Skoči na vsebino

Mozolji po nogah


Brihta

Priporočene objave

Vsako poletje se mi zgodi, da ko se po cele dneve kuham v kombinezonu, dobim mozolje po nogoh. Pa to ne enega ali dva. Trenutno jih imam vsaj 50. Kombinezon pa redno perem. Ali obstajajo kake kreme, katere bi preprečile znojenje. Saj predvidevam, da se mozolji pojavljajo zaradi tega, ker sem po 6-7 ur v potnem bazenu v kombinezonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na srečo nimam teh problemov,se mi je pa zgodilo v hudi vročini da je rit orng zašvicala pa dobila ena dva mazoljčka kar me sploh ne moti,dokler je kakšn ki ga stisne .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako poletje se mi zgodi, da ko se po cele dneve kuham v kombinezonu, dobim mozolje po nogoh. Pa to ne enega ali dva. Trenutno jih imam vsaj 50. Kombinezon pa redno perem. Ali obstajajo kake kreme, katere bi preprečile znojenje. Saj predvidevam, da se mozolji pojavljajo zaradi tega, ker sem po 6-7 ur v potnem bazenu v kombinezonu.

obleci pod kombinezon dolge spodnjice, po domače dolge gate. naj bodo iz lycra vlaken in po možnosti, čim tanjše.

za nas ženske je lažje, ker lahko damo gor zelo tanke hlačne nogavice.

dr.looney :devil:

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako poletje se mi zgodi, da ...

Ne sekiraj se, to je znak, da si še mlad. :grim

Dolge gate obleci pod kombinezon, takšne, ki ti najbolj ustrezajo.

Najbolj zdrave so, po moje, bombažne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako poletje se mi zgodi, da ko se po cele dneve kuham v kombinezonu, dobim mozolje po nogoh. Pa to ne enega ali dva. Trenutno jih imam vsaj 50. Kombinezon pa redno perem. Ali obstajajo kake kreme, katere bi preprečile znojenje. Saj predvidevam, da se mozolji pojavljajo zaradi tega, ker sem po 6-7 ur v potnem bazenu v kombinezonu.

Al se pa s kakšnim otroškim pudrom namaž. DA bo mal bol suha koža

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi spodnje perilo proti potenju...dobijo se dolge gate in kratka majica

Baje pomagajo tut najlonke... ampak BAJE .)

Osebno teh težav nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po furi si umiješ noge z kislino iz akomulatorja pa zihr vse mozolčke skur :D

nimam problemou s tem pa še nism prakticirau te varjante sam en mora bit prvi :kva2:

za posledice ne odgovarjam

o stranskih učinkih se posvetujte z lokalnim mehanikom :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat nimam teh problemov :grrr

hvalabogu :D

rešitev je po moje v dolgih gatah...... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minny pravi (23:37):

jao kake filozofije

Minny pravi (23:37):

valda da je to zarad potenja pa se pore zamasijo

Minny pravi (23:37):

cyo :D

Minny pravi (23:37):

naj se maze z daktarinom pa bo mir

zok[mf] pravi (23:38):

da bos ti kriva ko mu bojo noge odpadle :P

zok[mf] pravi (23:38):

:D

Minny pravi (23:38):

odpadle? :D

Minny pravi (23:38):

zarad kreme proti mozoljem ti ne odpade nic drugega ko mozolji

Minny pravi (23:38):

v solarij naj gre pa mu bo kozo izsusilo

Minny pravi (23:39):

cyo ki se je vido da so mozolji zarad suhe koze

;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bombažne "kolesarke" do kolen....ali pač kakršnekoli oprijete kratke hlače iz mešanice materialov...če je koža zelo občutljiva potem se izogibaj popolnoma sintetičnih materialov ker ne vpijajo vlage in si na koncu na istem kot če ne bi imel ničesar pod kombinezonom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bombažne "kolesarke" do kolen....ali pač kakršnekoli oprijete kratke hlače iz mešanice materialov...če je koža zelo občutljiva potem se izogibaj popolnoma sintetičnih materialov ker ne vpijajo vlage in si na koncu na istem kot če ne bi imel ničesar pod kombinezonom...

:nono:

predvidevam, da gre za alergično reakcijo na pot. eni so proti temu bolj občutljivi kot drugi. če si boš kupu bombažne, se boš kopal v lastnem soku. če druge rešitve ni ti priporočam športno perilo (dolge gate), ki JE iz umetnih materialov in celo KEMIČNO obdelano. štos športnega perila je da NE vpija vlage, ampak jo prenaša na zunanjo stran oblačila, torej stran od kože. sam prisegam na znamko Patagonia, obstaja pa verjetno še mnogo dobrih in verjetno tudi cenejših znamk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al se pa s kakšnim otroškim pudrom namaž. DA bo mal bol suha koža

To sem tudi sam že razmišljal. Bom sprobal :)

Sam tale z dolgimi gatami pri +30 je mal lovska .) Kakšne tanke šprtne hlače še.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono:

predvidevam, da gre za alergično reakcijo na pot. eni so proti temu bolj občutljivi kot drugi. če si boš kupu bombažne, se boš kopal v lastnem soku. če druge rešitve ni ti priporočam športno perilo (dolge gate), ki JE iz umetnih materialov in celo KEMIČNO obdelano. štos športnega perila je da NE vpija vlage, ampak jo prenaša na zunanjo stran oblačila, torej stran od kože. sam prisegam na znamko Patagonia, obstaja pa verjetno še mnogo dobrih in verjetno tudi cenejših znamk.

in kam ti bo to sintetično perilo preneslo pot, če boš konkretno švical? do usnja..kjer bo ostal...

popolnoma sintetično perilo pride prav če ga nosiš pod materiali ki dihajo, da se pot lahko odvaja na površino zunanjih oblačil in tam izhlapeva, sicer si na istem kot če ga ne bi uporabljal...

vsa oblačila ki jih uporabljam za švicanje (za tek, pohodništvo ipd) je sintetično in deluje...a samo dokler ni čezenj poveznena dodatna neprodušna plast oblačil...potem je vse skupaj brez veze...

pod usnjenimi moto hlačami kljub temu da prisegam na sintetiko nosim bombaž...zanj sem se odločila zato ker sem opazila da sintetika v mojem primeru pač odpove....in res je da vsa naravna vlakna rada vpijao vlago, je ne odvajao od kože ampak ta samo ždi v njihovem jedru, da se naravna vlakna zaradi tega tudi počasneje sušijo in etc., ampak na podlagi čiste empirike prisegam na bombaž...

če je govora o mazoljih seveda .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!