Skoči na vsebino

Končna se manjša


ThePunisher

Priporočene objave

Aprilia SR50 Ditech - samo blokada zuni.

Ko sm ga domov prpelau je meu 4500km, šou pa je 80, pred kakim mescem sm opazu da gre sam še 78. Kje je poanta za izgubo hitrosti ? Zdej bom tak kit 70 naredu noter pol bo pa šlo vlko več, sam vseeno me zanima kam se zgubla moč, ker mi ni logično.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia SR50 Ditech - samo blokada zuni.

Ko sm ga domov prpelau je meu 4500km, šou pa je 80, pred kakim mescem sm opazu da gre sam še 78. Kje je poanta za izgubo hitrosti ? Zdej bom tak kit 70 naredu noter pol bo pa šlo vlko več, sam vseeno me zanima kam se zgubla moč, ker mi ni logično.

LP

vse je povezan s staranjem, tud pr motorji. Jermen se mal obrab in že gre manj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao kak ste eni brezvezni za 2km/h mu gre skuter manj in je že joj ko bo šel 20km/h pol je problem. lahko je kriv zrak je bolj topel in gre zaradi tega manj. in se razmerje malo spremeni bencin zrak, valjčki. brez kakih servisov negre nič večno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:slap: izpuh ven skuri zarad odvečnega olja ko gre iz mešance se ti je izpuh že mal zaštopal

dol ga vzem nalij not 2dcl bencina pa vžgi pol pa počak da se vgasne pa to 2x ponovi pa bo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: izpuh ven skuri zarad odvečnega olja ko gre iz mešance se ti je izpuh že mal zaštopal

dol ga vzem nalij not 2dcl bencina pa vžgi pol pa počak da se vgasne pa to 2x ponovi pa bo :OK:

Pa to ga lahko rastrga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ti nebo zpuha raztrgalo kr sem že dosti izpuhov ven kuro pa še ni nobenega pa ga tud ne more :slap:

not vlij 2dl bencina pa vžgi sam mal bolj od daleč kr to ven puhne pa to ponovi 3x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol sej izpuha neboš dol zaprl da nebo moglo nikjer ven goret

ko pa ti naliješ not bencin pa vžgeš pol pa gori ven pa ti ne more raztrgat :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš že kaj zažigal mej še malo finega peska zravn. Ker pol ko tist ven zliješ, še vedno gori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

končna se manša. Je več dejavnikov. Obrabi se svečka, saje so v izpuhu, zračni filter se maši, dihtunge so obrabjo.

Na vsake 5.000km (al pa še prej) menjaj svečko, pucaj auspuh z dimnikarsko krtačo al pa z brenerjem (če boš devu sintetično olje je boljše izgorevanje in bo manj sranja v izpuhu).

Menjaj gobo v filtru (to ti tut na servisu nardijo)...glede dihtung je pa tut dobr da gdaj zamenjaš pa daš nove batne obročke, pomožnosti nov bat... Tudi lamele na sklopki je učas dobro zamenjati (po enih 10.000km)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma če se kregate za 2 km/h ste bumbarji, razen če upravičimo iz tega razloga, da se učite šraufat.

Ker prej ko potem boste presedlali na moč in tam ne bo merilo 'dobrega motorja' ravno hitrost !

Ampak bolj lega v ovinku, bremze, aerodinamika, udobnost..

Skuter pa je vse nič,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se za 2km/h zmanša res ni velik, če se pa za 5km/h pa j ž kr dost. Bol je da pridobiš 5km/h kot pa izgubiš

Popravljeno . Popravil lukaaa1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

končna se manša. Je več dejavnikov. Obrabi se svečka, saje so v izpuhu, zračni filter se maši, dihtunge so obrabjo.

Na vsake 5.000km (al pa še prej) menjaj svečko, pucaj auspuh z dimnikarsko krtačo al pa z brenerjem (če boš devu sintetično olje je boljše izgorevanje in bo manj sranja v izpuhu).

Menjaj gobo v filtru (to ti tut na servisu nardijo)...glede dihtung je pa tut dobr da gdaj zamenjaš pa daš nove batne obročke, pomožnosti nov bat... Tudi lamele na sklopki je učas dobro zamenjati (po enih 10.000km)

u maaater kak se te zamenjajo lamele na sklopki???? ufff daj mi to razlozi namrec tega jas se nisem videl :lol1: :lol1: :lol1: drugace pa na 50cc mors batne itak menjat na ene 15k km.. glede izgube hitrosti.. menjaj valcke pa jermen pa bo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u maaater kak se te zamenjajo lamele na sklopki???? ufff daj mi to razlozi namrec tega jas se nisem videl :lol1: :lol1: :lol1:

Se tudi da kupit posebej samo lamele od sklopke :) .

Lp

ps. Dobrodošel na forumu :P :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tudi da kupit posebej samo lamele od sklopke :) .

Lp

ps. Dobrodošel na forumu :P :)

WTF ki si te to vido :eek: jas nisn se nikjer po kaki trgovini pa to..

btw hi :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompresija je dost pomemben dejavnik na motorju,pa ne da pol samo obročke menjaš je bolj če baš brusit za 0.5mm pa tok večji bat,saje v izpuhu je najbolje sežgat z brenarjem pa kompresorjem,z brenarjem segreješ do rdečega pol pa samo šopaj zrak iz kompresorja in boš videl kako saje gorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!