Skoči na vsebino

Slovenija-Jugoslavija


Broj Jedan

Priporočene objave

Senzorji na dotik so bili pa sploh kolosalna zadeva. Imela jih je tudi moja tedanja zaročenka Maja. Hočem rečt - na televizorju. Pa tudi sicer, mogoče. V glavnem, rada in pogosto sva se dotikala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo imeli pa kar eno barvno tonirano šipo pred črnobelim TVjem in razliko zagonili za pijačo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod PEPE, zelo lepo spisan text! Vredno vseh pohval. Sicer te ne poznam, ne iz ex Yu, niti današnje SLO(si bržkone vsaj dvakrat do trikrat starejši), pa sem kljub temu izluščil tvoj, verjetno od vseh deset tisoč uporabnikov, najbolj pozitiven pristop do motoplaneta. Zato te vljudno naprošam, da veleumu(beri broj jedan) pomagaš, kajti sam si več kot očitno uničuje zdravje in živce s prodajanjem(šenkavanjem) svoje edine svete resnice. Naj ne bomo omejeni samo na to temu, saj ga je povsod dosti, razen v motociklizmu. Za tja mu očitno zmanjka poguma, bi ga kakšen Brumer takoj uničil :D . Ne da bi bil nesramen, samo ko človek pogleda takšno ali drugačno temo in vidi njegove poglede na svet, ki ne sprejemajo niti delček drugačnosti, se človek kar zamisli. Človek ni sposoben niti najkrajšega konstruktivnega dialoga, samo udrihanje, če ne tuliš v njegov rog. Taki ljudje se mi smilijo in prosim, odstopi mu vsaj 1% svoje pozitivne energije, ki jo že nekaj časa razdajaš vsem nam. Mislim, da bi mu to pomagalo :OK:

Lep dan še naprej in brez zamere!

Lightning :krneki:

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@lobo

resna debata je nekaj drugega kot zmerjanje drugače mislečih z smrkavci, nintendo generacijo (ne mislim tebe), dodaj po želji ...

bolj primeren način za podajanje...

nintendo?

Ja pol pa se na tistega, ki to piše obrni. Ker če se name obrneš s svojim postom, pol mislim, da je vse to meni namenjeno.

Razen, če uporabljaš mojo ramo, da se na njej zjočeš? :?

Mi smo imeli pa kar eno barvno tonirano šipo pred črnobelim TVjem in razliko zagonili za pijačo.

Daj Lasagna, a si moral to mavrično šipo naprej privlečt. :cry:

Grem se zjokat v kot in obujat spomine na stare zlate čase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Senzorji na dotik so bili pa sploh kolosalna zadeva. ...

Pa

ne zmeri ..

:(

Tudi

ys sem si takrat privoščiw kupiti Loewe Opta in - glej vraga - senzorji so delali kar nekaj po svoje in kadar se jim je zazdelo ... končno sem škatlo odnesew na servis in tam je bilo vse v najlepšem redu. Pa me vpraša serviser:

"Kaj imaste pa po tleh?"

"Kako kaj ..?" sem ga začudeno pogledow

"Ja, a maste tapison ..?"

"Ja!"

"No vidite .. tile senzorji so občutljivi na statično elektriko, ki se nabira na tapisonu, ker je iz sintetike in zato ne bodo nikoli delali v redu."

Prodal

sem ga nekomu, ki je imel v dnevni sobi parket in je bil ful zadovoljen

ter kupil Sony, ki - verjeli ali ne - še danes dela in to pri meni.

Sony-for-ewer-press

:)

BTW:

aja oba TVja sem kupil v trgovini v Ljubljani takratne SFRJ.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :kva2:

A se jih da narest??? :rolleyes:

Probaj, šoja :)

@ lightning: če mi boš take pisaril, bom imel občutek, da sem že umrl in samo še zaradi neobveščenosti škrebljam po Motomarsu :krneki:

BTW, Yuri/veleum/Broj jedan je moj prijatelj in je zlata duša. Je pa res:

- da mu je občasno dolgčas

- da je (po horoskopu) bik

- itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ga je povsod dosti, razen v motociklizmu. Za tja mu očitno zmanjka poguma, bi ga kakšen Brumer takoj uničil :D . Ne da bi bil nesramen, ...

Lightning :krneki:

Mogoče ne opaziš svoje nesramnosti ..

gotovo bodo pa vsi opazili, da lažeš ..

resnica

Za to pa, da sem trenutno brez motorja

so pa pač krive nesrečne okoliščine,

ki pa nikogar na tem planetu nič ne brigajo.

OK?

BTW:

WTF is Brumer?

:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne opaziš svoje nesramnosti .....

:topic:

Khm.....malo dihalnih vaj ne bi nikomur škodilo.

In, Broj Jedan.....tudi ti verjetno včasih ne opaziš svojih nesramnosti. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, Yuri/veleum/Broj jedan je moj prijatelj in je zlata duša. Je pa res:

- da mu je občasno dolgčas

- da je (po horoskopu) bik

- itd...

kot

vedno - imaste prow exelenca ..

:D

malo

je dowg čas .. če bo nama bo sreča mila in Bog dobrotljiw, kmalu dobiva

en veeelik prevod in potem bo kakih deset do štirajst dni mir pred mano ..

tako da si bo marsikdo oddahnil .. tudi tisti, ki še vedno bingljajo

na moji ignore listi in njihove nebuloze lahko prečitam samo v kakih citatih ..

lihtningu

pa ne zamerite kaj dosti njegove mladostne vihravosti in nezrelosti,

ker še ni opaziw v katero smer se vrti tale naš planetek .. bo že še ..

mladost-je-norost-skače-čez-vodo-kjer-je-most-press

:)

:topic:

Khm.....malo dihalnih vaj ne bi nikomur škodilo.

In, Broj Jedan.....tudi ti verjetno včasih ne opaziš svojih nesramnosti. :closedeyes:

.. vzeto na nanje - boginja Alla ..

:worship:

Samo

droben pomislek: ys - kot že veš - zaradi

svoje bikowske nature samo odgovrajam

na kake take pripombe.

NIKOLI

ne začenjam .. samo vračam: milo za žajfo .. a ne?

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIKOLI

ne začenjam .. samo vračam: milo za žajfo .. a ne?

:P

Star islandski pregovor pravi: "Ne sprašuj, če nisi prepričan, da hočeš slišati odgovor..." :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol pa se na tistega, ki to piše obrni. Ker če se name obrneš s svojim postom, pol mislim, da je vse to meni namenjeno.

Razen, če uporabljaš mojo ramo, da se na njej zjočeš?

ok whatever ...

ti si zacel neki pametovat o smislu debate na tem forumu.

in ja, namenjeno je bilo tebi ker si prvotno ti repliciral meni.

/out

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star islandski pregovor pravi..

Računam

na vašo dobrotljivo razlago v PMju ..

v upanju, da ne delam računa brez krčmarja,

vaš vdani

Br.1

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moji spomini na socializem. Npr. leto 1984 - četrti razred OŠ.

Ena plača od ta starih je šla za odplačevanje kredita - ja moji niso dobili državnega stanovanja.

Ob sobotah me je matka zbujala ob 8:00, da sem šel v trgovino, ker je ob 9:30 zmanjkalo kruha in mleka. pa se jebite čez vikend kakor veste in znate... Za posebne priložnosti, ko smo doma rabili žemlje, me je zbudila ob 6:30.

Za božič je stara mama fotru in stricu dala bone za bencin, kot največjo dragocenost sveta.

Po banane, kavo, čokolado smo hodili v Avstrijo, po jeans (kva sem bil jackson v Carrera oz. Rifle kavbojkah) pa v Italijo na Rdeči trg in še to v primeru, če je stara mama dala dost bonov za bencin. Da ne govorim o urah prebitih na avtoodpadih, ko so fotri "odšraufavali" rezervne dele.

V šoli smo pri glasbeni vzgoji celo leto drajsali Bilečanko in Jugoslavijo. Pri Hej brigadah se je pa zataknilo zaradi teksta Na slovenskem smo mi gospodar - sem imel kar nekaj sošolcev, katerih starši so bili takratno "vojno lice" in so na roditeljskem sestanku povedali, da je to "šuvinistička pesma".

Potem smo šli enkrat letno pred šolo, pred spomenik N. H. Toneta Tomšiča, kjer je policijski orkester odigral žalostinko, uni k smo ploskal po končani pesmi, smo dobil podpis v beležko, ker na komemoracijah se ne ploska. Za konec komemoracije so pa še vojaki iz bližnje vojašnice na Roški s Papovkami in starimi mausericami odstrelili častne strele, da nam je vsem donelo v glavi. Ta pridni učenci, sinovi in hčere članov partije so bili tisti dan opravičeni pouka in so šli z delegacijo v gramozno jamo pogledat, kje je bil N. H. ustreljen.

Vozni park je bil pa zavidanja vreden: Tomos, ČZ, Java in MZ-jovc. Sem pa tja se je pojavila kakšna boldorka, največkrat so bile videne na "ta velkem" oviku na cesti na Lj grad. Boldorke so pa itak mele samo prvo, drugo in tretjo, da ne bi šle hitreje kot policajski BMW-ji.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če se kdo spomni motocros dirk v Podljubelju,Tržič smer mejni prehod Ljubelj.to so bili časi.mi z kolesi ali peš po pa svetovna smetana.Ani čudn imel smo svetovno klaso Tržiču pa isto na Grobniku dons pa nič od tega.ravno zadnjič sem otroka peljal tja gor,da jima pokažem sramoto,ki je od proge ostala.žalostno.pa mislim,da je bila ena boljših na svetu. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če se kdo spomni motocros dirk v Podljubelju,Tržič smer mejni prehod Ljubelj.to so bili časi.mi z kolesi ali peš po pa svetovna smetana.Ani čudn imel smo svetovno klaso Tržiču pa isto na Grobniku dons pa nič od tega.ravno zadnjič sem otroka peljal tja gor,da jima pokažem sramoto,ki je od proge ostala.žalostno.pa mislim,da je bila ena boljših na svetu. :BUA:

Zeleni in varsto narave .....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računam

na vašo dobrotljivo razlago v PMju ..

V zbirki starih islandskih pregovorov se najde tudi eden na temo PMjev. Zelo podoben tistemu prejšnjemu.

Na splošno Islandci ne slovijo po neki bujni domišljiji. Taki pač so...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sedanjimi pobritimi pedofilnimi pizdami ne odkrivate nič novega.

a impliciraš na to, da so pedofili produkt današnje mladine? :? (sej vem da ne, pač provociram)

a veš kolikšna je povprečna starost pedofila?

še več, postavil bi lahko celo tezo, da je ex-yuga sproducirala pedofile, ki danes kužijo našo družbo.... <_<

mladi junaki moji .. pa poizkusite vi danes zasesti fakultete in jih držati teden dni

kot smo jih mi leta 1971 -

to je nemogoče...poglej kakšno podporo smo imeli študentje ob zadnjem štrajku...vsi stari so nas kurcali in pošiljali delat/študirat....še ko se poskusimo boriti za večje/ugodnejše pravice, nas starejši potolčejo...mi pa pridno ubogamo, kot ovčice....

vse kaže, da ne veš niti to kaj je Google ..

poizkusi sledeče

klikni me

v iskalno okence vpiši to, kar želiš vedeti

.

:OK:

Kot

"polpismeni" človek sem poizkusil nekaj ukreniti v zvezi s tem in sem pisal na RTV SLO1, da naj to problematiko predtavijo v oddaji Trenja - po moje bo zeloo zanimivo, če jo bodo.

:yes:

slabo si to naredil Broj 1., namreč Trenja so oddaja komercialne Pop Tv hiše, i ne nacionalne RTV slo (brez enke, ker RTV Slo pomeni Radio-Televizija Slovenije, tista enka tam je pa namenjena enemu izmed njenih programov)

mogoče mit o slabi pismenosti/polpismenosti drži? :?

Na nas je, da z volitvami izbiramo take ljudi, ki za narod tudi kaj naredijo ne zgolj leporečijo o takih in drugačnih krivicah, ki so jih bili deležni, pa bi jih radi sedaj pri koritu popravili najraje seveda sebi in svoji familiji.

Če upoštevaš mnenje Broj 1., ki pravi, da so VSI politiki, pizde, je ta tvoj stavek le pobožna želja...tako da se lahko vdaš v usodo in ignoriraš volitve.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod PEPE, zelo lepo spisan text! Vredno vseh pohval. Sicer te ne poznam, ne iz ex Yu, niti današnje SLO(si bržkone vsaj dvakrat do trikrat starejši), pa sem kljub temu izluščil tvoj, verjetno od vseh deset tisoč uporabnikov, najbolj pozitiven pristop do motoplaneta. Zato te vljudno naprošam, da veleumu(beri broj jedan) pomagaš, kajti sam si več kot očitno uničuje zdravje in živce s prodajanjem(šenkavanjem) svoje edine svete resnice. Naj ne bomo omejeni samo na to temu, saj ga je povsod dosti, razen v motociklizmu. Za tja mu očitno zmanjka poguma, bi ga kakšen Brumer takoj uničil :D . Ne da bi bil nesramen, samo ko človek pogleda takšno ali drugačno temo in vidi njegove poglede na svet, ki ne sprejemajo niti delček drugačnosti, se človek kar zamisli. Človek ni sposoben niti najkrajšega konstruktivnega dialoga, samo udrihanje, če ne tuliš v njegov rog. Taki ljudje se mi smilijo in prosim, odstopi mu vsaj 1% svoje pozitivne energije, ki jo že nekaj časa razdajaš vsem nam. Mislim, da bi mu to pomagalo :OK:

Lep dan še naprej in brez zamere!

Lightning :krneki:

Evo najboljši post v tej temi. Se popolnoma strinjam. Zakaj se z Lobotom, HHV-jem, Pepetom... da pogovarjat v tej temi. Z Brojčijem se pa nikakor ne da :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne opaziš svoje nesramnosti ..

gotovo bodo pa vsi opazili, da lažeš ..

resnica

Za to pa, da sem trenutno brez motorja

so pa pač krive nesrečne okoliščine,

ki pa nikogar na tem planetu nič ne brigajo.

OK?

BTW:

WTF is Brumer?

:eek:

AVTOMOBILIST TE JE HOEL NAMIRNO UBITI :eek: :eek: :eek:

Pa glih tebe :rolleyes:

Kaj ste preveč denarja vložili (saj neki si se hvalu) pa je za mopija zmanjkal :P (Hecam se no :blush: )

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moji spomini na socializem. Npr. leto 1984 - četrti razred OŠ.

Ena plača od ta starih je šla za odplačevanje kredita - ja moji niso dobili državnega stanovanja.

danes pa 2 povprečni plači nista dovolj

Ob sobotah me je matka zbujala ob 8:00, da sem šel v trgovino, ker je ob 9:30 zmanjkalo kruha in mleka. pa se jebite čez vikend kakor veste in znate... Za posebne priložnosti, ko smo doma rabili žemlje, me je zbudila ob 6:30.

ys sem pa vsako jutro - velikokrat tudi čez vikende bil ob 05:30 v delavnici - so what?

Za božič je stara mama fotru in stricu dala bone za bencin, kot največjo dragocenost sveta.

ys sem jih tudi prijateljem talow, ker sem jih imew sam kot solate

Po banane, kavo, čokolado smo hodili v Avstrijo, po jeans (kva sem bil jackson v Carrera oz. Rifle kavbojkah) pa v Italijo na Rdeči trg in še to v primeru, če je stara mama dala dost bonov za bencin.

danes pa 78% ljudi lahko samo občuduje te zadeve v izložbah ... kakšen luxus, a ne ... kupiti si pa s praznimi žepi tako ne more skoraj nič

Da ne govorim o urah prebitih na avtoodpadih, ko so fotri "odšraufavali" rezervne dele.

yesss - to danes naredi mehanik namesto tebe in jih pošraufa iz ukradenih avtov .. kašna super država

V šoli smo pri glasbeni vzgoji celo leto drajsali Bilečanko in Jugoslavijo. Pri Hej brigadah se je pa zataknilo zaradi teksta Na slovenskem smo mi gospodar - sem imel kar nekaj sošolcev, katerih starši so bili takratno "vojno lice" in so na roditeljskem sestanku povedali, da je to "šuvinistička pesma".

takrat je bila pač glasba drugačna .. danes moraš pa v šoli plačati, če hočeš, da otrok poje v zborčku in seveda ni treba peti glasbe polpreteklosti

Potem smo šli enkrat letno pred šolo, pred spomenik N. H. Toneta Tomšiča, kjer je policijski orkester odigral žalostinko, uni k smo ploskal po končani pesmi, smo dobil podpis v beležko, ker na komemoracijah se ne ploska. Za konec komemoracije so pa še vojaki iz bližnje vojašnice na Roški s Papovkami in starimi mausericami odstrelili častne strele, da nam je vsem donelo v glavi. Ta pridni učenci, sinovi in hčere članov partije so bili tisti dan opravičeni pouka in so šli z delegacijo v gramozno jamo pogledat, kje je bil N. H. ustreljen.

ne vem zakaj se niste zabavali .. nam so vojaki dajali puške in orožje v "kontrolo" in smo se res fino imeli na skupnem pikniku po proslavi

Vozni park je bil pa zavidanja vreden: Tomos, ČZ, Java in MZ-jovc. Sem pa tja se je pojavila kakšna boldorka, največkrat so bile videne na "ta velkem" oviku na cesti na Lj grad. Boldorke so pa itak mele samo prvo, drugo in tretjo, da ne bi šle hitreje kot policajski BMW-ji.

yesss - v Domžalah so pa vsi vozili Honde .. res čudno .. da ne omenjam avtov. Že takrat sem se motovilil po odročnih predelih Celovca, okoliških vaseh in avtomoboli so bili resda tujih znamk ampak starii, izrabljeni, rjavi .. nič dosti boljši od naših v Ljubljani. Seveda je napačni vtis delal vedno center tujega mesta, kjer se običajno tudi danes vidi najboljši izbor. Če pa človek zaide malo v kako blokovsko naselje se pa pokaže resnična beda powprečka.

Je pa dejstvo, da je še danes večina slovenceljev enakih najslabši vrsti pleh-pičk in doma raje tolčejo zelje in krompir (kar je sicer "zdrava prehrana") .. samo da lahko na parkplacu pred bolkom parkirajo najnovešega Hundaja .. jebatga - žalost ...

Tadej

ys

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC, kakšno podporo pa misliš, da je imela generacija, ki je takrat štrajkala?

Edino kar se strinjam s tabo je to, da SMO OVCE. Ki nas gojijo za zakol. In mi (vključno s tabo) tlele blejamo v prazno in grejemo svoje riti na udobnih mehkih stolčkih.

Ke so redki izmed prisotnih pripravljeni tvegat vse potrošniške pizdarije za to, da bi bilo generacijam za nami lažje in boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!