Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

Je in ni.

Na eni strani imaš tipične slovenske nevoščljivce, na drugi pa slovenske svetnike-privoščljivce (baje je to zdej ql)

In ja en tak avtoček je drobiž za občino, to pa še ne pomeni da je to ustrezno porabljen drobiž, sploh če ni tvoj. In je preseravanje koker kol obrneš, sam si naj kupi kar si želi, še jaz mu aprilijo prodam, če bi jo rad imel. Kot župam, pa dela za občino, ki jo financirajo občani, in župan dela za njih, ne za svoje interese(idejno) in je dolžen s tujim denarjem razpolagati kot s takim, ne kot z osebnim proračunom :)

Pa se preserava zoki, pa mal durs, pa mal vse občine, pa večina podjetij, pa celotna vlada, mal se tud jst, pol pa smo tam kjer smo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denar leti drugje stran, to je le kost za množice in rumen tisk, da si naklado povečajo, saj en za drugim propadajo, ker je njihovo gospodarjenje "vzorno" in zna ta tisk delit nasvete vsem gospodarstvenikom, kako se mora gospodariti. Fajn a ne :lol:

PIKA

ja, zavajanje državljanov in zatiskanje oči pred pravimi problemi .... to morš pa znat :D in večinoma jim dobro uspeva....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, zavajanje državljanov in zatiskanje oči pred pravimi problemi .... to morš pa znat :D in večinoma jim dobro uspeva....

oglej si (verjetno si si že) Fahrenheit 9/11 ... sigurno so bili naši kje zravn ...;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem rekla da ma BOLJŠE, verjetn dars plača več na mesec za avte kot bo jankovič oz občani ljubljane - davkoplačevalci (1000 + benz + vzdrževanje) ...

Glede vzdrževanja - BMWji, vsaj serija 5, verjetno potem tudi serija 7, imajo redne servise do 5. leta starosti vozila že vštete v ceno ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ja en tak avtoček je drobiž za občino, to pa še ne pomeni da je to ustrezno porabljen drobiž, sploh če ni tvoj.

Ne pomeni pa tudi ,da jeto NEustrezno porabljen denar, kajne?

Kakorkoli - ja, če je predsedniku republike dovolj Škoda Superb, bi morda bila lahko tudi Župankoviću. Vprašanje pa, koliko VW/Škoda donira :-) Vsaj BMW vem, da veliko donira, predvsem v obliki brezplačne rabe vozil - tako si delajo reklamo, ljudje, oblastniki, elita, kulturniki oziroma estradniki/ce pa se vozijo v Minijih in BMW-jih ... krog je sklenjen, denar se pretaka, ekonomija se krepi, itd. No, bolj nemška kot pa slovenska, to je treba priznati :O)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pomeni pa tudi ,da jeto NEustrezno porabljen denar, kajne?

Kakorkoli - ja, če je predsedniku republike dovolj Škoda Superb, bi morda bila lahko tudi Župankoviću. Vprašanje pa, koliko VW/Škoda donira :-) Vsaj BMW vem, da veliko donira, predvsem v obliki brezplačne rabe vozil - tako si delajo reklamo, ljudje, oblastniki, elita, kulturniki oziroma estradniki/ce pa se vozijo v Minijih in BMW-jih ... krog je sklenjen, denar se pretaka, ekonomija se krepi, itd. No, bolj nemška kot pa slovenska, to je treba priznati :O)

Ne gre za nobeno nevoščljivost, gre za to kaj elite sporočajo podložnikom v času ti. krize. Jaz bi vsem tem tipčkom privoščil 15000€ neto plače, ker ima toliko že vsak menedžerček, če bi le nosili odgovornost za svoje delo predvsem pa za morebitne nečednosti, če bi jih pri teh ujeli (najboljši primer je Thaler).

Razne netransparente donacije mi nikakor niso všeč. V svetu, kakršen je, se skoraj nič ne dela iz nekih dobrodelnih namenov...danes je to reklama, jutri pa bo imel BMW privilegiran položaj pri zemljiščih, nabavi avtomobilov za podjetje/mesto ali pa bomo v občinskem svetu sprejemali takšne predpise, ki bodo po godu našim 'donatorjem'. Vsi ti kvazi-menedžerski prijemi v upravi in politiki niso primerni ker takoj odpirajo vrata korupciji in uveljavljanju interesov določenih interesnih skupin.

Konec koncev pa ima tudi Horjo prav...če se mesto gre neke 'zelene' politike in ima dokazano velike probleme zaradi onesnaževanja zraka, ki je posledica prometa, potem se ne kupuje vozil, ki so neprimerno potratna, poleg tega pa na takšnih primerih uide ven prava slika načina razmišljanja 'velikega levičarja'. Takšni veliki levičarji so leta 1917, v Rusiji, vodili belo gardo in kontrarevolucijo, tudi zato, da ne bi ostali brez svojih zlatih kočij.

Za konec pa še vedno trdim, da Janković zelo dobro ve, kako se manipulira z javnostjo in da toliko kolikor naredi za meščane uporabi za to, da bi zameglil to kar naredi zase. Ampak to je večini, očitno, popolnoma sprejemljivo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa samo ni jasno koliko dolgih službenih poti more Jankovič opravit, da potrebuje avto z takšnimi lastnostmi (4 litre, 4WD,...). tak avto je čisto razumna poteza za nekoga ki more službeno vsaj enkrat tedensko v milano, na dunaj, munchen itd. za prevažanje po LJ ali do bližnjih občin pa to res ni potrebno. če tak avto naklepa enih 50.000 km letno potem je upravičen, drugače gre pa samo za razkazovanje prestiža, oziroma bi lahko imel magari A8 ampak z manjšim motorjem in skromnejšo opremo.

ne morem pristat na tezo "saj dars ima še boljše avte, pa popovič dva,..." ker to pomeni da je torej OK si privoščit karkoli če najdeš koga ki si privošči še več.

PS: sicer me pa boli k... za LJ, ampak vzorec mi ni všeč ker si lahko tudi naš župan (ob zapufani občini) kmalu zmisli da rabi namesto A6 A8 ker ga ima tudi Jankovič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno ....... takole .......... retorično vprašanje! :naughty:

Me zanima ............. zeloooooooooo .............. kaj bi se zgodilo, če bi vas nergače za določen čas postavili na Zokijevo mesto? :whistle:

No - ja ............ prve tri mesece verjetno .............. ne veliko .............. po tem pa - ko bi "podrobno preučili" sistem ................ no - o tem pa raje sploh ne razmišljam.

Verjetno pa bi Zoki ............... izpadel zelo ............. klošarsko! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno ....... takole .......... retorično vprašanje! :naughty:

Me zanima ............. zeloooooooooo .............. kaj bi se zgodilo, če bi vas nergače za določen čas postavili na Zokijevo mesto? :whistle:

No - ja ............ prve tri mesece verjetno .............. ne veliko .............. po tem pa - ko bi "podrobno preučili" sistem ................ no - o tem pa raje sploh ne razmišljam.

Verjetno pa bi Zoki ............... izpadel zelo ............. klošarsko! :naughty:

jaz bi vrnil audija in kupil cestaka in endurota :evilgrin: :evilgrin: pol bi zgradil eno moto pisto pa na otvoritvi bi špilali motorhead. ostali čas pa nebi delal nič ker nebi htel naredit še večjih pufov, pomoje jih imate v LJ že dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vzdrževanja - BMWji, vsaj serija 5, verjetno potem tudi serija 7, imajo redne servise do 5. leta starosti vozila že vštete v ceno ;-)

Kaj bi dal da bi lahko videl račune za vzdrževanje in servisiranje BMW jev katerih v resnici sploh ni treba plačat trance_41_w00t2.gifPrepričan sem da Zoki pomolze vsako kravo pa tud če je sosedova he he!! trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi dal da bi lahko videl račune za vzdrževanje in servisiranje BMW jev katerih v resnici sploh ni treba plačat trance_41_w00t2.gifPrepričan sem da Zoki pomolze vsako kravo pa tud če je sosedova he he!! trance_43_wavetowel2.gif

Jah, fabriciraj jih, pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi vrnil audija in kupil cestaka in endurota :evilgrin: :evilgrin: pol bi zgradil eno moto pisto pa na otvoritvi bi špilali motorhead. ostali čas pa nebi delal nič ker nebi htel naredit še večjih pufov, pomoje jih imate v LJ že dovolj.

Ma ne, Ljubljana ni zapufana, Ljubljani so z novim načinom financiranja občin 'ukradli' 60 mio. €. Če tega ne bi bilo bi že imeli podzemno, 6-pasovnico, koprsko morje na Viču, pohorsko smučišče pod gradom in vse ostalo, kar bi si želeli. Seveda tako, da bi tudi 'prijatelji' dobili donacije iz proračuna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, zavajanje državljanov in zatiskanje oči pred pravimi problemi .... to morš pa znat :D in večinoma jim dobro uspeva....

Sedaj pa pričakujem, da boš gate potegnila nazaj na rit in nakazala nekaj teh pravih problemov.

Saj veš, da mi odpreš oči ali pa da ne bom buljil dol. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa pričakujem, da boš gate potegnila nazaj na rit in nakazala nekaj teh pravih problemov.

Saj veš, da mi odpreš oči ali pa da ne bom buljil dol. :P

včasih je okulist rešitev.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, Ljubljana ni zapufana, Ljubljani so z novim načinom financiranja občin 'ukradli' 60 mio. €. Če tega ne bi bilo bi že imeli podzemno, 6-pasovnico, koprsko morje na Viču, pohorsko smučišče pod gradom in vse ostalo, kar bi si želeli. Seveda tako, da bi tudi 'prijatelji' dobili donacije iz proračuna.

Vse kar navajaš - bi blo definitivno fajn met. Pa verjetno ne bi samo Zoki & co. tega nucu. Zna bit da bi vse to zelo dobr uporabljalo 250.000 ljubljančanov in cca 150.000 tistih, ki dnevno pridejo v Ljubljano. Da o turistih niti ne govorim.

O prjatlih in znancih pa tole.

Fritz, ti si en prov fajn "člouk". Delaš - kar pač delaš. In ti in jaz - se recimo poznava prek foruma - pa pr "vaških boysih" tu in tam kako pivce spijeva, pa na kako furo greva skupi. Skratka sva "prjatla" in se poznava.

Jest tut delam - kar pač delam - in recimo da pri enem svojem poslu potrebujem nekoga, ki dela točno to, kar delaš ti.

Jasno je, da bom poiskal nekaj primerljivih variant - lahko pa mi verjameš, da bom delal s tabo, oziroma tvojimi.

Zakaj?

Ker te POZNAM, ker vem - da si fejst dec, ker ti verjamem in zaupam in ker sem recimo že kdaj prej delal steboj - in je bilo vse OK. Ker me nisi nategnu in ker me nisi :l_01: . In obratno.

Zdaj pa mi povej - za koji qrac bi MORAL delati z nekim drugim "lolekom" samo zaradi tega - ker se "nas dva" osebno poznava in sva frenda?

Viš - ta zgodba ne pije vode. In to je :l_01:

Sam že dolga leta delam za iste naročnike, pa so v poplavi "drugih" ponudnikov imeli 100+1 priliko, da me zamenjajo. Pa me niso. Iz zgoraj navedenih razlogov.

Tudi za mene/nas že dolga leta delajo in sodelujejo z nami iste firme in isti ljudje. Še več. Včasih je delal "fotr", danes dela njegov sin.

Iz istih zgoraj navedenih razlogov.

Z javnim sektorjem - načeloma ne delam. Se ne da!

Vsak qrac - na novo - najprej nastavi roko!

Vsak hoče "mito".

Ne dam!

No, hočem le povedat, da če se dela z stalnimi in preverjenimi SODELAVCI, je bistveno hitreje in bistveno ceneje.

Ker se poznajo, ker si zaupajo in ker vedo kaj kdo od koga lahko pričakuje.

Popravljeno . Popravil papez47
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

papez47, se popolnoma strinjam s tabo. Problem nastane večinoma takrat, ko se za plačila uporablja davkoplačevalski denar in se z njim razpolaga negospodarno oz. višina zneska ni pomembna, ker itak denar ni "moj".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno takrat, ko so odlivi večji kot prilivi in težave redno (uspešno) rešuješ z najemom kreditov, "reprogamiranjem", dokapitalizacijo (z davkoplačevalskim denarjem), s čimveč uslugami, ki so plačljive, a zgrajene, narejene z davkoplačevalskim denarjem ?!! Verjetno se v vsakem gospodinjstvu tako gospodari, a ne? 20 let gospodarjenja kaže svojo sliko.

Popravljeno . Popravil creatin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno takrat, ko so odlivi večji kot prilivi in težave redno (uspešno) rešuješ z najemom kreditov, "reprogamiranjem", dokapitalizacijo (z davkoplačevalskim denarjem), s čimveč uslugami, ki so plačljive, a zgrajene, narejene z davkoplačevalskim denarjem ?!! Verjetno se v vsakem gospodinjstvu tako gospodari, a ne? 20 let gospodarjenja kaže svojo sliko.

Kaj je torej "gospodarno"?

Vrtec ..... novogradnja .... javni razpis za "talne obloge".

Izbrani izvajalec "XY" (javna naročila - edino merilo za pridobitev posla je NAJNIŽJA CENA :devil: ) je ponudil slab in nekvaliteten material. Moral je zadostiti kriterijem - če je hotel delo.

Ta zadeva je "državo stala" reciva 120.000€.

Pri celi stvari nikogar ne zanima, da bo material "zdržal" največ 5 do 8 let ( če bo ), vmes bo XY popravil. To da so poceni kitajska jajca in tajvanska lepila malo zdravju škodljiva - ne briga nikogar. To da bodo kasnejši stroški čiščenja in vzdrževanja enormni - ne briga nikogar. To je v drugem resursu - s tem se kasneje ubadajo drugi in nima veze z investicijo.

Pa je temu res tako - ko govorimo o gospodarnosti?

Ponudnik "ABC" je dal kvaliteten material ( kot se trenutno v svetu vgrajuje v take objekte ) EKO varianto, brez vseh formaldrhidov in tako naprej.

Ta zadeva bi "državo stala" 160.000€. Plus tega, da je tak material bistveno cenejši za čiščenje in vzdrževanje. Računsko dokazano - pa v praksi tudi.

Normalna življenska doba pa je "garancijsko deklarirana na 20 let"!

In rezime.

V prvi varianti stane talna obloga ( LOŠA KVALITETA ) najmanj 2 x 120.000€ v 20 letih. Plus 2000€/mesec pucanje. V 20 letih je samo pucanje 480.000€!

Suma sumarum 240 + 480 = 720.

Druga varianta: 160.000 plus pucanje 940€/mesec. V 20 letih je pucanje le 225.600€!

Suma sumarum 160 + 225 = 385!

Ali drugače povedano POL MANJ!

Ampak ne - važno da je NAJCENEJŠE V ŠTARTU - pa naj to pomeni kar koli že.

In kje je potem GOSPODARNOST?

Morda v novem VPOGLEDNIKU protikorupcijske komisije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospodarnost je v tem, da skozi pravila naročanja, določena v Zakonu o javnem naročanju, naročiš najboljšo rešitev za najmanj denarja. Za to pa seveda potrebuješ strokoven kader, ki zna argumentirati, zakaj je včasih treba plačati več, da bi dolgoročno dobili najboljšo rešitev.

Pri tem ni pomembno ali je firma znana, neznana, 'prijateljska' ali drugačna...pomembna je pogodba, ki določa vse parametre naročila. Pomembna je kontrola pri izvajanju naročila in kontrola pred prevzemom. Če se pogodba ne spoštuje, sledijo penali. Vse ostalo je nakladanje.

Mimogrede, Bicikelj projekt ima okrog starega mestnega jedra kar nekaj postaj z bicikli pa tudi do Stožic ga je zaneslo. Ampak BTC pa na njihovem zemljevidu očitno ne obstaja.

Kot uporabnik javnega mestnega prevoza z avtobusi, se lahko pohvalim, da sem se v avgustu večkrat peljal z zgonjenim, tresočim avtobusom brez klime. Zadeva ima poseben čar. Ampak glavno, da lahko občasno grem pogledati kako se, na stadionu za 20.000 gledalcev, tepe nekaj sto huliganov.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!