Skoči na vsebino

Slovenija-Jugoslavija


Broj Jedan

Priporočene objave

Ja

treba je čiveč piva piti doma, da se bodo makaronarji lahko nalivali z našim čim ceneje. To nam bo v EU gotovo prineslo +punkte, da bo Bajukec lažje pokrival kredite s krediti, in da bomo čez kako leto ali dve vsaj podovjili svojo zunanjo zadolženost.

To bo svetovna promocija SLO številka 1 ..

ys = :photo:

in - ne biti hudi:

Ys čisto resno, brez vsake zajebancije verjamem, da so naši ekonomisti tako butasti ..

pa taki so še med tabrihtnejšimi (aluzija na Brihto je izkljulčena!) .. tisti v vladi .. tisti so šele

pravi primerki svoje sorte ..

O Broju Broju, zdajle si me pa razočaral. Zelo globoko. Ker tale o Fructalu in cenovni diferenciacije je pa tako butasta, da ti ne znam povedat. Si po defaultu glup ali pa se le ukvarjaš in razmišljaš o stvareh o katerih nimaš nikakršnega oziroma raje beri niti najmanjšega pojma.

Naj ti malo tale ekstazi mulec razloži o teli situaciji. Ampak le malo na kratko, ker grem z bratom na biljard, pa tudi če bi šel globlje, me ti verjetno ne bi razumel.

1. Fructal se poslovno obnaša neodvisno od države. Torej mu višino cen ne narekuje država in tudi ogledalo države ni.

2a. Fructal postavlja različne cene na različnih trgih(cenovna diferenciacija), v sklopu potrošnikovih preferenc.

Torej, ker je na našem trgu blagovna znamka Fructal prepoznavna in sinonim za najvišjo kvaliteto sokov si lahko glede na manj elastično povpraševanje na našem trgu v primerjavi z Avstrijskim trgom privošči višjo ceno. Tudi dvojno, če je znamka tako dobro zasidrana v potrošnikovih preferencah.

2.b Tega si Fructal v Avstriji ne more privoščiti, saj je verjetno relativno neprepoznaven v primerjavi z npr. Reuch sokov(alikrakoliže). Nižje povpraševanje, nižje cene.

3. V tržnem gospodarstvu se cene običajno oblikuje preko povpraševanja in ponudbe. In tu država bolj malo nastopa. Z raznimi izjemami, seveda.

Nisi najbolj pameten, pa tudi najbolj star ne, kaj si torej???

Aha, si vseved, drugače imenovani Broj Jadan!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si že kaj razmišljal da bi se preimenoval

npr StariNakladač, NeumorniNabijač

:devil:

ne .. kaj pa ti?

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Broju Broju, zdajle si me pa razočaral. Zelo globoko.

Tebe pa res ni težko razočarati ... pri vsakem debilu

se je tgreba veliiiko bolj potruditi.

Povedow nisi nič novega in v svoji nadutosti verjameš,

kako si pameten in prodajaš

osnovnošolsko ekonomijo za znanost.

Če bi si najev tolmača za SLO-jezik,

bi pa ta mogoče pojasnil, da nisem pisal o ekonomiji,

ampak mo izkoriščanju lastnega naroda,

ki spada v podroćje medčloveških odnosov.

Pa kaj bom ys tebi pamet solil, ko ni kaj soliti.

:P

Veš kaj je pa najbolj zanimivo pri vsej tej Mrkaićekonomiji

katero tako radi prodajate?

Najbolj zanimivo je to, da ekonomske fakultete EU bruhajo enormne količine

tebi podobnih strokovnjakov vsako leto in čim več je takih Mrkaić-ev,

bolj globoko je gospodarstvo v rijti. Malo si poglej poročila na D ali A TV ..

:lol1: :lol1: :lol1:

Živela Slovenija in njena mladina

:yea1: :yea1: :yea1:

:yea1: :yea1:

na kateri stoji njena bodočnost,

ki je zato tako črna,

da bolj črna biti ne more.

:naughty:

BTW:

a je tebi sploh kdo že kdaj povedow kaj je zares ČRNO?

Ne?

No, pazljivo čitaj:

črno, res črno boš videw, ko boš ob pol noči

sredi tunela črncu v rit pogledow - uči Mrkaić

:yes:

:lol1: :lol1: :lol1:

tko - zdej veš .. a ne ..

vsaj to kaj je črno

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to misliš tisto,

kar tebi še ni zraslo ..

:devil:

hja ..

tisto ne crkne kar tako, veš sinko .. precej dlje deluje

kot ste pripravljeni verjeti otroci ..

:yes:

:devil:

Upam da si preveril njegovo letnico rojstva .)

Naj ti malo tale ekstazi mulec razloži o teli situaciji. Ampak le malo na kratko, ker grem z bratom na biljard, pa tudi če bi šel globlje, me ti verjetno ne bi razumel.

Sem eno stran nazaj napisal podobno kot ti. Samo po krajšem premisleku, sem doumnel, da se strinjam z Brojčijem, da je to kriminal. Sploh če je njegova trditev, da je enak slovenski sok v AUT 100% dražji kot v SLO. Ker, če se jim še vedno splača v AUT, kljub izvozi, prodajat sok za 0,9 evra, ga v sloveniji "ne bi smeli" prodajat za skoraj 2 evra. Druga stran je pa (bolj verjetna), da se jim soka v AUT ne splača prodajat (ne pokrijejo stroškov). Potem je pa res, kot je rekel Brojči, da slovenci avstrijcem plačujemo sok. U glavnem katero koli stran vzameš, je vse skupaj nategovanje slovenskih potrošnikov.

Seveda pa nima to nobene veze z demokratizacijo slovenija. Vsaj en bi jo smelo imeti. :closedeyes:

Bi te pa prosil, Brojči , če lahka fotkaš ta sok in ceno. Ker če se ne lažeš, je to res nategancija :angry2: Štekam da je v tujini cenejš, sam ne pa za 50 % :angry2:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi lahko šlo od tukaj naprej brez žaljitev?

no, če ne bo šlo, bo pa pobrisano.... ;)

Jst sem kr kul a ne :P Mislim rečt, ne žalim veliko :)

si že kaj razmišljal da bi se preimenoval

npr StariNakladač, NeumorniNabijač

:devil:

Sem pa jaz razmišljal, da bi se preimenoval v Alan Ford. K mava z Brojem Jedan včasih take burleske :OK:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj Jedan, kapo dol. :OK:

Neuničljiv si. :yea1:

Te v drek tunkajo, ti pa vedno naparfumiran vn zlezeš. :lol1:

Nč te ne ustav. :worship:

Mene mau spominja na uno tečnobo, blokiranga SymRuja.

Take so v Jugovini na Goli otok presadili, v teh cajtih pa se kar prosto po svetu sprehajajo.

Pa še moj komentar - v bistvu se ni kaj dost spremenili, ljudje si pač zdaj z drugim drekom oči mažejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da si preveril njegovo letnico rojstva .)

Sem eno stran nazaj napisal podobno kot ti. Samo po krajšem premisleku, sem doumnel, da se strinjam z Brojčijem, da je to kriminal. Sploh če je njegova trditev, da je enak slovenski sok v AUT 100% dražji kot v SLO. Ker, če se jim še vedno splača v AUT, kljub izvozi, prodajat sok za 0,9 evra, ga v sloveniji "ne bi smeli" prodajat za skoraj 2 evra. Druga stran je pa (bolj verjetna), da se jim soka v AUT ne splača prodajat (ne pokrijejo stroškov). Potem je pa res, kot je rekel Brojči, da slovenci avstrijcem plačujemo sok. U glavnem katero koli stran vzameš, je vse skupaj nategovanje slovenskih potrošnikov.

Seveda pa nima to nobene veze z demokratizacijo slovenija. Vsaj en bi jo smelo imeti. :closedeyes:

Bi te pa prosil, Brojči , če lahka fotkaš ta sok in ceno. Ker če se ne lažeš, je to res nategancija :angry2: Štekam da je v tujini cenejš, sam ne pa za 50 % :angry2:

Nimaš prav, Brihta. Vem da študiraš arhitekturo, kot moj brat. in da nekih globljih(po Brojćićevo osnovnošolskih) pogledov v ekonomijo nimaš in zato razmišljaš tako.

Razmišljaj drugače. Zakaj bi Fructal pri nas prodajal sok za 200 SIT/l če ga lahko proda za 400/l in s tem povečuje donos in maksimizira dobiček. Saj je vse le biznis.

Boš ti risal, randeriral in ostalo ponudniku, ki ti bo dal za projekt 2 mio ali boš rekel da mu narediš za 500k, ker ti to pokrije stroške, ki si jih imel skozi projekt??

In verjemi, da tudi po 0,9 Eur delajo dobiček, saj so skupno proizvedli namesto 1 mio, 5 mio litrov soka, s čimer pa se je znižal strošek na enoto proizvoda.

Kriminala ni. Tudi Nike-ce letnik 95 stanejo na Japonskem okoli 5000$, je potem tudi to kriminal, saj so proizvodni stroški leta 95 znašali 5$/kos. Povpraševanje, to dela ceno.

@Brojćić; Saj če bi sam moral v Avstrijo hoditi po hrano, bi bil tudi sam zafrustriran, prvič zato, ker bi bil v to primoran, saj bi bilo pri nas predrago za družinski proračun, po drugi strani pa zato, ker bi Avstrijcem dajal svoj denar. Pa tvoje insinuacije o moških ritih spominjajo na latentno homoseksualnost....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš prav, Brihta. Vem da študiraš arhitekturo, kot moj brat. in da nekih globljih(po Brojćićevo osnovnošolskih) pogledov v ekonomijo nimaš in zato razmišljaš tako.

Hehe, zato pa že 5 let delam prek študenta v banki. Pa fotr je že 30 let bankir. Tudi štekam cene zato sem tudi o tem pisal. Štekam da je Laško pivo v Italiji 20% ceneje. Sam 50% je pa hudo velik :blink: In štekam menegerje, da imajo tako politiko, samo taka ekonomska politika meni osebno ni všeč. Pa ne zato, ker dražje plačujem sok, ker ga itak ne pijem.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, zato pa že 5 let delam prek študenta v banki. ..

Torej

v podporo Brihtinim in mojim stališčem sledeča

EKONOMSKA USPEŠNICA

ki izpodbija šerifovskomrkaićeva stališča.

Eno

najuspešnejših in hitro rastočih podjetij v EU je ADRIA SLO s svojo prizvodnjo bivalnikov. Lani so odprli novo tovarno na Dolenjskem, pred nekaj leti pa so v GB kupili proizvodnjo nadluxuznih prikolic Fleetwood, ki je bila tik pred bankrotom in v totalnem razsulu. Na direktorsko mesto so postavili mojega bratranca (mag. ekonomije v Grazu in specializacija na Business School of Mischingan, prej delo v mednarodnih korporacijah USA), ki je najprej uvedel za njih povsem nov način montaže, pičistil tovarno, zmetal na cesto smeti in kup alkoholikov ter začel z izgubo nekaj miljonov funtov.

Po

letu in pol so pokrili izgubo z nekaj dobrimi reklamnimi potezami na sejmih in s tem, da so cene spustili za 15%. To so si privoščili s tem, ker so začeli kupovati podvozja od matične firme. Sedaj jim gre tako dobro, da bodo zelo verjetno v GB morali uvesti tretjo izmeno (nočni šiht), cela proizvodnja za leto naprej je prodana vključno z Adriinimi prikolicanim namenjenimi GB trgu, prodajajo po celi EU, in če bi moj bratranec hotel, bi povsem mirno dvignil cene in z isto dela bi fabrike zaslužile veliko več. Ampak ker ve, da je GB tržišče njihova baza, kjer se noče zajebavati, tega ni storil .. raje je prikolice opremil s posebnimi darili za kupce (recimo: žena kupca ob nakupu dobi ogrooomen šopek vrstnic, ki jo čaka v prikolici, ko jo zakonca prideta prevzet - emotion marketing) Sedaj je pa dobil naročilo z bližnjega vzhoda, ki presega celoletno proizvodnjo obeh tovarn GB in SLO. In kaj je naredil, da si obvaruje pozicijo na GB trgu ter ob enem zadovolji nove kupce? Pri drugih proizvajalcih po GB (tam jih je kar nekaj) kupuje po več prikolic skupaj in za proizvode postavlja svoje zahteve .. tako bodo lahko zaslužili vsi, Fleetwod bo pa ostal Nr1 na GB trgu. Proizvodnja se širi, delavci imajo v redu plače in porihtano, zdravstvo, socialo itd itd

Ah, seveda, pa še to: ista cena na vseh trgih.

:yes:

Vidiš

Šerif to je pa visoka ekonomija in ne osnovnošolska Mrkaić ekonomija, ki temelji na tem - pograbi kar lahko, nategni vse, ki jih lahko, potem pa išči nove žrtve in nove oblike natega.

Tisto

s temo in tunelom .. je pa starejši vic od tebe in nikoli ni imel veze z roza populacijo, saj če bi bilo tako, bi potem lahko kup zdravnikov, ki ljudem vsak dan gledajo v rit in preizkujejo bolezni črevesij in ostalo, lahko rekel homiči.

Veliiiko

ti še manjka, sinko, da boš razumel kako se ta planet vrti in kdo so

good guys in kdo bad guys.

Zato

in zaradi nič drugega, zato, ker vsi ekonomisti SLO (z preredkimi izjemami) verjamete in izvajate Mrkaićevo roparsko ekonomijo - zato Dolino Šentflorjansko čakajo hudo črni časi. politiki so pa tkoaltko prebutasti, da bi vedeli in razumeli ..

Živela Mrkaićeva Slovenija

:yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljaj drugače. Zakaj bi Fructal pri nas prodajal sok za 200 SIT/l če ga lahko proda za 400/l in s tem povečuje donos in maksimizira dobiček :kva2: :kva2: . Saj je vse le biznis.

kokr vem ima fructal tudi letos konkretno zgubo tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr vem ima fructal tudi letos konkretno zgubo tko da...

Se je pa zato prodalo več poceni rauch sokovov. Avstrici nam prodajajo poceni Rauch mi njim Fructal. Se pravi oboji prodajajo poceni sok, da bi v Tujini pridobili kupce, doma pa jih zaradi visokih cen oboji izgubljajo. :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je pa zato prodalo več poceni rauch sokovov. Avstrici nam prodajajo poceni Rauch mi njim Fructal. Se pravi oboji prodajajo poceni sok, da bi v Tujini pridobili kupce, doma pa jih zaradi visokih cen oboji izgubljajo. :hmm: :OK:

Ker pa je Avstrijcev več kot Slovencev ima Fructal izgubo, Rauch pa dobiček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

1. Fructal se poslovno obnaša neodvisno od države. Torej mu višino cen ne narekuje država in tudi ogledalo države ni.

...

Obnaša se tudi neodvisno od ljudi, ki so ga zgradili, neodvisno od ljudi, ki v njem delajo, neodvisno od tržišča, ki mu je omogočilo življenje do sedaj, skratka neodvisno popolnoma.

In zato meni ni prav čisto nič jasno tisto fopanje naroda z "Slovenskimi proizvodi". Prav nič jasno nategovanje ljudi, da se daje subvencije in druge vrste nepovratnih sredstev firmam. Kajti vse to plačamo državljani. Kaj tukaj pa ni več neodvisnosti??!!

Skratka, ko gre za dobiček firme in za nategovanje potrošnika s previsokimi cenami, so firme neodvisne.

Ko pa je potrebno spet vleči denar iz žepa državljana za pokrivanje izgub, je pa firma kar naenkrat odvisna in tako prekleto Slovenska. :? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej

v podporo Brihtinim in mojim stališčem sledeča

EKONOMSKA USPEŠNICA

ki izpodbija šerifovskomrkaićeva stališča.

Vidiš

Šerif to je pa visoka ekonomija in ne osnovnošolska Mrkaić ekonomija, ki temelji na tem - pograbi kar lahko, nategni vse, ki jih lahko, potem pa išči nove žrtve in nove oblike natega.

Tisto

s temo in tunelom .. je pa starejši vic od tebe in nikoli ni imel veze z roza populacijo, saj če bi bilo tako, bi potem lahko kup zdravnikov, ki ljudem vsak dan gledajo v rit in preizkujejo bolezni črevesij in ostalo, lahko rekel homiči.

Veliiiko

ti še manjka, sinko, da boš razumel kako se ta planet vrti in kdo so

good guys in kdo bad guys.

Zato

in zaradi nič drugega, zato, ker vsi ekonomisti SLO (z preredkimi izjemami) verjamete in izvajate Mrkaićevo roparsko ekonomijo - zato Dolino Šentflorjansko čakajo hudo črni časi. politiki so pa tkoaltko prebutasti, da bi vedeli in razumeli ..

Živela Mrkaićeva Slovenija

:yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

To nima nobene veze s tem, kar sem ti želel povedati.

Ti preprosto nič ne dojameš.

Povej mi raje, če mu pri oblikovanju cen prikolic, le te odredijo angleški politiki, tako, kot ti to prikazuješ, da se dogaja pri nas. Pa tole o stricu, oziroma bratrancu ti sploh ne verjamem, ker ti itak non-stop nekaj bluziš in glede na tvoje besede o sami neki eliti, ki jo poznaš, ti bolj slabo gre, oziroma se ne znajdeš najbolje. Ziher boš nekoč še to prijavil, da se z Blairom in Putinom dobivaš na pokru, samo o tem ne smeš preveč govoriti. .)

Pri oblikovanju cen proizvodov, kot sta pa prikolica in sok, pa je toliko skupnega, kot imata skupnega Iran in Amerika.

Broj, odgovori mi na tole. In tole bo v povezavi z razliko cene na našem trgu in v Avstriji.

Vprašanje za Broja the Vseveda; Stroški proizvodnje sadja so svetovno zelo primerljive, kar pomeni, da je strošek na eno grenivko približno enak pri nas, v Mehiki itd. No povej, zakaj stane kg grenivk pri nas npr. 500 SIT/kg, na Japonskem pa stane ena grenivka npr. 25$ = 5000 SIT.

Ker strošek transporta je zanemarljiv. Ker po tvoje je to krivda umazanih banana-like Japon-politikov, ki jih je zgleda Mrkaić učil ekonomsko politiko. Pa prosim ne bluzi spet kar nekaj.... :wacko:

kokr vem ima fructal tudi letos konkretno zgubo tko da...

Maksimiziranje dobička hkrati pomeni tudi minimiziranje izgube, tko da..... .)

Saj možno, da delajo slabo in če je to res, bi se splačalo za glavnega direktorja nastaviti Broja Jadan, oziroma kakšnega njegovega žlahtnika. Tako bi lahko Fructal postal največji svetovni proizvajalec elitnih sokov... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, zato pa že 5 let delam prek študenta v banki. Pa fotr je že 30 let bankir. Tudi štekam cene zato sem tudi o tem pisal.

To, da delaš v banki, ti ne daje kakega velikega vpogleda v postavljane cen. Pri bankah so cene praktično le obrestne mere, ki jih imajo banke. Te pa so vezane na obrestno mero, ki jo sprejme ECB. Torej bančni sektor je specifičen. Drugače, pa je kar prijeten šihtek, mar ne? .)

Obnaša se tudi neodvisno od ljudi, ki so ga zgradili, neodvisno od ljudi, ki v njem delajo, neodvisno od tržišča, ki mu je omogočilo življenje do sedaj, skratka neodvisno popolnoma.

In zato meni ni prav čisto nič jasno tisto fopanje naroda z "Slovenskimi proizvodi". Prav nič jasno nategovanje ljudi, da se daje subvencije in druge vrste nepovratnih sredstev firmam. Kajti vse to plačamo državljani. Kaj tukaj pa ni več neodvisnosti??!!

Ne, mislim, da se jim z višjo ceno zelo prilagaja. Saj lahko kupiš Mercator-Fructal, kjer ne boš plačal blagovne znamke, in tudi cena se bo približevala avstrijski. Viiš, s obratovanjem Fructala, živi recimo 1000 družin, ki pa lahko kupijo vrata od Jelovice in tako ciklično vsi obdržijo službe, tako kot je tudi tvoja verjetno odvisna od nas potrošnikov in to lokalnih, mar ne??

Skratka, ko gre za dobiček firme in za nategovanje potrošnika s previsokimi cenami, so firme neodvisne.

Ko pa je potrebno spet vleči denar iz žepa državljana za pokrivanje izgub, je pa firma kar naenkrat odvisna in tako prekleto Slovenska. :? :slap:

Cene se pač oblikujejo, ah dost za zdajle. Saj ni potrebno pokrivati izgub, lahko zapremo Fructal, tekstilno industrijo, lesno, kovinsko in bla bla, ter se gremo eni sončit na Hrvaško, drugi pa na jogo.... Ma kdo bo še delal... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Saj ni potrebno pokrivati izgub, lahko zapremo Fructal, tekstilno industrijo, lesno, kovinsko in bla bla, ter se gremo eni sončit na Hrvaško, drugi pa na jogo.... Ma kdo bo še delal... :P

V socializmu je država tiskala denar, da je pokrivala izgube podjetij. S tem se je večala inflacija.

Sedaj najema kredite, ki jih bo treba nekoč odplačat.

Eni in drugi so si s tem kupovali socialni mir. Naredili koristnega pa bore malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika med YU in SLO, je samo v tem, da so nesposobne, zamenjali še bolj nesposobni voditelji :BUA:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nesposobni voditelji ...

:)

PETROVO NAČELO

Vsak posameznik se v hierarhiji nagiba k temu, da bi se povzpel do ravni svoje nesposobnosti.

Izreka:

1. Sčasoma bo vsako mesto v kadrovski piramidi zasedel človek, ki je za to mesto nesposoben.

2. Delo opravljajo tisti, ki še niso dosegli svoje ravni nesposobnosti.

PETROVA INVERZIJA

Notranjo doslednost se vedno vrednoti višje kot učinkovito delo.

PETROV SKRIVNI POSTULAT

Vsakdo začne na ravni svoje sposobnosti.

PETROVO OPAŽANJE

Izrazita sposobnost je bolj nezaželena od nesposobnosti.

PETROV ZAKON EVOLUCIJE

Vsaka sposobnost že vsebuje zametek nesposobnosti.

PETROVO PRAVILO USTVARJALNE NESPOSOBNOSTI

Delajte se, kot da ste že dosegli raven svoje nesposobnosti.

PETROV TEOREM

Nesposobnost + nesposobnost = nesposobnost

PETROV ZAKON SUBSTITUCIJE

Tvoja skrb naj bodo bolhe. Sloni bodo že poskrbeli zase.

PETROV PLACEBO

Gram imidža velja prav toliko kot kilogram resnične sposobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V socializmu je država tiskala denar, da je pokrivala izgube podjetij. S tem se je večala inflacija.

Sedaj najema kredite, ki jih bo treba nekoč odplačat.

Eni in drugi so si s tem kupovali socialni mir. Naredili koristnega pa bore malo.

Lobo, kreditov ne bo potrebno odplačevati. Edini strošek dolga so obresti. Zadeva deluje približno takole (številke so izmišljene, možnih je milijon različic):

1. Država izda obveznice za 1.000 enot po 5% obrestni meri z dobo zapadlosti 5 let. To pomeni, da država imetnikom obveznic vsako leto plača 50 enot.

2. Po 5 letih je potrebno plačati glavnico 1.000. Država izda NOVE obveznice po 5% obrestni meri za 1.000 enot. S temi obveznicami poplača stare obveznice, zadolženost ostane enaka (starih ni več), država zopet plačuje 50 enot na leto.

Važno je novo zadolževanje in rang (boniteta) države. Take recimo, da se Slovenija lahko nominalno zadolžuje po 4% obestni meri in ima 10.000 EUR dolga na prebivalca. Slovenija ima manjši strošek zadolževanja kot država, ki ima 5.000 EUR dolga na prebivalca in se zadolžuje po nominalni obrestni meri 10% (seveda v isti valuti kot Slovenija). Dolga se preprosto NE SPLAČA odplačevati. To idejo je imela Romunija v komunizmu, pa poglej, kam jo je pripeljalo.

Nekateri posti v tej temi so postali prav bolani in res kažejo na popolno nerazumevanje države, podjetij, trga... Tisti, ki jih pišete, preberite Allin podpis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej mi raje, če mu pri oblikovanju cen prikolic, le te odredijo angleški politiki, tako, kot ti to prikazuješ, da se dogaja pri nas. Pa tole o stricu, oziroma bratrancu ti sploh ne verjamem, ker ti itak non-stop nekaj bluziš in glede na tvoje besede o sami neki eliti, ki jo poznaš, ti bolj slabo gre, oziroma se ne znajdeš najbolje. Ziher boš nekoč še to prijavil, da se z Blairom in Putinom dobivaš na pokru, samo o tem ne smeš preveč govoriti. .)

Pri oblikovanju cen proizvodov, kot sta pa prikolica in sok, pa je toliko skupnega, kot imata skupnega Iran in Amerika.

Tale

odstavek kaže vso tvojo nesrečno skomplexano bedo bedno .. tvoja vera in prepričanja o moji osebi so pa seveda (kot vse ostalo) popolnoma zgrešena brez vsakega vpliva na dejstva. Na žalost tvojih bližnjih (saj bodo le oni trpeli zaradi tebe) se ta tvoja napaka ne da odpraviti z nobeno do sedaj znano terapijo - do smrti si boš pač o drugih ljudeh izmišljal - kako Mrakić-evo - bedne in prazne laži in jih trosil po forumih

Ti

pa glih veš kako meni gre .. kenede. Zakaj misliš hiperekonomist, ki še tega ne zna opredeliti, zakaj misliš, da lahko toliko časa prebijem tule? Tebe na tistem butastem ekonomskem faksu še osnovne enačbe ekonomije, katero pozna vsak zadnji kmet šiptarije .. še te enačbe te niso naučili:

čas = denar. Ko boš to spoznal, se pa spet javi s svojo bebologijo.

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Ma kdo bo še delal... :P

Ja, delat je treba, pa tud če se ne splača in se dela izguba. Sam da se dela! :slap:

Marsikje in marsikdaj bi bilo bolje denar za sanacije dati delavcem v žep kot visoka odpravnina s katero bi imeli možnost odpreti raznorazne storitvene obrti. A kaj ko potem ne bi mogli pokasirati tisti, kateri so vse zafurali. Mnogokrat tudi namenoma. In seveda zraven ne bi pokasirali vsi tisti v verigi, ki taka sredstva omogočijo.

SHERIFF, če se ne motim, se tvoje pisanje v tej temi zelo "tepe" z nekimi drugimi pisanji v drugih temah. Nooo, samo opazka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri posti v tej temi so postali prav bolani in res kažejo na popolno nerazumevanje države, podjetij, trga... Tisti, ki jih pišete, preberite Allin podpis.

Se opravičujem. Mogoče celo upoštevam podpis. .)

Tale

odstavek kaže vso tvojo nesrečno skomplexano bedo bedno .. tvoja vera in prepričanja o moji osebi so pa seveda (kot vse ostalo) popolnoma zgrešena brez vsakega vpliva na dejstva. Na žalost tvojih bližnjih (saj bodo le oni trpeli zaradi tebe) se ta tvoja napaka ne da odpraviti z nobeno do sedaj znano terapijo - do smrti si boš pač o drugih ljudeh izmišljal - kako Mrakić-evo - bedne in prazne laži in jih trosil po forumih

Ti

pa glih veš kako meni gre .. kenede. Zakaj misliš hiperekonomist, ki še tega ne zna opredeliti, zakaj misliš, da lahko toliko časa prebijem tule? Tebe na tistem butastem ekonomskem faksu še osnovne enačbe ekonomije, katero pozna vsak zadnji kmet šiptarije .. še te enačbe te niso naučili:

čas = denar. Ko boš to spoznal, se pa spet javi s svojo bebologijo.

:lol1: :lol1: :lol1:

A te boli, Brojći, kaj? Tole, kar si spisal, je spisano v smislu funkcionalno nepismene osebe. Pa ne izmišljam si nič. Povej mi ime in priimek žlahtnika, bomo takoj vedeli ali je res ali ne, mar ne?!

Ne filozofiraj in ne žali naprej, raje odgovori na vprašanje, ki sem ti ga postavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti tako državo, da lahko njeni občani med službenim časom toliko drkajo po internetu v privat namene. Nato pa bluzijo kako slabo živijo v banana repupblik. :hmm: Kako je že rekel John F. Kennedy?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!