Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

Nasploh je parkiranje okol UKCja živa katastrofa! Povsod lepi stebrički in parkirne ure ki ne omogočajo človeku iti na pregled. Sej človek bi plačal ampak se ne da za več kot x minut. In potem se ti kot Marija prikaže ta presvetla garaža za katero še doktorji nimajo dovolj keša da bi tam parkirali. Svinjarija brez primere. No sej doktorji imajo službena parkirišča a za ostale ni poskrbljeno. Če moraš v UKC moraš pod nujno it z busom ker vse drugo zelo, zelo stane. Pa kje so našli ravno bolne in poškodovane ljudi tkole zezat u mozak? Pa da se šetkajo od postaje do UKCja z gipsom itd???

Če bi župan bil kaj vreden bi to garažo odkupil in omogočil normalno parkiranje ljudem ki imajo opravke v UKC! Tukaj imate lep primer projekta ki bi zares bil za ljubljančane nekaj vreden. Seveda tisti mladi in zdravi junci tega ne razumejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasploh je parkiranje okol UKCja živa katastrofa! Povsod lepi stebrički in parkirne ure ki ne omogočajo človeku iti na pregled. Sej človek bi plačal ampak se ne da za več kot x minut. In potem se ti kot Marija prikaže ta presvetla garaža za katero še doktorji nimajo dovolj keša da bi tam parkirali. Svinjarija brez primere. No sej doktorji imajo službena parkirišča a za ostale ni poskrbljeno. Če moraš v UKC moraš pod nujno it z busom ker vse drugo zelo, zelo stane. Pa kje so našli ravno bolne in poškodovane ljudi tkole zezat u mozak? Pa da se šetkajo od postaje do UKCja z gipsom itd???

Če bi župan bil kaj vreden bi to garažo odkupil in omogočil normalno parkiranje ljudem ki imajo opravke v UKC! Tukaj imate lep primer projekta ki bi zares bil za ljubljančane nekaj vreden. Seveda tisti mladi in zdravi junci tega ne razumejo.

Gorenjci pač odirajo, jebiga ...

Edini smiselni korak je izgradnja mestne bolnišnice nekje na periferiji, z zadostno in cenovno ugodno parkirno kapaciteto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini smiselni korak je izgradnja mestne bolnišnice nekje na periferiji, z zadostno in cenovno ugodno parkirno kapaciteto.

Ha ha ha Đastin ti pa si kamplc!!! Najbolj de kar cel klinični prenesemo na periferijo. :kva2: Nisem govoril o mestni bolnišnici temveč o UKCju ki ga ni moč prenašati in je zadevo treba rešit tam kjer pač stoji. In če se najdejo veleumi ki so projektirali še dodatno povečanje UKCja ki je uničilo še tisto prkirišče ki je bilo na voljo bi mogoče lahko (če so že naredl osnovno šolo) predvidli da morajo pacienti le nekako prit do tja. :slap: A res verjetno bodo povečal število rešilcev pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha ha Đastin ti pa si kamplc!!! Najbolj de kar cel klinični prenesemo na periferijo. :kva2: Nisem govoril o mestni bolnišnici temveč o UKCju ki ga ni moč prenašati in je zadevo treba rešit tam kjer pač stoji. In če se najdejo veleumi ki so projektirali še dodatno povečanje UKCja ki je uničilo še tisto prkirišče ki je bilo na voljo bi mogoče lahko (če so že naredl osnovno šolo) predvidli da morajo pacienti le nekako prit do tja. :slap: A res verjetno bodo povečal število rešilcev pa bo.

Kokrkol - mestno bolnišnico ven, bodo domačini lahko nehali tarnati, koliko stane parking, za nacionalni UKC pa bo potem manj pacientov/obiskovalcev in redkeje bodo tarnali. Glavni problem je oskrba lokalnih bolnikov in njih obiskovanje.

Ampak ,verjamem, da ti je težko razumeti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorenjci pač odirajo, jebiga ...

Edini smiselni korak je izgradnja mestne bolnišnice nekje na periferiji, z zadostno in cenovno ugodno parkirno kapaciteto.

Zdej veš zakaj na Gorenjskem ni ciganov. Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokrkol - mestno bolnišnico ven, bodo domačini lahko nehali tarnati, koliko stane parking, za nacionalni UKC pa bo potem manj pacientov/obiskovalcev in redkeje bodo tarnali. Glavni problem je oskrba lokalnih bolnikov in njih obiskovanje.

Ampak ,verjamem, da ti je težko razumeti ...

Ne stari, tukaj ni kaj razumeti. A po ravnokar dograjenem UKCju bodo pa sam še prah brisal al kaj? Ukc se lahko kar zapre če nebo imel prometa. A teb se ne zdi da je UKC namenjen ljubljančanom?? Tiste ki vse to projektirajo in tiste ki to požegnajo bi blo treba za muda obesit. še najbolj pa tiste ki na takih točkah omogočajo take kapitalistične kvazi podjetniške molzne projekte. Kljub tako opevanemu županu se tam ni zgodilo čisto nič dobrega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne stari, tukaj ni kaj razumeti. A po ravnokar dograjenem UKCju bodo pa sam še prah brisal al kaj? Ukc se lahko kar zapre če nebo imel prometa. A teb se ne zdi da je UKC namenjen ljubljančanom?? Tiste ki vse to projektirajo in tiste ki to požegnajo bi blo treba za muda obesit. še najbolj pa tiste ki na takih točkah omogočajo take kapitalistične kvazi podjetniške molzne projekte. Kljub tako opevanemu županu se tam ni zgodilo čisto nič dobrega.

UKC je namenjen vsem, ima vlogo tudi nacionalne bolnišnice za težje primere itd., katerih je vse več. In zato so težave, ker se ga fila s primeri od povsod, hkrati pa bi moral "požirati" še Ljubljansko medicinsko problematiko. To pač enostavno ne gre.

O Ljubljanski mestni bolnišnici se govori že nekaj časa in meni je ideja všeč. Verjamem pa, da ti vidiš stotine razlogov proti njej ... tudi parking ti je predrag (ok, ni glih zastonj, a kar se mene tiče, kolikor hodim tja - letos kar dosti - pač to vzamem kot dejstvo ... v Ljubljani se pač promet šele ureja, ker ne dohaja rasti mesta in gostote šoferskih "transakcij" ... in tako bo še vsaj 10 let ... torej, imaš veliko časa in priložnosti za pizdenje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem pa, da ti vidiš stotine razlogov proti njej ... tudi parking ti je predrag (ok, ni glih zastonj, a kar se mene tiče, kolikor hodim tja - letos kar dosti - pač to vzamem kot dejstvo ... v Ljubljani se pač promet šele ureja, ker ne dohaja rasti mesta in gostote šoferskih "transakcij" ... in tako bo še vsaj 10 let ... torej, imaš veliko časa in priložnosti za pizdenje ...

Ne gre za to, da je parking plačljiv, je enostavno predrag. Ali je v Ljubljani kakšna lokacija kjer je parking dražji? In mimogrede, obe parkirni hiši ob UKC-ju so v lasti istega podjetja.

Promet je v Ljubljani problem že več kot 10 let in z izjemo P+R parkirišč v povezavi z MPP, Tomačevskega krožišča, nove vpadnice in nekaj mostov so bila tudi zadnja 4 leta izgubljena v tem pogledu, čeprav je bilo narejeno več kot v desetletju poprej. Jaz se po Ljubljani z avtom vozim samo še v primerih, ko ga nujno rabim in ne morem brez njega. Vse ostalo opravim z MPP-jem in motorjem, ker je zaradi prometa avtomobil v Ljubljani = izguba časa in stres.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Jur.........imel si možnost, da bi TI služil

Za zemljišče je bil javni razpis.......predvideno je bilo določeno število parkirišč......in.....če bi TI imel denar, ti nihče nebi branil vse to zgraditi......in potem služiti.

Nikakor pa ni stvar MOL.....da predpiše ceno parkiranja na uro. To MOL počne le.....in zgolj......na površinah, ki so v lasti mesta Ljubljane.

Sedaj pa......če ti je to preveč.....imaš možnost parkirati drugje.......lahko greš z busom........lahko te pelje prijatelj,prijateljica.....al pa konec koncev tut Taxi.

BTW......če bi jaz TAM zgradil......verjemi, bilo bi sigurno dražje......ker sem požrtn na dnar ! :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Jur.........imel si možnost, da bi TI služil

Za zemljišče je bil javni razpis.......predvideno je bilo določeno število parkirišč......in.....če bi TI imel denar, ti nihče nebi branil vse to zgraditi......in potem služiti.

Nikakor pa ni stvar MOL.....da predpiše ceno parkiranja na uro. To MOL počne le.....in zgolj......na površinah, ki so v lasti mesta Ljubljane.

Sedaj pa......če ti je to preveč.....imaš možnost parkirati drugje.......lahko greš z busom........lahko te pelje prijatelj,prijateljica.....al pa konec koncev tut Taxi.

BTW......če bi jaz TAM zgradil......verjemi, bilo bi sigurno dražje......ker sem požrtn na dnar ! :smoke:

Urbanizacija mesta?? Ti je to kaj znano?? Nekateri so dolga leta študiral na to temo in imajo fine službice s finim plačkam in ne zmorejo predvidet da zraven takega orjaka kot je UKC spada tudi kak parking. Ne, oni še tisto malo zazidajo kar je bilo na voljo! Parkirne ure niso primerne ker onemogočajo normalno uporabo ko gre človek denimo zamenjat gips. Ah ja ti bi bolnika, kripla.... poslal na bus, taxi.... !? Čist sem pozabu da je to čist u redu!?

Ti srčno želim da se enkat fejst polomiš pa da boš lahko sam izkusil o čem ti govorim ker danes ti nekao mozak ne potegne u pravo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur, človek, ki ima gips (in je, kot praviš, "fejst polomljen", načeloma ne vozi avta ... in če mora v bolnico, ga tja pelje tudi rešilec, če je treba ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Promet je v Ljubljani problem že več kot 10 let in z izjemo P+R parkirišč v povezavi z MPP, Tomačevskega krožišča, nove vpadnice in nekaj mostov so bila tudi zadnja 4 leta izgubljena v tem pogledu, čeprav je bilo narejeno več kot v desetletju poprej. Jaz se po Ljubljani z avtom vozim samo še v primerih, ko ga nujno rabim in ne morem brez njega. Vse ostalo opravim z MPP-jem in motorjem, ker je zaradi prometa avtomobil v Ljubljani = izguba časa in stres.

Zadnja 4 leta niso bila izgubljena, saj je bilo najprej treba pripraviti, izpogajati, upoštevati pripombe, narediti popravke in dokončno sprejeti prostorski načrt MOL, ki je bil lani tozadevno tudi dokončan, kolikor vem, in se sedaj lahko začnejo končno izvedbena dela. Ja, Ljubljana je prej res spala v vseh ozirih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo : ob UKC je dovolj parkirnih mest. Če bi bila zastonj, verjetno ne bi nikdar bila prosta. V ceni parkiranja je zagotavljanje prostora ob ciljni destinaciji. Zagovorniki prostega trga in privatizacije se boste pač morali sprijazniti s tem, da lahko investitor, ki je zagotovil prostor za vaš pleh (ki 95 % svoje življenjske dobe miruje), računa kolikor mu pride na misel. Ob boljši preventivi v zdravstvu bi povpraševanje verjetno upadlo in posledično tudi cena parkiranja - razen če bo v bližini nastal še kak drug privlačen objekt. Da bi MOL določal cene parkiranja - pa kaj še ! Seveda so to poizkušali pred cca. 10 leti. Zgradiš garažo in nekdo ti določi, če smeš kaj zaslužiti. Urad za cene so ukinili že dolgo tega in to smo menda med drugim tudi hoteli.

Vsem, ki goreče zagovarjate tržno gospodarstvo, naj že enkrat postane jasno, da boste tudi sami občutili njegove nevšečnosti.

Pohlep je pač popeljal parkirno politiko naših mest v čudne smeri. Vse le zato, ker zemljišča niso skupno dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urbanizacija mesta?? Ti je to kaj znano?? Nekateri so dolga leta študiral na to temo in imajo fine službice s finim plačkam in ne zmorejo predvidet da zraven takega orjaka kot je UKC spada tudi kak parking. Ne, oni še tisto malo zazidajo kar je bilo na voljo! Parkirne ure niso primerne ker onemogočajo normalno uporabo ko gre človek denimo zamenjat gips. Ah ja ti bi bolnika, kripla.... poslal na bus, taxi.... !? Čist sem pozabu da je to čist u redu!?

Ti srčno želim da se enkat fejst polomiš pa da boš lahko sam izkusil o čem ti govorim ker danes ti nekao mozak ne potegne u pravo stran.

Kako neizmerna je polpismenost ljudi......res neverjetno.

Urbanizacija......a to tebi pomeni zastonj parkirišča.....????? Z urbanizacijo so jih predvideli.......in kdor je investiral, ima sedaj zagotovljen dobiček. Preprosto!!!!

BTW......a kripl z gipsom, se pa lahko sam pripelje al kaj??????..... no, možnost, da te pripelje prijatelj, si gladko spregledal.

Tudi jaz tebi želim, da se fajn polomiš.....pač, ne spodobi se, da ti nebi zaželel tega, kar ti želiš meni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob izgubi velikega vodje Kim Jong-a,izrekam iskreno sožalje vsem tovarišem in tovarišicam;tovariša Kučan in Zoki-

Slovenija je z vami v teh težkih trenutkih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako neizmerna je polpismenost ljudi......res neverjetno.

Urbanizacija......a to tebi pomeni zastonj parkirišča.....????? Z urbanizacijo so jih predvideli.......in kdor je investiral, ima sedaj zagotovljen dobiček. Preprosto!!!!

BTW......a kripl z gipsom, se pa lahko sam pripelje al kaj??????..... no, možnost, da te pripelje prijatelj, si gladko spregledal.

Tudi jaz tebi želim, da se fajn polomiš.....pač, ne spodobi se, da ti nebi zaželel tega, kar ti želiš meni.

Nihče ni omenil zastonj parkirišč!! Ti pismeni!?

Ampak če že ustvariš masovno potrebo po parkiriščih z nekim UKCjem moraš ljudem omogočit kolk tolk normalno uporabo storitev. Urbanizacija mesta naj bi služila ljudem in ne kapitalistom. Tukaj govorimo o oderuštvu in nefunkcionalnih parkirnih urah ki bi ob tako velikem kompleksu bolnic morale delovati bolj prilagojeno. Vsi vemo da v dveh urah težko prideš iz katerekoli čakalnice oziroma ambulante a parkomat tega sploh ne omogoča pa če bi še tako rad plačal parking. Sevede te lahko pripelje prijatelj. potem pa naj gre za dve, tri urce mal naokol ane? Gre se za prijaznost mesta do njegovih meščanov in ne zgolj za molžo le teh.

Tole da se polomiš sem pa napisal samo zato ker tako zagovarjaš neprijazno, izkoriščevalsko dogajanje v mestu, in le na svoji izkušnji bi mogoče dojel zakaj gre.? Al pa tud ne!?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Jur......se mi nekako ne da bosti s tabo.....ampak.....a si opazil, da se na parkomatih DA plačati za več kot 2 uri???????

BTW......nikoli in nikdar.......se NEKOMU......ne zaželi, da se polomi......in potem izgovori, izgovori......WE.

Zame pač nisi več človek vreden dialoga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popravljeno . Popravil klimbra
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Jur......se mi nekako ne da bosti s tabo.....ampak.....a si opazil, da se na parkomatih DA plačati za več kot 2 uri???????

:blush: Kje? Tu okoli kolodvora ne gre. Skačem dopoldne ko en junc filat tisti parkomat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvo parkomatov (časovno omejenega parkiranja "ob ulici") je : da je dostopnost parkirnega mesta uporabnikom prijazna.

Paradoks ?

Če ista vozila na istih mestih stojijo po 9+ ur, je to zelo neprijazno 1.137 avtomobilistom, ki iščejo prostor za kakšno urico ali manj, da bi kaj opravili v bližini. Vsakič, ko pritečeš in namečeš kovance, si zeznil nekoga, ki bi tvoj prostorček nujno potreboval. Beseda dneva je torej : "velik obrat vozil". Pri nas smo še bolj zaostali in uporabljamo "pay & display", kjer lahko tako goljufaš. Naprednejši sistem je "pay by space", kjer ti naprava ne dovoli podaljšati parkirnega časa, če prej ne odpelješ za kakšno urico ali dve. Seveda se lahko prestaviš na drugo prosto mesto.....

Tako da je to resnično pozitivno za uporabnike.....

Če potrebuješ daljše parkiranje, so temu namenjene parkirne hiše in zunanja parkirišča.

Za zastonj parkiranje nam še vedno preostane udeležba v zastojih na vpadnicah ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Lasagna, se strinjam.

A če Klimbra pravi, da se nekje da naprej nažokati soldov za sel šiht, bi rad vedel kje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Lasagna, se strinjam.

A če Klimbra pravi, da se nekje da naprej nažokati soldov za sel šiht, bi rad vedel kje

Trenutno nikjer dalj kot za 2 uri. Bojo pa menda parkomati za Bežigradom ( nasproti GR ) in med Parmovo, Prule, Mirje.. omogočali 4 urno parkiranje po se mi zdi 0,40 € za eno uro. Parkomati so že nameščeni, delat pa bojo začeli se mi zdi januraja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Lasagna, se strinjam.

A če Klimbra pravi, da se nekje da naprej nažokati soldov za sel šiht, bi rad vedel kje

Da se......nekaj je treba vtipkat v mobi.....pa prime za več ur.......bom vprašal tamauga.........čez cca 3 mesece......ko se vrne!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: Kje? Tu okoli kolodvora ne gre. Skačem dopoldne ko en junc filat tisti parkomat.

A ni tam cenejš un parking na zgornji strani, nasproti MVZT-ja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!