Skoči na vsebino

Plača


Ćardak

Priporočene objave

Ja seveda je neprimerno operirati z neto zneski, če je govora o masi plač. Pravilno bi bilo takole:

če ima njihovo podjetje 105 zaposlenih, dobijo skupaj 45.000000 SIT plače mesečno (bruto-bruto oz. vsi stroški-masa plač), od tega odpade cirka 22.5 mio na tistih 5 v upravi ... torej vsak dobi nekje 1.520.000.SIT neto ... ostali pa po 131.700 SIT neto.

Tole je pa že malo bolj realno, kaj.

Vir izračuna:www. računovodja.com

pa še vedno ni niti blizu realnosti. V podjetju, ki ima tako malo zaposlenih, nima kar 5 ljudi v upravi takih plač. In obstajajo nianse, srednji sloj zaposlencev je v realnosti prisoten... valpti, ki priganjajo najnižji sloj in ki lezejo v rit tistim 3 na vrhu. ..

skratka - ni treba pavšalizirat in banalizirat zadev. Tako se namreč odmikamo od realnosti in realne analize.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna plača? :?

Pljačka!!! :grim :grim

na zadnjih dveh kovertah je bil znesek že preračunan v evre 421 euro-v.v firmi,ki je med večjimi giganti v svetu.res smo luleki zato so nas pa kupil.šefi pa nas strašijo,ko zahtevamo večje plače glede na prikazan dobiček,da bo lastnik šel drugam,če bomo predragi.a nej zato pocrkamo,k.... pa taka politka,ki to dopušča.potlej pa še predstavnik sindikata,ki zmeraj na tv govori,da se je treba borit za delavske pravice pravi,da je v tej firmi dobro poskrbljeno za delavce. :BUA: sindikati.za vzor si vzemite tujino,tam je prava borba za delavca,ko stoji pol države. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aneda? :lol1: in lajf je mnogo lepši, če gledaš nanj pozitivno :grim

sploh pa, nisem zasledila da bi kdo napisal,da želi več delat :whistle: vsi bi samo večjo plačo :hmm:

Pri nas na območju MB so ljudje srečni, da lahko delajo, saj jim je potem lepo ko lahko upajo, da bodo čez dva meseca le dobili plačo.

:hmm: Aneda, da si pa s tvojo plačo ne moreš kupiti mopeka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna plača? :?

Pljačka!!! :grim :grim

Jep, tudi pri nas je bla fčeraj pl(j)ačka :grim . Ampak začuda za par jurjof večja :eek: . Obljubljam, da bo razlika skurjena v keslu, še ta vikend. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas na območju MB so ljudje srečni, da lahko delajo, saj jim je potem lepo ko lahko upajo, da bodo čez dva meseca le dobili plačo.

:hmm: Aneda, da si pa s tvojo plačo ne moreš kupiti mopeka?

res je, ker dva živa mopedka študirata :lol1:

in še marsikaj si ne morm kupit, samo vem, da tud če bi si lahko, mogoče nebi bla nč bolj srečna kot sem sedaj.. :grrr

ja, nč mi ne manjka, vsaj takega ne, kar se da kupit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zadnjih dveh kovertah je bil znesek že preračunan v evre 421 euro-v.v firmi,ki je med večjimi giganti v svetu.res smo luleki zato so nas pa kupil.šefi pa nas strašijo,ko zahtevamo večje plače glede na prikazan dobiček,da bo lastnik šel drugam,če bomo predragi.a nej zato pocrkamo,k.... pa taka politka,ki to dopušča.potlej pa še predstavnik sindikata,ki zmeraj na tv govori,da se je treba borit za delavske pravice pravi,da je v tej firmi dobro poskrbljeno za delavce. :BUA: sindikati.za vzor si vzemite tujino,tam je prava borba za delavca,ko stoji pol države. :hmm:

sindikat v sloveniji je ena skorumpirana banda.....stvar bi bilo treba vzeti v svoje roke in narediti ta pravi štrajk.....ko je to potrebno. samo ponavadi ostane samo pri besedah in najbolj glasni najprej utihnejo in stisnejo rep med noge. te stvari zelo dobro poznam sem bila osem let sindikalni zaupnik in pri vsej svinjariji , ki sem jo videla in doživela lahko samo rečem :SS :SS

dr.looney :devil:

v šolo bi hodil

...in kaj bi bilo bolje. še vedno verjameš v te pravljice :P :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš kakega strica ki te porine kam noter ti tudi šole ne pomagajo.... Šole le sodelujejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sindikat v sloveniji je ena skorumpirana banda.....stvar bi bilo treba vzeti v svoje roke in narediti ta pravi štrajk.....ko je to potrebno. samo ponavadi ostane samo pri besedah in najbolj glasni najprej utihnejo in stisnejo rep med noge. te stvari zelo dobro poznam sem bila osem let sindikalni zaupnik in pri vsej svinjariji , ki sem jo videla in doživela lahko samo rečem :SS :SS

sem že ene 11 let ven iz sindikata,pa me živ bog ne prprav,da bi zopet postal njihov član.tok skorumpiranega,kot je v naši firmi ga ni.se opravičujem je po celi državi.ena napaka rumen karton druga napaka,drugi rumen karton tretja napaka knjižica.folk je prestrašen in ne upa nič ukrepat.primer,ko smo podpisovali peticijo o strpnejšem odnosu šefov,do zaposlenih nas je od 60 folka podpisa 11.in tako kot si napisala,tisti z največjim gobcem so se prvi posral. :BUA: še to da navedem,da se je proizvodnja povečala za 30 do 40 %,odkar so nas prodal tujcem.plače so se pa povečale toliko kot je bila ekskalacija po zakonu.in spet smo pušnil tisti,ki imamo majhne plače. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se sekirat. Po novem letu bo vse drugače.

ja namesto šestmestne številke bo 500 euro. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: jah kokr bo, bo mogl bit dobr... ma zih bi pa lhk blo bolš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vem, da linkov ne odpirate, razen če so gor nage babe bom kar celoten tekst iz FINANC pastala:

Plače Ljubljančanov so še za Grke zanemarljive

Igor Zalar

Igor Zalar, magister mednarodne ekonomije

finance@finance-on.net

"Ne želimo biti nič manj kot ena najuspešnejših držav na svetu. Eden od svetilnikov 21. stoletja. Dosegamo že 80 odstotkov povprečne razvitosti Evropske unije, v desetih letih pa želimo preseči povprečno raven gospodarske razvitosti EU," je zapisano v publikaciji, ki jo je poleti vsem državljanom poslal Urad vlade RS za informiranje.

Pomen absolutnih številk

Mislim, da si vsak državljan želi dosego takih ciljev, vendar je mogoče včasih s številkami pokazati marsikaj. Najprej je treba razčistiti pojem doseganja 80-odstotne povprečne razvitosti Evropske unije, ki je posledica računanja bruto domačega proizvoda z upoštevanjem kupne moči. To nikakor ne pomeni, da imamo 80 odstotkov povprečne plače državljana EU, temveč da ob preračunu, koliko lahko s svojo plačo kupimo v Sloveniji, dosegamo približno 80 odstotkov tega, kar lahko povprečni državljan EU kupi v svoji državi.

Da bi bili nič manj kot ena najuspešnejših držav na svetu, pa je po mojem mnenju treba govoriti tudi o absolutnih številkah, kar pomeni, da morajo naše plače v evrih ali dolarjih doseči povprečno plačo najuspešnejših držav na svetu.

V vrhu je Zürich

V ta namen je najboljša publikacija švicarske banke UBS z naslovom "Prices and Earnings 2006", ki je pred kratkim spet objavila primerjavo dohodkov, cen in kupne moči med 71 svetovnimi mesti, v katero je Ljubljana vključena od leta 2003.

Za Ljubljano znaša neto urni zaslužek 4,5 dolarja, najvišji pa je v Zürichu, kjer znaša 19,5 dolarja, v Ženevi je 18,2, v Oslu pa 17,4 dolarja, kar pomeni, da so prebivalci Züricha v povprečju na uro več kot 4,3-krat bolje plačani kot Ljubljančani. Vendar to so Švicarji in Skandinavci, si rečemo, če bi se primerjali z drugimi Evropejci, pa bi bilo drugače.

Žal ni tako. Povprečni neto urni zaslužek zaposlenega v Berlinu znaša 12,9 dolarja, na Dunaju 12,8, v Madridu 10,1, Atenah 7,6 ter Lizboni 6,1 dolarja. Naša neto plača zaostaja torej tudi za plačo zaposlenega v grškem glavnem mestu za debelih 68 odstotkov. Da bi torej neto plača povprečnega Ljubljančana v desetih letih dosegla atensko, potrebujemo rast plač, ki za več kot pet odstotnih točk na leto presega rast plače v Atenah.

Mogoče je vzrok za nizke plače manj delovnih ur ter več dopusta, kot trdijo delodajalci v Sloveniji? Žal ne. V Sloveniji naredimo 1.756 delovnih ur na leto, v Berlinu pa le 1.611, na Dunaju 1.649, v Lizboni 1.708 ter Madridu 1.724.

Smo pa prvaki v davkih in prispevkih za socialo

Nekje pa smo le v vrhu: v davkih in socialnih prispevkih. Večji delež davkov in prispevkov v bruto plači imajo izmed 71 svetovnih prestolnic le v Bruslju in Köbenhavnu, v vseh drugih državah pa je nižji, v Berlinu za štiri odstotne točke, na Dunaju za 11 odstotnih točk, v Lizboni za 16 odstotnih točk ter Madridu za 19 odstotnih točk.

Če želimo biti nič manj kot ena najuspešnejših držav na svetu, se moramo začeti pogovarjati o absolutni blaginji, in ne le relativni, torej rasti plač v evrih, in ne v odstotkih, ki bo presegala rast plač v najrazvitejših državah EU. Za takšen korak pa potrebujemo še precej bolj zahtevne načrte, predvsem pa čim hitrejšo izvedbo, predvsem korenite davčne reforme. Ob tem se novica, objavljena pred kratkim, da člani ekonomsko-socialnega sveta razpravljajo o predlogu dviga minimalne plače čez dve leti za 2.500 tolarjev ali ob upoštevanju tečaja iz švicarske analize približno 0,07 dolarja na uro, sliši kot slaba šala.

Mag. Igor Zalar je svetovalec uprave Volksbank - Ljudske banke, d. d.

Opomba: Naslov za dostop do publikacije:

http://www.ubs.com/1/e/ubs_ch/wealth_

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da nam vlada hoče vzet potne stroške, nadomestilo za prehrano, ljubilejne premije, dodatek na delovno dobo. Skratka vse dodatke. A kdo ve kaj več o tem??? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da nam vlada hoče vzet potne stroške, nadomestilo za prehrano, ljubilejne premije, dodatek na delovno dobo. Skratka vse dodatke. A kdo ve kaj več o tem??? :cry:

To so že stare težnje, katere so do sedaj sindikati nekako krotili. Kako bo vnaprej? Ne vem.

Vem pa, da tudi to spada v zgoraj prilepljeno kretensko zgodbico Folksbank svetovalca. Zakaj kretensko? Ker je enostranska. Hvalit se z višjimi plačami, obenem pa dvigovat življenske stroške in stroške za vse socialne in zdravstvene storitve-zavarovanja in jih valiti direktno na pleča delvcev je malo mimo. Je samo izvzem moteče neznanke iz enačbe! Kraja omenjenih dodatkov je ista figa.

Najlažje je delodajalcu oklestiti vse kar se oklestiti da in se potem skupaj z ritolizniško politiko in managersko bando hvaliti kako visoke plače so. In obratno, najlažje in hinavsko je kazati na druge, kako visoke plače imajo in to izkoriščati za klestenje socialne in zdravstvene varnosti in zasluženih dodatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da nam vlada hoče vzet potne stroške, nadomestilo za prehrano, ljubilejne premije, dodatek na delovno dobo. Skratka vse dodatke. A kdo ve kaj več o tem??? :cry:

še to naj vzamejo pa folk tud zajamčene plače ne bo dobu. :BUA: pa mislim,da tud firmam to ustreza,ker za te dodatke načeloma ne plačujejo davkov. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še to naj vzamejo pa folk tud zajamčene plače ne bo dobu. :BUA: pa mislim,da tud firmam to ustreza,ker za te dodatke načeloma ne plačujejo davkov. :BUA:

:eek: :eek: v plačo se šteje samo dodatek za delovno dobo. vse ostalo ni všteto v plačo. minimalka pa je določena koliko je in toliko ti mora delodajalec dati. v primerih ko delodajalec ne izplačuje plače je treba ukrepati, samo ljudje so take ovce, da se niti za svoje pravice ne borijo in raje jamrajo in jamrajo in jamrajo.......tako, da se res zna zgoditi, da bomo ob te dodatke...

zato pa:

.... le vkup, le vkup uboga gmajna...

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v plačo se šteje samo dodatek za delovno dobo. vse ostalo ni všteto v plačo....

Čaki mal, a to pomeni, da kdor dela blazno veliko let dobi nižjo osnovo, kot pravkar in prvič zaposleni ?

Jaz sem vedno mislil, da je dodatek na delovno dobo kompenzacija za tisto, kar plačujemo za penzijo, katere ne bomo videli. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, ali plača 220k sit stane podjetje 430k sit, neglede na to s čim se ukvarja? Ker se mi zlo čudno zdi, da bi vsako podjetje tolk stala. Zanima pa me kam gre pol ta denar, tistih 210k sit, a to naj bi biu davek al kaj?

p.s.: sorry, sm še mlad pa zlo neseznanjen s temi stvarmi, me pa zanimajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, ali plača 220k sit stane podjetje 430k sit, neglede na to s čim se ukvarja? Ker se mi zlo čudno zdi, da bi vsako podjetje tolk stala. Zanima pa me kam gre pol ta denar, tistih 210k sit, a to naj bi biu davek al kaj?

p.s.: sorry, sm še mlad pa zlo neseznanjen s temi stvarmi, me pa zanimajo :)

Nič hudga, tudi jaz sem bil včasih mlad . :lol1:

Ja s plačo je pa tako, da ni pomembna dejavnost firme. Vse firme plačujejo enake prispevke (razen invalidskih in še kakšna izjema mogoče, ki je ne poznam)

Izračun plače pa izgleda nekako takole.

[attachmentid=79371]

Za to, da ti dobiš ven cca 220 K SIT stane firmo cca 428 K SIT :BUA:

placa.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!