Skoči na vsebino

Naša jutra


Broj Jedan

Priporočene objave

Včeraj

sem izvedel, da je mojega dobrega prijatelja stisnilo srce, in da so ga komaj rešili. Seveda je bil znan med prijatelji po tem, da je rad "naddobro pupcal&papcal" premikal se je pa le od stola do avta in nazaj, čeprav je nadvse rad predaval zbrani družbi o zdravi prehrani in zdravem življenju.

In

odločil sem se, da dokončno (prej zmerno aktivno) drastično spremenim svoj stil življenja, čeprav na splošnem pregledu zdravniki niso (še) ugotovili kakih zdravstvenih težav.

Takole

pa sem začel danes današnji dan:

vstajanje ob 05:30, ena ura telovadbe (orbiter + streching), tuš, zajtrk: jogurt z ness-kavo (fuj .. to ne bom več prakticiral) .. sadje.

Moram

reči, da je počutje glede na prejšen način vstajanja fenomenalno.

:yes:

Načrt:

ukinitev kruha, testenin, krompirja, riža, sladkarij .. bomo videli kako bo šlo.

Kaj

pa vi ostali mislite o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj

sem izvedel, da je mojega dobrega prijatelja stisnilo srce, in da so ga komaj rešili. Seveda je bil znan med prijatelji po tem, da je rad "naddobro pupcal&papcal" premikal se je pa le od stola do avta in nazaj, čeprav je nadvse rad predaval zbrani družbi o zdravi prehrani in zdravem življenju.

In

odločil sem se, da dokončno (prej zmerno aktivno) drastično spremenim svoj stil življenja, čeprav na splošnem pregledu zdravniki niso (še) ugotovili kakih zdravstvenih težav.

Takole

pa sem začel danes današnji dan:

vstajanje ob 05:30, ena ura telovadbe (orbiter + streching), tuš, zajtrk: jogurt z ness-kavo (fuj .. to ne bom več prakticiral) .. sadje.

Moram

reči, da je počutje glede na prejšen način vstajanja fenomenalno.

:yes:

Načrt:

ukinitev kruha, testenin, krompirja, riža, sladkarij .. bomo videli kako bo šlo.

Kaj

pa vi ostali mislite o tem?

Od kar sem se preselila z mojim skupaj, se oba malo rediva. In sva ravno včeraj (očitno je bil tak dan) sklenila, da bova povečala najine športne aktivnosti, zminimalizirala kruh, se poslovila od slaščic itd... ampak ne verjamem pa, da se bom zjutraj navadila jesti, ker mi vsakokrat rata slabo.

dokler nisem spravila svoje koleno na to boro stanje kot je sedaj (ko je ravno dobro za hojo in kolesarjenje) sem tudi vsako jutro tekla in orbitrekirala in so bili rezultati zagotovo vidni. Še vedno pravijo, da zjutraj največ pokuriš in s tem se strinjam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje je, da res lahko zase največ sam narediš. :grim sam tud ni vse odvisn od telesne aktivnosti in zdrave prehrane, k mimogrede, se sploh neve kaj še je zdravo prehranjevanje. :grrr

večinoma je glavni krivec za bolezni stres, ki pa ga nobenmu ne primanjkuje v današnjem hitrem tempu lajfa.

mene zjutraj prebudi le jutranja kava, pa kaj če to ni preveč zdravo,važn da men prija. :OK:

jem tisto kar mi paše in kadar mi paše.

rekreacije pa imam dnevno dovolj v službi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutranje aerobne aktivnosti so nedvomno ena najboljših variant za izgubljanje maščobe. Preprosto povedano - nivo glukoze v krvi je takrat najnižji in ob aktivnosti črpamo energijo iz maščobnih zalog ob predpostavki da ne gre za visoko intenzivnost zaradi kortizola (katabolizem). Torej hitra hoja, sprehod, zmerno kolesarjenje...

Na ta način gre lahko mesečno kar nekaj kg dol. Zakaj bi se trudil zvečer, ko moraš tako ali tako pokurit najprej zaužite kalorije, preden prideš do maščob. Nima pomena.

Sam sem na jutranjih ekspedicijah na kak bližnji hrib ali pa vsaj podaljšan sprehod. Ena jutranja porcija kisika je super stvar!

Zajtrk pa mora vsebovat kompleksne hidrate (kosmiči ali kruh narejen iz kosmičev), beljakovine (ponavadi skuta, jajca, pusta šunka ali kaj podobnega) in pa nekaj nenasičenih (če se da, hehe) maščob.

Čez to pa obvezna kava ter vitamini.

Če pa se počutim zlobnega in hočem pospešiti kakšno pojavljanje six-packa na trebuhu recimo, pa se zjturaj uporabijo še kakšne kombinacije, ki drastično pospešijo metamorfozo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večinoma je glavni krivec za bolezni stres, ki pa ga nobenmu ne primanjkuje v današnjem hitrem tempu lajfa.

s

tem se pa težko strinjam - bolj verjamem v to, da je to izgovor zdravnikov za to, ker ŠE ne vedo kaj je vzrok določenim boleznim. Tako je bilo s čiri na želodcu, za katere so že dolgo tega ugotovili, da jih povzroča bakterija in jih danes v glavnem zdravijo z antibiotiki. 14 dnevna antibiotična kura in človek je "zdrw kt ribetina". In seveda še nekaj "stresnih" bolezni iz preteklosti ima danes povsem druge vzroke in zdravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s

tem se pa težko strinjam - bolj verjamem v to, da je to izgovor zdravnikov za to, ker ŠE ne vedo kaj je vzrok določenim boleznim. Tako je bilo s čiri na želodcu, za katere so že dolgo tega ugotovili, da jih povzroča bakterija in jih danes v glavnem zdravijo z antibiotiki. 14 dnevna antibiotična kura in človek je "zdrw kt ribetina". In seveda še nekaj "stresnih" bolezni iz preteklosti ima danes povsem druge vzroke in zdravila.

no, mogoče že... samo ne moreš pa reči, da stres ravno pozitivno vpliva na človeka, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

#1, ne se riža losat, je dosti bolj zdrav kot vse kar si naštel... poglej si kitajce in japonce.. ok, mislim v povprečju... napram evropejcem in američanom..

klik?

Vstajam vedno težje, odkar se me je ura zjebala v Angliji... že 2 meseca me telefon več ne zbudi ampak pogled na uro, ko vidim, kako pozno je že...

Ga bom moral v dnevni sobi začet puščat, da se bom moral vstat in sprehodit da ga ugasnem...

Zajtrk pa je zelo raznolik, od pečenih jajc, čokolešnika, ostankov včerajšnje večerja ali pa samo jogurt.

LP, El barto

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, mogoče že... samo ne moreš pa reči, da stres ravno pozitivno vpliva na človeka, ne?

hmmm

celo o tem bi se dalo podebatirat - pupek.

Kateri športi recimo pa so izjemno stresni športi - tako zvani adrenalinski športi.

Seveda pa ti dam prav po drugi strani, saj konstanten stress (adrenalin) v sljužbi

ne moreš enačiti

s prijetno žgečkljivostjo drsanja s kolenom po asfaltu

nepreglednega ovinka po nasprotni polovici ceste in treskom v odbojno ograjo ..

:slap:

:lol1:

ne bit huda

samo malo sem se pohecow

jasno da imaš prow

:blush:

#1, ne se riža losat, je dosti bolj zdrav kot vse kar si naštel... poglej si kitajce in japonce.. ok, mislim v povprečju... napram evropejcem in američanom..

klik?

ja, saj neprečiščen riž še nekako gre v manjših količinah - to imaš prow ..

drugače so pa oni toliko bolj zdravi zato ker jedo veliiiiiiko več rib od nas ..

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm

celo o tem bi se dalo podebatirat - pupek.

Kateri športi recimo pa so izjemno stresni športi - tako zvani adrenalinski športi.

Seveda pa ti dam prav po drugi strani, saj konstanten stress (adrenalin) v sljužbi

ne moreš enačiti

s prijetno žgečkljivostjo drsanja s kolenom po asfaltu

nepreglednega ovinka po nasprotni polovici ceste in treskom v odbojno ograjo ..

:slap:

:lol1:

ne bit huda

samo malo sem se pohecow

jasno da imaš prow

:blush:

ti se kar hecej.. to zmanjšuje stres.

Joj, samo jaz ne bi enačila "stres" ob adrenalinu, ko imam ustnice do ušes razpotegnjene in stres ko bi najraje šefa zadavila, ker je bedak. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že celo poletje gre nekako tako:

Ustajanje 7:00, zajtrk obvezno kafe z mlekom in piškoti :P zravn še jogurt pa obvezno najmajn 2 banane

Kondicijski trening in trening moči 8:00 do 10:00 pol pa normalen dan naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še strokovni dodatek- tistim, ki so preveč pod stresom, se po nov idoktrini odsvetuje adrenalinske športe, ker to lahko vodi do težav. Sproščanje itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še strokovni dodatek- tistim, ki so preveč pod stresom, se po nov idoktrini odsvetuje adrenalinske športe, ker to lahko vodi do težav. Sproščanje itd ...

ležanje na plaži s čiwawo na straži

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odsvetujem ti neke drastične ukrepe, kar naenkrat ,je prevelik šok za telo.

prav tako ne izločaj živil. sadje naj bo samostojen obrok, ne jej skupaj mesa in riža, mesa in testenin, mesa in stročnic. pij veliko vode , vendar ne med obroki. sladkarije pa naj nadomesti med in suho sadje.

jesti je treba zmerno pa lahko ješ vse.

ribe pa niso več na dobrem glasu zaradi tega ker vsebujejo kar precej težkih kovin in živega srebra saj so svetovna morja že pošteno onesnažena.

drugače pa ti želim veliko sreče in predvsem volje pri spreminjanju prehranjevalnih navad. pa poročaj kako ti uspeva. :OK:

nekaj malega nasvetov od mene, ki se že kar nekaj časa trudim spreminjati svoje prehranjevalne navade. .)

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odsvetujem ti neke drastične ukrepe, ..

jesti je treba zmerno pa lahko ješ vse.

ribe pa niso več na dobrem glasu ..

dr.looney :devil:

finske danke

:OK:

se

bom držal tega kar si rekla .. definitivno

:yes:

drugače

pa sem tudi sam že enkaj prečital o tej "ločevalni" prehrani, poizkusil pa še ne ..

z ribami pa tako ali tako ne pretiravam preveč, ker veliko raje jem konjsko meso.

Poleg

tega je pa vse, tudi bio prehrana živ šit .. vedno bolj .. iz preprostega razloga, ker se je človeška populacija tako povečala, da ne moremo več uspešno (oziroma narava ne more več uspešno) čistiti za nami.

Tako

da .. gibanje je to osnovno - vse ostalo so variante ..

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Jutranja telovadba

2) Zajtrk; sadje & nekaj toplega

3) Malica; sadje

4) 5 x / dan obrok

5) Ločevanje beljakovin od ogljikovih hidratov

6) Po 18 uri ne jesti - upoštevajoč neobilno večerjo!

= zagarantirano počutje brez odvečnih kilogramov!

7) Rekreacija & veliko tekočine (Voda je zakon, čeprav še za v škorenj ni najboljša)!!!

Sprobano. A kaj hudiča, ker se tega ne držim čez vse življenje! :grrr

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes

sem prvič preizkusil najnovejšo metodo zbijanja kil in sicer:

"16 minut/dan za hujšanje".

Zadeva poteka na sobnem biciklu ali orbiterju - 16 minut

goniš "na full in še malo čez" brez ogrevanja.

Telo se nima časa adaptirati na napor in ne more,

kot je običajno pri klasičnem treningu z ogrevanjem

začeti kuriti beljakovin (mišičnega tkiva), temveč

takoj začne kuriti maščobo. Po 16 minutah je treba

trening prekiniti, ker v tem času se telo že "ujame" in

začne kuriti beljakovine.

Na tak način telo kuri le maščobe in nič mišičnega tkiva.

vir

Ampak

ljudje božji - to je bilo najdaljših 16 minut v mojem življenju,

če ne štejem rojstva svoje hčerke, kateremu sem biw priča.

Tak trening je nasprotje vsega, kar sem do danes počel ..

še najbolj je podoben paničnemu begu ..

Potem

še par trebušnjakov in za hrbet, streč & fertig - v dobrih

40 minutah sem spustil za 2 kg znoja (!!) - razen,

če je vaga crkniwa od šoka.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so za moje pojme tudi predrasticni ukrepi. Leta in leta nic, potem pa bum. Kar naenkrat sok za telo. Potem pa volja zaradi pomanjkanja motivacije pade. Treba je pocasi in zmerno. Sploh pa ce je clovek starejsi. Za zacetek je po mojem redni zajtrk in vsakodnevno gibanje v smislu enourne aerobne vaje (130-150 pulza) vrh glave. Ne pa da ze na zacetku dobis musklfibr pa te vse mine.

To je seveda moje neprofesionalno mnenje.

Aja. V Sloveniji je tolk lepe narave. Treba je jt mal v gozd in pomiriti tudi duso, ne samo telo.

Popravljeno . Popravil BlazS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BlazS, si ga pa usekal. Broj Jedan ni starejši človek. Še zmer prefuka večino od vas tukaj. In to samo z levo roko, z desno pa medtem deli bonbončke ostalim otrokom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BlazS, si ga pa usekal. ..

Blaž

nč bat .. Symčy

sicer malo pretirava, vendar ker spadam med "flower-power & 6-revolution generation"

in bi glede na powprečje sicer spadal v žive fosile, kot meniš ti .. pa moram reči, da

sem se celo življenje ukvarjal z vrsto športov .. nekaj časa sem cel počivow in si nabiral mišelinke okoli pasu, malo dlje je sicer počivala roka zaradi operacije rame, ker sem si strgow kito .. si pa že nekaj časa nabijam kondicijo na način opisan v temle postku

post 29.7./08:16

Pa vseeno hvala za skrb - lepo od tebe,

da takole paziš na starejše prebivalce Motomarsa.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nasplošno bolj jutranji človek. Službo imam 5 km stran od stanovanja, pa vseeno vstanem 1,5 do 2 ure pred pričetkom (8.30) službe. Zjutraj je vse mirno, v stanovanju mir in tišina. Tako imam časa na pretek in si umirjeno pripravim zajtrk. Ponavadi jem za zajtrk kake namaze, sirove kruhke, paštetke, jajca na 100 načinov, čokolešnik, kak kos potice ali krof, ki ga pomakam v mleko.... Glede kalorij mi k sreči ni treba skrbeti... Ker nisem naročen na noben časopis, saj vse potrebne informacije dobim na netu, zato ob zajtrku redko prelistam kako reklamno zloženko od Bauhausa in podobnega s**nja ki se nabira v nabiralniku. Potem je na vrsti tuš in še malo srfanja po netu. Tako mine moje jutro, ki je morda za večino nezanimivo, meni pa je najpomembnejši del dneva, saj si s tem umirjenim jutranjim ritualom zbistrim glavo in napolnim baterije za čez dan. Zame je pomembno, da se mi dan začne brez naglice in stresa, kajti tega imam že čez dan dovolj v službi. Zanimivo tudi, ko sem na dopustu, vstajam zgodaj, ponavadi taprvi, neglede na to kdaj smo šli spat, ali kolko smo ga prežural. Ponavadi vstanem toliko pred drugimi, da naredim že zajtrk, do takrat ko se prebudijo. Drugače pa ne telovadim zjutraj, ne ločujem te hrane od onih hranil...

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5) Ločevanje beljakovin od ogljikovih hidratov

6) Po 18 uri ne jesti - upoštevajoč neobilno večerjo!

tole je pa tako na kratko in lepo povedano,

da ... kapo dol!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi malo manj brali kaj vse je dobro in kaj nam škoduje in prisluhnili svojemu telesu kaj vam sporoča...al tega ne znate več?

Torej če začutiš potrebo po sladkem...privošči si...če bi pojedu pomfri...dej ga......al je boljš da si ga odrekate in grizljate riževe vaflje.

Jest dam mojm teleščku čisto prav...že ve zakaj nekaj hoče in zakaj se mu nekaj gabi (hrana zjutraj...ni šans....tekoča, hladna-kakšni jogurtki ja, sok...kaj več pa, ne hvala)...nimam problemov s težo...in za enkrat sem zdrava...bolj kot marsikdo, ki požre tri litre vode dopoldne in se drži ne vem kakšnih prehrambenih navad iz najnovejših odkritij xxx inštituta. Jem ko mi paše tist kar mi paše in to tok da se njem....nikoli zaradi tako trapastega razloga kot v soboto je kosilo ob dveh.

In ne pozabit na spanje...to je najpomembnejše ...da je človek naspan....med spanjem se vse regenerira in vse spravi red tudi imunski sistem (lastne iskušnje).......in to je vse kar mene zajebava....ne morem spati toliko kot si želim....in tukaj mi tudi orbitrek ne pomag. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in to je vse kar mene zajebava....ne morem spati toliko kot si želim....in tukaj mi tudi orbitrek ne pomag. :huh:

No,

vidiš s tem pa ys nimam nobenih težav .. nekako od 23ega leta dalje spim kjerkoli in kadarkoli in kolikor hočem oz. kolikor imam časa. Samo vležem se (kamen, deska, postelja - ni važno) parkrat globoko vzdihnem in že me ni - če čem . . .

To

sem takrat uredil enkrat za vselej in imam popolnoma pod kontrolo spanje in gladko mišičevje ..

Veš,

vsak ima svoj križ, katerega mora v nekaj desetletjih prenesti skozi tole solzno dolino.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!