Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

Verjetno takrat, ko so odlivi večji kot prilivi in težave redno (uspešno) rešuješ z najemom kreditov, "reprogamiranjem", dokapitalizacijo (z davkoplačevalskim denarjem), s čimveč uslugami, ki so plačljive, a zgrajene, narejene z davkoplačevalskim denarjem ?!! Verjetno se v vsakem gospodinjstvu tako gospodari, a ne? 20 let gospodarjenja kaže svojo sliko.

Ampak "kaj videti" je pa šele zadnjih 5 let, se mi zdi ... prej pa ne vem, kam se je gospodarilo ...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

papez47 in fritz, imata vsekakor prav oz. se strinjam; tako bi morali "debatirat", razmišljat in delati v parlamentu, občinskih svetih, a žal tega od mafije ne pričakujem. Namerno se dela po prvi varianti, in naše ceste so le eden izmed mnogih primerov/pokazateljev tega, ko je treba že po 2eh letih kaj sanirati. Pa je tako na kar precej področjih. Tudi sam delam v podjetju, kjer se je kradlo tako, da so se podpisovli računi za opravljena dodatna dela, ki pa jih ni bilo potrebno opraviti, račun pa je bil višji za 30 do 50%. Težko je to dokazat, a vendarle se je lepo videlo kako so potem stroji tega izvajalca del, motovilili po parcelah tistih, ki so imeli po službeni dolžnosti opravka z njim in so odločali o poslih. Delali so se izkopi za vinograde, pa kakšna škarpa se je naredila, pa tudi en del hiše je zrasel na ta račun. So zadevo preiskovali tudi kriminalisti, a je politika zadevo utišala, ker bi se potem sprožila veriga po celi Sloveniji. Podjetje je v državni lasti.

Iz te spirale vidim rešitev samo v tem, da se zlomi celotno gospodarstvo, javna uprava pa ostane brez vira za financiranje. Kako pa potem naprej pa nimam pojma. Vem samo, da drži to kar so mi govorili nekateri že pred 10imi leti, da je država zavožena in narod z njo. Nekaj teh se je že takrat pobralo v tujino in njihova uspešna pot mi daje vedeti, da so imeli prav. Poleg tega pa sem se z njihovimi nasveti, znanjem in pripravljenostjo svoje znanje prenašati na kogarkoli, ki je pač zainteresiran poslušati in se učiti, profitiral na pošten način, z lastnim trudom in časovnim vložkom. Zdaj samo upam, da sem končno našel tisti zadnji delček, sestavil mozaik in postal tudi finančno popolnoma neodvisen od dogajanja v tej državi.

Kar se pa tiče županov Jankovićevega in Popovićevega kova, je pa to "nova politika" znotraj države in postavljanje lastnih pravil igre na manjšem, lažje obvladljivem področju in hkrati "ropanje cesarja", ki se ukvarja sam s sabo, medtem pa "cesarstvo propada" zaradi notranjega plenjenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

papez47 in fritz, imata vsekakor prav oz. se strinjam; tako bi morali "debatirat", razmišljat in delati v parlamentu, občinskih svetih, a žal tega od mafije ne pričakujem. Namerno se dela po prvi varianti, in naše ceste so le eden izmed mnogih primerov/pokazateljev tega, ko je treba že po 2eh letih kaj sanirati. Pa je tako na kar precej področjih. Tudi sam delam v podjetju, kjer se je kradlo tako, da so se podpisovli računi za opravljena dodatna dela, ki pa jih ni bilo potrebno opraviti, račun pa je bil višji za 30 do 50%. Težko je to dokazat, a vendarle se je lepo videlo kako so potem stroji tega izvajalca del, motovilili po parcelah tistih, ki so imeli po službeni dolžnosti opravka z njim in so odločali o poslih. Delali so se izkopi za vinograde, pa kakšna škarpa se je naredila, pa tudi en del hiše je zrasel na ta račun. So zadevo preiskovali tudi kriminalisti, a je politika zadevo utišala, ker bi se potem sprožila veriga po celi Sloveniji. Podjetje je v državni lasti.

In kaj si naredil v smeri tega, da bi to obelodanil? Razen, da nam tu na forumu pamet soliš ... ?

Kar se pa tiče županov Jankovićevega in Popovićevega kova, je pa to "nova politika" znotraj države in postavljanje lastnih pravil igre na manjšem, lažje obvladljivem področju in hkrati "ropanje cesarja", ki se ukvarja sam s sabo, medtem pa "cesarstvo propada" zaradi notranjega plenjenja.

Na teoriji si močen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Creatin, seveda pa ti veš, mi vemo, kdaj je ravnanje negospodarno?

Ko ena košnja igrišča (kot fuzbal plac) stane 1500euričeveek.gif

En klinčev parking 300eur/meseek.gif

Ko barvanje enga peš mostička stane 25000 euričev....................................v bežigradu....................................med prjatli!!! trance_39_thumbdown.gif

Poznam žensko ki jim v močno utirjenih poslih zelo drek meša in me prav zanima kdaj se ji bo kaj zgodilo s strani naših "poštenjakarjev"??surrender.gifsurrender.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa na dejanjih za lastno rit tudi. Za druge se mi pa ne da več izpostavljat, ker rep med noge stisnejo, ko je potrebno skupaj stopit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj si naredil v smeri tega, da bi to obelodanil? Razen, da nam tu na forumu pamet soliš ... ?

Na teoriji si močen ...

Dej mal se umiri!! A zdej človek še povedat ne sme... more kar u akcijo....Kalašnikov pa čistilna tko kt uni Norvežan?? Krade se na polno in ti toveš!! Mogoče si verjetno verjetno nekje zraven pr koritu in ti je tolk luštn de častiš to početje?? Pa sej po moje recesije sploh ni, sam kradlo se ni še nikdar tako kot danes!. slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na teoriji si močen ...

Mislim, da kar drži to kar je napisal.

In kaj si naredil v smeri tega, da bi to obelodanil? Razen, da nam tu na forumu pamet soliš ... ?

Jaz nič, ker so vse meni dostopne in zagotovo učinkovite rešitve, v tem gnilem sistemu, ilegalne. Zadeve se počasi spreminjajo a vprašanje je kako daleč bodo spremembe šle. Saj vidiš, da so tudi državni organi, ki so namenjeni boju zoper kriminal in korupcijo, bolj kot ne brezzobi tigri, kadar gre za kapitalsko-politične elite. Ne rečem, da okrog ni dovolj idealističnih in poštenih posameznikov a je njihova moč zelo omejena.

Venting out.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana svetlečih in zloščenih marmornatih in steklenih pročelij, danes zjutraj si na viču spet smrdela kot največja gnila prasica. Vsakodnevni pozdrav iz Ljubljanskega smetišča, ki pričaka ljudi ob vstopu v Zokijevo cesarstvo.

Tako, kot pod zemljo spravljajo kante za smeti, bi si Ljubljančani lahko pod ceste spravili celo svoje smetišče, namesto, da zastrupljajo vodo in smradijo naravno okolje, s hranjenjem mestnih vran na smetišču pa še grozijo s kakšno epidemijo.

A to se pač še ne vidi dovolj. Ko se bo, bo pa prepozno ali pa bo periferija reševala težave. Tako kot s poplavami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospodarnost je v tem, da skozi pravila naročanja, določena v Zakonu o javnem naročanju, naročiš najboljšo rešitev za najmanj denarja. Za to pa seveda potrebuješ strokoven kader, ki zna argumentirati, zakaj je včasih treba plačati več, da bi dolgoročno dobili najboljšo rešitev.

Pri tem ni pomembno ali je firma znana, neznana, 'prijateljska' ali drugačna...pomembna je pogodba, ki določa vse parametre naročila. Pomembna je kontrola pri izvajanju naročila in kontrola pred prevzemom. Če se pogodba ne spoštuje, sledijo penali. Vse ostalo je nakladanje.

Mimogrede, Bicikelj projekt ima okrog starega mestnega jedra kar nekaj postaj z bicikli pa tudi do Stožic ga je zaneslo. Ampak BTC pa na njihovem zemljevidu očitno ne obstaja.

Kot uporabnik javnega mestnega prevoza z avtobusi, se lahko pohvalim, da sem se v avgustu večkrat peljal z zgonjenim, tresočim avtobusom brez klime. Zadeva ima poseben čar. Ampak glavno, da lahko občasno grem pogledati kako se, na stadionu za 20.000 gledalcev, tepe nekaj sto huliganov.

Zakon o javnih naročilih žal ni tako postavljen - kot si ti napisal. Žal je "EDINI" kriterij NAJNIŽJA CENA. Posledice, ki izhajajo iz tega so nam vidne vsak dan.

Tudi če bi "službe" imele strokoven kader - pa ga večinoma nimajo - ( na investicijah so običajno zaposleni diplomanti javne uprave, pravniki in ekonomisti ) in bi slučajno iz navedenih "GOSPODARNIH" razlogov izbrale "GOSPODARNO" PONUDBO - KATERA PA SEVEDA NI NAJCENEJŠA - zadeva pade. Spoštovati je treba zakon - in ta pravi pač svoje. Oziroma najcenejši ponudnik se v tem primeru "PRITOŽI" in s pritožbo seveda uspe. Cel postopek se ali ponovi ali pa je izbran - po kriterijih javnega naročanja - najugodnejši ponudnik - to pa je NAJCENEJŠI.

Zaradi opisane "nestrokovnosti" kadra, tudi druga faza odpade. Ni koga ki bi nadziral. Nadziral samo materijo. Ni nadzora na gradbiščih. Ni kontrole vmesnih faz. Ni kontrole materialov. Žal znajo navedeni strokovni kadri kontrolirati le "pravna in pogodbena določila glede - pričetka del, rokov in kdaj jim izstaviš fakturo: So pa zelo strokovni - ko je treba dela prevzeti. Takrat najdejo 100+1 napako ali nepravilnost - ki se jim zdi morda primerna. Razlog je ali neplačilo ali zavlačevanje plačila.

Zaradi tega za "dežavo" kot rečeno NE DELAM/o več!

Nima smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ papež47

Ne vem ali je res tako definirano v zakonu, ali tako definirajo bogsigavedi kakšni podzakonski akti a se strinjam s teboj, da se je praksa javnih naročil spridila v to kar si opisal.

Sam si kot poglavitni vzrok navedel nestrokovnost, s čimer se prav tako strinjam a bi temu dodal še korupcijo. Korupcija med državnimi uradniki je povzročila togost predpisov in prakse do te mere, da skoraj nihče več nima pooblastil za drugačno izbiro kot 'najcenejšo', ker se mu ne zaupa in se izhaja iz predpostavke, da bo posel zapeljal na način, ki bo omogočal odtekanje denarja v njegov žep in/ali žepe 'prijateljev' oz. da bo na odločitve vplival političen nadsistem, ne glede na strokovna mnenja in ceno.

Pametneje bi bilo, če bi izhajali iz domneve strokovnosti, osebne integritete in odgovornosti odločevalcev in bi se, v nasprotnem, zanašali na sistem odkrivanja, preganjanja in sankcioniranja kriminalnih dejanj. A ker živimo v pravno invalidni državi, kjer npr. država blokira in rubi premoženje, ko ji nekdo pravočasno ne plača davščin, sama pa zamuja pri plačilih je takšno zanašanje na sistem iluzorno.

Zaradi napisanega menim, da so skorumpirani izbranci ljudstva oz. politični predstavniki - gnojna rana demokracije. Višje kot so, več škode naredijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcenejša ponudba je res običajno merilo, vendar ob upoštevanju tehničnih specifikacij in drugih zahtev iz razpisne dokumentacije. Druge zahteve so lahko reference, strokovni kader, certifikati, potrdila, dovoljenja ali kaj drugega, kar je pomembno za izvedbo javnega naročila.

Sicer pa ima vsak ponudnik možnost, da se pritoži na DRK, tudi na diskriminatorno razpisno dokumentacijo, vendar to poskušajo šele ko ugotovijo, da niso izbrani, ampak takrat je to prepozno :P

Korupntivnost javne uprave, je govorjenje na pamet, tako kot, da so vsi motoristi divjaki ... tisti, ki malo sceno pozna, ve da ni tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcenejša ponudba je res običajno merilo, vendar ob upoštevanju tehničnih specifikacij in drugih zahtev iz razpisne dokumentacije. Druge zahteve so lahko reference, strokovni kader, certifikati, potrdila, dovoljenja ali kaj drugega, kar je pomembno za izvedbo javnega naročila.

Sicer pa ima vsak ponudnik možnost, da se pritoži na DRK, tudi na diskriminatorno razpisno dokumentacijo, vendar to poskušajo šele ko ugotovijo, da niso izbrani, ampak takrat je to prepozno :P

Korupntivnost javne uprave, je govorjenje na pamet, tako kot, da so vsi motoristi divjaki ... tisti, ki malo sceno pozna, ve da ni tako.

Evo primera.

Za XY javni razpis - je strokovni kader, ki je sicer odgovoren za izdelavo "razpisne dokumentacije" za "POMOČ" zaprosil kar enega od ponudnikov. Ta je "jasno in se ve da" tehnične specifikacije ( v okviru zakonsko dovoljenih meja :whistle: ) podal za svoje produkte. Reference - nimajo veze, kakor tudi ne vse ostalo. Vse obrazce seveda izpolniš - preverja pa itak nihče. Tako lahko "Šalabajzer s.p." navede čudo svojega strokovnega kadra - pa ga v resnici sploh nima. V fazi izbora pa je itak važno le, kar piše v obrazcu. Če je kasneje kaj narobe, pa ................ :headbang:

O koruptivnosti - ne na pamet - ampak dejansko! :naughty:

Oblike so različne. Od manjših do večjih "osebnih" uslug ( dej zrihi mi žleb - mi streha pušča ), do konkretnih zneskov € v raznih oblikah.

In seveda ne v javni upravi na splošno in na počez. En uradnik na "šaltarju" nima veze - ker ni faktor. So pa "pacienti" na KLJUČNIH pozicijah - in ti so TISTI.

Še več pa je tistih "kravjih kupčij" po načelu - jaz tebi / ti meni. Te so najboljše, ker so v gosti megli, ker so težko ali pa sploh nedokazljive in delujejo le v sinergiji jaz in ti. Dokler sva. Ko naju ni več - se zgodba konča. Ali pa ko eden ni več "sinergičen" iz takega ali drugačnega razloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo primera.

Za XY javni razpis - je strokovni kader, ki je sicer odgovoren za izdelavo "razpisne dokumentacije" za "POMOČ" zaprosil kar enega od ponudnikov. Ta je "jasno in se ve da" tehnične specifikacije ( v okviru zakonsko dovoljenih meja :whistle: ) podal za svoje produkte. Reference - nimajo veze, kakor tudi ne vse ostalo. Vse obrazce seveda izpolniš - preverja pa itak nihče. Tako lahko "Šalabajzer s.p." navede čudo svojega strokovnega kadra - pa ga v resnici sploh nima. V fazi izbora pa je itak važno le, kar piše v obrazcu. Če je kasneje kaj narobe, pa ................ :headbang:

O koruptivnosti - ne na pamet - ampak dejansko! :naughty:

Oblike so različne. Od manjših do večjih "osebnih" uslug ( dej zrihi mi žleb - mi streha pušča ), do konkretnih zneskov € v raznih oblikah.

In seveda ne v javni upravi na splošno in na počez. En uradnik na "šaltarju" nima veze - ker ni faktor. So pa "pacienti" na KLJUČNIH pozicijah - in ti so TISTI.

Še več pa je tistih "kravjih kupčij" po načelu - jaz tebi / ti meni. Te so najboljše, ker so v gosti megli, ker so težko ali pa sploh nedokazljive in delujejo le v sinergiji jaz in ti. Dokler sva. Ko naju ni več - se zgodba konča. Ali pa ko eden ni več "sinergičen" iz takega ali drugačnega razloga.

Imaš možnost vpogleda in možnost zahtevka za revizijo, da dokažeš, da so podatki, ki so navedeni v ponudbi, lažni. DRK bo zahtevala od izbranega ponudnika, da dokaže, ali so kadri res zaposleni pri njemu, ali so po pogodbi ali kako drugače (kar je seveda odvisno od pogojev v razpisni dokumentaciji).

Sam to počnem od leta 1998 in po pravici povedano, ni bilo posrednih ali neposrednih ponudb (plava koverta) in če bi bila, bi takoj prijavil na policijo.Torej ne velja, da je vse skorumpirano in ne velja, da so vsi motoristi divjaki.

Saj imamo protikorupcijsko komisijo, torej, prijava naj gre tja in se rešuje tako, ne pa, da se "govori", edino, če sam nisi vmešan v "take" posle.

Ne branim nobenega in ti tudi ne repliciram, da bi dal "konro", pač gledam stvari iz druge strani. Če boš rabil kakšno pomoč pri kakšni razpisni dokumentaciji ali nasvet, se lahko obrneš name... seveda na PM ;) ... seveda ti ne morem pomagat, če se prijavljaš na kakšen "naš" razpis. Tam ti lahko edino odgovarjam na javno postavljena vprašanja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus

Zelo ........... hvala za pripravljenost na pomaganje! :notworthy: Resnično! :yea2:

Mi smo, kot že rečeno - našli drugo rešitev! Z ali za institucije sistema in prek javnih naročil - enostavno ne delamo več.

Ja, saj "u nulo" poznam vse možne in (ne boš verjel - tudi nemogoče) ostale sistemske variante za pritožbe in revizije.

Ampak - NIMAM časa - se zajebavat okol tega. Moram delat in kak € zaslužit, da lahko živimo in preživimo. Saj veš kako je v gospodarstvu - kolikor ustvariš in kar ostane, ko državi daš njen del - toliko lahko razdeliš. :yea1:

Še več. Prav "paše" mi, da so zadeve v osnovi "zahojene". Imam potem več dela. Saj se zaradi principa " najjeftinije - najbolje" običajno pri samem uporabniku po par letih pojavi potreba po popravilih ali zamenjavah. Tokrat ( seveda je garancija že potekla, ali pa je šel "šalabajzer s.p." v stečaj ) gre denar iz drugega žepa - čeprav še vedno državnega. Tu se pojavim in "pomagam", ter naredim tisto, kar bi moralo biti narejeno že v startu.

In verjemi, da imam/o dela vrh glave.

Pa še enkrat hvala za ponujeno rokco :yea2: , če bom rabil..........ti javim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam to počnem od leta 1998 in po pravici povedano, ni bilo posrednih ali neposrednih ponudb (plava koverta) in če bi bila, bi takoj prijavil na policijo.Torej ne velja, da je vse skorumpirano in ne velja, da so vsi motoristi divjaki.

Saj imamo protikorupcijsko komisijo, torej, prijava naj gre tja in se rešuje tako, ne pa, da se "govori", edino, če sam nisi vmešan v "take" posle.

Mi je iskreno žal, če je zvenelo tako, kot da bi naj bila celotna javna uprava skorumpirana.

A korupcija nedvomno je prisotna in glede na to, da sodnih epilogov z obsodbami ni, lahko le sklepam, da to počno ljudje, ki vedo kako se izogniti roki pravice (morda so sodelovali pri ustvarjanju razmer za to) ali pa so dovolj visoko, da so že nedotakljivi.

Če že govorimo o Ljubljani, se še relativno dobro spomnim zgodb okrog ZIL Inženiringa ter zemljišč in gradenj v Ljubljani. In če to navežem na Jankovića, pač ni vseeno, če se tudi sedanji župan pojavlja v podobnih zgodbah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je iskreno žal, če je zvenelo tako, kot da bi naj bila celotna javna uprava skorumpirana.

A korupcija nedvomno je prisotna in glede na to, da sodnih epilogov z obsodbami ni, lahko le sklepam, da to počno ljudje, ki vedo kako se izogniti roki pravice (morda so sodelovali pri ustvarjanju razmer za to) ali pa so dovolj visoko, da so že nedotakljivi.

Če že govorimo o Ljubljani, se še relativno dobro spomnim zgodb okrog ZIL Inženiringa ter zemljišč in gradenj v Ljubljani. In če to navežem na Jankovića, pač ni vseeno, če se tudi sedanji župan pojavlja v podobnih zgodbah.

Lej .. hočem samo povedati, kako se zaposleni na takih mestih počutijo, ko jih vsi pluvajo, da so vsi skorumpirani. Skoraj vsak, ki malo sodeluje pri takem razpisu, je moral celotno svoje premoženje prijaviti na protikorupcijsko komisijo, pa imajo plačo nižjega referenta. Ne govorim zase imam že kar precej debelo kožo, ampak lapanje novinarjev in sume o korupciji (kako le morejo novinarji govoriti o sumu .. so mogoče kvalificirani za dajanje sodb), a le na podlagi "nekaterih" govoric in anonimnih virov. Potem, ko nekoga očrnijo, kar naenkrat vse potihne ... zanimivo :?

Zanima me, koliko bodo plačale novinarske hiše, ko so govorili o primeru Črni les al nekaj podobnega, ko naj bi bila s stani občil upravičeno osumljena umorov :? ... HALOOO ????

Zaenkrat res obstajajo samo inštitucije, ki imajo ali nimajo zob, ampak tako je v Evropi.

Naj se enkrat dokaže krivda in obsodi Jankoviča, kot se je že Ruparja (on je bil semizdi iz SDS) Poslanec že sedi .. stvari se obračajo :yes:

Saj skoz ponavljam, niso vsi motoristi divjaki, čeprav se tako piše po časopisih in ustvarja splošno javno mnenje ....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradni list Ur.l. RS, št. 18/2011: Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o javnem naročanju (ZJN-2C

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201118&stevilka=766

pa še Iskalnik

Po vseh vsebinahPo Uradnih listihPo založbiPo izobraževanjihPo spletni strani

43 Uradni list RS, št. 43/2011

z dne 3. 6. 2011

Natisni

2040. Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (ZPVPJN), Stran 5660.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=103970

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana svetlečih in zloščenih marmornatih in steklenih pročelij, danes zjutraj si na viču spet smrdela kot največja gnila prasica. Vsakodnevni pozdrav iz Ljubljanskega smetišča, ki pričaka ljudi ob vstopu v Zokijevo cesarstvo.

Tako, kot pod zemljo spravljajo kante za smeti, bi si Ljubljančani lahko pod ceste spravili celo svoje smetišče, namesto, da zastrupljajo vodo in smradijo naravno okolje, s hranjenjem mestnih vran na smetišču pa še grozijo s kakšno epidemijo.

A to se pač še ne vidi dovolj. Ko se bo, bo pa prepozno ali pa bo periferija reševala težave. Tako kot s poplavami.

Ma ti si pa res en :headbang::wallbash: , normalno da smeti smrdijo, a tvoje pa mogoče dišijo, če stojiš ali se pelješ poleg njih ? In kje po tvojem pa naj bi bile ? Na vrh stolpnic ? :wallbash: Veš prostorski in urbanistični plan je bil že desetletja nazaj narejen in bazeni za smeti Ljubljanske kotline in Zoki s tem nima popolnoma nič !!! Ampak ne, ti boš, navkljub temu še vedno stresal svoj žolč togote po Zokiju samo zato, ker je čefur in kaj hujšega še sposoben čefur je !! Ja sposoben, ker je edini od teh županskih prdcev, edini nekaj naredil, žal tudi na grd in strašen način ! Da smo si na jasnem, ni mi ravno na srcu zrastel in zaradi marsičesa bi lahko pljunil nanj, ampak sposobnosti, da spelje stvari za katere, da besedo, tega mu nihče ne more oporekat, sploh pa nekdo, ki tudi v najlepših vrtnicah vidi drek in samo to !

No pa še tole, zakaj kurca pa se voziš po južni obvoznici, če ti smrdi in v mnogih postih te teme to omenjaš, poglej malo po tablah in boš videl, da se pride tudi po drugi strani do cilja ! Ali pa tudi čez Krim, če ti paše ! :headbang:

Mater me tako vaško drekanje in kokodakanje provincialno razpizdi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj skoz ponavljam, niso vsi motoristi divjaki, čeprav se tako piše po časopisih in ustvarja splošno javno mnenje ....

:worship:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... , normalno da smeti smrdijo, ...in bazeni za smeti Ljubljanske kotline in Zoki s tem nima popolnoma nič !!! ... po Zokiju samo zato, ker je čefur .

....

Mater me tako vaško drekanje in kokodakanje provincialno razpizdi !

Kaj si čefur, da tako v luft skačeš? Pazi, nizek strop!

No, pa nazaj resno. Kdaj sem omenjal kakršnokoli nacionalno nestrpnost v zvezi z njim? Če ne znaš normalno odgovoriti, bi bilo vseeno, če ne bi!

Zoki nima nič s smetmi?! Niso smeti v Ljubljani? Ne predstavljajo potencialne nevarnosti? In ne, dandanašnji ni normalno, da smeti smrdijo! Že davno bi bilo potrebno v Ljubljani nekaj ukreniti v zvezi s predelavo in sežigom smeti.

Ja res je, spelje večino (ne vseh!) reči za katere da besedo. Že ve zakaj. A se očitno marsikatere potrebne zadeve tudi na daleč ogne. Tudi ve zakaj.

O nestrpnosti med metropolisti in provincialci pa je tako, kot sem že Brojjedan napisal. Mitnice na uvoze obvoznice, pa vsak naj na svoji strani ostane, če se ne sme nič nikomur očitati. Pa protipoplavne nasipe si naredite znotraj obvoznice!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Naj se enkrat dokaže krivda in obsodi Jankoviča, kot se je že Ruparja (on je bil semizdi iz SDS) Poslanec že sedi .. stvari se obračajo :yes:

...

Obstajajo butaste barabe, pa brihtne in pregnane barabe. Nekatere je lažje ujeti, druge mnogo težje.

Naši zakoni in ureditev pa so očitno primerni za ribarjenje v kalnem in pisani na kožo pregnanim. Vsaj naše splošno stanje kaže, da nekaj ni v redu in ne vem zakaj bi ljudje bili s stanjem zadovoljni in tiho, če ni v redu.

Vsak ocenjuje na osnovi tistega, kar ga prizadene.

O novinarjih se pa nekako strinjava. S tem, da dodam, da je tudi to posledica določenih teženj, saj bi bili pravi raziskovalni novinarji vplivnežem dosti večja nevarnost kot so sedaj ti povprečni rumeni nakladači. Zato se jih onemogoči, rumeni tisk pa spodbuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ena košnja igrišča (kot fuzbal plac) stane 1500euričeveek.gif

En klinčev parking 300eur/meseek.gif

Ko barvanje enga peš mostička stane 25000 euričev....................................v bežigradu....................................med prjatli!!! trance_39_thumbdown.gif

Poznam žensko ki jim v močno utirjenih poslih zelo drek meša in me prav zanima kdaj se ji bo kaj zgodilo s strani naših "poštenjakarjev"??surrender.gifsurrender.gif

Ej, kaj naj rečem - ne na forumu jokcat, prijavit komisiji za preprečevanje korupcije. Ti dam Klemenčičev e-mail in GSM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mal se umiri!! A zdej človek še povedat ne sme... more kar u akcijo....Kalašnikov pa čistilna tko kt uni Norvežan?? Krade se na polno in ti toveš!!

Lej, prvi korak ti je lahko prijava komisiji. Drugi korak - pošlješ podatke medijem. Žurnal24, Delo, Dnevnik, Mladina, Požareport, Reporter, RTV Slo, PopTV, KanalA (ne nujno v tem vrstnem redu). S tem boš zagotovo več naredil, kot pa tu na forumu nabijanje ... Ker recimo, nabijanje na forumu bi bilo efektivno pod pogojem, da tako zbereš istomisleče in potem razfukaš celo sceno nekje. Ampak tega nihče tu ne naredi, ker je pač forum ekvivalent šanka ... za šankom pa se ve, tam smo vsi pametni, močni, previdni, najhitrejši, jebači in še frajerji povrh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo butaste barabe, pa brihtne in pregnane barabe. Nekatere je lažje ujeti, druge mnogo težje.

nekateri pa sploh niso barabe, čeprav "vsi govorijo" da so ...

No, ja, daj si Zokijevo sliko na steno, mogoče boš bolj mirno spal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!