Skoči na vsebino

Hialuronska kislina


Ninč

Priporočene objave

dragi moji lepi dečki in prelestne deklice!

zanima me, če je gor (al znanc, kolega, mt, fort, uatever) kaki doktor, dentist, farmacevt, kemik al kar koli, ki pozna hialuronsko kislino. namreč... slovensko podjetje je začelo izvažat izdelek, ki vsebuje to spojino. se pa uporablja v zobozdravstvene namene. zdaj pa Nini-nani zanima če je kakršnakoli literatura v slovenskem jeziku. od firme sem dobila gradiva, samo so v angl in nemškem jeziku, v madžarskem jeziku je je pa ful mal...

tko da, če kdorkoli kaj ve o tem, nej mi prosim piše na PM, pol se bomo pa dalje zmenli...

dečki, najlepša vam dala

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moji lepi dečki in prelestne deklice!

zanima me, če je gor (al znanc, kolega, mt, fort, uatever) kaki doktor, dentist, farmacevt, kemik al kar koli, ki pozna hialuronsko kislino. namreč... slovensko podjetje je začelo izvažat izdelek, ki vsebuje to spojino. se pa uporablja v zobozdravstvene namene. zdaj pa Nini-nani zanima če je kakršnakoli literatura v slovenskem jeziku. od firme sem dobila gradiva, samo so v angl in nemškem jeziku, v madžarskem jeziku je je pa ful mal...

tko da, če kdorkoli kaj ve o tem, nej mi prosim piše na PM, pol se bomo pa dalje zmenli...

dečki, najlepša vam dala

lp, nina

Banda zarukana a ne? V kakšnih levih jezikih pišejo literaturo.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej madžarščina ni noben problem, ker sem itak fele- fele (pol-pol). sam prevajanje vzame ful časa... pa več morš mislit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glikozaminoglikani

So polisaharidi, sestavljeni iz ponavljajočih se disaharidnih enot. Nahajajo se v vezivnih tkivih in sluzi, vežejo vodo in katione in s tem povečajo elastičnost vezivnih tkiv. Eden izmed najpomembnejših glikozaminoglikanov je hialuronska kislina. Hialuronska kislina je linearen polimer polisaharidov, ki jo najdemo v koži, hrustancu sklepov in sklepnih tekočinah ter v kapsulah ponavadi patogenih bakterij. Sestavljajo jo disaharidne enote, ki so med seboj povezane z b-1,4-glikozidno vezjo. Veže veliko vode in daje visokoelastičnost oziroma drsnost sklepne tekočine in s tem izboljša prehrano sklepov.Kot smo že omenili so glikozaminoglikani pomembne sestavine veznih tkiv, ki so povezani s proteini: kolagen, elastan, keratin.

Sinteza glikozaminoglikanov poteka na ribosomih endoplazemskega retikuluma.

Razgradnja poteka v lizosomih, s pomočjo lizosomalnih hidrolaz in

transferaz.

Razgradnja hialuronske kisline na disaharidne enote poteče z encimom hialuronidaza.

Drugi glikozaminoglikani so:

dermatan-sulfat , ki se nalaga v fibrilarni strukturi kolagena in koži

hondroitin-4-sulfat, ki je trdna snov v hrustancu in aorti

keratan-sulfat, ki ga najdemo v mrežnici in hrustancu

heparan-sulfat, ki je normalno samo v stenah krvnih žil

:xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sem ga prav razumela je mislil za angleščino in nemščino........ :doze:

nisi prav razumela... polek tega ima Nina med nogami češpljo in ne pitona...

dragi moji lepi dečki in prelestne deklice!

zanima me, če je gor (al znanc, kolega, mt, fort, uatever) kaki doktor, dentist, farmacevt, kemik al kar koli, ki pozna hialuronsko kislino. namreč... slovensko podjetje je začelo izvažat izdelek, ki vsebuje to spojino. se pa uporablja v zobozdravstvene namene. zdaj pa Nini-nani zanima če je kakršnakoli literatura v slovenskem jeziku. od firme sem dobila gradiva, samo so v angl in nemškem jeziku, v madžarskem jeziku je je pa ful mal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guglu sem vtipkala "hialuronska kislina" in kar ta prvo odprla, potem pa kopirala in prilepila sem. :)

Samo, da je nisi v Kolpi našla. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti že ne morš bit motoristka, preveč si pametna

Saj tudi zdravnica nisem, pa vtipkam popove zdravnike, pa se znam operirat. :)

Samo, da je nisi v Kolpi našla. :P

:grrr :grrr :grrr

Če jo bom, jo bom nalimala v Ful lepe fotke (ali kako je narava lepa stvar...) O:-)

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!