Skoči na vsebino

Nedokončani odsek LJ obvoznice (Podutik)


maXXXimum

Priporočene objave

@ brum brum : Kot je že Original-One povedov, je blo to za pričakovat, ker so zadeve daleč od tega da bi bile kontrolirane...pr taki masi gledalcev, ki se pasejo/pasemo v neposredni bližini "proge" brez kakršnekoli vmesne zaščite, je blo to res le vprašanje časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak sta bla 2 froca, ko sta kar naprej skakala čez cesto :slap: Drgač se mi je zdel pa bolj neumno to, da ffolk posoja motorje drugim, in te se potem brez čelade in karekol druge zaščitne opreme vozjo in sprobavajo končno.

Aja, tist policaj v bistvu ni bil policaj. Je mel samo pulover od smrkcov.

Popravljeno . Popravil Stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred kake pol ure ko sem se vračal domov, sem opazil polno policijskih lučk in prišel bliže

V Ljubljani, kjer se gradi nova avtocesta (iz gorenjske na obvoznico)v podutiku , kjer zadnje čase motoristi norijo po tej pisti, policaji pa le gledajo in se smejijo......danes pa je en motorist baje hudo zbil otroka :cry:

motoristu ni bilo nič oz se je sprehajal okoli...otrok pa je baje v slabšem položaju.....

če kdo ve kaj več.....

Lep pozdrav cenjeni publiki. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah .... bilo je zabavno.... sedaj ne bo več..... upam da malemu ni hudega :cry:

Sem bil tam ob (recimo) osmih, na dovozu na AC sta bila parkirana policaja in vse skupaj opazavola. Malo smo debatirali, in se je izkazalo, da nimata kaj naredit. Ni javna prometna površina. Še ko pride do nesreče, te v bistvu ne kmorejo kaznovat ta prometni prekršek oz. po ZVCP, vsaj tako sta menila. Edino za recimo povzročitev spološne nevarnosti ali kaj podobnega. Potem sem malo po osmi izginil, onadva sta rekla, da bosta za vsak slučaj še malo tam ostala, če se kaj zgodi. In evo ...

Sicer pa link oiz mobisux foruma:

"Ja, zadeva se je res zgodila, sem se pred slabo uro vrnil od tam. Nastradal je moj sosed čez cesto star 12 let. Jaz sem prišel ke ko je ležal na tleh iz glave pa mu je tekla kri, premikal se ni bil pa je pri zavesti, potem ga je odpeljal rešilec. Te ''dirke'' sem spremljal zdaj ene 3 dni zapored. Vse lepo in prav da si fantje dajo duška na zaprtem odseku ceste, problem je v tem da ljudje niso na varnostni razdalji, večina teh motoristov pa ne odneha na zaprtem delu ceste ampak požene motor tudi po izvozu z gradbišča na glavno cesto in to se je zgodilo danes. Po pripovedovanju prič je motorist peljal krepko čez 100km/h po izvozu na Podutiško in v mraku spregledal fanta na kolesu. Aha tukaj moram omeniti ''frajerja'' ki je vedno ko je odpeljaz z zaprtega dela ceste na prometno Podutiško cesto vedno nažgal motor in se peljal večino časa po zadnjem kolesu med prometom. Upam, da bo s fantom vse v redu, je pa kar fajn nastradal po tem kar sem videl. "

Popravljeno . Popravil jakaracman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši "argument" za tovrstno početje: saj se morjo(mo) nekje znoret ....

za :SS

Hipotetično: lovsko društvo (ali strelsko, kakor vam je volja) bi reklo: se mormo nekje mal znoret; in bi pokokali polovico npr. Vrhnika ali Litije ....

Izvajalci - cirkusani: :SS :SS :SS

Gledalci (kruha in iger): :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se je pa moral zgodit malo za tem, ko sem se odpeljal. Prišel ob 7.30 z morja po obvoznici, videl modre luči in neko dogajanje ne tem delu ac, pa sem zavil pogledat. Glede na to, da ni nič organizirano, je bilo kar precej ljudi in vse naokoli zaparkirano. Da kiflci ne morejo nič, lahko pa komu drugemu razlagajo, lahko bi vsaj na mostu red delal, ne pa da je tam pravi prometni kaos, pa cepci, ki jim ni dovolj ac še tam po zadnjem tišijo.

Če mora MAKSI met za poligon varne vožnje na parkirišču dovoljenje in priglasitev na policiji, ne mi rečt, da za tole dogajanje ni zakonskih določil. Pa tipčki, ki se vozijo brez tablc itak da z ukradenimi motorji. Če bi ta modri malo mednje stopli, bi kdo še svoj ukraden moped nazaj dobil.

Sicer pa lepo, da se nekaj dogaja na področju stunt bajkinga. Sicer smo še daleč od vragolij, ki jih najdeš po netu, ampak fantje se še učijo. Tišanje motorjev do konca je pa še najbolj idiotsko. Pol me pa en tipo, ki je vidu, da sem z motorjem, vpraša, kolk naj bi to šlo, če je do konca. Pa mu prijavim, da okol 280 pa že, onega je pa čist okol obrnal. Kva da si fantki upajo...

Upajo ja, naravnost. In svaka čast, da ga tiši do daske tudi kar brez čelade in v patikah. Če bo to še trajalo, ga bodo samo še postrgal.

No ja, mešani občutki. Ampak stunterji so bili itak zmeraj neki marginalci in nimajo baš veliko skupnega z motociklizmom, kot si ga jaz razlagam. Mogoče sem bil tudi še pod vplivom in razpizden od nesreče, ki se je zgodila malo za Senožečami v onem dolgem levem ovinku proti postojni. Je enega danes fino odneslo v robnik, malo prej me je pa na Kozini prehitel in tiščal kot da mu gori za petami. Danes je bilo na cesti itak kot da se je sezona znova začela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mora MAKSI met za poligon varne vožnje na parkirišču dovoljenje in priglasitev na policiji, ne mi rečt, da za tole dogajanje ni zakonskih določil.

Stvar se dogaja na privatnem zemljišču, torej ne pade pod ZVCP. Policija v principu ne more posredovat zato, ker se pač en tam z motorjem vozi, če kdo ni neposredno ogrožen oz. dokler lastnik zemljišča (DARS) tega ne zahteva. Tako nekako sta mi pojasnila policaja ...

Saj je logično: če bi ti na domačem dvorišču gumo kuril, bi verjetno grdo pogledal policaja, ki bi breu naloga na tvoje zemljišče prišel in te hotel kaznovat za kršenje ZVCP, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, privat da je tale odsek? Nisem vedel, da mamo tako bogate privatnike v slo. Aha, cestno podjetje. Ok! In ko preide v uporabo, postane javna prometna površina. Ok!

Kaj pa javna zborovanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvajset minut je celo nek rešil'c nekaj tam iskal, pa verjetno je imel sirene vključene kar tko mal za foro?

Ne za foro, za show, majstr, za show!

Ne res, kaj je blo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka Racman, zbudi se. To ni risanka, to je real life- DARS je državna firma, javne ceste so državne, itd... in če te kdo ogroža, kjerkoli, in če so policisti tam, je njihova dolžnost, da to preprečijo. Tudi na privatnem zemljišču, kajne? Če so že prišli tja firbcat, bi lahko tudi ukrepali.

Na koncu bo še tisti mulc si sam kriv ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mobisuxu sm prebrau, da naj bi biu tip star 38 let :eek: <_<

pa folk prav, da je mularija nora :hmm:

bolj star, bolj nor :devil:

Na koncu bo še tisti mulc si sam kriv ...

ja sej ce po eni strani pogledas je kriv .... samo ne mors zej enga otroka obtozevat .... fora je v tem kr ljudje se ne zavedajo kaj se lahko zgodi in pol so kr tam neki ... ka ce bi se tip prevrnu pa bi motor v publiko odletu k bi pr 200km/h + kar pokosilo ljudi ...

to folk sploh nima kej tam iskat ce je neuradno ......... in kakor je ze original one reku oz nekaj podobnega ... to je blo samo vprasanje casa kdaj bo do kej takega prslo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, privat da je tale odsek? Nisem vedel, da mamo tako bogate privatnike v slo. Aha, cestno podjetje. Ok! In ko preide v uporabo, postane javna prometna površina. Ok!

Kaj pa javna zborovanja?

Kakšno javno zborovanje? Javno zborovanje ima organizatorja, naključno zbrana množica pa ne. Drugače bi moral prijavit vsakič, ko greš s petimi kolegi po ulici ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

začelo se je tkole... nekej folka se je zbral, da bi norel po površini katera ni nevarna za druge, kot recimo norenje po navadnih cestah, kjer folk ogroža sebe in ostale.

Tm pa je blo nekej ljudi, ki so bli na sprehodu oz so se naključno tm zbral, pol pa eden je poklicu tega, drugi druzga... in na koncu je blo folka čez 50 kom.

In vsak dan čedalje več... tko da ubistvu uni k se gonjo gor pa dol niso krivi, da se je tok folka zbral, ker oni niso nikogar klical.

Tale tip k je pa otroka zbiu, je pa verjetno pol pršu naknadno, ker so se tisti ki so prej norel že vsi odpelal, samo še en s KTM-om je šou še enkrt gor pa dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka Racman, zbudi se. To ni risanka, to je real life- DARS je državna firma, javne ceste so državne, itd... in če te kdo ogroža, kjerkoli, in če so policisti tam, je njihova dolžnost, da to preprečijo. Tudi na privatnem zemljišču, kajne? Če so že prišli tja firbcat, bi lahko tudi ukrepali.

Na koncu bo še tisti mulc si sam kriv ...

Kdo je lastnik, je vseeno.

Gradbišče ni javna cesta.

Na privatnem zemljišču lahko posredujejo ali na prijavo (je ni bilo, vsajk ne, dokler sem bil tam) ali ko je nepsoredno ogroženo življenje, zdravje itd ... Kar v principu tudi ni bilo, vsaj ne do tik pred nesrečo (dokler ni bebo zapodil po dovozu med folkom, ampak upam, da ti je jasno, da v teh par sekundah policaji pač ne morejo posredovat). Še več: v principu policisti do takega ogroćanja sploh ne smejo stopit na privat zemljišče (in zemljišče v lasti DARS je po zakonu privat zemljišče).

Saj je simpl: nekdo z DARS bi dvignil telefon (ne mi rečt, da po 4 dneh tam noben ni za to vedel), pa bi bil red.

Kdo bo kriv? Motorist verjetno za povzročitev splošne nevarnosti (po ZVCP ga ne morejo kaznbovatm, ker ni javna cesta) oz morda mu pribijeo povzročitev posebno hudih telesnih poškodb iz malomarnosti ali kaj takjega. Stratka, postopku ne bo ušel, ampak zdaj je za tistega bogega mulca že prepozno.

Samo ne zdaj vsega na policajhe krivit, ker pač po zakonu niso mogli posredovat.

Se strinjam, ampak tu gre vse prej kot za naključno zbrano množico, kajne? In to naključje se nekam pogosto ponavlja.

Lej, dokler stavr ni organizirana, pač ni javno zborovanje oz. javni dogodek, za kakršnega zakon predvideva birokracijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na gradbišču so ponavadi tudi neke table,kjer nekaj piše o zadrževanju itd....torej?????Tudi naključni sprehajalci,motoristi,rolarji in kolesarji tam nimajo kaj za početi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na gradbišču so ponavadi tudi neke table,kjer nekaj piše o zadrževanju itd....torej?????Tudi naključni sprehajalci,motoristi,rolarji in kolesarji tam nimajo kaj za početi !

tabla je sam gor na koncu ene 100m pred tuneli, kjer furajo bagri in ostali delovni stroji. Na tej strani, kjer se pa to dogaja ni nobenih tabel ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradbišče v dolžini ????metrov ali kilometrov.Pojdi pogledat. :naughty: Gradbišče je gradbišče.Vsaj po črki zakona,ki pa ga skoraj vsi tako ali drugače kršimo.Mogoče tudi DARS, ki ni ustrezno zaščitil gradbišče !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!