Skoči na vsebino

Plača


Ćardak

Priporočene objave

...A moram še naštevat?

Ni nujno. Lahko pa poveš, v kateri od naštetih držav si živel, koliko časa in kaj si delal. Za bolj nazorno predstavo o mizeriji v Sloveniji bo kar dovolj. Potem bi nekatere od nas utegnilo še zanimati, zakaj si se vrnil. Če pa dodaš še kak stavek ali dva o kepi rodne grude, ki si si jo obesil na prsi pred odhodom v tujino, bo vsaj pol motomarsa hlipalo od ganjenosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj nekje drugje ljudje lepše živijo kot pri nas... zgled: Nemčija, Norveška, Švedska, Danska, Nizozemska, Švica,VB, ZDA, ... A moram še naštevat?

Bolji život ... lahko še naštevaš ... me ne gane spljoh ... :grrr

A z dnarjem se meri lepota življenja? Qurc, jaz pa sem bila prepričana, da mi je lepo ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,

to je strup amerikanskih filmov in nadaljevank.

Ima tam, po izdelkih filmske industrije sodeč,

vsaka kelnarca samohranilka z 2 - 3 otroci

in 3/4 končane high school,

ker je zanosila,

boljše in lepše opremljeno in urejeno stanovanje,

da o joških in riti ne govorimo,

kot je to srečati pri visoko izobraženem kadru pri nas.

Zato je seveda čisto očitno, da drugje,

predvsem v USAju, ljudeki na splošno bolje žive, kot pri nas.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,

to je strup amerikanskih filmov in nadaljevank.

Ima tam, po izdelkih filmske industrije sodeč,

vsaka kelnarca samohranilka z 2 - 3 otroci

in 3/4 končane high school,

ker je zanosila,

boljše in lepše opremljeno in urejeno stanovanje,

da o joških in riti ne govorimo,

kot je to srečati pri visoko izobraženem kadru pri nas.

Zato je seveda čisto očitno, da drugje,

predvsem v USAju, ljudeki na splošno bolje žive, kot pri nas.

:?

take utopije temeljijo na tempiranih finančnih bombah

o tem nedavno poroča BusinessWeek - krediti kot vodikove bombe

da ne govorim o prezadolženosti v Avstriji recimo

Kronična prezadolženost - kmalu tudi pri nas. Štajerska jo že ima (hipotekarci v avstrijskih bankah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja buh vam pomagej, če pa vam drugje ni všeč, kaj pa pol jamrate glede plač? Pa tu če se ne motim je govora o denarju, ki ga lahko dugje dobiš več za isto delo. In glej ga zlomka, tudi reklame in filmi niso samo reklama, pač pa je res, da je recimo Nemčija kar 4x bolj razvita od Slovenije, kar lahko primerjamo tudi z boljšim standardom. Že vozjo ze z boljšimi avtomobili, kaj šele hiše in motorčki. No ampak to vas ne gane, ker je vse skupaj samo reklama iz filmov. Tud ZDA imajo svojo lastno nafto in če ne drugega, je tam bencin dosti cenejši in pride recimo vožnja z motorjem bistveno cenejša kot pri nas. Da ne omenjam, da spada država med najrazvitejše v svetu. Zakaj že? Zarad kelnarc brez izobrazbe, ki imajo dobro rit? :lol1: Hja, eni pač ne morte priznat, da obstajajo tudi bolj razvite in boljše države na svetu. Ko omenim kako boljšo prec začnete pljuvat, češ to so samo reklame iz filmov in bla bla bla in da je slovenija tanajtabulš, po eni strani pa jamrate, da vam ne ostane plača nito do 15. oz. niti za 14 dni. Ja zdej pa res ne vem kwa bi radi. Če ste pa tak obupani, pa pejte v afganistan. Zanesljivo boste živeli bolje kot tu, še bolje pa če greste direkt med teroriste. :ninja: Od Al-kaide boste dobili zastonj avto in tono eksploziva, pa GASAAAA. :kva2: ZDA so razvite predvsem zaradi tega, ker so bolj svobodomiselna država in bolj podpirajo podjetništvo in posameznika, kot pa pri nas, kjer štejejo le veze in poznanstva in plava kuverta. Če tega nimaš si lolek na cesti, ki delaš 40 let, da odplačaš bajto, še nadalnjih 20 let pa dva avtomobila in kak motor. Otroci pa pridejo po 60. letu. :worship:

Face it modeli. Svet je pač tak, živimo v državi v razvoju, ki bo (in je že) dodatno najebala zaradi svoje majhnosti in nevoščljivosti. Tu se vidi, kako so eni nevoščljivi, ko kdo omeni, da se bo boril za boljše življenje drugje, ker so sami pač prestari in si ne upajo narediti ničesar za boljši jutri. Če ne drugače bomo najebali iz ekonomskega in ekološkega vidika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja buh vam pomagej, če pa vam drugje ni všeč, kaj pa pol jamrate glede plač? ...

Huh, nikar tako. Vsaj jaz sem prepričan, da bi mi bilo drugje blazno všeč. Ampaq še nikjer nisem bil in iščem kredibilne informacije, kje je res prima, da mi ne bi bilo treba kar v 3 pirovske laufat po svetu, ker nisem več najmlajši :blush:

Iz tvojega posta sklepam, da si bil v Nemčiji, ZDA in Afganistanu. Koliko časa, kaj si delal in kako je bilo?

Fino bi bilo, če bi se na motosvetu odprlo eno tako preglednico, v kateri bi tisti, ki so že kje bili, rangirali posamezne države po določenih pokazateljih. Vključno z joški in ritmi od kelnarc. Pa da bi vsak res navedel, zakaj se je vrnil. V čimbolj ažurni in preprosti obliki, kot nekakšen "Vodič po nebesih za telebane"

(Op.: telebani smo seveda mi, zapečkarji) :krneki:

Moderatorji, a se to da? :)

Jaz se bom zdajle počasi odkotalil za par dni v državo, ki ni več v razvoju in bom pozorno opazoval. Osredotočil se bom na joške in riti od kelnarc. Pa na to, s kakšnimi limuzinami se furajo povprečni ljudje, ko grejo v lajf. Vem, da ni veliko, ampaq nekje je treba pač začet. Mogoče bom, ko se vrnem, kaj posebno konstruktivnega dodal v preglednico. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe, jaz grem danes v Deutsches land. Jutri poročam :P (upam, da se vrnem, sem namreč prebral v tej temi, da je tam vse blazno pošlihtano; pa kako ne bi bilo - sem gledal zadnjič film Der Untergang je bilo res vse tip-top)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm avgustovska bo res beda, sem bil komlet avgust na dopustu.... :doze:

se pridružujem tvojemu razmišlanju,pa še mal bolniške je blo. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zato pa pravim bodimo CIGANI!

- nebo treba delat (razn otroke)

- financirala bo država

- če po malem kradeš naokoli se noben ne razburja, ker to paše k kulturi

- ne rabiš vozniške, ne registriranih avtov

- pri sodniku se zgovarjaš na diskriminacijo

- če pa preteraš in se te hočejo znebit, pa protestiraš in obvestiš Evropo

Ampk to vsevkup spada v drugi forum!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa pravim bodimo CIGANI!

jebiga, ne morš postat cigan ... cigan se rodiš, sej to ti je jasno, ne?

oni majo svojo nalogo na svetu, ti pa tut svojo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za primerjavo plač z ostalimi državami.

Ja tole je kar huda primerjava. Res pa je, da bi morali videti tudi primerjavo povprečnih stroškov za popolno verodostojnost.

V nemčiji vem, da so naprimer cene najemnin stanovanj preceej višje od naših, zavarovanje motorjev pa preceej cenejše . Za ostalo pa ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebiga, ne morš postat cigan ... cigan se rodiš, sej to ti je jasno, ne?

oni majo svojo nalogo na svetu, ti pa tut svojo :-)

lahko se pa včlaniš :rolleyes: pol pa dnarja, ko toče... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se pa včlaniš :rolleyes: pol pa dnarja, ko toče... :lol1:

Sicer se lahko prebarvaš v pravo barvo, srce pa ne moreš imeti pravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bivšo jugo pogledam in sm zlo zadovoln s plačo. Prežvim, za motor je, skratka polno rit. Seveda mam tut js sprane možgane in hočem več, lepš, dražji, in za to je plača totalno bedna. pol se pa spet mal v bivšo jugo obrnem, pa če je huda kriza pa še mal v afriko. Pol še voda zlata postane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zadnja velika plača je pred nami v decembru.

Potem pride januarja minimalac.

Karkoli deliš z 240, pride ven malo. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za primerjavo plač z ostalimi državami.

> Za Ljubljano znaša neto urni zaslužek 4,5 dolarja, najvišji pa je v

> Zürichu, kjer znaša 19,5 dolarja, v Ženevi je 18,2, v Oslu pa 17,4

> dolarja, kar pomeni, da so prebivalci Züricha v povprečju na uro več kot

> 4,3-krat bolje plačani kot Ljubljančani. Vendar to so Švicarji in

> Skandinavci, si rečemo, če bi se primerjali z drugimi Evropejci, pa bi

> bilo drugače. Žal ni tako.

Kolegica dela v Oslu. Zasluži cirka 3000 ojrov mesečno. Za stanovanje jih da cirka 1200, pa ima najeto samo 50 kvadratov veliko, niti ne v centru. Ko gre v trgovino, nobena stvar skoraj ne stane manj kot 5 evrov. Za tributeljke vina, niti ne bogvekaj, je plačala cirka 100 evrov, peljati se je morala 10 km daleč, v posebno prodajalno alkohola.

Ne bo prav veliko prišparala vsak mesec...

Podobno mi je povedal kolega, ki so ga vabili nekam v Skandinavijo za razvojnika sistemov za analizo DNK... palča cirka 3000+ ... ampak je rekel, da bi mu mesečno ostalo manj, kot mu ostane tukaj - pa še jadrnico ima parkirano v jadrani, da lahko za vikend skoči malo popeglat valove...

Skratka - celovita slika gledanja je vedno problem, obrnjeno tako, ali pa drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!