Skoči na vsebino

Plača


Ćardak

Priporočene objave

v vladi poberejo denar nam pustijo ostanek :BUA: .....zakaj čene sprejemajo vedno nove zakone ki so slabši za nas :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plače so itak po regijah pogojene oz odvisne od razvitosti regije (kot je mislim da povedal TC). Me zanima, kje so politiki dobili podatek, da je povprečna neto plača v SLO 180.000 SIT :hmm: ter ta podatek poslali gospodom v EU parlament. Sigurno so za povprečje vzeli samo LJ okoliš :angry2:

Res je,da je kar nekaj osebkov, katerih plače presegajo neto xxx.xxx SIT, vendar jih pa ni tolko, da bi na maso ljudi dobili takšno povprečje plače v SLO, posebaj če se zavedamo, da ima kar lep procent ljudi plačo tam do 120.000 bruto ali manj.

Še bolj pa kot plača me skrbi penzija, ker kako kaže bodo bolj švohne. Me zanima kako lahko človek preživi z cca 60.000 SIT na mesec ali manj.

spet ena ful kvalificirana debata. mene čudi, ker ogromno folka, ki ga poznam, zasluži nadpovprečne plače ... ne vem, zakaj se vam povprečje 180 neto zdi tako visoko...

in še o med. sestah: pri privatnikih zaslužijo bistveno več, je pa res, da služba ni tako ziher ... pride mlajša, lepša, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet ena ful kvalificirana debata. mene čudi, ker ogromno folka, ki ga poznam, zasluži nadpovprečne plače ... ne vem, zakaj se vam povprečje 180 neto zdi tako visoko...

in še o med. sestah: pri privatnikih zaslužijo bistveno več, je pa res, da služba ni tako ziher ... pride mlajša, lepša, ...

jest pa poznam ogromo ljudi, ki imajo minimalno plačo.

plače pri privatnikih pa so precej odvisne od njega samega. če dobi človeka ki mu bo delal za minimalko, mu bo dal minimalko...in takih je tut veliko. če tistega človeka rabi, mu bo dal več ,ampak to pa je že stvar dogovora med njima.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še o med. sestah: pri privatnikih zaslužijo bistveno več, je pa res, da služba ni tako ziher ...

in je treba tudi delat več...ponavadi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u wajdusni ti ne ukradejo motorja ce ga pozabis zvecer pred bajto s kljucmi noter... :P

Pri nas ti ga niti spred gostilne ne sunejo. Verjetno so vsi preveč pijani, da bi bili sposobni motor vozit. Preverjeno. Kolega "pozabil" Viragota pred gostilno in šel peš domu. Naslednji dan ga je šel iskat od gostilne do gostilne. In pred eno ga je našel s ključi v ključavnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas ti ga niti spred gostilne ne sunejo. Verjetno so vsi preveč pijani, da bi bili sposobni motor vozit. Preverjeno. Kolega "pozabil" Viragota pred gostilno in šel peš domu. Naslednji dan ga je šel iskat od gostilne do gostilne. In pred eno ga je našel s ključi v ključavnici.

pri nas je edn pozabu sr-ko (pjan je bil) zravn ceste celo noč s ključi not pa je ni noben maznu :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in je treba tudi delat več...ponavadi....

jah, no, a vsi bi radi za minimalno delo povprečni OD... kar je sicer legitimno, a je predvsem "želja".

PS:

Jst sem na Topniški 33 v garažni kleti, v kateri so takrat v roku 2-3 mesecev izginili trije audiji, pozabil novo FZS1000 brez disklockov in s ključi v ključavnici ... in je bila drug dan še lepo tam ...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil novo FZS1000 brez disklockov in s ključi v ključavnici ... in je bila drug dan še lepo tam ...

kako je blo pa z Multistrado, tista je pa bla zaklenjena :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je blo pa z Multistrado, tista je pa bla zaklenjena :hmm:

Da, ključ v mojem žepu, blokada elektronike na motorju vključena, samo vozilo pa s kryptonitko New York ter z Oxfordovo zajlo priklenjen na prižgan kandelabr pred Mercatorjevo osvetljeno prodajalno, 10 metrov pod odprtim oknom, za katerim sem gledal TV...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet ena ful kvalificirana debata. mene čudi, ker ogromno folka, ki ga poznam, zasluži nadpovprečne plače ... ne vem, zakaj se vam povprečje 180 neto zdi tako visoko...

Sym ne bi se strinjal s tabo...če pogledamo samo npr KK regijo (pač moja regija), ima 80% ljudi manj kot 180k neto.

In, če iz tega zornega kota pogledamo še ostale t.i. manjše regije, se res vprašam od kje ta podatek. Edino, če je podatek v bruto znesku..nejavem res...

Pač izražam svoje mnenje, ki sem ga pridobil na podlagi izkušenj, lahko se tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym ne bi se strinjal s tabo...če pogledamo samo npr KK regijo (pač moja regija), ima 80% ljudi manj kot 180k neto.

In, če iz tega zornega kota pogledamo še ostale t.i. manjše regije, se res vprašam od kje ta podatek. Edino, če je podatek v bruto znesku..nejavem res...

Pač izražam svoje mnenje, ki sem ga pridobil na podlagi izkušenj, lahko se tudi motim.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, ključ v mojem žepu, blokada elektronike na motorju vključena, samo vozilo pa s kryptonitko New York ter z Oxfordovo zajlo priklenjen na prižgan kandelabr pred Mercatorjevo osvetljeno prodajalno, 10 metrov pod odprtim oknom, za katerim sem gledal TV...

Baje se jih je svojčas dalo odklepat skorajda s kulijem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UF. Šele zdajle vidim.

"Plača, kolko bomo dobili"

Treba se je vprašat: A sem naredil toliko, kot sem dobil.

Če pa je: Plača, kolko bomo dobili, je tudi jurja veliko, če ti šenkajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UF. Šele zdajle vidim.

"Plača, kolko bomo dobili"

Treba se je vprašat: A sem naredil toliko, kot sem dobil.

Če pa je: Plača, kolko bomo dobili, je tudi jurja veliko, če ti šenkajo.

tolko kokr dobimo(vsaj moji stari) delajo še preveč :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se jih je svojčas dalo odklepat skorajda s kulijem?

Da, tudi na to sem že opozarjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolko kokr dobimo(vsaj moji stari) delajo še preveč :doze:

Nikoli te ne morejo tako mal plačat,kakor malo lahko narediš :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba se je vprašat: A sem naredil toliko, kot sem dobil.

Danes se vprašanje glasi : ali sem prejel primerno kompenzacijo za to, kar sem vložil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se vprašanje glasi : ali sem prejel primerno kompenzacijo za to, kar sem vložil ?

jaz pri tem vprašanju sam sebe najraje na finto vržem s heglovo dialektično triado... play it safe, always win, even when you loose :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praktično : vedno premalo :glare:

Nekaj treznosti in realnosti pri vrednotenju svojega vložka ne škodi. Je potem manj frustracij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral tole temo, pa sem mal razmisljal in brskal po spominu. Od ljudi, katere poznam oz. imam z njimi stike, jih ima vsaj 70-80% visjo placo. Je pa res, da tistih 20 predstavljajo ravno sorodniki iz krske regije :( , res pa je tudi, da po vecini niso kvalificirani.

moja mama je zobotehnik dobi 156.000 še kar je kredit in druge stvari znese 120.000, tata pa dobi okoli 90.000 tisoč tudi 100.000 in kredit mu znese 70.000 :blink: :blink: :blink:

A tile krediti so pa za tvoj moto hoby :?

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok,tudi kvalifikacija ima pri tem za opravit. Vendar, če pogledamo plačilne razrede, mislim da je za 6. al 7. stopnjo minimalni bruto, manjši od 180k. Za 5. stopnjo (matura) je cca 120k.

Pustimo sedaj dodatke: kilometrine,malico,dodatek na delovno dobo inp......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!