Skoči na vsebino

Dokazovanje: komu?!


Gregs

Priporočene objave

Ola, banda!

Da vas malo prebudim v to novo jutro.... za nekatere... za druge, kamor spadam sam, pa zazibljaj v nocne sanje... :D

Torej: danes na 3M, na Tromostovju, je Bladzo rekel eno zanimivo o dokazovanju na cesti... ampak to se ne bi bilo nic... ce se na poti domov, kasneje, po polnoci, ne bi vracal od starsev nazaj domov... ko lepo pripeljem za enega starega belega golfa, v njem pa dva tipcka. Vozita pocasi, da sem ju ze hotel prehiteti... ampak ju nisem, ker ni imelo pomena... se ustavimo na semaforju... rdeca luc... kar naenkrat golf spelje v rdeco, z desne pa sekundo za tem pripelje avto.... jasno, v svojo zeleno... ni bilo nevarnosti... a vseeno... gledam golfa v daljavi... kreten pili ko nor, potem pa prehiti se en avto v dvojno polno crto... pa saj ne mores verjeti... grem potem lepo domov... pa za mano en rdec Polo... dam se pravocasno smernik za levo... on pa po desnem pasu po gasu pa pred mano....

Pa kaj je danes ljudem, da vse frustracije dajejo na cesto?! So res ljudje tako revni v svoji notranjosti, da si tesijo pomembnost z dodajanjem gasa na cesti?! Kaj dokazujejo?! Lastno neumnost vsekakor... drugega ne vidim... Saj ne, da sem kaksen cistun glede hitrosti, ampak kar je prevec in meji na nespametnosti, je pa prevec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja pa še druga oblika dokazovanja, ki je doma med nami, motoristi. Najraje se izkazuje na skupnih furah, ko nekdo hoče ostalim pokazati, da je tanartabolši. Vsi pa vemo, da mora ta zadnji zaradi nihanja grupe najbolj delati, če hoče loviti grupo. Pa tudi malo manj nabrušeni motoristi in motorji se najdejo v skupinah in se potem lomijo in lovijo po cesti. Skupinska vožnja postane mora namesto užitek, pa še nesreča se lahko pripeti (doživeto).

Vse samo zaradi nekoga, ki nečesa še ni razčistil sam s seboj!

V takih primerih je najboljše, da ga enostavno pustiš, da odbezla naprej, saj ujeti ga in se z njim pregovarjati itak nima smisla.

V željah za lepe in varne fure LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola, banda!  

Pa kaj je danes ljudem, da vse frustracije dajejo na cesto?!  So res ljudje tako revni v svoji notranjosti, da si tesijo pomembnost z dodajanjem gasa na cesti?! Kaj dokazujejo?! Lastno neumnost vsekakor... drugega ne vidim... Saj ne, da sem kaksen cistun glede hitrosti, ampak kar je prevec in meji na nespametnosti, je pa prevec...

Slovenci smo večji delež zreli za psihiatra. To kar si tle napisal je vsakodnevni pojav.

Nekaj sem hodil po svetu, pa tega tam ni. Vsaj ne v takšnem obsegu.

V bistvu smo Slovenci slabi šoferji, pa še frustracije zdravimo na cesti.

Lani sem bil nekaj dni v Firencah in sem prav načrtno opazoval promet.

Italijanom kapo dol. Pri njih teče promet po logiki čim bolj tekoče za vsakega, z veliko mero obzirnosti do drugih. Pri nas pa kdo bo komu dokazal, da je kreten. Tipični primer so pri nas križišča v jutranjih urah, ko se promet ustavi. Vidi tip, da nikamor ne more, pa še kar rine v križišče in s tem še tiste, ki bi lahko v levo zavili, onemogoči po principu, ne vem kako vam ampak moje " prednosti" ne dam. Vam povem, naša policija je za en kurc.

Tri dni bi na licu mesta mandatne kazni talali. Potem bi ti gledal vrle slovenčke, kako bi kar naenkrat obzirni ratali. Edino govorico ki jo poznamo, je govorica nasilja in če je to po denarnici potem pa še sploh.

Če je dandanes kakšen preveč obziren, te že mal sumljivo gledajo ali si pri čisti. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk je res prfuknjen.

Takemu pomaga samo batina. In to ne ena.

In kaj se meni danes zgodi. Se peljem v službo z motorjem. Na koncu Večne poti v Lj je vedno gužva na podvozu do križišča s Prešernovo. Seveda z motorčkom na levo (ok, je pač polna črta, samo kdo bo pa čakal). In vidm nasprot (ni gužve) Golfa 2-ko (bel) ko se prav počasi proti meni pelje!! Zapira mi pot!!! Jaz se seveda ustavim, golf poleg mene in kdo v njem. Ja prfuknjen kifeljc valda!! IN to še en z par črticam več. Pa mi začne neki vriskat in piskat. Jaz ga gledam... Mu zaželim lep jebeni dan, ga še nekam pošljem pa gas. On pa kao da si bo neki tablico zapisal al kaj jaz vem. Torej. Tudi policaji so kreteni. Pa saj to že vemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Folk je res prfuknjen ... In kaj se meni danes zgodi ... Seveda z motorčkom na levo (ok, je pač polna črta, samo kdo bo pa čakal) ...  Ja prfuknjen kifeljc valda!! IN to še en z par črticam več. Pa mi začne neki vriskat in piskat. Jaz ga gledam... Mu zaželim lep jebeni dan, ga še nekam pošljem pa gas. On pa kao da si bo neki tablico zapisal al kaj jaz vem. Torej. Tudi policaji so kreteni. Pa saj to že vemo.

... a se ti ne zdi, da je pa morda le imel prav? ... saj veš, da ni dovoljeno voziti čez neprekinjeno črto ... torej si zavestno naredil nekaj, česar nebi smel in si pač pokasiral tisto, kar ti gre ... in da si ga zato še nekam poslal??? ... :wink:

... meni je kar všeč, da policaji reagirajo tudi v takšnih primerih ... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GREGS......to je zaradi vročine,ki skuha še tisti dve možganski celici,ki jih taki bedaki premorejo v svojih trdih in velikih glavah.

Saj veš,kaj se zgodi šunki,ki je zaprta v lastnem zosu in dlje časa na soncu.Ne samo,da se pokvari,pač pa se tudi prav prijetno usmradi.!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Folk je res prfuknjen ... In kaj se meni danes zgodi ... Seveda z motorčkom na levo (ok, je pač polna črta, samo kdo bo pa čakal) ...  Ja prfuknjen kifeljc valda!! IN to še en z par črticam več. Pa mi začne neki vriskat in piskat. Jaz ga gledam... Mu zaželim lep jebeni dan, ga še nekam pošljem pa gas. On pa kao da si bo neki tablico zapisal al kaj jaz vem. Torej. Tudi policaji so kreteni. Pa saj to že vemo.

... a se ti ne zdi, da je pa morda le imel prav? ... saj veš, da ni dovoljeno voziti čez neprekinjeno črto ... torej si zavestno naredil nekaj, česar nebi smel in si pač pokasiral tisto, kar ti gre ... in da si ga zato še nekam poslal??? ... :wink:

... meni je kar všeč, da policaji reagirajo tudi v takšnih primerih ... 8)

no comment....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easy, tlele je treba potegnt črto med zakonom in varnostjo beri počutjem motorista v koloni. Pod čelado, v polni bojni opremi se malodane lahko zadušiš v gneči, ki se ne premika nikamor. Avtomobilisti se lahko neprodušno zaprejo v svoje škatle in j.be se njim. Mi pa lahko spoštujoč zakon crknemo. Da ne rečem, kako to vpliva na nadaljnjo vožnjo. Saj vsi trobijo, da vožnja v razgretem avtu in vročini povzroča hude težave pri zbranosti. Zakaj bi zakonito pristal v bolnišnici in še koga drugega spravil tja, če lahko v svoje dobro in dobro drugih poskrbim, da bo promet bolj tekoč. Če seveda s tem nikogar ne ogrožam. Takole bi se tudi zagovarjal pred sodnikom za prekrške. Mogoče bi me pa uslišali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nisem rekel, da tega ne smeš narediti ... tudi jaz to delam ... ampak "žal" je tako, da če si zaloten pri tovrstnih "poslih" in jih malo slišiš ali pa tudi plačaš, potem ne smeš trditi, kako so vsi "grdi" do tebe ...

... upam, da me nista ne ti ne Mopedfan narobe razumela ...

... kakorkoli že: Stay in peace, my brothers on bike! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?: Kaj naj rečemo :?:

:!: Vse je pod vplivom polne lune, ki bo čez en teden in mlaja, ki je bil pred enim tednom, ker omata oba dela lune vpliv do 8 dni kar pomeni, da se 1, 8 in 9 dan močno prekrivajo in tukaj je tudi taki močan vpliv na ljudi.

Danes teden sem imel izpite, pa sem cepnil, ker je profesorja držala luna na svojem mrku, ker sem imel pa sedaj popravni izpit (šlo je za pisno obliko zagovora) je bilo veliko bolje, bomo videli v četrtek, ko bom imel še dodatni ustni zagovor, potem pa oceno v indeks.

:!: polna luna :!:

+

:!: mlaj :!:

=

velika verjetnost raznih junačenj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, RAN, vem, da se to dogaja vsakodnevno... ampak vceraj so se vsi planeti tako poravnali, da sem moral to komentirati... azcelo se je na 3M, kot receno... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no moj svez primer kretenizma voznikov za katerega krivim delno tudi motoriste ker so nekateri "pizde"!

peljem lepo v koloni na zacetku mojega kraja za razmajano belo R5 (CE 64U-11). na zadnjem sedezu ena pickurna, spredaj dva kmecka frajerja. pizdica zadaj se mi zacne smejat, sopotnik in voznik se smejita in obracata nazaj, meni nic jasno, nakar zacne voznik ko zmesan spricat sipe in cela voda z samponom leti po meni. meni se zmesa, zapeljem ob avto in zacnem brcat proti avto in mu kazat naj ustavi da ga razbijem ko kanto. ko voznik vidi to se userje in zacne gledat ravno naprej, vsi ostali v avto so bledi in gledajo stran. pred semaforjem avto hitro zavije v stransko ulico ker je bila rdeca in bi se mogu ustavit. jaz hitro na drugo stransko in mu presecem pot v drugem kriziscu. ko me tip zagleda panika in ful po gasu proti pohorju. spet obrnem in grem za njim pol pa obupam ker ni tam vec nobenih krizisc da bi ga lahko ustavil.

vglavnem je mel sreco da sem bil sam in da se ni blo koga drugega zraven ker z dvema motorjema bi ga sigurno ustavila.

torej zakaj zamerim nekaterim motoristom, zato ker je dosti takih, ki bi lepo mirno "pozrli" sampon in tisti v avtu bi bil veliki "AS" kaj je naredil motoristu. zaradi tega je na cesti vedno vec predrznosti ker ce bi avtomobilisti vedli, da bodo za take pizdarije tepeni si bi dosti manj privoscli. tako pa je bil ti ful presenecen in posran ker sem mu hotel izrazit moje "nestrinjanje" z njegovim pocetjem. :x :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy strinjam se s tabo glede tega, samo ce dobro pomislis se s tem da se podis z motorjem za enim bedakom na cesti, zato da bi mu povedal oz. pokazal tvoje mnenje glede njegovega pocetja spravljas po nepotrebnem v nevarnost.

V tem da ga lovis se ti lahko se hitreje zgodi nesreca, skoncentriras se predvsem na to da ustavis tipa in mu poves svoje, pri tem pa lahko med voznjo spregledas malenkosti in nesreca je tu.

Najboljsa varijanta v taki situaciji se mi zdi, da se skuliras, pa ga lepo pocasi zasledujes,po moznosti se en avto ali dva vmes spustis, ko ta tip pride na cilj ali se ustavi pa se lepo pripeljes in obracunas z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easy, tlele je treba potegnt črto med zakonom in varnostjo beri počutjem motorista v koloni. Pod čelado, v polni bojni opremi se malodane lahko zadušiš v gneči, ki se ne premika nikamor. Avtomobilisti se lahko neprodušno zaprejo v svoje škatle in j.be se njim. Mi pa lahko spoštujoč zakon crknemo. Da ne rečem, kako to vpliva na nadaljnjo vožnjo. Saj vsi trobijo, da vožnja v razgretem avtu in vročini povzroča hude težave pri zbranosti. Zakaj bi zakonito pristal v bolnišnici in še koga drugega spravil tja, če lahko v svoje dobro in dobro drugih poskrbim, da bo promet bolj tekoč. Če seveda s tem nikogar ne ogrožam. Takole bi se tudi zagovarjal pred sodnikom za prekrške. Mogoče bi me pa uslišali.

.......se popolnoma strinjam.......da ne govorimo o zračno hlajenih motorjih,ki jim je čakanje v koloni pravi "božji dar"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no moj svez primer kretenizma voznikov za katerega krivim delno tudi motoriste ker so nekateri "pizde"!

peljem lepo v koloni na zacetku mojega kraja za razmajano belo R5 (CE 64U-11). na zadnjem sedezu ena pickurna, spredaj dva kmecka frajerja. pizdica zadaj se mi zacne smejat, sopotnik in voznik se smejita in obracata nazaj, meni nic jasno, nakar zacne voznik ko zmesan spricat sipe in cela voda z samponom leti po meni. meni se zmesa, zapeljem ob avto in zacnem brcat proti avto in mu kazat naj ustavi da ga razbijem ko kanto. ko voznik vidi to se userje in zacne gledat ravno naprej, vsi ostali v avto so bledi in gledajo stran. pred semaforjem avto hitro zavije v stransko ulico ker je bila rdeca in bi se mogu ustavit. jaz hitro na drugo stransko in mu presecem pot v drugem kriziscu. ko me tip zagleda panika in ful po gasu proti pohorju. spet obrnem in grem za njim pol pa obupam ker ni tam vec nobenih krizisc da bi ga lahko ustavil.

vglavnem je mel sreco da sem bil sam in da se ni blo koga drugega zraven ker z dvema motorjema bi ga sigurno ustavila.

torej zakaj zamerim nekaterim motoristom, zato ker je dosti takih, ki bi lepo mirno "pozrli" sampon in tisti v avtu bi bil veliki "AS" kaj je naredil motoristu. zaradi tega je na cesti vedno vec predrznosti ker ce bi avtomobilisti vedli, da bodo za take pizdarije tepeni si bi dosti manj privoscli. tako pa je bil ti ful presenecen in posran ker sem mu hotel izrazit moje "nestrinjanje" z njegovim pocetjem. :x  :evil:

......daj no pervy.......pa človek te je hotel samo malo osvežiti,ti pa takole brutalno........drugič ga povabi na pivo,mu lepo razloži,da se to ne dela,pol ga pa razbij kot pi..o,da si zapomne.........efekt garantiran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Yst sm tut tri tedne nazaj hotu prefukat ko kanto enga avtomobilista, bolš zanga, da sm mel nezen spol uzad na zicu, pa se mi ga ni dal jagat, mamu mu.... :evil: :evil:

Sm ga kar povabu pred OLP, sm bil ze blizu, pa mi je fafico pokazu, picka nemarna, pol sm mu pa brcnil u vrata, pa je spizdil, usranc prfuknen....

...aja, napizdil me je, da mam dolge luci prizgane....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radi se lahko imamo ... ampak red pa mora bit !!!

Sploh pa se ne smemo pustit zajebavat ... nas je premalo !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo !

Pred kratkim sem kupil motor in v tem casu naredil nekaj 1000 km.

Pred tem mi nikoli ni bilo jasno kako je lahko nekdo, ki se pac vozi po cestah iz golega uzitka in ne potrebe ( vsaj vecinoma ) lahko tako razburja na dogajanje na cesti ( in preti s fizicnim nasiljem, ... ).

Ampak v teh nekaj km je tudi meni ze dostikrat zavrelo in ce bi bile okoliscine drugacne bi tudi v tem trenutku afekta bil pripravljen storiti nekaj cesar si sploh ne predstavljam in nisem se nikoli ( nisem ravno najbolj nasilen tip ).

Ampak neumnosti nekaterih udelezencev v prometu te pac pripeljejo do takih razmisljanj in mogoce dejanj, ne vem ( veckrat se mi je zgodilo da me je nekdo grdo izsilil, prehitel, ko sem vozil par metrov za kolono, ... )

in sem nekemu Italijanu ( tipu se je zdelo zabavno se igrati z motoristom )ze skoraj odbil kaksen kos iz avtomobila :(

Drugace pa vecina avtomobilistov vozi korektno in se umika po svojih zmoznostih( da sem kar presenecen ) , kaksen kej spregleda, pa saj tudi jaz vcasih malo spim med voznjo ko sem v avtu.

Vedno je potreben pogled tudi iz druge perspektive, ampak namerno igranje z motoristi je pa po mojem nesprejemljivo, veliko vprasanje pa je kako take voznike spraviti k pameti.

So pa tudi motoristi tisti, ki vcasih vozijo mal cudn, recimo na avtocesti se mi je ze parkrat zgodilo da se vozi nekaj cestnih motorjev po levem pasu in se nikakor noce umakniti kot da so najhitrejsi.

Nikoli ni popolno za vse :)

Upam da me noben ne bo zastopil narobe da se tema ne razvije v ...

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljsa varijanta v taki situaciji se mi zdi, da se skuliras, pa ga lepo pocasi zasledujes,po moznosti se en avto ali dva vmes spustis, ko ta tip pride na cilj ali se ustavi pa se lepo pripeljes in obracunas z njim.

ales se strinjam ampak tip je imel registracijo CE kar pomeni da bi se moral se enih 30 km vozit za njim kar se mi ne da, pa se kosilo je blo na mizi. sem upal ga bom na rdeci luci dobil pa se je tako usral da je proti pohorju pobegnil (tam ni semaforjev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav..

Gospoda, pa kaj vam je, vsi bi nekaj šimfali, tepli, brcali..

Pojdite lepo s svojimi motorji kdaj v Trst, pa probajte malo po mestu vozit. Tam je čisto normalno, da vsi dvokolesniki vozijo čez takšne in drugačne črte, na vsakem semaforju so vedno prvi, pa se čisto nobeden ne razburja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav..

Gospoda, pa kaj vam je, vsi bi nekaj šimfali, tepli, brcali..

Pojdite lepo s svojimi motorji kdaj v Trst, pa probajte malo po mestu vozit. Tam je čisto normalno, da vsi dvokolesniki vozijo čez takšne in drugačne črte, na vsakem semaforju so vedno prvi, pa se čisto nobeden ne razburja.

LP

saj ravno zato simfamo, brcamo,.... v drugih drzavah avtomobilisti ne dokazujejo svoje premoci in se ne zajebavajo iz motoristov. jaz prav rad vozim v italiji, franciji, spaniji,.....tam so vozniki uvidevni in ne pocnejo vse to kar se ti zgodi pri nas. sicer pa bi nasi "povprecni" avtomobilisti tako ali tako v takem prometu povzrocili pravi kaos s svojim obnasanjem in slisali marsikatero "socno" pa tudi kako brco dobili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je všeč, če lahko kdaj komu omogočim vključitev v promet z manjvredne ceste ... pa bog ne daj, da je kolona zadaj strnjena ... bogi revež ne bi prišel ven, zadaj pa ti avtomobilisti trobijo in turirajo kot nori. Takrat mi je žal, da jih ni vsaj deset na stranski cesti, bi jih vse spustu.

In kje je tu vozniška etika ... ni je :evil: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je všeč, če lahko kdaj komu omogočim vključitev v promet z manjvredne ceste ... pa bog ne daj, da je kolona zadaj strnjena ... bogi revež ne bi prišel ven, zadaj pa ti avtomobilisti trobijo in turirajo kot nori. Takrat mi je žal, da jih ni vsaj deset na stranski cesti, bi jih vse spustu.

In kje je tu vozniška etika ... ni je  :evil: !

Ko bomo vozili po logiki, da naj promet za vse nas čim lažje in hitreje teče, bo vedno več takih, kot si ti in jaz. Dokler pa ubogi slovenčki dokazujemo en drugemu kdo je večji kreten, pol pa je kot je.

Ubogi ljudje, ki samopotrditev na cesti iščejo.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!