pomenil RESNO grožnjo.

Mislim, da se motiš. Iran je neprimerno večji od Iraka, vodi ga izvoljeni predsednik, imajo parlament, ljudje (po njihovih kriterijih) živijo dobro in agresija nanj ne bi bila zelo modra poteza. Še posebej, ker bi zelo verjetno "stopili" skupaj. V Iraku pa so Američani računali na razkol nacije. Ne jemlji tega prelahko. Celo slaboumni Bush se jih boji. :nono: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik del vseh izjav in militarističnega napihovanja predstavnikov Iranske države motivira, po mojem mnenju, strah pred napadom ZDA. Glede na to, da jih je Bush uvrstil na os zla in da ima v njihovi bližini čez 100.000 vojakov plus precejšnjo letalsko in pomorsko moč, jih kar zlahka razumem, zakaj paničarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojega zelo skromnega znanja o tematiki (skozi zgodovino) bom podal svoje izsledke, vi pa me popravite kjer se motim:

- Izrael je bil ustanovljen, da so židi dobili svojo državo, ker so jih imeli Američani in drugi že čez glavo

- Ustanovljen je bil v puščavi, ki je bila odkupljena od prejšnjih lastnikov

- razvila se je vojna, v kateri so se borili slabo oboroženi in organizirani pripadniki obeh strani, kasneje Izrael prekrši premirje in z večjo vojsko zavzame večino Palestine

-Od tedaj naprej traja vojna.... :doze:

.

.

.

..

Zelo poenostavljeno, ampak mislim da je to to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovine Irana ne poznam v podrobnosti, vendar sedaj, kot berem, Iran samo zagovarja svojo pravico do razvoja jedrske energije v miroljubne namene. Na militantne grožnje se odziva militantno, na grožnje z blokadami pa se odziva z grožnjami o protiukrepih.

Glede na to, da se ne spomnim, da bi Iran v bližnji zgodovini prvi in brez razloga napadel kakšno sosednjo ali drugo državo, se mi zdi to dokaj legitimna drža.

Ne vidim namreč logike, zakaj naj bi vse muslimane naenkrat razglasili za teroriste ter ne dovolj zrele za uporabo novih tehnologij.

Bi morali prej koga drugega !

Sicer pa, Iran je močna država z malo drugačnim potencialom, kot Irak. Ne vem, zakaj jih ne bi pustili na miru.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovine Irana ne poznam v podrobnosti, vendar sedaj, kot berem, Iran samo zagovarja svojo pravico do razvoja jedrske energije v miroljubne namene. Na militantne grožnje se odziva militantno, na grožnje z blokadami pa se odziva z grožnjami o protiukrepih.

Glede na to, da se ne spomnim, da bi Iran v bližnji zgodovini prvi in brez razloga napadel kakšno sosednjo ali drugo državo, se mi zdi to dokaj legitimna drža.

Ne vidim namreč logike, zakaj naj bi vse muslimane naenkrat razglasili za teroriste ter ne dovolj zrele za uporabo novih tehnologij.

Bi morali prej koga drugega !

Sicer pa, Iran je močna država z malo drugačnim potencialom, kot Irak. Ne vem, zakaj jih ne bi pustili na miru.... :hmm:

Se strinjam s tvojim postom Samo Rusija in Evropa sta Iranu ponudila tehnologijo in pomoč pri razvoju jedrske energije. No Iračani tega darila niso hoteli. Jasno je, da je njihov cilj atomska bomba. Kar je pa dost logično, glede na to, da imajo 3 bližnje okoliške države bombo :xx:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tvojim postom Samo Rusija in Evropa sta Iranu ponudila tehnologijo in pomoč pri razvoju jedrske energije. No Iračani tega darila niso hoteli. Jasno je, da je njihov cilj atomska bomba. Kar je pa dost logično, glede na to, da imajo 3 bližnje okoliške države bombo :xx:

Možno, vendar so jim pomoč ponujali vsi samo v obliki, ko npr. lačnemu daš ribo,(da ne bo lačen), ne naučiš ga pa "loviti" ribe. To dolgoročno spet pomeni odvisnost Irana od dobre volje drugih. Kot se mi zdi, je bila pomoč Rusije in Evrope pogojevana tudi s tem, da takoj prekinejo z jedrskimi raziskavami..

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik del vseh izjav in militarističnega napihovanja predstavnikov Iranske države motivira, po mojem mnenju, strah pred napadom ZDA. Glede na to, da jih je Bush uvrstil na os zla in da ima v njihovi bližini čez 100.000 vojakov plus precejšnjo letalsko in pomorsko moč, jih kar zlahka razumem, zakaj paničarijo.

Verjemi, da jim ne more biti lahko. Odkar je Bush predsednik so tile Američani kar malo "preterali". Meni niso več simpatični. Pa saj bo bolje po 2008. Upajmo!!! :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav ampak Bush očita demokratom tole:

“If you don’t like my Iraq plan, tell me yours”

George W. Bush

In z druge strani...,,vse tiho je bilo,,....pa to ni prvič, ker drugače jim Bush tega ne bi vsakič sproti serviral.

Torej?

Ob napotitvi novih sil v Irak so slikali tole :naughty: :

(Aja glede na to, da polagate velike upe na demokrate...za to potezo mu ni bilo potrebno uporabiti VETO KULI)

post-1392-1168889942.jpg

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav ampak Bush očita demokratom tole:

“If you don’t like my Iraq plan, tell me yours”

George W. Bush

In z druge strani...,,vse tiho je bilo,,....pa to ni prvič, ker drugače jim Bush tega ne bi vsakič sproti serviral.

Kar je zakuhal, naj tudi požre. Niso demokrati napadli Iraka.

Pred volitvami bodo pa najbrž izstrelili svoj masterplan. Demokrati, mislm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodo javnosti lahko zajmčili, da se ne bo fronta preselila na domača tla...če se umaknejo z Iraka?.

Zdej ne vem ampak kakor mi je čas dovolil sem ,,novo strategijo,, prebrala in meni se ne zdi slaba (v medijih seveda)...seveda je moje prepričanje tako, da naj ljudje zaživijo v demokraciji in svobodi čim prej brez strahu pred raznoraznimi milicami. Ok, na papirju res izgleda sila simpl.

Kaj bi se zgodilo če se ameri recimo zdele umaknejeo...bi to prineslo mir?...kaj je z zavezniki?...naj jih pustijo v Iraku...na cedilu, kr tko....Mislim, da se tega zavedajo tudi demokrati...in ja Zakuhali so si vojno...(Bush je zmagal na demokratičnih volitvah) bilo bi sila fajn če bi zadevo pojedli skupaj (rep+dem) in ne pustili vse v takem kaosu kot je.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodo javnosti lahko zajmčili, da se ne bo fronta preselila na domača tla...če se umaknejo z Iraka?.

Zdej ne vem ampak kakor mi je čas dovolil sem ,,novo strategijo,, prebrala in meni se ne zdi slaba (v medijih seveda)...seveda je moje prepričanje tako, da naj ljudje zaživijo v demokraciji in svobodi čim prej brez strahu pred raznoraznimi milicami. Ok, na papirju res izgleda sila simpl.

Kaj bi se zgodilo če se ameri recimo zdele umaknejeo...bi to prineslo mir?...kaj je z zavezniki?...naj jih pustijo v Iraku...na cedilu, kr tko....Mislim, da se tega zavedajo tudi demokrati...in ja Zakuhali so si vojno...(Bush je zmagal na demokratičnih volitvah) bilo bi sila fajn če bi zadevo pojedli skupaj (rep+dem) in ne pustili vse v takem kaosu kot je.

Narod si bo pisal sodbo sam. :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!