Skoči na vsebino

ZELENA LUČ ZA PODRAŽITVE


Broj Jedan

Priporočene objave

do

takrat bom pa trdil, da so podražitve plina, elektrike in podobne dobrine, katere nam monopolisti zaračunavajo samo zato, ker naftarji služijo kot norci z organizacijo vojn oni pa ne, popolnoma nosnovane.

.. podobno je seveda s plinom, ki nima absolutno nobene veze z nafto

Izvoli moj vir

http://www.butanplin.si/stran.asp?m=151

S kakšnim plinom pa ti ogrevaš? :OK: :hmm: :kva2: :slap: :wacko:

drugi del trilogije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvoli moj vir

http://www.butanplin.si/stran.asp?m=151

S kakšnim plinom pa ti ogrevaš? :OK: :hmm: :kva2: :slap: :wacko:

drugi del trilogije.

energetika Lj (prej - sedaj je pa out) .. pa ne lepi teh smešnih linkov, ki nijajo absolutno nobene veze s temo

:D

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj jedan... koliko se pa ti dejansko spoznaš na pridobivanje elektrike?

Ti dam za domačo nalogo da ugotoviš, kje pri pridobivanju elektrije je vse potrebno imeti nafto.........

potem gremo pa lahko naprej z razpredanjem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- popis števcev (menda se ne vozijo na rolerjih)

bobnar od Pankrtov se po mestu v ta namen vozi z biciklom ...

- prevoz delavcev na delovno mesto (ki ga je treba plačati (dražji javni prevoz- nafta))

tukaj smo pa itak skor svetovna izjema ;) v tujini ti rečejo - če se ti ni za vozit, se pač priseli v bližino službe, ali pa si poišči drug job :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bom šla na ignore, ane? :blush:

:devil:

Ne - ti ne .. zakaj bi šla pa ti?

Če bi pa rada

in

si to svetooovno,

iz vsega srca

in

najbolj na svetu

želiš,

Pupek ..

.. pa kar reci - pogumno, jasno in glasno.

Sy veš, da ti rad ustrežem.

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj jedan... koliko se pa ti dejansko spoznaš na pridobivanje elektrike?

Ti dam za domačo nalogo da ugotoviš, kje pri pridobivanju elektrije je vse potrebno imeti nafto.........

torej takole je s celo zadevo - BMK koliko Elektro gospodarstvo porabi nafte.

Dejstvo je, da so njihovi dobički tako veliki, da je ta stroše pravi drobiž

in je seveda nafta samo izgovor za dodatno monopolno večanje dobičkov.

In

kdor tega ne razume mu Bog pomagaj.

Evo, domača naloga fertig, Pupek .. a je za 5 .. enede je?

No saj sem ga napisal - samo se mi je tisto zdelo bolj važno, ker se pustiš podžigati tm od ene ..

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš pet ja.. pa ne za opravljeno domačo nalogo. Ampak da končno priznaš, da o vsem pač nimaš pojma in da se na vseh področjih pač ne moreš z vsemi spuščati v vsako debato samo zato, ker to rad počneš... that's it! :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš pet ja.. pa ne za opravljeno domačo nalogo. Ampak da končno priznaš, da o vsem pač nimaš pojma in da se na vseh področjih pač ne moreš z vsemi spuščati v vsako debato samo zato, ker to rad počneš... that's it! :closedeyes:

.) a.k.a. stick to photography, bitch!!! :grim

Popravljeno . Popravil SHERIFF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

energetika Lj (prej - sedaj je pa out) .. pa ne lepi teh smešnih linkov, ki nijajo absolutno nobene veze s temo

:D

kako nimajo?

če pa smo govorili o stroških bivanja v metropoli....

in to vsebuje:

-elektro (čigar dobički bodo seveda ostali enaki, le stroškom so morali prilagoditi cene.... ti ne prebije?)

-energetika (plin - ki po tvoje nima veze z nafto :blink: )

-snaga (odvoz - nafta :? ?

-vzdrževanje (spo,...)

torej upravičenost podražitev je upravičena le če se z njo strinja Broj jedan...

Pa tudi o politikih, ki zavestno uničujejo lastni narod, prosim, ne govori. Da jim gre za njihov žep, že, ampak zavestno uničevanje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš pet ja..

:cry:

kako

sem razočaran nad tvojim razumevanjem "našega" gospodarstva .. še dolga pot te čaka .. no pa bo že. Tudi ti boš nekoč razumela, čeprav boš sedaj zaradi teh brezveznih političnih potez/podražitev vse - ne samo štrom plačevala veliiko dražje in boš za to krivila Bušmana, naši politiki se bodo pa smejali v pest.

Pupek, prow hudo mi je zate.

Res, no ..

:yes:

.. torej upravičenost podražitev je upravičena le če se z njo strinja Broj jedan...

točno

:lol1:

:hmm:

Ti kapaj stabo, das končn eno pametno zinu?

:naughty:

:kva2:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer

bodo sedaj naši "nadpodkovani" new-age ekonomisti našteli kup razlogov, zakaj temu ni tako, vendar je to samo brezpredmetno nakadanje in prepričevanje ljudi, da naj še bolj tenko serjejo od že tako pretankega.

:hmm: tale izjava je pa v oči bodeč starešinovski odnos do mladine in v naprej napovedan poraz lastnih trditev v katerih ni trohice globljega pogleda na težavo in nerganje priletnega pesimista.... :naughty:

Kdo pa si ne upa nekaj trditi in napovedati, da ostali nimajo prav in tako živeti v prepričanju, da imajo prav?

trdim, da je moj oče (beri: ti) iz odročne vasice v afriki...

ampak vem, da boste to zanikali :devil:

tretji del trilogije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

kako

sem razočaran nad tvojim razumevanjem "našega" gospodarstva .. še dolga pot te čaka .. no pa bo že. Tudi ti boš nekoč razumela, čeprav boš sedaj zaradi teh brezveznih političnih potez/podražitev vse - ne samo štrom plačevala veliiko dražje in boš za to krivila Bušmana, naši politiki se bodo pa smejali v pest.

Pupek, prow hudo mi je zate.

Res, no ..

:yes:

točno

:lol1:

joj.... sej če se ob tebe spotaknem malo, še ne pomeni, da sem politično drugače usmerjena. Pri teh letih bi bil pa lahko že malo bolj odprt za te zadeve.......... nikjer pa nisem ne nasprotovala ne se strinjala s tvojim pisanjem, ker to niti ni bilo pomembno. Zanimalo me je, koliko se ti spoznaš v kosti problemu, o katerem tako na veliko razpravljaš... that's it! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj.... sej če se ob tebe spotaknem malo, še ne pomeni, da sem politično drugače usmerjena.

:OK:

evo - zdaj si me pa čiiisto potolažila .. se že smejem

:D

Ampak odkrito povedano sem se ustrašiw

in te za v bodoče prosim, ne se tkole igrat

z mojim srcem .. sy veš leta, pa to.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno tema stagnira, odgovorov na moje poste ni. Pa ravno se je razvnelo...

Nisem moder človek, sem pa trohico bolj moder o ostalih, saj ne modrujem o stvareh o katerih ne vem ničesar... (Sokrat, obtožen pohujševanja in zavajanja mladine).

Popravljeno . Popravil Skydancer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem moder človek, sem pa trohico bolj moder o ostalih, saj ne modrujem o stvareh o katerih ne vem ničesar... (Sokrat, obtožen pohujševanja in zavajanja mladine).

:OK:

kakšen ego .. svaka ti čast, da se tako visoko ceniš.

Sokrat .. svašta!

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem samo poskilil skozi rezo raztrganega platna kaj se v manezi dogaja.

za vstopnico nimam ne "perja", ne inteligence, tako da moram zunaj zdeti in ves nestrpen pobirati ostanke modrovanj. zal. :(

vseeno qwalla za povabilo. B) :worship:

p.s.:

mogoce en kamencek v tolmun: podrazitve bodo; vedno.

najbolj boli, da place ne rastejo sorazmerno s podrazitvami. faktor pri rasti cen je tudi malenkost po imenu inflacija. vprasanje je samo, ce slovenec/ka pristane na podrazitve izven normalne inflacije in koliko teh lahko prenese preden zacne premisljevati kaj bo kje kdaj kupil. in ce kupljeno sploh potrebuje ali rabi to samo za postavljanje pred sosedi.

me ze ni. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej.

boginja Alla,

:worship:

izrecno na tvojo željo bom odgovoril na to vprašanje:

Non-stop lezenje v rit moderatorjem je patetično dejanje, ki ga sprovajajo patetični ljudje.

ko mi bo nekdo pripeljal prvi kamion elektrike pred hišo bom pa priznal, da so te podražitve, ki so nas doletele povezane z nafto ..

:lol1:

Podražitev nafte, poveča stroške na vseh ravneh in ne samo na transportu, saj je cca. 80% vseh proizvodov(v to se štejejo tudi storitve) direktno povezanih z nafto.

do

takrat bom pa trdil, da so podražitve plina, elektrike in podobne dobrine, katere nam monopolisti zaračunavajo samo zato, ker naftarji služijo kot norci z organizacijo vojn oni pa ne, popolnoma nosnovane.

Beri zgoraj oziroma; prosim dokaži že, dokaži!

Vir

za mojo trditev je seveda minister za gospodarstvo, po katerega izjavah ima SLO elektrike več kot preveč, jo izvaža (po drugi strani pa seveda uvaža in sploh čara s tem na naš račun) .. podobno je seveda s plinom, ki nima absolutno nobene veze z nafto in podražitvami le te, saj ga dobivamo iz povsem drugih področij .. da o vodi, ki z nafto nobene veze nima sploooh ne govorim ..

Enostavno, kaj ne?

:yes:

Tvoj vir je zgleda izsušen. O kvantiteti pridobljene elektrike govoriš na pamet, prav tako o plinu. In da pridobivanje plina nima nobene povezave z nafto. Si res naredil 5. razred OŠ?? Tudi pridobivanje vode ima veza z nafto.

Sicer

bodo sedaj naši "nadpodkovani" new-age ekonomisti našteli kup razlogov, zakaj temu ni tako, vendar je to samo brezpredmetno nakadanje in prepričevanje ljudi, da naj še bolj tenko serjejo od že tako pretankega.

Ah Broj, veš kako tole berem jaz?! Kot cviljenje ostarele patetične podgane, ki zre mlademu mačkonu v oči in čaka na poslednji trenutek.

tu sem te čakow .. in to je to o čemer sem prej govoril ..

nadtraparija kateri nasedajo kapslni tvoje sorte

:lol1:

Patetični odgovor, kakršnega vedno kadar ti zmanjka argumentov in nimaš kaj za napisati premoreš le ti.

sy je teh stroškow v primeri s povišanjem

cene in s tem povezanimi mega dobički

toliko, da bi zaradi takih stroškow

ceno mirno spustili

za 20% pa bi bili še vedno v super dobičku

A ti tole govoriš na pamet, oziroma, ali si svetovalec, revizor, računovodja teh javnih podjetij.

:slap: O šele zdaj sem se spomnil. Tvoja sestrična je direktorica. :photo:

saj se ti sanja ne o njihovih zaslužkih

Mislim, da podjetje potrebuje dobičke, če želi delati naprej. Saj iz le teh dobičkov financira nadaljni razvoj podjetja, ki mu omogoča ostati pred konkurenco oziroma vsaj ob boku konkurenci. Ker kot nacionalist kot si, ti verjetno ne bo všeč, če bo javno podjetje Snaga izrinil avstrijski Saubermacher in bo prišel na trg avstrijski privat kapital, s tem pa bodo dobički in tako slovenski denar romali v Avstrijo.

Pa še en vidik. Dobički omogočajo razvoj tehnološke komponente v podjetju, kar pomeni do narave prijaznejšo, modernejšo tehnologijo, kar zate pomeni mogoče čistejši zrak. Ampak še vedno enako črne misli. :whistle:

P.S. Dodički javnih podjetij, so praktično tudi tvoj dobiček. Javni. Javni. Javni. Get it??

mislim, da ti ni nerodno

te politične pamflete

pisat na forum

:slap: :photo:

torej takole je s celo zadevo - BMK koliko Elektro gospodarstvo porabi nafte.

Dejstvo je, da so njihovi dobički tako veliki, da je ta stroše pravi drobiž

in je seveda nafta samo izgovor za dodatno monopolno večanje dobičkov.

Spet en blablabla. Elektrika je relativno poceni. Če pogledamo realno, skoraj nobeno gospodinjstvo še ne varčuje z elektriko. In mnogo gospodinjstev troši energijo brez veze. Hkrati pa je proizvodnja elektrike obremenitev za okolje.

In

kdor tega ne razume mu Bog pomagaj.

Mislim, da ti razumeš bore malo, kot vztrajno tudi dokazuješ.

Evo, domača naloga fertig, Pupek .. a je za 5 .. enede je?

No saj sem ga napisal - samo se mi je tisto zdelo bolj važno, ker se pustiš podžigati tm od ene ..

Tvoja domača naloga, ti je prislužila naslednje; Pravkar ste razrešeni pouka v normalni OŠ in se selite na razredni pouk v OŠ, katero omenjate v svojih postih v drugih temah. Šola z prilagojenim programom.

Popravljeno . Popravil SHERIFF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Besedica "patetičen" ima v slovarju slovenskega knjižnega jezika naslednje pomene:

pretirano navdušen, pretirano vznesen

Serviram....

S: (adj) hapless, miserable, misfortunate, pathetic, piteous, pitiable, pitiful, poor, wretched (deserving or inciting pity) "a hapless victim"; "miserable victims of war"; "the shabby room struck her as extraordinarily pathetic"- Galsworthy; "piteous appeals for help"; "pitiable homeless children"; "a pitiful fate"; "Oh, you poor thing"; "his poor distorted limbs"; "a wretched life"

S: (adj) pathetic, pitiable, pitiful (inspiring mixed contempt and pity) "their efforts were pathetic"; "pitiable lack of character"; "pitiful exhibition of cowardice"

S: (adj) pathetic, ridiculous, silly (inspiring scornful pity) "how silly an ardent and unsuccessful wooer can be especially if he is getting on in years"- Dashiell Hammett

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!