Skoči na vsebino

Nedokončani odsek LJ obvoznice (Podutik)


maXXXimum

Priporočene objave

Ja SF

Otroke na špagco... kot pse. Kam smo prišli.

Vsi drugi morajo biti odgovorni, le vam, divjakom, ni potrebno biti.

Zmeraj je isto. Se naredi pizdarija, potem pa vsi skupaj poskušate povzročitelja oprat čimveč krivde.

Marš!!

:slap:

a se da nekomu s tako limitiranim razumevanjem in črno belo sliko sveta vsaj približno dat vedet,

da vzrok za 1. svetovno vojno ni bil atentat v SA ampak povod ???

Moje osebno mnenje:

-ne mešaj povoda in vzroka

-soočenje različnih argumentov še ni opravičevanje

-s kvalifikacijami(divjak, pizdarija) začni zjutraj pred ogledalom

-tisti marš na koncu je,predvidevam, tvoj način argumentiranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pojasnem, zakaj sem se odločil pisat v tej kategoriji. Že na prvi pogled se je videlo, da vsi nekaj ugibajo in takoj so se aktivirali MS čistuni. Obtožba in kazen je bila enotna. Smrt divjaku! Vendar pa vemo, da sta za vse vedno kriva dva - v tem primeru vsaj trije če je mati samska ozirmoma štirje, ker naj bi starši vzgajali in tudi kontrolirali otroke, saj za njihove postopke odgovarjajo do konca mladoletnosti. Naj prilijem še malo ognja... Kaj bi porekli, če bi strokovni pregled pokazal, da kolo nebi imelo zavor? Meni se zdi čudno, da otrok zavije kar tako... Če se spomnim nase v mladih letih, sem zavil zaradi strahu, da mi ne bo uspelo ustavit. Kaj če se je otrok ustrašil, da bo prehiter? Zakon od močnejšega v prometu res zahteva previdnost in predvidevanje, ne more pa zahtevat, da smo udeleženci vedeževalci... Samo vprašam MS čistune...

Koga bi krivili, če bi otrok bog ne daj!!!! zapeljal pred tovornjak poln peska?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja SF

Otroke na špagco... kot pse. Kam smo prišli.

Vsi drugi morajo biti odgovorni, le vam, divjakom, ni potrebno biti.

Zmeraj je isto. Se naredi pizdarija, potem pa vsi skupaj poskušate povzročitelja oprat čimveč krivde.

Marš!!

Sicer SF-a ne poznam in ne vem kako vozi, ampak glede ostalega pa se strinjam s tabo.

Prav ima tudi Buzdovan, ki pravi da nujno potrebujemo dirkališče, ampak zaradi pizdarij ki se dogajajo na Rakitni, Mariji reki, Ridah, Podutiku in še kje, nas sovraži 1/2 prebivalcev Slovenije, ostala polovica pa se nas boji. Zato o kakšni izgradnji dirkališča v bližnji prihodnosti lahko le sanjamo. Vsem nam mora biti jasno, da smo motoristi v manjšini, stare bakice z rezervirano žaro pa v veliki večini. In na žalost večinsko mnenje, pa je lahko tudi napačno ali neumno vedno prevlada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer brca v temo s tvoje strani, ampak... kake veze ima motor, ki ga vozim, s tem opravičevanjem dogajanja na Podutiku in valjenjem krivde na otroka in njegove starše???

Torej, če vozim motor, ki je sposoben it hitreje od omejitev, bi moral bit kar tiho? Ni šans.

Preprosto osebkom, ki ledeno hladno zvalijo krivdo na otroka in celo na njegove starše, ne bom tiho.

Ernesto slabo bereš... Ne na otroka ampak predsem in samo na njegove starše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. Ravnodušni policisti, ker niso ukrepali napram situaciji - gledanje iz mosta dol se ne šteje kot preventiva (v razvitih državah v EU in USA npr., bi jih pofukal ta prvi dan, cesto zaprl, njih pa aretirali in ovadili po milion točkah ki jih zakon določa za takšno početje.

Ja v razvitih državah. Veš kaj pa je naša država .... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje.....SF ima prav.

...in da se razumemo....ne odobravam kretnizma na ridah in še manj podutiškega eksibicionizma.

Da je 12 letno dete skupilo so izključno odgovorni starši oz. mati samohranilka, če so družinske hlače pobrala šila in kopita.

...če imaš psa, za katerega veš, da je svojeglav, mlad, neposlušen, nevaren ipd GA IMAŠ NA POVODCU...TUDI ČE JE TVOJ PES ČISTO NASPROTJE OD ZGORAJ NAŠTETIH LASTNOSTI NE SME oz.ne bi smel SAM ŠNOFAT KANDELABRE SREDI CELOVŠKE ! . . . upam,da še vedno obstajajo mame&tate, kateri imajo svoje pamžete raje od hišnih ljubljenčkov...

...upam, da se bodo obe partiji (mopedisti in "vzorni" starši) kaj naučili iz nastale pizdarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je tudi Dr. Rugelj v znani slovenski avto moto reviji pisal o pomanjkanju avtoritete v vzgojnem procesu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največjo odgovornost za nastalo situacijo v tej "zgodbi" po zakonodaji, ki v tem trenutko velja v SLO, nosi tisti, ki ni zavaroval grabišča tako, da bi bil preprečen dostop nepovabljenim oz. nepooblaščenim osebam...

Za primer si vzemite cesto čez Col. Čez tistih 100 metrov zapore ne pride niti maček, kaj šele pešec, motorist, avtomobilist (sem se "zajebal" prejšno soboto, ko sem rinil tam, kljub tablam, da je cesta zaprta - sej z motorjem bom pa že prišel mimo sem si mislil).

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za situacijo že

...za dete IZKLJUČNO STARŠI

. . . kakorkoli obrneš... GRADBIŠČE NI IGRIŠČE ! ! !

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, koliko kretenov, pa en čistun skuša biti bolj pameten od drugega ... SF, lube duše, ima er-5 in če bi ostali tako vozili kot on bi bilo nesreč precej manj. Hkrati takorekoč za norca in divjaka razlgašate osebo ki namesto na cesti dirka z minimotom.

In nenazadnje ... SF ima prav. Saj, je škoda otroka, nič ne rečem, ampak prebralo se je že marsikaj tu. Kolo brez luči, starši so vedeli za dogajanje ... in čeprav so se tam zbirali (tudi ali pa predvsem, sploh ni pomembno!) kreteni in pozerji - starši bi morali poskrbeti, da otroka ne bi bilo tam.

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za situacijo že

...za dete IZKLJUČNO STARŠI

. . . kakorkoli obrneš... GRADBIŠČE NI IGRIŠČE ! ! !

Pa tudi dirkališče ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro... kot kaže sem navaden čudak, ker se mi ne zdi prav nič napačno, da se 12 letni otrok sam giblje po svoji okolici. Tega (starši vedno zraven otroka drugače pa nikakor dlje kot 30 metrov od vhoda v hišo, bognedaj na cesto) ne bom nikoli zastopil, pa če se še tako dolgo gledam v ogledalo.

V vaših očeh bom kot kaže ostal neodgovoren starš.

Ravno tako pa so zame neodgovorni vsi, ki v naseljih, v bližini množic... , vozijo povsem nepazljivo (prehitro, stil vožnje,... ). Jaz pač v naselju pričakujem otroke brez spremstva staršev... brez začudenja in gražanja.

Pa kvalifikacije? Divjak je ravno toliko nedolžna beseda kot čistun... če smo že pri tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi dirkališče ne!

BRAVO ! ! ! :OK: (še en bister)

...sej ne bi blo, če bi izvajalec del zavaroval/zaprl gradbišče po Pe-eSu

Pa dobro... kot kaže sem navaden čudak, ker se mi ne zdi prav nič napačno, da se 12 letni otrok sam giblje po svoji okolici.

...tudi meni se ne zdi prav nič napačno, dokler se "škorec" giblje po površinah katere so za to namenjene... igrišča, pločniki, kolesarske steze ipd , oz. je v spremstvu odgovorne osebe (zarad mene je to lahko tudi mrzla teta)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRAVO ! ! ! :OK: (še en bister)

...sej ne bi blo, če bi izvajalec del zavaroval/zaprl gradbišče po Pe-eSu

BISTR SI TI IN TO TOLK DA TI ŽE ŠKODUJE!!!

Daj malo pomisli na javno mnenje ljudi, ki so videli prispevek na POP TV in brali čalnek v novicah. Njih BK za DARS in zato da gradbišče ni bilo zavarovano in označeno, oni samo vejo da je MOTORIST zbil otroka. In zato ker je na eni strani OTROK in na drugi strani MOTORIST je sodba že izrečena. Kriv je motorist. In ker si motorist tudi ti, jaz, SF, itd. v očeh teh ljudi vsi spadamo v isto hordo norcev, ki delajo pizdarije na cestah, ogrožajo ostale udeležence v prometu in bi bilo najboljše za človeštvo, da se čim prej pobijemo. Ne bo dolgo pa bomo zaradi že znanih dogodkov na žr znanih lokacijah osovraženi, kot so bili včasih osovraženi bikerji v ZDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla

...tudi meni se ne zdi prav nič napačno, dokler se "škorec" giblje po površinah katere so za to namenjene... igrišča, pločniki, kolesarske steze ipd , oz. je v spremstvu odgovorne osebe bla bla bla

a otroku bos govoril kje naj se muva med pocitnicam?? my ass!

a sploh mas otroke, al pa a si jih ze sploh kdaj merkal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a otroku bos govoril kje naj se muva med pocitnicam?? my ass!

a sploh mas otroke, al pa a si jih ze sploh kdaj merkal?

odlično...ne bom ga merkal...med počitnicami ga bom poslal na gradbišče se igrat in naj ga valjar povozi...k so glih počitnice... c c c

BISTR SI TI IN TO TOLK DA TI ŽE ŠKODUJE!!!

Daj malo pomisli na javno mnenje ljudi, ki so videli prispevek na POP TV in brali čalnek v novicah. Njih BK za DARS in zato da gradbišče ni bilo zavarovano in označeno, oni samo vejo da je MOTORIST zbil otroka. In zato ker je na eni strani OTROK in na drugi strani MOTORIST je sodba že izrečena. Kriv je motorist. In ker si motorist tudi ti, jaz, SF, itd. v očeh teh ljudi vsi spadamo v isto hordo norcev, ki delajo pizdarije na cestah, ogrožajo ostale udeležence v prometu in bi bilo najboljše za človeštvo, da se čim prej pobijemo. Ne bo dolgo pa bomo zaradi že znanih dogodkov na žr znanih lokacijah osovraženi, kot so bili včasih osovraženi bikerji v ZDA.

ker je javno menje takšno kakršno je, je najbolje, da se opredelim po tvojem vzorcu...

...v bistvo je najbolj, da kar sebe vnaprej linčam, ker se včasih z mopedom peljem...

...mislim...koja nebuloza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sej ne bi blo, če bi izvajalec del zavaroval/zaprl gradbišče po Pe-eSu

Izvajalci so zadevo zaprli natančno tako......kot so imeli v potrjeni dokumentaciji..........,ki pa žal......tega ni predvidela.

Verjemi.....predno se dobi dovoljenje.....to papirnato solato pregleda najmanj 10 ljudi in 5 institucij.......

Ne valit krivde na izvajalce. Pa še nekaj......le kdo je kriv.....da bo sedaj ta cesta stala najmanj leto dni ali več......ker vodi v predor, ki seveda ne bo zgrajen pravočasno.......kaj se bo dogajalo na trasi......mar mislite, da kupi peska lahko zadržijo kogarkoli.......pa še nekaj......cesto bodo uporabljali kamioni, ki delajo na izgradnji predora.....torej......

Kak pameten predlog :eek: :eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mitja sej vidim, da ti ni hudo zarad otroka, ampak omadeževanega imidža, katerega misliš da si užival prej preden se je to zgodil... Vsi čistuni sam ponavljate, kako da vam blatijo ugled... Ma kakšen ugled?

Nikol ga nismo mel, pa naj naredimo še tolk dobrodelnih akcij pa promocije... Ljudi to že od nekdaj ne zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mitja sej vidim, da ti ni hudo zarad otroka, ampak omadeževanega imidža, katerega misliš da si užival prej preden se je to zgodil... Vsi čistuni sam ponavljate, kako da vam blatijo ugled... Ma kakšen ugled?

Nikol ga nismo mel, pa naj naredimo še tolk dobrodelnih akcij pa promocije... Ljudi to že od nekdaj ne zanima...

Malo te bom popravil:

Ni mi vseeno zaradi otroka, pa tudi zaradi motorista ne. Psihične posledice bo nosil vse življenje, še posebno če otrok umre. Kar pa se imidža tiče, pa bi rad doživel samo to, da bi nemotoristi enkrat dojeli, da motor ni morilsko orodje, ampak samo prevozno sredstvo, enako kot avto ali avtobus. Ne predstavljam si, kako bi bilo v Sloveniji, če bi se po cestah vozilo toliko motorjev, skuterjev, itd. kot se jih npr. vozi v Trstu in drugih mesti po evropi in to skoraj celo leto in ne samo nekaj nesecev, kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, koliko od tistih, ki mislijo, da bi morali imeti 12 letnega otroka praktično na povodcu, dejansko ima otroka?

Jaz imam 5 letnega mulca. Pa ga poskušam vzgajat v duhu preventive in varnosti. Toda, ko bo star 12 let in bo v bližini slišal zvoke dirke, sem siguren, da kljub recimo temu, dobre 12-letne vzgoje, niti pod razno ne bo premišljeval, če bi šel pogledat.

Tako da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za primer si vzemite cesto čez Col. Čez tistih 100 metrov zapore ne pride niti maček, kaj šele pešec, motorist, avtomobilist (sem se "zajebal" prejšno soboto, ko sem rinil tam, kljub tablam, da je cesta zaprta - sej z motorjem bom pa že prišel mimo sem si mislil).

vem da je :topic: , itak je pa že blo dost smetenja tko da se ne bo poznal

cesta čez col je že nazaj odprta table v kalcah pa še niso odstranjene, drugač si šel pa 30 metrov pred gradbiščem desno, pol pa mal med hišam pa mim gradbišča, jest sem mel srečo da je glih en z avtom dol zavil jest pa za njim :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil jaz star 12 let sem bil v sedmem razredu OŠ. Med počitnicami sem bil od osmih zjutraj do osmih u večer prost kot ptičrk na veji (razen vmes ko sem prišel domov na kosilo). 1 meter stran od naše parcele je tekla zelo prometna magistralka. Pa sem bil cel dan na kolesu. Ne mi zdej srat, da morjo starši za vsako minuto vedet, kje je njihov otrok :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi samo nekaj dodal za kost glodat, za vse tiste ki mislijo da starši niso čisto nič krivi, da so otroka brez čelade pustili zvečer na nevaren del gradbišča kjer so dirkali z motorji.

Novička izpred parih dneh

V Kranju se je v soboto opoldne zgodila nesreča, v kateri je dve leti in pol star otrok padel iz drugega nadstropja.

najbolj pomembno:

Kranjski policisti bodo zoper mater podali kazensko ovadbo zaradi suma storitve posebno hude telesne poškodbe iz malomarnosti, za kar je zagrožena kazen do treh let zapora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatli že to, da so ga spustil na cesto brez luči je ogromen greh! Je imel otrok sploh varnostno čelado?

Verjetno tam ni bil 5 minut? Ga je "vestna" mati sploh pogrešala?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta..... takšne izjave kot " kaj je pa bil tam" ne bom kometiral, ker se mi zdijo preveč otročje. Al je pa na motosvetu tud kej otrok. Ne bom obsojal nobenega.... ne motorista ne otroka. Če so motoristi tam divjali, morajo zdaj vsi bežati od tam al kaj??? Motorji lahko, otrok se pa ne sme s kolesom zapeljat po zaprti cesti???? Nekdo je krivico na starše zvalil. Sej ga niso poslal na prometno cesto!!!!

Po moje bi moral cesto pošteno zapret, da res ne bi mogli notr.... al pa kakšnga varnostnika not zapret, da bi vn naganjal motoriste al pa avtomobiliste, ki norijo. Če se je pa otrok s kolesom zapeljal... prosim vas no... kakšno škodo pa lahko naredi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!