Skoči na vsebino

ZELENA LUČ ZA PODRAŽITVE


Broj Jedan

Priporočene objave

Prejkone se servirano nanaša na besedico "pathetic" ?

Seveda, gospod. Bova zdaj ugotavljala ali pri nas pomeni isto kot v tujini. Kasha ali kaša?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem je preprost: če se podraži nafta, se podražijo strški proizvodnje energije in ogrevanja, ter prevoza. Če se to podraži, podražijo vozovnice-prevoz podjetja, ki se ukvarjajo z transportom ljudi ali tovora. Če se to podraži, se dvigne cena blagu - ala sadje, ki ga vozijo iz drugega konca sveta. Recimo banane so eno tako sezonsko sadje, kjer je včasih cena taka, da te mine kupiti kilo banan. Ampak pustmo banane, bojo drugi krivine hvatal. Če se podražijo recimo banane, ali recimo katerikoli drugi proizvod, ki potrebuje do nas vsaj več kot 500km, se podražijo tudi druge stvari. Če pa je to upravičeno ali ne je pa druga pesem.

Najbolj neupravičeno je podražitev zavarovanj, stanovanj, državnih storitev, davkov, nakup letala, nakup tankov, nakup službenih avtomobilov ko so bili stari še več kot odlični, nakup..., nakup..., ...

Kot sem reku, če niste zadovoljni se preselte v drugo državo: za razliko, v ZDA je bil pred kratkim bencin 114SIT/liter, v Rusiji še manj, da ne govorim o kaki Saudovi Arabiji, kjer je bencin cenejši kot pitna voda.

Sicer pa bomo 1.1.2007 še krepko objakovali odločitev o tem ali je bilo pametno vstopiti v NATO in EU. Glede NATO-a se nam že sedaj lahko kolca, ko bomo dali čez 63 milijard SIT za nove oklepnike, ki jih absolutno ne potrebujemo, moramo pa jih kupiti, saj se moramo držati NATO standarda, kjer moramo mislim da 15% (odstotek je lahko nižji ali višji) BDP nameniti vojski. :slap: :slap: :slap: Že vsak procent odtrgan od BDP-ja za take neumnosti je denar vržen proč, ki pa se tudi pozna na podražitvah, če ne drugega na davkih, ki jih odvajamo naši preljubi domovini, kjer so važne le veze in poznanstva ter denar.

Glede EU pa se nam bo kolcalo prvega januarja, ko bomo dobili Euro, in bomo imeli Evropske podražitve in Balkanske plače. Pa naj še ne vem kdo reče, da bodo cene enake. Naj za to zastavi svoje premoženje (magari onega v hlačah če ga ima dovolj), pa naj garantira, da bodo cene enake. Mislim da ni takega frajerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem je preprost:

tale razlaga mi je pa že bliže

:yes:

in pojasnjuje, da podražitve osnovnih zadev, ki z bananami in nafto nimajo skoraj nič,

enostavno prinašajo več DDVja v državno blagajno, katero sproti praznijo fukjeni politiki,

ki morajo nenako zapolniti nastale luknje v proračunu.

Štos

je v tem, da DDvja pravzaprav sploh ni treba dvigniti, če ima država

takele monopolne vire, kot so voda, elektrika, plin ..

Ista količina davčnega denarja se natače

v državno blagajno v obeh zgodbah:

- podražitvi teh onsnovnih zadev in posledično podražitvi vsega,

ali

- držanju cen na istem nivoju in dvigu davkov.

Seveda je pa to vseeno za državo - samo da ima denar

in

toliko bolje za politike, če ne dvignejo davkov ampak dvignejo cene in se izgovorijo

na Arabce in nafto. Potem pa malo pobrgljajo po davčni zakonodaji,

spustijo to, dvignejo ono .. na veliko govore o olajšavah in

čisto šepetajoče od obremenitvah

ter si na tak zahrbten način nabijajo politične točke.

Definitivno bodo te podražitve (gledano samo skozi davke) ljudem

pomenile tako obremenitev, da bodo tiste olajšave (sorry) pi***ndim

v primeri s tem, koliko bodo ljudje izgubili skozi DDV

:angry2:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale razlaga mi je pa že bliže

:yes:

in pojasnjuje, da podražitve osnovnih zadev, ki z bananami in nafto nimajo skoraj nič,

enostavno prinašajo več DDVja v državno blagajno, katero sproti praznijo fukjeni politiki,

ki morajo nenako zapolniti nastale luknje v proračunu.

Štos

je v tem, da DDvja pravzaprav sploh ni treba dvigniti, če ima država

takele monopolne vire, kot so voda, elektrika, plin ..

Ista količina davčnega denarja se natače

v državno blagajno v obeh zgodbah:

- podražitvi teh onsnovnih zadev in posledično podražitvi vsega,

ali

- držanju cen na istem nivoju in dvigu davkov.

Seveda je pa to vseeno za državo - samo da ima denar

in

toliko bolje za politike, če ne dvignejo davkov ampak dvignejo cene in se izgovorijo

na Arabce in nafto. Potem pa malo pobrgljajo po davčni zakonodaji,

spustijo to, dvignejo ono .. na veliko govore o olajšavah in

čisto šepetajoče od obremenitvah

ter si na tak zahrbten način nabijajo politične točke.

Definitivno bodo te podražitve (gledano samo skozi davke) ljudem

pomenile tako obremenitev, da bodo tiste olajšave (sorry) pi***ndim

v primeri s tem, koliko bodo ljudje izgubili skozi DDV

:angry2:

ja ja, tako nekako nas nategujejo iz finančnega ministrstva, mi bedaki pa jim seveda lepo nasedamo in jih vsake 4leta volimo, ene ali druge, vsi so glih

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vir TV SLO1

prispevek o gibanju cen nafte

povzetek:

"Cene nafte padajo že od srede JUNIJA dalje

- sicer je pa nafta še vedno predraga ... "

:eek: :eek: :eek: :eek:

:eek: :eek: :eek: :eek:

Kaj

pa zdej dragi motomarsofki MRKAIĆ-ekonomisti .. KAJ PA ZDAJ ???

Kdo

je tule prtegn'n in kdo tule pojma nima?

S

koga ste se norca delali in pisali "strokovno" podkovane bedarije in kretenije?

Ali

sedaj verjamete, da POLITIKI enostavno manipulirajo z informacijami,

da DVIGUJEJO CENE NA OSNOVI IZMIŠLJENIH PODATKOV ..

da lažejo in kradejo vse politične opice?

Kje

so sedaj tisti subintiligentni modrijani, ki so meni dokazopvali, da

je treba zaradi dvigovanja cen nafte podražiti elektriko, vodo .. skratka VSE?

Boginja Alla - kaj tebi pomeni tale info?

Si sedaj zadovoljna z mojim "normalnim" odgovorom?

Ali vidite, da gre za Bajukovo finto, kako

z povišanjem cen povečati dodtok DDv-ja

v državno blagajno??

Ljubčki zlati največja resnica in

neizpodbitno dejstvo pri vsem tem je to:

ČIMVEČ JE DIPLOMIRANIH EKONOMISTOV NOVE

GENERACIJE BOLJ EVROPSKO GOSPODARSTVO V

Q**U

Če mene kdo vpraša bi prepovedow

študij ekonomije za nadaljnih deset let.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vir TV SLO1

prispevek o gibanju cen nafte

povzetek:

"Cene nafte padajo že od srede JUNIJA dalje

- sicer je pa nafta še vedno predraga ... "

:eek: :eek: :eek: :eek:

:eek: :eek: :eek: :eek:

Kaj

pa zdej dragi motomarsofki MRKAIĆ-ekonomisti .. KAJ PA ZDAJ ???

Kdo

je tule prtegn'n in kdo tule pojma nima?

S

koga ste se norca delali in pisali "strokovno" podkovane bedarije in kretenije?

Ali

sedaj verjamete, da POLITIKI enostavno manipulirajo z informacijami,

da DVIGUJEJO CENE NA OSNOVI IZMIŠLJENIH PODATKOV ..

da lažejo in kradejo vse politične opice?

Kje

so sedaj tisti subintiligentni modrijani, ki so meni dokazopvali, da

je treba zaradi dvigovanja cen nafte podražiti elektriko, vodo .. skratka VSE?

Boginja Alla - kaj tebi pomeni tale info?

Si sedaj zadovoljna z mojim "normalnim" odgovorom?

Ali vidite, da gre za Bajukovo finto, kako

z povišanjem cen povečati dodtok DDv-ja

v državno blagajno??

Ljubčki zlati največja resnica in

neizpodbitno dejstvo pri vsem tem je to:

ČIMVEČ JE DIPLOMIRANIH EKONOMISTOV NOVE

GENERACIJE BOLJ EVROPSKO GOSPODARSTVO V

Q**U

Če mene kdo vpraša bi prepovedow

študij ekonomije za nadaljnih deset let.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1:

Pisanje retardiranega otroka 6. razreda O.Š. na katero se sklicuješ na tem forumu in tudi na onem RTV SLO forumu. :huh:

Kaj pa cene storitev, preračunane na dan xx. xx. 2004, katere vsebujejo cene nafte iz prav tega leta(zate Broj bom napisal še v oklepaju, da boš mogoče, ampak mogoče kaj razumel, torej cena nafte v letu, ko so bile cene storitev preračunane, katero leto je pač to bilo) in cene nafte sedaj. Tudi, če cene nafte zadnje tri mesece padajo za kakšen procent na mesec, so še vedno več kot 50% višje kot so bile leto nazaj, alli pa dve leti. Zato je treba napraviti korekcijo pri cenah. In ja Broj, cel svet se ni zarotil proti tebi, samo stroški presegajo sprejemljive. In vsa dobra podjetja rabijo poslovati z dobički. Zato da se lahko razvijajo in držijo stik z konkurenco. Ampak ti tega itak ne razumeš. Kriv je J.J. in pa seveda tvoj dragi Dajajlama. Se ti vsaj včasih zdi, da si malo paranoičen? In, da razen provociranja, ne veš ravno mnogo stvari, saj se vse učiš iz takšnih in drugačnih forumov?! Ki pa so tudi oblika medija, pod kateri vpliv padaš.

Kar želim povedati, da če si želiš dojeti vidik poslovanja podjetij v modernem času, ne rabiš pisati tukaj po forumu in z odebeljenimi črkami naprej metati tvojih paranoičnih videnj sveta.

Vse kar rabiš, je vzeti telefon v roke in poklicati svojega uiber doštudiranega ekonomista(ki jih ti sovražiš mimogrede, ampak On je itak pozitivna izjema), ki je mimogrede še tvoj bratranec in naj ti še on razloži, kako prilagajajo cene v različnem času ob različnih dejavnikih. Naj ti še posebej razloži, koliko so se spremenili vhodni stroški od leta 2003 do danes. S tem mislim cene osnovnih materialov in seveda nafte. On ziher vse ve in ti bo razložil. Mogoče, si lahko kaj, kar ti bo povedal, napišeš tudi na kos papirja in me demantiraš v prihodnosti.

Ker pa vem, da na tole ne upaš odgovoriti, te v naprej lepo pozdravljam.

Vaš vdani Sheriff. :K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uganka na temo podražitev:

Hint:

1. cene storitev računam po cenah iz leta 65. (ko sem užival gobe)

2. rad trdim da imam vse prav, pa četudi nimam

3. v lastni temi čakam na razlage ostalih , saj nimam pojma o čem govorim

4. hodim v prvi razred motosvet foruma, 2 razred index.hr, 3 razred rtvslo.si, to pa je tudi vse kar sem zadnih pet let delal!

kdo sem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uganka na temo podražitev:

Hint:

1. cene storitev računam po cenah iz leta 65. (ko sem užival gobe)

2. rad trdim da imam vse prav, pa četudi nimam

3. v lastni temi čakam na razlage ostalih , saj nimam pojma o čem govorim

4. hodim v prvi razred motosvet foruma, 2 razred index.hr, 3 razred rtvslo.si, to pa je tudi vse kar sem zadnih pet let delal!

kdo sem?

A dej no Sky, zdej bo pa lahko zglumil, da mojega posta ni videl in bo pisal kar nekaj, samo da se izogne pravim argumentom, katerih pa nima. Razen, če pokliče bratranca v Anglijo, ali pa mogoče tudi direktorja RIO na Krk, ali pa mogoče pravnika v Zagreb....itn.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uganka na temo podražitev:

Hint:

1. cene storitev računam po cenah iz leta 65. (ko sem užival gobe)

2. rad trdim da imam vse prav, pa četudi nimam

3. v lastni temi čakam na razlage ostalih , saj nimam pojma o čem govorim

4. hodim v prvi razred motosvet foruma, 2 razred index.hr, 3 razred rtvslo.si, to pa je tudi vse kar sem zadnih pet let delal!

kdo sem?

nebesni baletnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me lahko kdo zgoraj citira, ali bolje, copy pasta moje besedilo, da bo Mr. Majestic2 videl sigurno in se ne mogel delati da ni. Tnx. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisanje retardiranega otroka 6. razreda O.Š. na katero se sklicuješ na tem forumu in tudi na onem RTV SLO forumu. :huh:

Kaj pa cene storitev, preračunane na dan xx. xx. 2004, katere vsebujejo cene nafte iz prav tega leta(zate Broj bom napisal še v oklepaju, da boš mogoče, ampak mogoče kaj razumel, torej cena nafte v letu, ko so bile cene storitev preračunane, katero leto je pač to bilo) in cene nafte sedaj. Tudi, če cene nafte zadnje tri mesece padajo za kakšen procent na mesec, so še vedno več kot 50% višje kot so bile leto nazaj, alli pa dve leti. Zato je treba napraviti korekcijo pri cenah. In ja Broj, cel svet se ni zarotil proti tebi, samo stroški presegajo sprejemljive. In vsa dobra podjetja rabijo poslovati z dobički. Zato da se lahko razvijajo in držijo stik z konkurenco. Ampak ti tega itak ne razumeš. Kriv je J.J. in pa seveda tvoj dragi Dajajlama. Se ti vsaj včasih zdi, da si malo paranoičen? In, da razen provociranja, ne veš ravno mnogo stvari, saj se vse učiš iz takšnih in drugačnih forumov?! Ki pa so tudi oblika medija, pod kateri vpliv padaš.

Kar želim povedati, da če si želiš dojeti vidik poslovanja podjetij v modernem času, ne rabiš pisati tukaj po forumu in z odebeljenimi črkami naprej metati tvojih paranoičnih videnj sveta.

Vse kar rabiš, je vzeti telefon v roke in poklicati svojega uiber doštudiranega ekonomista(ki jih ti sovražiš mimogrede, ampak On je itak pozitivna izjema), ki je mimogrede še tvoj bratranec in naj ti še on razloži, kako prilagajajo cene v različnem času ob različnih dejavnikih. Naj ti še posebej razloži, koliko so se spremenili vhodni stroški od leta 2003 do danes. S tem mislim cene osnovnih materialov in seveda nafte. On ziher vse ve in ti bo razložil. Mogoče, si lahko kaj, kar ti bo povedal, napišeš tudi na kos papirja in me demantiraš v prihodnosti.

Ker pa vem, da na tole ne upaš odgovoriti, te v naprej lepo pozdravljam.

Vaš vdani Nebesni Baletnik.

Hvala Šerifu za tale božanski vzgon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa cene storitev, preračunane na dan xx. xx. 2004, katere vsebujejo cene nafte iz prav tega leta(zate Broj bom napisal še v oklepaju, ...

To

je seveda spet ena tvojih laži in izmišljotin

iz preprostega razloga, da plešeš na oblakih

namesto, da bi stal na trdi zemlji

in

tvoj foter plačuje tele omenjene stroške

ne pa ti.

Če

bi jih sinko, ti plačeval sam, bi vedel,

da

ceno plina popravijo (beri: izključno dvigujejo)

v Energetiki Lj

vsaka 2 meseca že nekaj let .. in seveda

prav tako ostale cene z izjemo (mogoče) Snage ..

(vir - položnice)

:grim

the 3rd time - only for you:

Potem

pa lopovski Bajuk vzame nek dan - kot si napisow DD XX YY

izpred parih let nazaj, pozabi, da so cene sproti ažurirane

in navije vse kupaj v 3PM, namesto da bi dvignil davke,

saj bo zaradi splošne mega podražitve v blagajno priteklo

iz DDV (zaradi podražitve tudi povečana osnova za DDV)

več denarja, kot če bi dvignil davke in tvegal revolucijo. Po

drugi strani pa pizda grda za par jurčkof na leto (!!) izvede

nekaj olajšav in tuli, kot da je rešil vse gospodarske težave.

BTW: samozvani Čuk N. z indijanskim nazivom "Plesoč na nebu"

:lol1:

ali bi za spremembo TI enkrat premisliw predno začneš tipkati oslarije

in povrh vsega žaliti ..

sicer pa

čaw - for ewer .. sy veš kaj to pomeni ali ne

TexasaRanger

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vir TV SLO1

prispevek o gibanju cen nafte

povzetek:

"Cene nafte padajo že od srede JUNIJA dalje

- sicer je pa nafta še vedno predraga ... "

:eek: :eek: :eek: :eek:

:eek: :eek: :eek: :eek:

Kaj

pa zdej dragi motomarsofki MRKAIĆ-ekonomisti .. KAJ PA ZDAJ ???

Kdo

je tule prtegn'n in kdo tule pojma nima?

Urejeno. Papežu smo naročili, naj izjavi nekaj komentarjev o muslimanih in po tvojem mnenju se bo cena nafte zopet začela dvigovati.

Krog zarot je sklenjen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte fantje, sistem je spet preprost: Iz lastnih izkušenj, vam lahko povem kako nekateri cene prilagajajo po svoje.

Primer: Telekom Slovenije + Siol.

Ko je prišel v slovenijo ADSL, so pri telekomu zagrizeno trdili, da rabiš imeti za ADSL tudi ISDN telefon, pa čeprav v nobeni evropski državi tega ni bilo. To je bil nateg deseletja. Da ne govorim o krizi, ki jo je imel telekom in kar naenkrat dvignil naročnino na telekom par let nazaj iz neznanih razlogov - 100% vem, da za to ni bila kriva cena nafte, pač pa si je generalni direktor hotel kupiti novega audija, in ker ni imel dovolj sredstev so uvedli naslednje: zvišali so naročnine, in znižali stroške pogovora. S tem so si "priborili" lep kupček denarja, saj je bila takrat mobilna telefonija v razcvetu in so vsi klicali preko mobilnikov (beri: večina ljudi).

Da ne govorim o smešnih cenah sedajnšnje konkurence T-2. Recimo: T-2 ponua 10MB/s paket za 10.000, siol ponuja 2MB/s paket za nekaj manj kot 8.000. Kje je tukaj logika ne vem. Vsekakor pa siol nima cen naravnanih glede na ceno nafte.

Problem je v tem, da se cene storitev spreminjajo glede na gibanje cen nafte IN na lastno presojo podjetja. Cene izdelkov pa se večinoma spreminjajo glede na cene nafte. Pa še to je preveč na posplošeno. Ne moremo trditi da gre vse na cene nafte in ne moremo trditi da se cene prilagajajo kot si to nekdo zmisli. Vse je kombinacija vsega. :)

Recimo v ZDa je bencin 50% (+/- 10%) cenejši od našega, pa imajo recimo cene elektronike enake kot pri nas, edino cene domačih proizvodov so občutno cenejše, kar pa za nas v slo ne velja.

Tud ni mi jasno, kako so lahko tuji sokovi cenejši kot slovenski ala fructal. Pa morjo druge sokove vozt iz tujine, naše pa delajo pri nas, za kar se pokuri veliko manj bencina in goriva nasploh. Ampak tu je stvar kvazi "kakovosti" in okusa in firme in vsega boga še zravn.

Poleg naštetih dejavnikov, pa na ceno najbolj vplivajo poraba/povpraševanje. To pa mislim, da bi moral vedet vsak v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceni naftnih derivatov v zda so nizje zaradi nizje (ali nikakrnse) davcne stopnje tam.

v evropi pa vzame drzava med 70 in 80 % cene na liter goriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte fantje ...

Poleg naštetih dejavnikov, pa na ceno najbolj vplivajo poraba/povpraševanje. To pa mislim, da bi moral vedet vsak v tej temi.

.. to

kar si napisow vse drži seveda z izjemami, ki naj bi potrjevale pravilo.

Te

izjeme pa so državna monopolna podjetja .. posebej pri tistih podjetjih (to recimo Telekom NI), ki lahko z neracionalnim dvigom cen sprožijo plaz podražitev in splošen upad standarda. Nad temi podjetji ima kotrolo država, ki je pri nas na žalost taka prasica, da jo zanimajo bolj njeni mega dobički, kot pa blagostanje državljanov. Če bi bila pa to privatna podjetja, tako kot naprimer v Avstriji, kjer lahko kupec izbira med več ponudniki električne energije, med različnimi dobavitelji istih energensov .. potem bi bila pa to čiiisto druga muzika in tudi zaradi konkurence med podjetji država tega ne bi mogla početi.

Vsekakor

je naša država temna izjema med drugimi - namreč v SFRJ je država tudi imela monopol nad energijo in vodo .. itd pa je gledala, da so bili stroški znosni za ogromno večino prebivalstva. Sy so bile krize pa redukcije, ampak kot posledica neizgrajene infrastrukture in ne zajebancije. V današnji "demokraciji" pa je država zadržala te monopole, namesto, da bi dovolila svobodno konkurenco

zu

enim in edinim namenom:

iz ropati lastne državljane do kosti ..

spremeniti jih v lačno bebavo rajo, ki bo molila

v cerkvah in upala na boljši ju3 celo življenje.

Zakaj pa mislite, da so pizde tako oklestile proračun

šolskega ministrstva, da so sedaj OŠ skorj brez sredstev?

Samo zato, ker - tako kot cerkev -

država rabi ubogljivo bebavo rajo, ki ne zna računati

in bo na slepo verjela političnim goljufijam.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Tud ni mi jasno, kako so lahko tuji sokovi cenejši kot slovenski ala fructal. Pa morjo druge sokove vozt iz tujine, naše pa delajo pri nas, za kar se pokuri veliko manj bencina in goriva nasploh......

Simpl. V domače sokove dajejo bencin. Ne to pit.

.......iz ropati lastne državljane do kosti ..

spremeniti jih v lačno bebavo rajo, ki bo molila

v cerkvah in upala na boljši ju3 celo življenje.

Zakaj pa mislite, da so pizde tako oklestile proračun

šolskega ministrstva, da so sedaj OŠ skorj brez sredstev?

Samo zato, ker - tako kot cerkev -

država rabi ubogljivo bebavo rajo, ki ne zna računati

in bo na slepo verjela političnim goljufijam........

Mhmmmmm. Saj večinoma jim je že uspelo, ni treba še bolj šparati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam Telekomu se sedaj zelo slabo piše, če bo prišel v privatne roke... edino kar jim ostane je to, da na mobitelu navijejo cene do daske. Hvala bogu, da je pršu vn T-2, k je mal pometu z monopolom!

Vidš Jedan, zakaj jz pravm da se bom lepo preselu... ker nekako ne spadam več v to bebavo rajo. Ker imam vsega že zadosti. Samo še fax končam in si zaslužim dovolj keša za odhod in čao Slovenija. Pa si lahko EU in NATO vtaknejo vsi skup nekam v rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!