Skoči na vsebino

Plača


Ćardak

Priporočene objave

a mislite res da bo najmanjša plača u sloveniji znašala "dobrih" 125.000 SIT??? .)

:?

za osebe s takim besednim redom, da....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne sorazmerno, recimo v Ljutomeru stane kvadratni meter stanovanja 3-4 krat manj kot v lj. Plače pa v povprečju niso 3-4 krat manjše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plača je itak krajinsko pogojena.... :D

pa s sposobnostmi in realizacijo posameznika ... sicer imajo pa verjetno državni uradniki v Ljubljani ali pa Fukovcih enake plače in količnike ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakorkoli <_<

ponavadi je do naslednje zmanjka :krneki:

Bi pa morale biti višje, vsekakor tiste od navadnih delavcev (ne raznih funkcionarjev itd. itd.... :fredy: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem da imaš v Ljutomerju 3-4 večjo verjetnost da si brezposeln.

Centralizem, nažalost. Prinaša tudi večjo kriminaliteto kot v Ljutomeru (manjša možnost, da ti vdrejo v hišo, ukradejo prevozno sredstvo, te oropajo itd.). Verjetno precej večjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Centralizem, nažalost. Prinaša tudi večjo kriminaliteto kot v Ljutomeru (manjša možnost, da ti vdrejo v hišo, ukradejo prevozno sredstvo, te oropajo itd.). Verjetno precej večjo.

:grrr ta tvoja ne pije vode !

V Ljutomeru so padale bombe na policijsko postajo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plače so itak po regijah pogojene oz odvisne od razvitosti regije (kot je mislim da povedal TC). Me zanima, kje so politiki dobili podatek, da je povprečna neto plača v SLO 180.000 SIT :hmm: ter ta podatek poslali gospodom v EU parlament. Sigurno so za povprečje vzeli samo LJ okoliš :angry2:

Res je,da je kar nekaj osebkov, katerih plače presegajo neto xxx.xxx SIT, vendar jih pa ni tolko, da bi na maso ljudi dobili takšno povprečje plače v SLO, posebaj če se zavedamo, da ima kar lep procent ljudi plačo tam do 120.000 bruto ali manj.

Še bolj pa kot plača me skrbi penzija, ker kako kaže bodo bolj švohne. Me zanima kako lahko človek preživi z cca 60.000 SIT na mesec ali manj.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plače so itak po regijah pogojene oz odvisne od razvitosti regije (kot je mislim da povedal TC). Me zanima, kje so politiki dobili podatek, da je povprečna neto plača v SLO 180.000 SIT :hmm: ter ta podatek poslali gospodom v EU parlament. Sigurno so za povprečje vzeli samo LJ okoliš :angry2:

Res je,da je kar nekaj osebkov, katerih plače presegajo neto xxx.xxx SIT, vendar jih pa ni tolko, da bi na maso ljudi dobili takšno povprečje plače v SLO, posebaj če se zavedamo, da ima kar lep procent ljudi plačo tam do 120.000 bruto ali manj.

Še bolj pa kot plača me skrbi penzija, ker kako kaže bodo bolj švohne. Me zanima kako lahko človek preživi z cca 60.000 SIT na mesec ali manj.

kok se lažejo a........penzija je pa tko kakor sm js vidu ma kakor kdo videl sem penzije tudi po xxx.xxx. SIT, in pa tudi po 60.000 celo 50.000SIT :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr ta tvoja ne pije vode !

V Ljutomeru so padale bombe na policijsko postajo !

Verjetno krajanov to ni osebno prizadelo. To, kar si dal ti kot primer ni kraja prevoznega sredstva ali vlom v nepremičnino. Druga voda.

Glede plač: moja mati dobi kot višja glavna sestra oddelka v SMB cca 120.000 neto (s tremi dežurstvi, ki trajajo vsak po 48 ur). Dvomim, da imajo v kliničnem centru višje sestre na enakem položaju takšne plače.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede plač: moja mati dobi kot višja glavna sestra oddelka v SMB cca 120.000 neto (s tremi dežurstvi, ki trajajo vsak po 48 ur). Dvomim, da imajo v kliničnem centru višje sestre na enakem položaju takšne plače.

V državnih institucijah (policija, zdravstvo, šole, upravne enote... ) je plača predpisana po zakonu in ni odvisna od regije. Plače v privatnem sektorju,za enako ali podbno delovno mesto, se pa med regijami zelo razlikujejo ! Seveda je tudi v privatnih sektorjih predpisana minimalna kolektivna plača po razredu, vendar je od delodajalca odvisno za koliko bo ta znesek povečal.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja mama je zobotehnik dobi 156.000 še kar je kredit in druge stvari znese 120.000, tata pa dobi okoli 90.000 tisoč tudi 100.000 in kredit mu znese 70.000 :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim, da imajo v kliničnem centru višje sestre na enakem položaju takšne plače.

Moja mati je med. sestra v Po ZD in če primerja plače, ki jih dobijo z isto izobrazbo, delovno dobo in urami v KC Lj ima okoli 20-30 % nižjo plačo.

Je kar veliko takih, ki se v Kc vozijo ravno zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!