Skoči na vsebino

Grčija-poletje 2002


kekec III

Priporočene objave

Odpravljamo se v Grčijo-iz Trsta do Patrasa-potem pa na otoke Santorini;Kreta,Karpatos in nazaj.Zanimajo me vaše izkušnje z grškimi cestami,kampi,cenami-skratka vsem česar se popotnik-motorist- na svoji poti ne more izogniti....

Odhod :03.08-prihod 21.08

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem doma pusti usnje in zaprte celade ker se ne bos nic vozil. temperature so tako divje da je vsak meter na motorju mucenje voznika in masince. sem sam imel podobne ideje in sem jih opustil ker je edini pravi mesec april ali pozni september tako da kvecemu drugo leto. drugace pa so ceste vecinoma slabe (na celini, na otokin nisem bil), promet pa podoben kot na jugu italije - skratka pravilo mocnejsega tovornjaka ali avtobusa. PA DOSTI OLJA JE NA CESTI IZ PREDPOTOPNIH TOVORNJAKOV. skratka vse kar si ne zelimo! ampak verjamem da se bos vseeno fajn mel! uzivaj za kaj vec pa climberja vprasaj, ki je to ze prezivel. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpravljamo se v Grčijo-iz Trsta do Patrasa-potem pa na otoke Santorini;Kreta,Karpatos in nazaj.Zanimajo me vaše izkušnje z grškimi cestami,kampi,cenami-skratka vsem česar se popotnik-motorist- na svoji poti ne more izogniti....

Odhod :03.08-prihod 21.08

Kekec, jest grem danes teden, bil sem pa že 3 x, tko, da ti lahko določene informacije dam tudi ustno. Se vidva kej, če ne prej, jutri na 3M!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grčija je zakon! Noro!!!! In to z motorjem! Jaz sem jo tudi 3x obiskal. Nazadnje lansko leto. Predlagam ti sledeče. V Patras boš prispel ponoči (tak je pač nov vozni red ANEKA). Odsvetujem ti vožnjo do Pireja (Aten), ker je cesta ponoči def. nevarna (kakšen kamion na cesti, vozijo brez luči...). 10 km iz Patrasa je v mestu Rio en lušten camp (travca....), tako da se tam zdilaj in prespi pod nebom... Zjutraj pa nadaljuj pot do Pireja. Je pa nekaj. Večino trajektov odpelje zjutraj in pa popoldan. Tako, da znaš čakat v Pireju (neugodno). Pot je dolga 220 km in je nekakšna hitra cesta (cestnina). Malo pred Korintom je Mc'donalds. Spiješ kufe, natankaš itd... Čas plovb je težko dobit (imam nekaj linkov ampak to skoz neki spreminjajo... Grčija pač). Če greš na Santorini se boš po vsej verjetnosti ustavil še na Parosu, Naxosu in Iosu, tako da zna bit vožnja kar dolga... Cene kampov so različne (ne vem kako je sedaj ko so EUR...; je pa neka primerjava s Hrvaško...). No ja, uživaj!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Kako kaj napredujejo priprave na dopust?

Živjo Mopedfan !

Trenutno smo štirje motorji,odhod 03.08. iz Trsta...hvala za informacije in se priporočam ...si pa vabljen tudi ti ...kolikor si želiš ponovno obiskati Grčijo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti je pravi dopust. Je tocno tako kot so ze drugi napisali, ampak ce odmislis nekaj oljnih madezev in podobne stvar, in se gres turista so njihove ceste zakon. Jaz bi poslal vsakega, ke naredi izpit v SLO v Grcijo (Atene) za dva tedna. Nesrec bi blo sigurno 50 % manj. Sem pa ugotovil, da ce te kdo ponoci prehiteva ti to namero pokaze z dolgimi lucmi,ce pa se to dogaja podnevi pa je taksen znak dan z hupo.

Kampi so vsi kul, probaj pa definitivno kaj shandlat. Meni ni uspelo samo v kampih, kjer so imeli ADAC veliko nalepko. Drugace pa se samo naucis grski pozdrav, naslednji stavek pa je : "What is the best price you can give me for ...... ?" Mi smo bili trije, z dvema motorjema in 2x sotor, pa smo v 90 % shandlal, da smo placal kot 3 osebe, 1 sotor in 1 motor. Cool.

So pa po naturi zelo odprti folk. Mene je ene dvakrat stisnl ko sem nepravilno parkiral, pa niso policaji nic naredli. Enkrat sem celo po navodilih policaja parkiral narobe, ker drugje ni blo placa. Ne vem kako so cene sedaj ampak meni se zdi, da takrat vse skupaj z vozovnicami in vsem nisem zapravil vec kot 60k SIT za 14 dni. Skratka zivis kot lord.

Cestnin pa vecinoma ni treba placat kot motorist al pa so 50% avtomobilskih.

Pa se nekaj. Ce hodis tankat in ne rabis hrane al pa pijace, hodi tja kjer majo samo bencin in nimajo kreditnih kartic. Tam je bencin najceneje in placas z kesom.

Odpravljamo se v Grčijo-iz Trsta do Patrasa-potem pa na otoke Santorini;Kreta,Karpatos in nazaj.Zanimajo me vaše izkušnje z grškimi cestami,kampi,cenami-skratka vsem česar se popotnik-motorist- na svoji poti ne more izogniti....

Odhod :03.08-prihod 21.08

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,jlaznik-ti pa znaš človeka potolažit..pa hvala za nasvete !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KekecIII, sem ti že parkart hotel povedat pa vedno pozabim - doma imam Lonely Planet Mediterranean Europe, v katerem je pokrita vsa mediteranska "Evropa" od Maroka, preko Portugalske, Španije, do Slovenije, Albanije, Grčije, Turčije...

Če rabiš za skopirat del o Grčiji, povej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako kaj napredujejo priprave na dopust?

Živjo Mopedfan !

Trenutno smo štirje motorji,odhod 03.08. iz Trsta...hvala za informacije in se priporočam ...si pa vabljen tudi ti ...kolikor si želiš ponovno obiskati Grčijo !

Z največjim veseljem bi šel tudi letos a sem se odločil, da za eno leto prekinem. Me pa čist zadane, ko poslušam folk, ki gre dol....

Se pa splača izkoristit še to pa mogoče nasledje leto, ker potem ko bodo olimpijske igre bo po moje štala (predvsem cenovna:) Že lasnko leto se je poznalo, da so dvignili cene. Se pa strinjam, da se da za tri tedne poraobit cca. 100k sit (z ladijam....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KekecIII, sem ti že parkart hotel povedat pa vedno pozabim - doma imam Lonely Planet Mediterranean Europe, v katerem je pokrita vsa mediteranska "Evropa" od Maroka, preko Portugalske, Španije, do Slovenije, Albanije, Grčije, Turčije...

Če rabiš za skopirat del o Grčiji, povej.

Noise-bil bi ti jako hvaležen ! Se priporočam -in spomni se name v sredo (torej se vidiva ali na 3M-ali v OLP-ju )!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V Grčiji so od 08.07. obvezne čelade-v nasprotnem primeru ti grozi odvzem motorja in visoka kazen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Grčiji so od 08.07. obvezne čelade-v nasprotnem primeru ti grozi odvzem motorja in visoka kazen...

KVa?!?!?!

Samo po otokih to pomoje ne velja. Pa sej se ti mozgani skuhajo.

Al pa bo treba kupt eno odprto minimalistično čeladko za na glavo; tako- samo za Grčijo.

Poročaj ko si nazaj.

Pa drugač? Priprave v teku? Motorčk zrihtan? Spokan vse?

Joj. Mene tolk zvija, samo letos ne bo šlo...

Lp aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Grčiji so od 08.07. obvezne čelade-v nasprotnem primeru ti grozi odvzem motorja in visoka kazen...

KVa?!?!?!

Samo po otokih to pomoje ne velja. Pa sej se ti mozgani skuhajo.

Al pa bo treba kupt eno odprto minimalistično čeladko za na glavo; tako- samo za Grčijo.

Poročaj ko si nazaj.

Pa drugač? Priprave v teku? Motorčk zrihtan? Spokan vse?

Joj. Mene tolk zvija, samo letos ne bo šlo...

Lp aleš

Yes,karte so že rezervirane,devizni račun v Švici pripravljen,z ženo si nabirava kondicijo za skupno vožnjo z motorjem,družba bo O.K.-si pa toplo vabljen z nami-res pa je da so v Grčiji 08.07.sprejeli nov zakon,ki te obvezuje z vožnjo s čelado-lahko ti odvzamejo moped ,ki ga dobiš šele po plačilu visoke kazni ...

Naročil sem si tudi mednarodno vozniško dovoljenje,ki je priporočljivo v Grčiji in zavarovanje Coris...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede čelad vam lahko povem iz prve roke. V soboto sem se vrnil iz Krfa. Tam se sicer skoraj nihče ne vozi s čelado, so pa policaji zelo pasji. V primeru, da te ustavijo in si brez čelade je kazen 150 evrov +stroški prevoza motorja do policijskih skladišč. To velja za vso Grčijo. Torej, čelade na glavo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm tili Grki so neumni. To, da so težil na hitri cesti od Pireja do Aten mi je bilo znano, da pa so začel težit po otokih.... Čeprav se strinjam, da če bi bilo kje pametno nosit čelado je to def. Grčija, samo k je pa tolk vroče...

Res, eno delavsko čelado pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede čelad vam lahko povem iz prve roke. V soboto sem se vrnil iz Krfa. Tam se sicer skoraj nihče ne vozi s čelado, so pa policaji zelo pasji. V primeru, da te ustavijo in si brez čelade je kazen 150 evrov +stroški prevoza motorja do policijskih skladišč. To velja za vso Grčijo. Torej, čelade na glavo!

Uf,

Tud jaz sem se pred dvema dnevoma vrnil iz Krfa. še dobro, da nisem vedel za to, ker bi sicer še bolj zvesto nabijal čelado na razbeljeno glavo :) , ni pa bilo opaziti strožjih kazni, ker je bolj malo čeladiziranih motoristov. V glavnem čim manj preglavic vsem, ki se odpravljate tja, pa varno vožnjo ! LP Jaša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

Midva z Rudetom sva bila junija na Rodosu. Motorcke sva rentala, ker so res blazno poceni (250 ccm (KLM) 20 €, 500 ccm in vec 25-30 €, pa se en dan ti dajo gratis). Celade so bile ze takrat obvezne, nosili smo jih pa samo turisti, ki smo se za razliko od domorodcev tudi ustavljali pred rdeco lucjo.

V celem tednu smo srecali samo 1 policijsko kontrolo, tako da je moja malenkost lahko dokaj brezskrbno nabirala svoje prve kilometrcke :lol: :lol:, edino navarnost so predstavjale koze, k so ponavadi lezale za najbolj nepreglednimi ovinki :shock: .

Pa se en nasvet - za voznjo definitivno izkoristite jutranje, oziroma vecerne urice, ce boste prakticirali LT voznjo v kratkih rokavih pa rutko za vrat pa faktor 30+

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole zdele ne bo v kontekstu Grcije...me pa zanima, kako je z motorjem na trajektu?

A moras zraven stat pa pazit da se ne prevrne al majo kaka mal bolj trdna stojala?

Upam, da nisem prevec butasto vprasanje postavil :)

V nasprotnem primeru se boste vsaj malo nasmejali ;)

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole zdele ne bo v kontekstu Grcije...me pa zanima, kako je z motorjem na trajektu?

A moras zraven stat pa pazit da se ne prevrne al majo kaka mal bolj trdna stojala?

Upam, da nisem prevec butasto vprasanje postavil :)

V nasprotnem primeru se boste vsaj malo nasmejali ;)

FLAYO

Motor simple postaviš na tačko pa je. Osebno sem tako in tako vedno potoval na velikih trajektih, kjer praktično ne čutiš, da si sploh na ladji (res pa je, da je bilo vedno lepo vreme :) )

LP Jaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec, včeraj te ni bilo v OLP -- zate imam skopirano Grčijo iz Lonely Planeta.

Javi se :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec, včeraj te ni bilo v OLP -- zate imam skopirano Grčijo iz Lonely Planeta.

Javi se :)

grazias,danke,hvala..etc.

upam da se vidiva prihodnjo sredo na 3M-u ali pa zvečer v OLP-ju-ako bo vreme lepo...sicer pa -če te pot zanese -lahko kopije daš tudi Udiju ,ki dela na trzinski pumpi in ,ki gre tudi v Grčijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predloge in želje sprejemamo samo še do petka do 24 ure...in danes na 3M-u in kasneje v OLP-ju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, upam da danes ne bom pozabil prinest s sabo..

...kok šele jest upam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!