Skoči na vsebino

Spomin


Miki Mauss

Priporočene objave

Zdravo!

Mene pa zanima kako daleč nazaj vam seže prvi resnični spomin (ne iz slik, posnetkov in pripovedovanj in koliko ste bili takrat stari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ena slikca mi v glavi ostala. Ko sem sedel na tleh in moji so jedli kosilo. Ene 2-3 leta sm meu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce sem ze povedal.....

Takole prvi spomin.....

Ko sem sel z mami v trgovino in mi ni hotela kupiti bonbonov. In sem jih dal v zep, ko ni gledala. Sem jo prelisicil. In sem bil ponosen sam nase, da sem pametnejsi...

Doma jih je pa mami videla. In je sla z menoj v trgovino. Da sem jih vrnil. In se opravicil prodajalkam.

In ni mi bilo nerodno, ker sem jih vzel. In niti ne zato, ker sem se moral opraviciti. In mogoce niti ne zato, sem kradel.

Kaj sem pa vedel? Par let sem bil star. 4, 5, mogoce. Se niti ne sponim prav dobro.

Se pa prav dobro spomnim, da sem se moral izpostaviti pred celo trgovino. Pred vsemi. In povedati, kaj sem naredil.

Ja, tega me je bilo najbolj sram. Da sem naredil nekaj, za kar so me obsojale/i.

No, saj nazadnje me niso. In so mi tisto (prekleto) vrecko bombonov prodajalke senkale. Pa smejale so se mi, ker sem bil tako sladek otrok.

Kradel pa nisem vec. Sem si (pre)dobro zapomnil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomnim, da mi je nona dala 5000 din :D da si grem kupit kepico sladoleda. 1 kepica je stala 4000din, in ko mi jo je juzni sladoledar dal sem mu dal 5000din in se delal kot da ni nic. :angry: Mislim da so bile takrat to moje prve "ubijalske" misli.. Cel cajt sm na poti domov razmisljal kaj bom reku ko me bodo prasali za tistih 1000din kam sem jih dal.. :blush:

Me pa ful zanima kolko sem bil star. Lahko se pa gremo malo matematike! Glede na to da je dinar non stop zgubljal na vrednosti, a se kdo spomne v kaksnem obdobju so ble kepce po 4000din? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se spomnim k me je mama peljala h frizerki.. frizerka me je popeljala do tistega umivalnika za pranje glave in mi "potisnila" glavo not. Ko je skočila 2m od umivalnika samo po šampon, sem skočila s stola vsa prestrašena.. Mama in frizerka sta bili približno tko :eek:, nakar sta me vprašali zakaj je bilo to potrebno.. In jaz sem odgovorila, da zato, ker se bojim, da bo iz odtoka skočil ven krokodil in mi pojedel glavo :krneki: :lol:. Spomnim se, da sem imela obdobje teh fobij... isto je veljalo za WC školjko in za čarovnice iz kleti (tako da sem se bala v bloku dat sploh roko na ograjo, da me ne kakšna čarovnica prime in potegne v klet)..

Kolko sem bla stara? Bwoo... Verjetno tam med 4 in 6...

Spomnim se pa tudi, da so mi v vrtcu vzgojiteljice dale v roke knjigo, ker so si želele na pavzo, niso pa vedele kako nas zaposliti, da damo mir. Jaz sem bila edina, ki je že znala tekoče brati, ostali otroci so se posedli okrog mene in jaz sem jim brala Rdečo Kapico, ponosna na svojo "leader" vlogo B) Volk sit in koza cela bi lahko rekli.. Leta.. ne vem.. 4? Ali kdaj znajo otroci tekoče brati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še v mamernici. Al sem bil pa enkrat fejst prbit :blink:

Se pač spomnim enega kupa šlavfov okoli mene, medle svetlove, prijetne toplote in kozmičnega lebdenja.

Definitivno pa bolnišnice pri 2 mesecih. Panični strah in trenutki olajšanja v naročjih. Kdo bi vedel, materinem ali medicinskih sester. Je takrat šlo menda za dlako da bi odplaval v večna lovišča.

Lahko pa sta oba spomina iz iste zgodbe :hmm: :?

Pa seveda nekaj iz vrtca in potem svega in svašta naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odšraufani vijak na gunglci

in jaz na njej,

ko sem bil ene 4 leta star... :lol1:

svuuuš, mater milo, kako smo poleteli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ene 2 leti (ali pa še manj), smo se s fičotom peljali na trgatev ali iz trgatve, se ne spomnem dobro (pa ne vem a zarad let ali trgatve). :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega, kako sem ustvarjal nebo in zemljo, se ne spomnim več prav natančno.

Dobro pa vem, da sem sedmi dan počival... :hmm:

Ja sej zato pa si potem začel kozlarije zganjat! Iz pasjega repa punčke svalkat in podobne neumnosti! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štela sem 3 al pa tja do 3,5 let, ko smo bli s familijo na morju nekje na hrvaškem in sm mela tako domotožje, da sem se sama odpravla k starim staršem... :)

ceu dan ceu kamp na nogih in kriza gor, valovi razburkani... :krneki:

mene so pa najdli čez pet urc za šankom, ko so mi nogice visele z barskiga stolčka in sem pila gosti sok s slamco... :whistle:

v rani mladosti .... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam ene 3 leta....kako me je teta klicala "Hruška debeluška, maš ritko iz putra".

Tole pa zveni malce perverzno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bla stara ene 3-4 leta in se v živo smomnem da sem sedela na škarpi v belik bermudah z nekimi modrimi vzorci noge mi niso segle do tal in so plapolale v zraku ob meni pa je bil naslonjen verjetn kekec kolo.

in tud tam nekje pri 4letih pa par mescev se spomnem bratca ki je imel takrat ena dva mesca kako je ležov na pojstelji in mami ga je previjala,pa mi ni šel tisti lulček nikakor v račun :? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: spomnim se prenosa titovega pogreba po tvju....

pa tud to kako dolgočasni so bli vsi na ekranu se spomnem,....

lahko bi si kaj bolj pametnega zapomnila <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist prva stvar, ki se je jaz spomnim je, da sem v stajici eno debelo knjigo o gojenju rož hotla pojest :D Ker ni šlo, sem jo iz jeze ven vrgla (born to be wild :devil: )... Stara sem bla pa ene par mescev. Stvar, ki se je pa bolj podrobno spomnim, je pa moj prvi 'pijanski' spomin :blush: Bla sem stara pet let, z otroci smo se igrali in lovili, naši starši pa so pripravljali stvari za piknik v hiši. In jaz sem se zlo dobro skrila - v vrtno uto, kjer je že blo nekaj stvari za piknik, med drugim tud pijača. Seveda sem se zlo potrudla, da sem dosegla najbližjo flašo, ki je bla (na srečo :? ) že odprta in dokler da me nišo našli sem spila skoraj celi liter belega vina (ko je pa tolk sladko blo :blush: ). No, pol so me že našli in sem izvedla par neuspešnih pobegov - nikakor nisem mogla stat na nogah, vedno sem padla naprej na tla :angry: S piknikom ni blo nič, poklicali so zdravnika in me (po dohtarskem nasvetu) več ur silili bruhat in sprehajali, da ne bi zaspala. Sem se pa naučila pomembne lekcije - ne pij (vina, ker je pir boljši :fredy: :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

No eden mojih prvih spominov gre pa nekako takole:

Z Škodo 1000mb smo se peljali na morje v Nerezine. Prilepljen sem bil na šipo in čakal kdaj bom zagledal morje, da končno lahko začnem napihovati obroč za okol pasa, ki je imel odspredaj glavo od račke...

Dohitela nas je skupina motoristov in nas začela prehitevat. Bilo jih je ogromno. Prov lepo se še spomnem motorista, ki je opazil kako debelo gledam :eek: in meni v veselje peljal vzporedno z avtom sopotnica pa je z prstom na katerih so bile usnjene rokavice potrkala po steklu :OK:

Nadaljevanje zgodbe je pa čista klasika. Na trajektu sem izgubil čevelj, potem sem se pa joku celo pot, ker so mi rekl, da se ne smem polulat, ker bomo v tem primeru šli domov (jaz sem to seveda naredil :grim ).

Potem sem bil pa še rahlo tečn, ker se je očiju kr neki luštal furat, js sm meu pa že zdavni napihnjeno raco in rokavčke že na rokah... Celo pot sm si mislu kam zdej rine, sej se že dolg cajta furamo ob morju, pa ne, da bi on ustavu, da grem js dat raco plavat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še v mamernici. Al sem bil pa enkrat fejst prbit :blink:

Se pač spomnim enega kupa šlavfov okoli mene, medle svetlove, prijetne toplote in kozmičnega lebdenja.

Definitivno pa bolnišnice pri 2 mesecih. Panični strah in trenutki olajšanja v naročjih. Kdo bi vedel, materinem ali medicinskih sester. Je takrat šlo menda za dlako da bi odplaval v večna lovišča.

Lahko pa sta oba spomina iz iste zgodbe :hmm: :?

Pa seveda nekaj iz vrtca in potem svega in svašta naprej...

halo?

dva mesca? nisi resen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tko.... torej povprečno okoli 3 let.... raen hhv ja sevede :)

No, mi smo pa živel ob bazenu, ki ga je imel lastnik naše najete hiše. Vem, da sem tređćil v vodo, spomnim se pa samo mokrga občutka in očetove roke, ki me je zgrabila in potegnila iz vode....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 leta ko me je bratranec(1l et starejši od mene)nabunku!!

Pa potem pri 4letih ko mi je brat ki je takrat dirkal s hojco ukradel veliiiikoooo liziko in mi je ni

hotel vrniti!!

Pa 10dnevne vojne l. 91 takrat sem prvič(da se spomnem)videl vojaško letalo in slišal sireno...kako zanimivo se mi je zdelo ko smo hiteli v klet pod stopnice :)

Pa še oči mi je takrat povozil igračko ko je prihitel iz službe :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se samo to spomnim, da se nič ne spomnim... :o :o :slap: :slap:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!