Skoči na vsebino

Naša jutra


Broj Jedan

Priporočene objave

Kaj ko bi malo manj brali kaj vse je dobro in kaj nam škoduje in prisluhnili svojemu telesu kaj vam sporoča...al tega ne znate več?

Torej če začutiš potrebo po sladkem...privošči si...če bi pojedu pomfri...dej ga......al je boljš da si ga odrekate in grizljate riževe vaflje.

Jest dam mojm teleščku čisto prav...že ve zakaj nekaj hoče in zakaj se mu nekaj gabi (hrana zjutraj...ni šans....tekoča, hladna-kakšni jogurtki ja, sok...kaj več pa, ne hvala)...nimam problemov s težo...in za enkrat sem zdrava...bolj kot marsikdo, ki požre tri litre vode dopoldne in se drži ne vem kakšnih prehrambenih navad iz najnovejših odkritij xxx inštituta. Jem ko mi paše tist kar mi paše in to tok da se njem....nikoli zaradi tako trapastega razloga kot v soboto je kosilo ob dveh.

In ne pozabit na spanje...to je najpomembnejše ...da je človek naspan....med spanjem se vse regenerira in vse spravi red tudi imunski sistem (lastne iskušnje).......in to je vse kar mene zajebava....ne morem spati toliko kot si želim....in tukaj mi tudi orbitrek ne pomag. :huh:

tu pa se samo delno strinjam s tabo. in to da človek ne pade na vse te shujševalne bedarije, ki jih prebereš v vsakem pofl cajtngu.

če bi se jest tega držala kar si ti napisala bi imela danes 200 kil. :huh:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu pa se samo delno strinjam s tabo. in to da človek ne pade na vse te shujševalne bedarije, ki jih prebereš v vsakem pofl cajtngu.

če bi se jest tega držala kar si ti napisala bi imela danes 200 kil. :huh:

dr.looney :devil:

Treba

je upoštevati, da ima Lintschy zelo verjetno drugačen metabolizem od nas vseh .. samo poglej kako grize po meni v drugi temi (o ribolovu). In taki ljudje, ki se tako hitro ujezijo so navadno precej bolj suhi in jim ni treba paziti na linijo - imajo pa seveda zaradi svojega karakterja precej bolj stresno življenje in - kot pravi Litschy sama - težave s spanjem. Kmalu se bodo zeloo verjetno tudi pri njej, kot pri drugih te vrste, pokazale tudi druge psihosomatske težave - ne samo pri spanju.

Dokler L. ne bo osvojila kake sprostitveno/meditativne tehnike se bojo zadeve samo slabšale iz leta v leto. Ko bo pa investirala v samo sebe v obliki kakega tečaja joge ali avtogenega treninga, se bodo pa njene težave drastično popravile, dobesedno izginile v noč ..

Vsekakor

pa smo vsi toliko izobraženi, da lahko ločimo zrno od pleva in resne oblike hranjenja, katere preverimo pri svojem trenerju, zdravniku ali pri kakem drugem zanesljivem strokovnjaku od shujševalnih "Jana - kur" kot so npr.: "Hujšajmo z limono & jogurtom"

Če boste dnevno pojedle le jogurtek z limono & pile veliiko vode pa nič drugega, boste v 6 mesecih gotovo okostnjak v krematoriju .. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Jutranja telovadba

2) Zajtrk; sadje & nekaj toplega

3) Malica; sadje

4) 5 x / dan obrok

5) Ločevanje beljakovin od ogljikovih hidratov

6) Po 18 uri ne jesti - upoštevajoč neobilno večerjo!

= zagarantirano počutje brez odvečnih kilogramov!

7) Rekreacija & veliko tekočine (Voda je zakon, čeprav še za v škorenj ni najboljša)!!!

Sprobano. A kaj hudiča, ker se tega ne držim čez vse življenje! :grrr

Skoraj podobno v malo obrnjenem vrstem redu ...

1) Zajtrk - jogurt, sadje, rezina polnozrnatega kruha

2) Malica - sadje

3) Ločevanje beljakovin od ogljikovih hidratov

4) Od mesa večinoma ribe in perutnina, pa še to v zelo majhnih količinah, ker mi pač ne paše več, čeprav sem bila včasih izključno mesojeda

5) Večerna telovadba vsaj vsak drugi dan, če ne gre vsak dna

6) Voda, voda, voda

S tem izgubila 10 kg v enem letu, prav tako pa že eno leto držim pridobljeno težo in gradim na mišični masi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kava

čokoloino,. kosmiči ali jogurt

.

.

. malica okoli poldneva (odvisno kaj z petrola se mi zlušta) + kava

..

.

.

.

kosilo/večerja (odvisno kaj se mi da napacat skupaj)

ne kompliciram.. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi malo manj brali kaj vse je dobro in kaj nam škoduje in prisluhnili svojemu telesu kaj vam sporoča...al tega ne znate več?

Torej če začutiš potrebo po sladkem...privošči si...če bi pojedu pomfri...dej ga......al je boljš da si ga odrekate in grizljate riževe vaflje.

Jest dam mojm teleščku čisto prav...že ve zakaj nekaj hoče in zakaj se mu nekaj gabi (hrana zjutraj...ni šans....tekoča, hladna-kakšni jogurtki ja, sok...kaj več pa, ne hvala)...nimam problemov s težo...in za enkrat sem zdrava...bolj kot marsikdo, ki požre tri litre vode dopoldne in se drži ne vem kakšnih prehrambenih navad iz najnovejših odkritij xxx inštituta. Jem ko mi paše tist kar mi paše in to tok da se njem....nikoli zaradi tako trapastega razloga kot v soboto je kosilo ob dveh.

In ne pozabit na spanje...to je najpomembnejše ...da je človek naspan....med spanjem se vse regenerira in vse spravi red tudi imunski sistem (lastne iskušnje).......in to je vse kar mene zajebava....ne morem spati toliko kot si želim....in tukaj mi tudi orbitrek ne pomag. :huh:

Lina res maš ... ampak včasih je potrebno tudi malo samokontrole, če človek pretirava ... sama sem zelo spremenila prehrambene navade, ampak izključno zato, ker se tako mnogo bolje počutim, imam dosti več energije in manj problemov z zdravjem ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- imajo pa seveda zaradi svojega karakterja precej bolj stresno življenje in - kot pravi Litschy sama - težave s spanjem. Kmalu se bodo zeloo verjetno tudi pri njej, kot pri drugih te vrste, pokazale tudi druge psihosomatske težave - ne samo pri spanju.

Dokler L. ne bo osvojila kake sprostitveno/meditativne tehnike se bojo zadeve samo slabšale iz leta v leto. Ko bo pa investirala v samo sebe v obliki kakega tečaja joge ali avtogenega treninga, se bodo pa njene težave drastično popravile, dobesedno izginile v noč ..

kot vem si ti znan kot dežurni kolerik :grim

Narobe si me razmel...jaz komot zaspim, in spim z lahkoto...zunanji dejavniki mi tega ne pustijo...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. spim z lahkoto...zunanji dejavniki mi tega ne pustijo...

izključi zunanje dejavnike - "klik" v glavi in že jih ni več ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi malo manj brali kaj vse je dobro in kaj nam škoduje in prisluhnili svojemu telesu kaj vam sporoča...al tega ne znate več?

Torej če začutiš potrebo po sladkem...privošči si...če bi pojedu pomfri...dej ga......al je boljš da si ga odrekate in grizljate riževe vaflje.

Jest dam mojm teleščku čisto prav...že ve zakaj nekaj hoče in zakaj se mu nekaj gabi (hrana zjutraj...ni šans....tekoča, hladna-kakšni jogurtki ja, sok...kaj več pa, ne hvala)...nimam problemov s težo...in za enkrat sem zdrava...bolj kot marsikdo, ki požre tri litre vode dopoldne in se drži ne vem kakšnih prehrambenih navad iz najnovejših odkritij xxx inštituta. Jem ko mi paše tist kar mi paše in to tok da se njem....nikoli zaradi tako trapastega razloga kot v soboto je kosilo ob dveh.

In ne pozabit na spanje...to je najpomembnejše ...da je človek naspan....med spanjem se vse regenerira in vse spravi red tudi imunski sistem (lastne iskušnje).......in to je vse kar mene zajebava....ne morem spati toliko kot si želim....in tukaj mi tudi orbitrek ne pomag. :huh:

yep, če bi imeli vsi tak metabolizem :worship: (alikarkoližepačdanebibilipreokrogli) bi jaz tudi jedela vse, kar mi leze in gre...... pa žal..... :grrr :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem izgubila 10 kg v enem letu, prav tako pa že eno leto držim pridobljeno težo in gradim na mišični masi ...

sem videl slike - rahitična si! Vale baby začni malo mese papat ker se mi zdi da si iz nula piva ratalala "5 PIROV" fukabilna :nono:

kurc pa taka baba ko jo lahko polomiš če maš pir al pa dva preveč :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa skoraj vsako jutro slabo, pa če zajtrkujem ali ne. Tako itak nimam izbire, ponavadi spijem samo kavo, včasih potem še pokadim en cigaret v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa skoraj vsako jutro slabo, pa če zajtrkujem ali ne.

Verjetno si noseč. Priporočam Clearblue. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl slike - rahitična si! Vale baby začni malo mese papat ker se mi zdi da si iz nula piva ratalala "5 PIROV" fukabilna :nono:

kurc pa taka baba ko jo lahko polomiš če maš pir al pa dva preveč :grrr

:blink: :cry: :kva2: :fight1: :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa skoraj vsako jutro slabo, pa če zajtrkujem ali ne. Tako itak nimam izbire, ponavadi spijem samo kavo, včasih potem še pokadim en cigaret v avtu.

Ali ti pašejo kisle kumarice, v kis vložena paprika .. pa take zadeve?

Če

"da" - potem ima Pirrulz prow

:OK:

če

"ne" pa h zdravniku, ker mora biti nekaj z želodcem narobe ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu gre predvsem za gibanje. Lahka se tolk velik pojes, ne bos ekstremo debel, ce se veliko gibas. Pa to ne mislim sprehod na smarno goro. Vsaj 3x na teden po uro, uro pa pol. Ma na sploh moras bit energicen.

Jem pa kar mi pase :grim

Sam piva pa ne pijem vec :grrr Odkar sem nehal nisem vec konstantno pijan in shujsal sem 3 kile :yes:

Aja, pa zjutri se ga najrajsi nabasem. Rabim energijo za cez dan. Pa velikokrat jem zajtrk doma, pol pa se cez 1 uro v Ljubljani. Jebi ga, voznja z motorjem pokuri veliko energije :)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar sem nehal nisem vec konstantno pijan ...

Predvsem za tole ti čestitam - tule si presegel sam sebe za 100X.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem izgubila 10 kg v enem letu, prav tako pa že eno leto držim pridobljeno težo in gradim na mišični masi ...

Ma kam si pa ti ljuba duša shujšala. :?

Al me je pa spomin popolnoma zapustu.

Al se je vmes zgodilo, da si se ravno za en tolk zredila. :grim

Ker drugače se temu sploh ne pravi več hujšanje, ampak si najbrž kar izhlapela. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa potem sploh se jes :eek:

:blush:

priznam,

da ne gre ne vemkako po planu - treningi ja .. mislim tu resnično dobro napredujem ..

no, pa ločevati sem tudi začew beljakovine in og.hidrate (kot je rekew fičo - se mi zdi)

ampak čista črta čez testenine, riž, kartofl in sladkarije .. to mi pa ne rata .. zmanjšat ja, čisto na nulo pa ne

pa ne vem kaj je z mano - tak dober namen sem imew .. ampak sadist do samga sebe pa ne morem biti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ukinitev kruha, testenin, krompirja, riža, sladkarij .. bomo videli kako bo šlo.

Kaj pa potem sploh se jes :eek:

Zakaj ukinitev? Ločevanje OH, beljakovin in škroba še ne pomeni ukinitev ... sam mešat jih ne smeš ... jaz pojem največ testenin in riža, vendar brez mesa, z zelenjavo ... ogromno zelenjave ... pa ne več zato, ker bi rada hujšala, ampak izključno zato, ker sem se tako navadila jest in mi tako paše ... če mi pa zapaše pasulj, pa zraven tudi pojem pol sveže bele štruce ... tudi sendvič mi še vedno kdaj zapaše ... z veliko majoneze ... :grim

Sploh pa se držat nekih groznih diet, če nisi bolan ... brezveze ... je že Lina lepo napisala ... brez pretiravanja in z malo rekreacije se da dosti ... kako že pravijo ... prazna vreča še nikoli ni pokonci stala ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako že pravijo ... prazna vreča še nikoli ni pokonci stala ...

Hm, in to prav ti napišeš... ti zobotrebček ti :P (se pridružujem nekje zgoraj objavljenem mnenju velecenjenega kolega Pervyja :grim )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, in to prav ti napišeš... ti zobotrebček ti :P (se pridružujem nekje zgoraj objavljenem mnenju velecenjenega kolega Pervyja :grim )

A dej ne seri ... :P

Mater si mogu spit enih pirov preden si me po riti šlatal :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater si mogu spit enih pirov preden si me po riti šlatal :rolleyes:

Niti ne. :grrr Pa saj je bla čelada vmes. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne. :grrr Pa saj je bla čelada vmes. B)

Sploh pa bodi tiho, ker nisi nič kaj manj zobotrebast :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!