Skoči na vsebino

Je res?


NejcZ

Priporočene objave

Zadnjič sem se pogovarjal z bivšim policistom glede tega, kako je z odvzemom motorja, če si vozil več kot 45km/h.. In kar mi je povedal mi je blo zlo všeč, ampak a je res? Baje da ti lahko policist odvzame motor, le če si napravil kako kaznivo dejanje, ali bil v prometni nesreči, drugače lahko dobiš le kazen za prehitro vožnjo. Lahko te tudi napoti na izredni tehnični, ki ga moraš opraviti v 3 dneh, pa še to ne vsak, ker nimajo baje vsi te pristojnosti?. Je to res? :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem se pogovarjal z bivšim policistom glede tega, kako je z odvzemom motorja, če si vozil več kot 45km/h.. In kar mi je povedal mi je blo zlo všeč, ampak a je res? Baje da ti lahko policist odvzame motor, le če si napravil kako kaznivo dejanje, ali bil v prometni nesreči, drugače lahko dobiš le kazen za prehitro vožnjo. Lahko te tudi napoti na izredni tehnični, ki ga moraš opraviti v 3 dneh, pa še to ne vsak, ker nimajo baje vsi te pristojnosti?. Je to res? :OK:

LP

ne bi vedo. sam pomoje je pa spet od policista do policista odvisno ka bo naredo. tak da ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kar hočem povedat je, da ti v NOBENEM primeru ne more odvzet motorja zaradi tega k gre več kt 45 an..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kar hočem povedat je, da ti v NOBENEM primeru ne more odvzet motorja zaradi tega k gre več kt 45 an..

ja saj. sam če je to res pol je je tak vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak zakon da ti lohk motor zaplen si usak predstavla na drugačn način.

čeprov je to ua odvzem motorja tak opičji zakon :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko smo v Evropi se kar pripravite na ta opičji zakon kot ga imenujete , v Nemčiji je takole ,ko te na cesti vstavijo(po navadi naredijo, kar racijo na skuterje in mopede) valčke za merjenje hitrosti imajo kar s seboj in če gre motor več kot je predpisano ti ga zasežejo in greš lahko peš domov(če nimaš mobitela,da domov pokličeš).Nato gre skuter ali moped v njihovo delavnico kjer mu vse odstranijo(kar ni originalnega) in zamenjajo z originalnimi deli.Ko plaćaš kazen in račun v delavnici lahko dvigeš motor. V nasprotnem primiru gre motor po treh masecih na licitacijo in tako poravnajo kazen in stroške- mehanične delavnice.Fantje hitr se vozte NEBOSTE SE DOLGO !!!!!!!!!!! bo :devil: :devil: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja naši policaji bodo šraufal pa mel svoje delavnice ja :D :lol1: sploh pa...komu se bo pa dal sabo nost un valčk za mert hitrost..to je ful težko za prenašat naokol.. naši policaji so bl na izi :D

Uglaunm..tega pr ns še dooooooooooooug ne bo :D tko da fantje kr tunajte dalje :P :D

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja naši policaji bodo šraufal pa mel svoje delavnice ja :D :lol1: sploh pa...komu se bo pa dal sabo nost un valčk za mert hitrost..to je ful težko za prenašat naokol.. naši policaji so bl na izi :D

Uglaunm..tega pr ns še dooooooooooooug ne bo :D tko da fantje kr tunajte dalje :P :D

Vsake večja policijska postaja v Sloveniji ima svojo mehanično delavnico ,pa to sploh ni ovira saj lahko naredijo pogodbo z neko delavnico in hitro rešjo problem. Pa nepozabi na zavarovalnice katere zelo nerade plačajo povzročeno škodo ki jo neredite v Nemčiji gre skuter ali mopet v slučaju karambola(seveda če je kriv) najprej v delavnico na pregled in če je samo malo navit dosti je samo prenos pozabi da bo zavarovalnica krila stroške ampak tvoji starši ali sam če si polnoleten.Kar pa se tiče role za probat je zelo majhna in ni težja od ca 10Kg.Policaj ti malo pomaga ti sediš gor on ti fiksira prednje kolo nato da sam gas in samo prebere koliko ti gre, več gre večja je kazen in dražje popravilo.Vse to je bilo pred kratkim na Nemški televiziji mislim ,da na RTL-u. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi lahko kdo kopira zakon? :BUA: Js nebi kr tk dal motorja. Sploh je to glupa ideja. Greš ti recimo na eno turco, si rečmo 50km od doma, pol pa boš peš hodu? Bom danes, če bom srečal kakšnega policista na cesti ustavil in ga vprašal glede tega, ker je res nesmiselno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... izkušnje delajo takole:

policist te ujame na radar (že pri 50 km/h). motor ti na mestu zaseže, pokliče pooblaščenega serviserja za tvoj motor. serviser pride po motor in mastno zaračuna prevoz do svoje delavnice. tam ti motor nazaj predelajo na 45 km/h. policisti pridejo po motor, ga peljejo na izredni tehnični pregled. nato ga odpeljejo v svoj prostor za shranjevanje zaseženih stvari. potem pa je odvisno kdaj ti prideš po motor (plačano pa moraš imeti že vse). vsak dan ko je motor pri policistih pa mastno stane. če pa ne prideš po njega, pa ga dajo na licitacijo.

primer: če vas dobijo na radar pri giga sportu v celju in ga peljejo k božiču (na stari mariborski lokaciji) na "popravilo", vas prevoz stane 10.000 sit (pa je nekje 1 kilometer do tja). kazen za prehitro vožnjo je nekje okoli 100.000 sit. potem pa še predelava in stroški stanja motorja na policiji.

vse skupaj znese krepko čez 100.000 sit.

to se je zgodilo mojmu kolegu... sem pa bila zraven, ko se je to naredilo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o varnosti cestnega prometa (uradno prečiščeno besedilo) (ZVCP-1-UPB3)

230. člen

(1) Inšpektor sme izločiti iz prometa motorno ali priklopno vozilo:

– ki ima vgrajene nehomologirane dele, naprave, opremo ali posamezne sklope, če se za takšne naprave, dele, opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija;

– pri katerem vgrajeni del, naprava, oprema ali sklop ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo;

– ki ni registrirano ali nima veljavnega potrdila za preizkusno vožnjo ali za katero je potekla veljavnost prometnega dovoljenja;

– ki ni tehnično brezhibno;

– katerega voznik ne omogoči ali ne sodeluje pri pregledu vozila, naprav ali opreme;

– ki ni obvezno zavarovano v skladu s predpisi;

– za katerega niso poravnane obveznosti iz naslova plačila letnega povračila za uporabo cest;

– ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede varstva okolja;

– ki ni ali ni na predpisan način označeno z registrskimi tablicami;

– ki je označeno z registrskimi ali preizkusnimi tablicami, ki niso izdane za to vozilo.

(2) Inšpektor, ki izloči iz prometa vozilo iz prejšnjega odstavka, lahko odvzame registrske oziroma preizkusne tablice.

(3) Če v primeru iz prejšnjega odstavka voznik ne odstrani registrskih ali preizkusnih tablic z vozila, se jih odstrani z neposredno fizično prisilitvijo na voznikove stroške.

(4) Odvzete registrske tablice se v roku treh dni od odvzema vrnejo uporabniku ali lastniku vozila, s katerega so bile odvzete, če je odpravljen razlog, zaradi katerega so bile odvzete. Po tem roku se pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preizkusne tablice se uničijo.

231. člen

(1) Inšpektor napoti vozilo na tehnični pregled in odvzame registrske tablice, če sumi, da:

– motorno ali priklopno vozilo ni tehnično brezhibno zaradi napak na podvozju ali na napravah za upravljanje ali zaviranje,

– je vozilo predelano tako, da ne ustreza tehničnim normativom, ki jih je določil proizvajalec,

– so v vozilo vgrajene nehomologirane naprave, nadomestni deli ali oprema, ki bi morali biti homologirani,

– vgrajeni del, naprava ali oprema ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo,

– ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede emisij snovi in energije v zrak ali

– je tako poškodovano v prometni nesreči, da ni sposobno varne udeležbe v cestnem prometu.

(2) V primeru iz zadnje alinee prejšnjega odstavka se napoti vozilo na tehnični pregled, ko je popravljeno.

(3) Stroške tehničnega pregleda plača voznik. Vozniku se ti stroški, razen v primeru iz prejšnjega odstavka, povrnejo, če se na tehničnem pregledu ugotovi, da je vozilo tehnično brezhibno.

241. člen

(1) Policist napoti vozilo na tehnični pregled in odvzame registrske tablice, če sumi, da:

– motorno ali priklopno vozilo ni tehnično brezhibno zaradi napak na podvozju ali na napravah za upravljanje ali zaviranje,

– je vozilo predelano tako, da ne ustreza tehničnim normativom, ki jih je določil proizvajalec,

– so v vozilo vgrajene nehomologirane naprave, nadomestni deli ali oprema, ki bi morali biti homologirani,

– vgrajeni del, naprava ali oprema ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo,

– ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede emisij snovi in energije v zrak, ali

– je tako poškodovano v prometni nesreči, da ni sposobno varne udeležbe v cestnem prometu.

(2) V primeru iz zadnje alinee prejšnjega odstavka se tehnični pregled opravi, ko je vozilo popravljeno.

(3) Stroške tehničnega pregleda plača voznik. Vozniku se ti stroški, razen v primeru iz prejšnjega odstavka, povrnejo, če se na tehničnem pregledu ugotovi, da je vozilo tehnično brezhibno.

248. člen

(1) Če policist ugotovi, da je v cestnem prometu vozilo, ki je predelano tako, da ne ustreza tehničnim normativom, ki jih je določil proizvajalec, in ta predelava ni vpisana v dokumentu o skladnosti vozila, tako vozilo izloči iz prometa in odvzame registrske tablice.

(2) Policist zaseže kolo s pomožnim motorjem, kolo z motorjem, motorno kolo, lahko štirikolo ali štirikolo, ki je predelano tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko določeno hitrost, določeno v deklaraciji proizvajalca vozila, ali največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v tem zakonu za posamezno vrsto vozil in odvzame registrske oziroma preizkusne tablice.

(3) Če v primeru iz prvega ali drugega odstavka tega člena, voznik ne odstrani z vozila registrskih ali preizkusnih tablic, se jih odstrani z neposredno fizično prisilitvijo na voznikove stroške.

(4) Odvzete registrske tablice se pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preizkusne tablice se uničijo.

(5) Z globo najmanj 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek iz drugega odstavka tega člena lastnik predelanega vozila.

(6) Z globo najmanj 1.000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali podjetnik posameznik, ki predela kolo s pomožnim motorjem, kolo z motorjem, motorno kolo, lahko štirikolo ali štirikolo tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko določeno hitrost, določeno v deklaraciji proizvajalca vozila ali največjo hitrost, določeno v predpisih o varnosti cestnega prometa, odgovorna oseba pa z globo najmanj 100.000 tolarjev. Z globo najmanj 100.000 tolarjev se kaznuje za tak prekršek fizična oseba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(6) Z globo najmanj 1.000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali podjetnik posameznik, ki predela kolo s pomožnim motorjem, kolo z motorjem, motorno kolo, lahko štirikolo ali štirikolo tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko določeno hitrost, določeno v deklaraciji proizvajalca vozila ali največjo hitrost, določeno v predpisih o varnosti cestnega prometa, odgovorna oseba pa z globo najmanj 100.000 tolarjev. Z globo najmanj 100.000 tolarjev se kaznuje za tak prekršek fizična oseba.

kot da bom šla policaju povedat, kje so mi dal blokade ven :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa tut neki zanima pol, če mene policaji dobijo da sm prehitr vozu, pa recimo da so me namerl z radarjem in me dejansko dajo na valčke in motor ne gre več kot 45 km/h - kaj bojo naredl

Na motorju imam sicer elektronsko blokado obratov k se prižge na stikalo in preden ustavim motro pri policaju lahko to blokado vklošpim že med vstavljanjem!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa tut neki zanima pol, če mene policaji dobijo da sm prehitr vozu, pa recimo da so me namerl z radarjem in me dejansko dajo na valčke in motor ne gre več kot 45 km/h - kaj bojo naredl

Na motorju imam sicer elektronsko blokado obratov k se prižge na stikalo in preden ustavim motro pri policaju lahko to blokado vklošpim že med vstavljanjem!!!

Plačal boš, če te izmerijo na valčke bo odšel naknadno saj ti ga bodo odvzeli (zasegli) :devil: :devil: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važn da v Ljubljani ni tega :lol1: :D

V Ljubljani se zakoni pišejo,v drugih mestih se izvajajo (probno) :devil: Ko vse skupaj zalaufa bojo tudi v Ljubljani začeli -Garantirano. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi če vidim policaja na cesti ki me hoće ustavt je potem najbolj da nadaljujem pot u čim hitrejši hitrosti da čim prej pobegnem....jaz nemislim ustavt pa jim high enda 'podarit' :blink: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!