Skoči na vsebino

Motosvet baby boom


Pervy

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Upam da je tole taprava tema. Me samo zanima, kaj pravte na naravni porod???? To je tist, k so še naše babice rodile z ženskami ob sebi in brez zdravil in zdravnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je tole taprava tema. Me samo zanima, kaj pravte na naravni porod???? To je tist, k so še naše babice rodile z ženskami ob sebi in brez zdravil in zdravnikov.

kot prvo, je treba dobro zašolat :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je tole taprava tema. Me samo zanima, kaj pravte na naravni porod???? To je tist, k so še naše babice rodile z ženskami ob sebi in brez zdravil in zdravnikov.

jorz truli meni da ob vsej noriji, paranoji in komplikacijah, ki jih ljudje namaštajo med pričakovanjem otroka, ni čudno če dete potem noče ven in nastajajo raznorazne povsem nepotrebne zdravstvene komplikacije.

psiha je pač mogočna zadevščina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je tole taprava tema. Me samo zanima, kaj pravte na naravni porod???? To je tist, k so še naše babice rodile z ženskami ob sebi in brez zdravil in zdravnikov.

po dveh porodih (jasno v vlogi spremljevalca :whistle: ) sem vseeno bolj za bolnico. če nastopijo komplikacije imaš vso opremo, zdravnike in operacijske sobe (za carski rez). doma tega nimaš. je verjetno manj stresno ampak en dober občutek pa je tudi ko veš da ti je tehnika pri roki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni propadlo. Uf sm se že ustrašu, da so puške bl pomembne kot otroci.

No ja , ampak če sm dobro dojel zadnje dva posta. Tehnika je pred naravo. Narava je sicer poskrbela, da rojstvo gre svojo pot, ampak če ni zdraven tehnike, potem že tako napsihirana starša potencirata strah, da bi do česa nebodigatreba prišlo.

Al sm u zablodi????

Pa me še zanima, zakaj v sosednji Avstriji to lahko počnejo doma???? Sistema, politike, zdravstva, farmacije...?!!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam znanko, ki je zavestno rodila doma. OK, ima porodnišnico na drugi strani mostu, pa vseeno.....je ne obsojam, vse se je lepo končalo, ampak jaz nisem privrženka tega. Treba se je zavedati najbolj pomembnega dejstva, da smo ljudje veliko bolj degenerirani, kot si mislimo. Naravni porod je danes že skoraj utopija.....

Kar se AUT tiče, se tam lahko pravi porod doma, ob pomoči izkušene babice, ki jo najameš. Ampak ta babica tebe spremlja skozi celo nosečnost, te pripravlja, te pozna in je tudi skozi celoten porod ob tebi. Je pa tudi res, da ne poznam nobene statistike, koliko od teh porodnic, ki so hotele roditi doma, na koncu pristale v bolnici. Ali pri koliko teh žensk je prišlo do komplikacij, ali celo do smrtnih primerov, kateri se mogoče ne bi zgodili, če se ne bi to dogajalo stran od bolnišnic.

V SLO uradno babice ne moreš najeti.

1. seveda zato, ker pri nas zakon to strogo prepoveduje. Vsaj za slovenske babice in ti licenco vzamejo, če ugotovijo, da izvajaš porode doma.

2. lahko najameš avstrijsko babico, samo ta potem pride samo za porod in te ne pozna in mi je to nesprejemljivo

3. ko enkrat rodiš, pa ko vidiš, kako v bistvu babic primanjkuje in kako ima ena babica lahko tudi 3. porodne sobe in porodnice, ti je jasno, da bi bilo čisto neizvedljivo še najem babic....

4. pri še tako idealni porodnici se lahko porod hitro zakomplicira in kaj hitro se lahko konča tragično. To se dogaja v porodnišnici, kaj šele doma...

Kar se tiče naših babic in rojevanja doma, ljudje preradi pozabijo, da je bila takrat tudi umrljivost porodnice ali otroka veliko večja. Pa ne samo to, enostavno niso obstajali taki oddelki porodnišnice, kot so danes, še manj pa so imeli ljudje denar, da bi si to lahko privoščili..... Danes pa so drugačni časi.

Torej, če potegnem črto pod napisanim lahko rečem le to, da nobenega ne obsojam, če se odloči roditi doma (čeprav mi je to malo noro), sama se pa tega nikoli ne bi spravila. V končni fazi, če bi bili še vedno v času naših babic, bi obstajala velika možnost, da bi se porod slabo končal ali zame, ali za Dito, zato kar lepo verjamem v bolnišnični sistem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam znanko, ki je zavestno rodila doma. OK, ima porodnišnico na drugi strani mostu, pa vseeno.....je ne obsojam, vse se je lepo končalo, ampak jaz nisem privrženka tega. Treba se je zavedati najbolj pomembnega dejstva, da smo ljudje veliko bolj degenerirani, kot si mislimo. Naravni porod je danes že skoraj utopija.....

Kar se AUT tiče, se tam lahko pravi porod doma, ob pomoči izkušene babice, ki jo najameš. Ampak ta babica tebe spremlja skozi celo nosečnost, te pripravlja, te pozna in je tudi skozi celoten porod ob tebi. Je pa tudi res, da ne poznam nobene statistike, koliko od teh porodnic, ki so hotele roditi doma, na koncu pristale v bolnici. Ali pri koliko teh žensk je prišlo do komplikacij, ali celo do smrtnih primerov, kateri se mogoče ne bi zgodili, če se ne bi to dogajalo stran od bolnišnic.

V SLO uradno babice ne moreš najeti.

1. seveda zato, ker pri nas zakon to strogo prepoveduje. Vsaj za slovenske babice in ti licenco vzamejo, če ugotovijo, da izvajaš porode doma.

2. lahko najameš avstrijsko babico, samo ta potem pride samo za porod in te ne pozna in mi je to nesprejemljivo

3. ko enkrat rodiš, pa ko vidiš, kako v bistvu babic primanjkuje in kako ima ena babica lahko tudi 3. porodne sobe in porodnice, ti je jasno, da bi bilo čisto neizvedljivo še najem babic....

4. pri še tako idealni porodnici se lahko porod hitro zakomplicira in kaj hitro se lahko konča tragično. To se dogaja v porodnišnici, kaj šele doma...

Kar se tiče naših babic in rojevanja doma, ljudje preradi pozabijo, da je bila takrat tudi umrljivost porodnice ali otroka veliko večja. Pa ne samo to, enostavno niso obstajali taki oddelki porodnišnice, kot so danes, še manj pa so imeli ljudje denar, da bi si to lahko privoščili..... Danes pa so drugačni časi.

Torej, če potegnem črto pod napisanim lahko rečem le to, da nobenega ne obsojam, če se odloči roditi doma (čeprav mi je to malo noro), sama se pa tega nikoli ne bi spravila. V končni fazi, če bi bili še vedno v času naših babic, bi obstajala velika možnost, da bi se porod slabo končal ali zame, ali za Dito, zato kar lepo verjamem v bolnišnični sistem.....

Pupa :worship: dobro napisano! Res smo že malce pomehkuženi. Poleg tega pa - če bi se pri rojevanju doma slučajno kaj zalomilo in bi otrok in/ali porodnica umrla oz. utrpela resnejše posledice za zdravje, bi se takoj vsule tožbe na ubogo babico (naša pravdarska narava :krneki: ), posledično bi se tovrstna praksa verjetno hitro preselila nazaj na porodne oddelke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijatu u soboto rodiu sina :010 ... bol mal na motosvetu.. ampak redno na motorju :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatu al njegova punca???

hmmmm ... butnglauc ... če res vse tako bereš, kot je napisano .. potem tudi čudno reagiraš, ko kakšen napiše, da je sekal ovink :naughty: ... to res pomeni, da ga je odbou, odrezu in da ga ni več :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sm pa dans spet postal stric

bruderju se je rodil Max

:beer2: :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!