Skoči na vsebino

Plača


Ćardak

Priporočene objave

Ok,tudi kvalifikacija ima pri tem za opravit. Vendar, če pogledamo plačilne razrede, mislim da je za 6. al 7. stopnjo minimalni bruto, manjši od 180k. Za 5. stopnjo (matura) je cca 120k.

Odvisno za katero področje gospodarske dejavnosti velja kolektivna pogodba.

Kolikor mi je znano, ima najnižji bruto tekstilna industrija (5. stopnja cca. 110 jurjev bruto oz. 80 jurjev neto), najvišji pa gozdarstvo (5. stopnja cca. 170 jurjev oz. 120 jurjev neto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprečna mesečna plača za maj 2006 je neto 182.638 oz. bruto 283.970 sit. Že res, da se da statistiko raztezat in obračat po svoje, ampak izmislili si teh podatkov menda niso kar tako.

Konkretno v našem podjetju (proizvodna firma v MBju) je povprečni bruto okrog 360.000 sit, kar je 223.000 sit neto. No, tu so sicer že všteti dodatki za delovno dobo. Pa vseeno.

Res pa je, da so razlike med najvišjo in najnižjo plačo precejšnje. In najnižjih plač nimajo samo proizvodni delavci. Po mojih izkušnjah je tako, da se pač moraš za plačo zmenit in borit. Noben delodajalec namreč ne bo kar tako, na lepe oči dal višje plače. Vsaj reči je treba in svojo željo tudi primerno argumentirati. Pogledati je treba tudi z druge strani. Če bi bili vi delodajalec, bi plačali delavcu kaj več kot tisto kar sta se dogovorila? Ali bi mu povišali plačo kar tako ali bi raje več zadržali zase?

Meni je zelo žal, ampak vsak ima možnost iti v šolo, zamenjati službo, se po potrebi tudi preseliti... če želi višjo plačo. Po mojih izkušnjah je pač tako, da ne moreš čakati, da ti karkoli pade v naročje.

Višjih medicinskih sester s plačo 120.000 sit nihče ne sili, da delajo za ta denar. Ampak ker so ljudje pripravljeni delati za ta denar, bo tako tudi ostalo. Delodajalci so nagnjeni k temu, da da dajo ravno toliko plače, da delavca še zadržijo na delovnem mestu, če ga rabijo. Če pa niso pripravljeni plačati več, pa jim pri pogajanjih vedno ostane argument, da je pač dovolj takih, ki komaj čakajo na to delovno mesto za ta denar. No, ne vem koliko je to v resnici res, ampak v zadnjih dveh firmah kjer delam, smo imeli in še vedno imamo probleme pri pridobivanju primernega strokovnega osebja.

Aja, koliko plače bom dobila? Točno toliko kot prejšnji mesec in točno toliko za kolikor sem se zmenila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno za katero področje gospodarske dejavnosti velja kolektivna pogodba.

Kolikor mi je znano, ima najnižji bruto tekstilna industrija (5. stopnja cca. 110 jurjev bruto oz. 80 jurjev neto), najvišji pa gozdarstvo (5. stopnja cca. 170 jurjev oz. 120 jurjev neto).

To pozabil povedat,da je tudi od panoge odvisno. Govoril sem za turizem v našem kraju.

Mačica s tabo se v vseh pogledih popolnoma strinjam. Hotel sem samo povedati, da se plače po regijah za isto dejavnost močno razlikujejo, kar se mi ne zdi pravično. A je naše znanje in delo v KK regiji manj vredno od recimo koperske regije, ljubljanske itd.? :hmm:

Sedaj bo nekdo rekel: zakaj je življenje v LJ regiji dražje kot v KK itd....začaran krog.

Zgolj moje razmišljanje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretno v našem podjetju (proizvodna firma v MBju) je povprečni bruto okrog 360.000 sit, kar je 223.000 sit neto. No, tu so sicer že všteti dodatki za delovno dobo. Pa vseeno.

:eek:

Neto plača 220 jurjev stane podjetje 430 jurjev.

Eni si pa res privoščijo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pozabil povedat,da je tudi od panoge odvisno. Govoril sem za turizem v našem kraju.

Mačica s tabo se v vseh pogledih popolnoma strinjam. Hotel sem samo povedati, da se plače po regijah za isto dejavnost močno razlikujejo, kar se mi ne zdi pravično. A je naše znanje in delo v KK regiji manj vredno od recimo koperske regije, ljubljanske itd.? :hmm:

Sedaj bo nekdo rekel: zakaj je življenje v LJ regiji dražje kot v KK itd....začaran krog.

Zgolj moje razmišljanje......

Ne bom rekla, da je življenje v Lj regiji dražje ali da je znanje v KK regiji manj vredno, pač pa, da so ljudje v drugih regijah očitno pripravljeni delati za nižjo plačo. Zakon ponudbe in povpraševanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom rekla, da je življenje v Lj regiji dražje ali da je znanje v KK regiji manj vredno, pač pa, da so ljudje v drugih regijah očitno pripravljeni delati za nižjo plačo. Zakon ponudbe in povpraševanja.

:nono: ...............enakopravni smo zakaj bi meli naprimer 2 ista dela u lj in npr. kp u kp nižjo plačo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica s tabo se v vseh pogledih popolnoma strinjam. Hotel sem samo povedati, da se plače po regijah za isto dejavnost močno razlikujejo, kar se mi ne zdi pravično. A je naše znanje in delo v KK regiji manj vredno od recimo koperske regije, ljubljanske itd.? :hmm:

Sedaj bo nekdo rekel: zakaj je življenje v LJ regiji dražje kot v KK itd....začaran krog.

Zgolj moje razmišljanje......

itak. zakaj stane pica v ljubljani jurja pa pol, v lenartu pa kakega jurja? ok, bencin, mobitel in adsl ma isto ceno povsod, parkirnina v bližini delovnega mesta je v Ljubljani v mestu svinjsko draga, v Lenartu je pa v glavnem zastonj tudi v centru... pa najemnine, cene nepremičnin, itd ... tudi meos pri mesarju, se mi zdi, je tam ful cenejše ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povprečna 183.000 bruto :? :? :?

pa kaj delam jest za đabe al kej :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: ...............enakopravni smo zakaj bi meli naprimer 2 ista dela u lj in npr. kp u kp nižjo plačo :blink:

Ne bom se ponavljala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak. zakaj stane pica v ljubljani jurja pa pol, v lenartu pa kakega jurja? ok, bencin, mobitel in adsl ma isto ceno povsod, parkirnina v bližini delovnega mesta je v Ljubljani v mestu svinjsko draga, v Lenartu je pa v glavnem zastonj tudi v centru... pa najemnine, cene nepremičnin, itd ... tudi meos pri mesarju, se mi zdi, je tam ful cenejše ...

to je res......... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povprečna 183.000 bruto :? :? :?

pa kaj delam jest za đabe al kej :angry2: :angry2:

To ti najbolje veš, če delaš za đabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v KK regiji te NEK še malo brezplačno kvarca ...

... tudi to nekaj šteje, pa je zato lahko plača tudi malo nižja .) ...

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js dobim 60 minut na uro!! :lol1: <Dopusta mam pa 6 mescov manj kot pol leta. :rolleyes: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretno v našem podjetju (proizvodna firma v MBju) je povprečni bruto okrog 360.000 sit, kar je 223.000 sit neto.

...sem prepričan da 5% vodilnih ljudi v podjetju pobaše 50% fonda za plače :grim ,... kako lepo, da 5 ljudi skrbi za dobro povprečje vseh 100 zaposlenih... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem prepričan da 5% vodilnih ljudi v podjetju pobaše 50% fonda za plače :grim ,... kako lepo, da 5 ljudi skrbi za dobro povprečje vseh 100 zaposlenih... :angry2:

če ima njihovo podjetje 105 zaposlenih, dobijo skupaj 23.415.000 SIT plače mesečno (neto), od tega odpade cirka 11.707.500 na tistih 5 v upravi ... torej vsak dobi nekje 2.341.500 SIT neto ... ostali pa po 117.075 SIT neto.

Sam se odloči, ali si bleknil neumnost, ali ne.

Operiral sem zaradi lažje ponazoritve z neto zneski, čeprav vem, da bi bili pri vodilnih nekoliko nižji zaradi večje obdavčitve itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če jo je, je ziher prvi, ki jo je :lol1:

ni, ampak take pavšalizacije potem vsako debato pripeljejo do faze zlivanja gnojnice in enga samega nakladanja brez preverjenih podatkov itd. So torej prej ali slej zgolj v funkciji ventila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni, ampak take pavšalizacije potem vsako debato pripeljejo do faze zlivanja gnojnice in enga samega nakladanja brez preverjenih podatkov itd. So torej prej ali slej zgolj v funkciji ventila...

Jaz sem king-a razumel kot se reče "stokrat hitrejši sem" pa pri tem ne misliš ravno tko . Ti pa v jok pa kar računat :fredy:

No saj ni pomembno. Grem :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima njihovo podjetje 105 zaposlenih, dobijo skupaj 23.415.000 SIT plače mesečno (neto), od tega odpade cirka 11.707.500 na tistih 5 v upravi ... torej vsak dobi nekje 2.341.500 SIT neto ... ostali pa po 117.075 SIT neto.

Sam se odloči, ali si bleknil neumnost, ali ne.

Operiral sem zaradi lažje ponazoritve z neto zneski, čeprav vem, da bi bili pri vodilnih nekoliko nižji zaradi večje obdavčitve itd...

sramota za slovenijo :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa čist zadovoljna :OK: pravzaprav rada hodm v službo in plača tud ni tko pomembna.

imam za preživetje, nisem ne lačna, ne žejna :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa čist zadovoljna :OK: pravzaprav rada hodm v službo in plača tud ni tko pomembna.

imam za preživetje, nisem ne lačna, ne žejna :grrr

Tako je prav. Vesele ...... imamo najraje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je prav. Vesele ...... imamo najraje :)

aneda? :lol1: in lajf je mnogo lepši, če gledaš nanj pozitivno :grim

sploh pa, nisem zasledila da bi kdo napisal,da želi več delat :whistle: vsi bi samo večjo plačo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima njihovo podjetje 105 zaposlenih, dobijo skupaj 23.415.000 SIT plače mesečno (neto), od tega odpade cirka 11.707.500 na tistih 5 v upravi ... torej vsak dobi nekje 2.341.500 SIT neto ... ostali pa po 117.075 SIT neto.

Sam se odloči, ali si bleknil neumnost, ali ne.

Operiral sem zaradi lažje ponazoritve z neto zneski, čeprav vem, da bi bili pri vodilnih nekoliko nižji zaradi večje obdavčitve itd...

Ja seveda je neprimerno operirati z neto zneski, če je govora o masi plač. Pravilno bi bilo takole:

če ima njihovo podjetje 105 zaposlenih, dobijo skupaj 45.000000 SIT plače mesečno (bruto-bruto oz. vsi stroški-masa plač), od tega odpade cirka 22.5 mio na tistih 5 v upravi ... torej vsak dobi nekje 1.520.000.SIT neto ... ostali pa po 131.700 SIT neto.

Tole je pa že malo bolj realno, kaj.

Vir izračuna:www. računovodja.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem king-a razumel kot se reče "stokrat hitrejši sem" pa pri tem ne misliš ravno tko . Ti pa v jok pa kar računat :fredy:

No saj ni pomembno. Grem :yea1:

Debate, kot je ta, so bolj resne, kot si domišljamo... In natančnost izražanja je nekaj, kar pripomore pri vsakem razčiščevanju pojmov... Samo zato, ker jaz nisem direktor in ne zaslužim 2,1 mio neto mesečno, mi še ni treba pljuvat čez njih ... razen, če me žre, ker sem nesposoben? No, llahko jih zasmehujem ... to pa vedno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!