Skoči na vsebino

Slovenija-Jugoslavija


Broj Jedan

Priporočene objave

Za konec komemoracije so pa še vojaki iz bližnje vojašnice na Roški s Papovkami in starimi mausericami odstrelili častne strele, da nam je vsem donelo v glavi.

Tadej

U matr sej je blo za tiste, k niso imel stare pr korit kar nevaren. En zalutal časten strel te nečastno pokoplje.

Ja eni so grozen trpel pr tem streljanju. :hmm:

Sej zdej bo pa kmal podoben. Bomo praznovali na vsakem mestu kjer je kakšen teritorialc puško odložu ko je šel scat.

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moji spomini na socializem. Npr. leto 1984 - četrti razred OŠ.

Ob sobotah me je matka zbujala ob 8:00, da sem šel v trgovino, ker je ob 9:30 zmanjkalo kruha in mleka. pa se jebite čez vikend kakor veste in znate... Za posebne priložnosti, ko smo doma rabili žemlje, me je zbudila ob 6:30.

Ta trditev pa ne bo držala! razen, če ste stanovali v kakšni visokogorski vasi.

:hmm: Bodo pa moji vnuki veseli ko jim bom čez nekaj let ob prižganem kaminu zimskih večerov pripovedoval kako sem v živo po forumu Motosveta bral prispevke nekaterih članov, ki so bili spočeti s strani Sigmunda Freuda, Alberta Einsteina, ali pa še živečega Dr. Janeza Ruglja. .)

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC, kakšno podporo pa misliš, da je imela generacija, ki je takrat štrajkala?

nisi dojela mojega posta...nekatere osebe v tej temi pravijo: "Borite se, štrajkajte, vdrite v parlamen, kot smo mi včasih"...

med tem ko isti v drugih temah pišejo: "Ah kaj kurac boste spet štrajkali, sej mate vse, delat pejte pa študirat, lenuhi, a zdej bi pa kr štrajkal al kaj?

razumeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene

pa to, da vsi nasedate statističnim lažem .. ampak kaj hočemo .. vsakega nekaj žalosti - a ne?

Mojo punčko recimo to, da ji nočeva kupovati Barbik ..

Če si v sedemdesetih letih sodeloval v zasedbi fakultet, verjetno misliš na tvojo punčko vnukinjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabo si to naredil Broj 1., namreč Trenja so oddaja komercialne Pop Tv

:blush:

uh - maš res .. bodo pa kako

okoroglo mizo naredili .. upam,

da niso tasko picajzlasti, kot ti ..

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa 78% ljudi lahko samo občuduje te zadeve v izložbah ... kakšen luxus, a ne ... kupiti si pa s praznimi žepi tako ne more skoraj nič

Ravno jem čokolado, pijem kavo in sem oblečen v kavbojke (resno). Pol spadam med 22% bogatejših ljudi v Sloveniji :blink: ... :) .... :D ..... :OK: :OK: :OK: Da best

Vas, kateri ste med 78%, jutri vabim k sebi domov na piknik. Pili bomo kavo in jedli čokolado :grim

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi dojela mojega posta...nekatere osebe v tej temi pravijo: "Borite se, štrajkajte, vdrite v parlamen, kot smo mi včasih"...

med tem ko isti v drugih temah pišejo: "Ah kaj kurac boste spet štrajkali, sej mate vse, delat pejte pa študirat, lenuhi, a zdej bi pa kr štrajkal al kaj?

razumeš?

Si zmeden, a ne, ker ne veš kaj bi?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 AVTOMOBILIST TE JE HOEL NAMIRNO UBITI :eek: :eek: :eek:

Pa glih tebe :rolleyes:

2 Kaj ste preveč denarja vložili (saj neki si se hvalu) pa je za mopija zmanjkal :P (Hecam se no :blush: )

1 :yes:

2 firbec - pa sem napisow da nobenga nič ne briga

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem. Ampak samo ovce se ozirajo na to, kaj menijo drugi.

Razumeš? :doze:

Ne to počnejo ljudje. OVce jejo travo in serjejo, ne glede na družbeno-politično ureditev .)

1 :yes:

2 firbec - pa sem napisow da nobenga nič ne briga

:huh:

2. sej sem se sam hecu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si v sedemdesetih letih sodeloval v zasedbi fakultet, verjetno misliš na tvojo punčko vnukinjo.

no toliko o nekih Brihtnih pripombah glede

moje osebe in genitalij - ne,

pišem o svoji osemletni hčerki.

eni-kr-ne-znamo-nehat-press*

:blush:

*kot bi to rada verjela velefukaška mularija

2. sej sem se sam hecu :)

ystut

:P

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no toliko o nekih Brihtnih pripombah glede

moje osebe in genitalij - ne,

pišem o svoji osemletni hčerki.

Tudi ta pribomba je bila zgolj hec. Sem poskušal s čim večjo nestramnostjo odgovoriti na tvojo nesramnost. :)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta trditev pa ne bo držala! razen, če ste stanovali v kakšni visokogorski vasi.

:hmm: Bodo pa moji vnuki veseli ko jim bom čez nekaj let ob prižganem kaminu zimskih večerov pripovedoval kako sem v živo po forumu Motosveta bral prispevke nekaterih članov, ki so bili spočeti s strani...Alberta Einsteina...

Sej Terminatorja pa Dexa ni še nič bilo v tej temi :hmm:

Upam da veš, da je bil Einstein fizik in matematik. Dvomim da je imel o ostalih stvareh kej pojma :)

Ta trditev pa ne bo držala! razen, če ste stanovali v kakšni visokogorski vasi.

Glih v visokogorski vaseh je bil kruh ob katerikoli uri. So ga ženičke pekle same :grim

V dveh stavkih si izustil 2 bedarije. Zato se nam ne smej, pa nam raje prisluhni :grim

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa 2 povprečni plači nista dovolj

YA, ČE SE MORAŠ VOZIT Z NAJNOVEJŠIM AVTOM IN ODPLAČEVATI KREDITE.

ys sem pa vsako jutro - velikokrat tudi čez vikende bil ob 05:30 v delavnici - so what?

BRIGA ME, ČE SI NA LUNI OB 5:30 AM

ys sem jih tudi prijateljem talow, ker sem jih imew sam kot solate

A NISTE IMEL AVTA, AL SI PA GULFOV S ŠTEMPLJI - MARGARINA NA PROMETNEM PRESS

danes pa 78% ljudi lahko samo občuduje te zadeve v izložbah ... kakšen luxus, a ne ... kupiti si pa s praznimi žepi tako ne more skoraj nič

ČE BI TA FOLK MAL MISLIL IN NE BI NASEDAL ZVIJAČAM KAPITALISTIČNE DRUŽBE (NOV AVTO NA POLOŽNICE, PA POL PLAČAŠ SEDAJ, POL PA ČEZ DVE LETI, AH SE JE ŠE NA KARTICE LIMIT, PA NA DRUGI KARTICI LIMIT, PA NA TRETJI,.....) IN RAZPOREDIL DENAR ČEZ CELI MESEC BI BILO DRUGAČE.

yesss - to danes naredi mehanik namesto tebe in jih pošraufa iz ukradenih avtov .. kašna super država

MOGOČE TEBI NAŠRAUFAJO DELE IZ UKRADENIH AVTOV, MENI SIGURNO NE

takrat je bila pač glasba drugačna .. danes moraš pa v šoli plačati, če hočeš, da otrok poje v zborčku in seveda ni treba peti glasbe polpreteklosti

V KAPITALIZMU SE VSE PLAČA, IZBIRA JE PA TVOJA. SE PAČ NE BOŠ FURAL S HD AMPAK Z ER 6, ČE BOŠ HOTEL, DA BO OTROK PEL V ZBORČKU.

ne vem zakaj se niste zabavali .. nam so vojaki dajali puške in orožje v "kontrolo" in smo se res fino imeli na skupnem pikniku po proslavi

VOJAKI SO PA GLEDALI KAKO TVOJIM SOŠOLKAM JOŠKICE RASTEJO.

yesss - v Domžalah so pa vsi vozili Honde .. res čudno .. da ne omenjam avtov. Že takrat sem se motovilil po odročnih predelih Celovca, okoliških vaseh in avtomoboli so bili resda tujih znamk ampak starii, izrabljeni, rjavi .. nič dosti boljši od naših v Ljubljani. Seveda je napačni vtis delal vedno center tujega mesta, kjer se običajno tudi danes vidi najboljši izbor. Če pa človek zaide malo v kako blokovsko naselje se pa pokaže resnična beda powprečka.

Z ZASTAVAMI 750, 850 IN 1001, POLJSKIM FIATOM TER MOSKIČI IN VOLGAMI SE PA TUDI TAM NISO VOZILI. PA DA NE GOVORIM, KAKO JE ŠEL FOTER V KRAGUJEVAC Z VLAKOM KUPIT NAŠ PRVI NOVI AVTO POLJSKI FIAT 600....

Je pa dejstvo, da je še danes večina slovenceljev enakih najslabši vrsti pleh-pičk in doma raje tolčejo zelje in krompir (kar je sicer "zdrava prehrana") .. samo da lahko na parkplacu pred bolkom parkirajo najnovešega Hundaja .. jebatga - žalost ...

MENE NI TREBA ŠTET SEM. AVTO MI POMENI LE PREVOZ OD A DO B.

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da veš, da je bil Einstein fizik in matematik. Dvomim da je imel o ostalih stvareh kej pojma :)

Glih v visokogorski vaseh je bil kruh ob katerikoli uri. So ga ženičke pekle same :grim

V dveh stavkih si izustil 2 bedarije. Zato se nam ne smej, pa nam raje prisluhni :grim

Ne nisem vedel. Hvala ti za to informacijo. Sem mislil, da sta bila tvorca socializma in komunizma.

Tudi za razliko od Ljubljane so leta 84 pri nas v MB in okolici bile žemlje in kruh vedno na razpolago. Ne vem kako je bilo v LJ. Pri nas v MB smo že takrat imeli dežurne prodajalne v katerih si lahko kupoval tudi ob nedeljah dopoldan. V tistih letih ko je kratkohlačnik hodil v OŠ četrti razred sem se klatil po Makedoniji. In Makedonija kot manj razvita republika Juge je imela v Skopju prodajalno, ki je bila odprta 24. ur na dan. (Draxtor) Zato mi ne serita o neki zgodnji uri, da bi lahko pravočasno zaradi pomanjkanja kupila kruh in žemlje v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo razposajeni danes, ne? :D

Očitno sem imel srečo, da sem živel izven tako zjebanega urbanega centra - Ljubljane, kajti '84ega sem v trgovini vedno dobil, kar so me pač poslali iskat. Da bi bilo kdaj kakšno pomanjkanje, tega se pa res ne spomnim. Pa sem veljal za dokaj bistro dete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da je bila periferija boljše založena kot LJ, al pa smo bili samo manj požrtni? O:-)

Kar se v današnjih dneh odraža v naravni plemenitosti. A kako že?

Aja, pa čefurjev ni bilo toliko. To ima ziher kaj zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka podobnost s katerokoli temo na tem forumu je seveda zgolj namerna.

:004 :004 :004 ti pošilja pujsa popujsana pobruhana, ki Opazovalcu streže s podatki... :) :D :P ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TADEJ

Broj Jedan

danes pa 2 povprečni plači nista dovolj

YA, ČE SE MORAŠ VOZIT Z NAJNOVEJŠIM AVTOM IN ODPLAČEVATI KREDITE.

odvisno .. dva otroka sta za delavsko familijo obsodba na 10 let staro kanto

ys sem pa vsako jutro - velikokrat tudi čez vikende bil ob 05:30 v delavnici - so what?

BRIGA ME, ČE SI NA LUNI OB 5:30 AM

mene pa kdaj si žemlje kupovaw - pa četudi jih niti enkrat v SFRJ nisi jedew

:P

ys sem jih tudi prijateljem talow, ker sem jih imew sam kot solate

A NISTE IMEL AVTA, AL SI PA GULFOV S ŠTEMPLJI - MARGARINA NA PROMETNEM PRESS

mew sem 3 avte - od tega en kombi za delavnico, volvota karavana zase in golfa za ženo

danes pa 78% ljudi lahko samo občuduje te zadeve v izložbah ... kakšen luxus, a ne ... kupiti si pa s praznimi žepi tako ne more skoraj nič

ČE BI TA FOLK MAL MISLIL IN NE BI NASEDAL ZVIJAČAM KAPITALISTIČNE DRUŽBE (NOV AVTO NA POLOŽNICE, PA POL PLAČAŠ SEDAJ, POL PA ČEZ DVE LETI, AH SE JE ŠE NA KARTICE LIMIT, PA NA DRUGI KARTICI LIMIT, PA NA TRETJI,.....) IN RAZPOREDIL DENAR ČEZ CELI MESEC BI BILO DRUGAČE.

niso vsi tako pametni kot mi2 in zato je potrebna socialna država in kolikor toliko enakomerno razporejeno bogastvo - ne pa da imajo eni vse, drugi pa lačne otroke

yesss - to danes naredi mehanik namesto tebe in jih pošraufa iz ukradenih avtov .. kašna super država

MOGOČE TEBI NAŠRAUFAJO DELE IZ UKRADENIH AVTOV, MENI SIGURNO NE

:lol1:

rawno tebi bo povedow - pa si res naiven .. tako kot sem te presodiw od začetka

takrat je bila pač glasba drugačna .. danes moraš pa v šoli plačati, če hočeš, da otrok poje v zborčku in seveda ni treba peti glasbe polpreteklosti

V KAPITALIZMU SE VSE PLAČA, IZBIRA JE PA TVOJA. SE PAČ NE BOŠ FURAL S HD AMPAK Z ER 6, ČE BOŠ HOTEL, DA BO OTROK PEL V ZBORČKU.

zame ni blema .. problem je tam kjer za jesti ni dovolj - in verjemi, da velika večina stoji pred takimi težavami

ne vem zakaj se niste zabavali .. nam so vojaki dajali puške in orožje v "kontrolo" in smo se res fino imeli na skupnem pikniku po proslavi

VOJAKI SO PA GLEDALI KAKO TVOJIM SOŠOLKAM JOŠKICE RASTEJO.

valjda - sy so bili mladi zdravi fantje .. a danes, v demokraciji pa tega vojaki ne počno al kaj - so morda impotentni?? Boga novodobna impotentna SLO vojska ..

:cry:

yesss - v Domžalah so pa vsi vozili Honde .. res čudno ..

Z ZASTAVAMI 750, 850 IN 1001, POLJSKIM FIATOM TER MOSKIČI IN VOLGAMI SE PA TUDI TAM NISO VOZILI. PA DA NE GOVORIM, KAKO JE ŠEL FOTER V KRAGUJEVAC Z VLAKOM KUPIT NAŠ PRVI NOVI AVTO POLJSKI FIAT 600....

o so, so .. tudi tam so jih vozili samo, da jih tvoja 2 nista videla, ker sta nesrečnika poznala le pot do Špara in nazaj čez Ljubelj

Je pa dejstvo, da je še danes večina slovenceljev enakih najslabši vrsti pleh-pičk ..

MENE NI TREBA ŠTET SEM. AVTO MI POMENI LE PREVOZ OD A DO B.

sy te ne - govorim o večini .. ti si seveda in jasno svetla izjema, ki pa neizbežno potrjuje pravilo

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da je bila periferija boljše založena kot LJ, al pa smo bili samo manj požrtni? O:-)

Ah ..

pa ja ne mislite resno .. vaša svetost .. pa saj v Ljubljani ni bilo resnega pomanjkanja

osnovnih artiklov .. nikoli - sploh pa žemelj ali kruha ne - to je laž

vsi

vemo, da so bili to bolj "vzgojni ukrepi", da bi se folk zavedw

"kako bi bilo, če ne bi bilo .. "

praška recimo je zmanjkalo za kak dan 2 - nikoli za več - sploh pa "Plavega Radiona" ne

:P

pa otroških plenic tudi - če jih niso imeli (VEM - ker sem imel takra mala doplerja) v eni trgovini

so jih pa v drugi gotovo prodajali ..

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::.

no ja .. Tadej

pač navijati je treba na maximalno pomanjkanje

in enačiti SFRJ s CCCP

če hočeš mladim dopovedati,

da je danes bolje kot je bilo včasih,

če ne bi lahko še kak zagrizen novinar

zahtevow pojasnila in končal s kuglo v galvi

kot

Kramberger

:cry:

edini poštenjak, ki se je hotew v QD ukvarjati s politiko.

... da ne bo fovšije

:OK:

:lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1:

za to pa res ni treba skrbet

vaša Exelenca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!