Skoči na vsebino

Mladoletniki za volanom


master 007

Priporočene objave

Se strinjam .... Na cestne pametnjakoviče nažalost večina nas nima vpliva. Še policaji ne preveč. Zato mene malo moti tale novi zakon. Tudi jaz se bom potrudil pri svojih otrokih ...in upam, da ne bodo nikol na tisti drugi strani.

Lep dan in varno vožnjo.

P.S. To, ko si omenu da te je motorist izsilu. Podobno sm se vprašal tudi jaz pr mojem prvem postu tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pri tej zadevi zanima nekaj drugega. V primeru, da na cesti takle spremljani 16 letnik naredi peesdarijo, kdo je zanjo odgovoren. Koga tožiš in ga skubeš? Voznika ali spremljevalca? Voznik namreč še ni polnoleten! Kako torej?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pri tej zadevi zanima nekaj drugega. V primeru, da na cesti takle spremljani 16 letnik naredi peesdarijo, kdo je zanjo odgovoren. Koga tožiš in ga skubeš? Voznika ali spremljevalca? Voznik namreč še ni polnoleten! Kako torej?!

Po moje spremljevalec. Ampak to je samo po moje. Bom preveril zakon .)

ZAKON ZVCP

Odgovornost staršev, posvojiteljev, skrbnikov in rejnikov

94. člen

(1) Če otrok ali mladoletnik prekrši predpise o varnosti cestnega prometa, pa je prekršek posledica opustitve dolžne skrbi ali nadzorstva nad njim, se za prekršek opustitve dolžne skrbi ali nadzorstva kaznujejo z globo najmanj 20.000 tolarjev njegovi starši, posvojitelji, skrbniki oziroma rejniki.

(2) Starši, posvojitelji, skrbniki oziroma rejniki so v primeru iz prejšnjega odstavka dolžni plačati tudi stroške iz 24., 123., 240., 241., 243. in 248. člena tega zakona.

(3) Opustitev dolžne skrbi ali nadzorstva iz prvega odstavka tega člena nastopi zlasti tedaj, ko starši, posvojitelji, skrbniki oziroma rejniki omogočijo, dovolijo ali dopustijo vožnjo vozila v nasprotju s predpisi o varnosti cestnega prometa.

134.ČLEN

(5) Neposredni udeleženec prometne nesreče je voznik v nesreči udeleženega vozila, učitelj vožnje, ki je v času nesreče usposabljal kandidata za voznika motornega vozila, ki je vozil v nesreči udeleženo vozilo, spremljevalec, v nesreči udeleženi pešec in drug udeleženec prometne nesreče, ki je bil pred nesrečo samostojno udeležen v cestnem prometu.

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...na cesti takle spremljani 16 letnik naredi peesdarijo, kdo je zanjo odgovoren. Koga tožiš in ga skubeš? Voznika ali spremljevalca? Voznik namreč še ni polnoleten! Kako torej?!

V primeru nesreče se odškodnina izplača iz obveznega zavarovanja vozila - torej je v tem primeru odgovornost za izplačilo odškodnine na strani lastnika vozila in zavarovalnice...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa spremeni zavarovalna premija, ki bo višja zaradi voznika začetnika (oz. kakorkoli mu bodo rekli)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru nesreče se odškodnina izplača iz obveznega zavarovanja vozila - torej je v tem primeru odgovornost za izplačilo odškodnine na strani lastnika vozila in zavarovalnice...

Ok, kapiš. Čisti primeri.

Gremo dalje. Oba, ali eden od njih, recimo voznik je pod vplivom alkohola. Zavarovalnica plača škodo zavarovalnega zneska. Kaj se zgodi preko tega zneska oz. in od koga zavarovalnica sedaj terja ali iztoži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!